Početna stranicaPretraľnikRemen umjesto lanca 610RegistracijaLogin

 

 Remen umjesto lanca

Go down 
+7
lunaroid
Zlac
emirharley
Karlo
magna
buralee
tata
11 posters
Autor/icaPoruka
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 64
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimesri 29 kol 2012, 22:58

Kako i naslov kaže može li se zamijeniti lanac na motorima koji ga imaju remenom? Na početku postavlja se odmah pitanje: zašto to uopće raditi - nizašto, samo naglas razmišljanje, iako da imam takav motor sa lancem prvo bi mi to bila želja - zamjeniti ga remenom. Da ne pričamo što je bolje- kardan -lanac -remen, sve ima svoje prednosti i mane i sve je stvar ukusa i navike pa o tome ne bih duljio.
Znači lanac i lančanike zamijeniti ramenom i remenicama. Da li je to već netko isprobao i ako je i ima kakvih iskustava bilo bi lijepo da ih podijeli s nama. S tim u vezi postoje li već nekakvi kitovi za preradu i gdje se mogu nabaviti. Ima tu još kojekakvih pitanja ali ako se tema razvije doći će i ona na red. Eto toliko za početak - pliz - pucajte.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimesri 29 kol 2012, 23:22

tata je napisao/la:
Kako i naslov kaže može li se zamijeniti lanac na motorima koji ga imaju remenom? Na početku postavlja se odmah pitanje: zašto to uopće raditi - nizašto, samo naglas razmišljanje, iako da imam takav motor sa lancem prvo bi mi to bila želja - zamjeniti ga remenom. Da ne pričamo što je bolje- kardan -lanac -remen, sve ima svoje prednosti i mane i sve je stvar ukusa i navike pa o tome ne bih duljio.
Znači lanac i lančanike zamijeniti ramenom i remenicama. Da li je to već netko isprobao i ako je i ima kakvih iskustava bilo bi lijepo da ih podijeli s nama. S tim u vezi postoje li već nekakvi kitovi za preradu i gdje se mogu nabaviti. Ima tu još kojekakvih pitanja ali ako se tema razvije doći će i ona na red. Eto toliko za početak - pliz - pucajte.

Uglavnom ja sam čuo i vidio konverzije sa remena na lanac. Razlozi su čisto ekonomske prirode.
Na mom Hyosungu je remen.Dešavalo se da usljed nestručnosti pretezao remen i tada je dolazilo do pucanja.
Cijena samog remena je cca kao 2 seta lanaca i lančanika. O remenicama neću ni govoriti affraid

Al to je zato što je remen od specijalnog materijala kao i remenice. Inače ako se normalno vozi motor remenice mogu trajati jako dugo. Ali remen je potrebno zamjeniti pri prvim većim znakovima trošenja.
Za moj motor remen košta 1350 kuna + poštarina 250+carina+porez..znači preko 2000
Kawac Vn čini mi se troši remen od blizu 3000 kuna. HD je isto tu negdje.

Kod lanca je prednost recimo što se može ograti sa brojem zubi, a time i performansama ubrzanja i krajnje brzine.

Ova je moj virtualni kolega Tom iz poljske riješio sam konverziju i trenutno prodaje kompletan did kit sa distancerima za Hyosung GV650 na ebayu.





[Vrh] Go down
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 64
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimesri 29 kol 2012, 23:44

scratch Hm, nisam očekivao da je tolika razlika u cijeni. Po tome to ispada neisplativa investicija pa vjerovatno zbog toga i rijetka pojava
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimečet 30 kol 2012, 01:00

tata je napisao/la:
scratch Hm, nisam očekivao da je tolika razlika u cijeni. Po tome to ispada neisplativa investicija pa vjerovatno zbog toga i rijetka pojava


zasto?

ja sam na svojem motoru odlucio staviti remen
tisi je
dugotrajniji
ljepse izgleda
KOSTA MANJE
kada se vidi koliko se lanaca potrosi naspram remena, ispada da je remen jeftiniji
malo skuplji za start ulaganje, ali za neki duzi period..
remen 1500 kn
remenice cca 1500 obje
ljudi sa remenom prolaze i po 100 000 km

btw. prodajem jedan remen 1500 kn Very Happy
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimečet 30 kol 2012, 07:08

za shadowa postoji u jamerci kit kojim se lanac mjenja remenom. košta cca 5000 kuna. kažu da je remen bez održavanja i ima radni vijek kao tri lanca. remenice se u pravilu ne mjenjaju. tiši je u radu...
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4025
Godina imam : 73
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimečet 30 kol 2012, 07:47

Dok sam imao VN800 o ovome sam ozbiljno razmišljao .
http://www.vh-motorradtechnik.de/products/en/Belt-Drive-Kits/Kawasaki/Kawasaki-VN-800-Classic-Drifter.html
Mislim da se može naći i jeftinije .
Ali zašto to raditi ako mpžeš kupiti motor sa original remenom ?
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimečet 30 kol 2012, 11:14

H-D remen cca 160.000 km, moj remen je VEĆ prešao cca 115.000 km. Ne gledam ga, ne mazim ga, ne pazim ga, ne podmazujem ga, ništa od svega toga. Cijena na E-bayu cca US$ 180, sto bi rekli cca 1.000,00 kuna.

Sto se tice straha od pucanja remena negdje na putu, na udaljenoj destinaciji, jer sve puca, pa i remen moze puci od dotrajalosti ili ostecenja, u tom slucaju se ima u bisagama zamjenski "kit remen", odnosno remen koji se moze jednostavno postaviti za desetak minuta (omota se/provuce se oko dvije remenice i ubodu se dva štifta) - i eto te, ponovno si na putu. dancingbanana
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimečet 30 kol 2012, 21:39

Karlo je napisao/la:
Dok sam imao VN800 o ovome sam ozbiljno razmišljao .
http://www.vh-motorradtechnik.de/products/en/Belt-Drive-Kits/Kawasaki/Kawasaki-VN-800-Classic-Drifter.html
Mislim da se može naći i jeftinije .
Ali zašto to raditi ako mpžeš kupiti motor sa original remenom ?
Remen umjesto lanca 229277
[Vrh] Go down
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 64
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimečet 30 kol 2012, 23:05

2 burale
da puno bolje izgleda, pogotovo kada je zadnja remenica velika kao na VN pa izgleda moćno ipak, ipak 5000 kn kako magna kaže pa još carina možda i poštarina, trošak se penje vjerovatno i preko soma eura..... a karlo to dobio u paketu dobar Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimečet 30 kol 2012, 23:50

emirharley je napisao/la:
H-D remen cca 160.000 km, moj remen je VEĆ prešao cca 115.000 km. Ne gledam ga, ne mazim ga, ne pazim ga, ne podmazujem ga, ništa od svega toga. Cijena na E-bayu cca US$ 180, sto bi rekli cca 1.000,00 kuna.

Sto se tice straha od pucanja remena negdje na putu, na udaljenoj destinaciji, jer sve puca, pa i remen moze puci od dotrajalosti ili ostecenja, u tom slucaju se ima u bisagama zamjenski "kit remen", odnosno remen koji se moze jednostavno postaviti za desetak minuta (omota se/provuce se oko dvije remenice i ubodu se dva štifta) - i eto te, ponovno si na putu. dancingbanana

To Emire, insajderski info.. dobar3

Ali inače provodeći enormno previše vremena po virtualnim strancama, često na ramen ( mislim na HD) najviše kritika je upućeno sportser familije... od 91 su imali masu puknuća i kvarova na remen filozofiji... činjenica je da remen i remenica često ne prate snagu već se ide na marketing, a u konačnici krajnji korisnik ispašta...
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimepet 31 kol 2012, 00:11

tata je napisao/la:
2 burale
da puno bolje izgleda, pogotovo kada je zadnja remenica velika kao na VN pa izgleda moćno ipak, ipak 5000 kn kako magna kaže pa još carina možda i poštarina, trošak se penje vjerovatno i preko soma eura..... a karlo to dobio u paketu dobar Very Happy

neznam samo od kud vi cupate takve informacije, neznam da li da se smijem ili placem.
barem je svijet postao globalno selo, sve se da naruciti za "sitne pare", pa za 1000 eura kupim pola motora preko ebaya, a ne samo remen i remenicu

btw. isto tako imam i remenicu za prodati lol!
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4025
Godina imam : 73
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimepet 31 kol 2012, 07:10

[quote="buralee"]
tata je napisao/la:
2 buraleneznam samo od kud vi cupate takve informacije, neznam da li da se smijem ili placem.
barem je svijet postao globalno selo, sve se da naruciti za "sitne pare", pa za 1000 eura kupim pola motora preko ebaya, a ne samo remen i remenicu
btw. isto tako imam i remenicu za prodati lol!
Bilo bi lijepo od tebe da i nama otkriješ gdje to ima .



[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimepet 31 kol 2012, 10:42

[quote="Karlo"]
buralee je napisao/la:
tata je napisao/la:
2 buraleneznam samo od kud vi cupate takve informacije, neznam da li da se smijem ili placem.
barem je svijet postao globalno selo, sve se da naruciti za "sitne pare", pa za 1000 eura kupim pola motora preko ebaya, a ne samo remen i remenicu
btw. isto tako imam i remenicu za prodati lol!
Bilo bi lijepo od tebe da i nama otkriješ gdje to ima .




koje djelove?
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimepet 31 kol 2012, 18:40

ZIGGY je napisao/la:
emirharley je napisao/la:
H-D remen cca 160.000 km, moj remen je VEĆ prešao cca 115.000 km. Ne gledam ga, ne mazim ga, ne pazim ga, ne podmazujem ga, ništa od svega toga. Cijena na E-bayu cca US$ 180, sto bi rekli cca 1.000,00 kuna.

Sto se tice straha od pucanja remena negdje na putu, na udaljenoj destinaciji, jer sve puca, pa i remen moze puci od dotrajalosti ili ostecenja, u tom slucaju se ima u bisagama zamjenski "kit remen", odnosno remen koji se moze jednostavno postaviti za desetak minuta (omota se/provuce se oko dvije remenice i ubodu se dva štifta) - i eto te, ponovno si na putu. dancingbanana

To Emire, insajderski info.. dobar3

Ali inače provodeći enormno previše vremena po virtualnim strancama, često na ramen ( mislim na HD) najviše kritika je upućeno sportser familije... od 91 su imali masu puknuća i kvarova na remen filozofiji... činjenica je da remen i remenica često ne prate snagu već se ide na marketing, a u konačnici krajnji korisnik ispašta...

Iz osobnog iskustva, remen je car. Imao i Sportstera - nikakvih problema!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimepet 31 kol 2012, 20:43

lunaroid je napisao/la:
ZIGGY je napisao/la:
emirharley je napisao/la:
H-D remen cca 160.000 km, moj remen je VEĆ prešao cca 115.000 km. Ne gledam ga, ne mazim ga, ne pazim ga, ne podmazujem ga, ništa od svega toga. Cijena na E-bayu cca US$ 180, sto bi rekli cca 1.000,00 kuna.

Sto se tice straha od pucanja remena negdje na putu, na udaljenoj destinaciji, jer sve puca, pa i remen moze puci od dotrajalosti ili ostecenja, u tom slucaju se ima u bisagama zamjenski "kit remen", odnosno remen koji se moze jednostavno postaviti za desetak minuta (omota se/provuce se oko dvije remenice i ubodu se dva štifta) - i eto te, ponovno si na putu. dancingbanana

To Emire, insajderski info.. dobar3

Ali inače provodeći enormno previše vremena po virtualnim strancama, često na ramen ( mislim na HD) najviše kritika je upućeno sportser familije... od 91 su imali masu puknuća i kvarova na remen filozofiji... činjenica je da remen i remenica često ne prate snagu već se ide na marketing, a u konačnici krajnji korisnik ispašta...

Iz osobnog iskustva, remen je car. Imao i Sportstera - nikakvih problema!

To je dobro za čuti.. dobar Kažem opet čitao sam negdje da su se prvi mačići bacali u vodu ..vjerujem da je to danas sve cakum-pakum Wink
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimesub 01 ruj 2012, 10:53

@ Ziggy: pa da, to je kao i sa svim...ja sam se naslušao i načitao koječega a u pravom životu stvari dijametralno suprotne...vjerujem više svojoj intuiciji nego nepoznatim komentatorima sa neta. Ovaj forum je pun dobronamjernih ljudi i ima stvarno super savjeta iz prve ruke.

Npr. Tvoja odiseja sa BMWom mi otvara oči u tom smjeru, ja neznam skoro pa ništa o BMWu a tvoj post je iz prve (i to očito prave ruke!)

Mali off topic: sjedim u kafiću sa ženom i sinom koji je tada imao par mjeseci i izvirivao iz kolica ( imam dvoje djece ). Ekipa za susjednim stolom glasno priča o motorima, te nakon uobičajenih legendi kafićkog nateravanja i kak smo bili ludi spika, dotaknu se i teme Harleya.

" ja sam si to gledal, ali to ti je samo porez na budale, plaćaš brend itd..."

Ja šutim, žena me gleda, ja ne zarezujem ni ekipu ni priču.

Tipovi seru po HD-u, nisu nikad ni sjeli na HD.

Ja šutim i dalje.

Odjednom, jedan od njih kaže:" moj frend doktor mi je rekel da ti likovi sa Harlijima nemogu imat dece, jer im to stalno tak trese jaja da im se sve to sjebe..."

Tako sam se nasmijao, trbuh me bolio...
nemoj me glup
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimened 02 ruj 2012, 08:49

[quote="ZIGGY"]
tata je napisao/la:

Za moj motor remen košta 1350 kuna + poštarina 250+carina+porez..znači preko 2000
Kawac Vn čini mi se troši remen od blizu 3000 kuna. HD je isto tu negdje.


Mislim da je remen netko sa foruma mijenjao radi 2 rupe od kamena koji je podletio (iako se po Kawa specifikaciji remen radi toga ne mijenja!!!) i remen je sa izmjenom koštao oko 2200 kn. Uz sve navedene prednosti remena još bih dodao i ovo:

tišina, nema špricanja felgi i guma sa masnim mazivom kako to bude kod lanca, te špricanja lanca sprejem svakih 300-500 km te samim tim i čestom kupovinom spreja.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2931
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimened 02 ruj 2012, 08:53

lunaroid je napisao/la:


Mali off topic: sjedim u kafiću sa ženom i sinom koji je tada imao par mjeseci i izvirivao iz kolica ( imam dvoje djece ). Ekipa za susjednim stolom glasno priča o motorima, te nakon uobičajenih legendi kafićkog nateravanja i kak smo bili ludi spika, dotaknu se i teme Harleya.

" ja sam si to gledal, ali to ti je samo porez na budale, plaćaš brend itd..."

Ja šutim, žena me gleda, ja ne zarezujem ni ekipu ni priču.

Tipovi seru po HD-u, nisu nikad ni sjeli na HD.

Ja šutim i dalje.

Odjednom, jedan od njih kaže:" moj frend doktor mi je rekel da ti likovi sa Harlijima nemogu imat dece, jer im to stalno tak trese jaja da im se sve to sjebe..."

Tako sam se nasmijao, trbuh me bolio...
nemoj me glup

A jesi djecu imao prije kupovine motora ili poslije lol! nemoj me glup. Što tek da su saznali da Harley ima remen, taj trust mozgova bi se dosjetio da i npr. Zastava 750 ima pogon na remen palipilu
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimened 02 ruj 2012, 09:23

lunaroid je napisao/la:


....:" moj frend doktor mi je rekel da ti likovi sa Harlijima nemogu imat dece, jer im to stalno tak trese jaja da im se sve to sjebe..."

Tako sam se nasmijao, trbuh me bolio...
nemoj me glup

....u jebate sva sreća da sam napravil krevet decu prije nego sam biker2 kupil....!!
nemoj me nemoj me nemoj me glup nemoj me nemoj me nemoj me glup
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimened 02 ruj 2012, 10:18

[quote="buralee"]
Karlo je napisao/la:
buralee je napisao/la:
tata je napisao/la:
2 buraleneznam samo od kud vi cupate takve informacije, neznam da li da se smijem ili placem.
barem je svijet postao globalno selo, sve se da naruciti za "sitne pare", pa za 1000 eura kupim pola motora preko ebaya, a ne samo remen i remenicu
btw. isto tako imam i remenicu za prodati lol!
Bilo bi lijepo od tebe da i nama otkriješ gdje to ima .




koje djelove?


kit remenica i remen za Shadow 750 ?
za SITNE PARE Question
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimened 02 ruj 2012, 11:21

imas pp
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimened 02 ruj 2012, 12:37

A meni PP
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitimened 02 ruj 2012, 14:33

Pa napiši tu da svi znamo!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Remen umjesto lanca Empty
PostajNaslov: Re: Remen umjesto lanca   Remen umjesto lanca Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Remen umjesto lanca
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» UMJESTO TRAILERA - DA LI JE ZAKONSKI
» Intruder VS800 umjesto Dragstara 650
» Pogonski remen - zamjena
» Remen od VN-a 900

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: