Početna stranicaPretraľnikNovi akumulator šta kupit ! - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Novi akumulator šta kupit !

Go down 
+17
Easy rider
mrljo#2
custom rider
magna
El Nino
merla
Drifter
cro.chopper
sklopka222
klesoo
Suhi
lukylipik
palomas
One Night Stand
medo
dragger
Zlac
21 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimened 27 oľu 2011, 23:27

andreja900 je napisao/la:
Ispravak



Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 P1010036h

Definitivno, vidim ja, protočnost sile , biti će bolja!
Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Yoda1
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimesub 02 tra 2011, 20:35

dragger je napisao/la:
andreja900 je napisao/la:
tnx ,mislim da ce past ipak yuasa jbga vele kolko para tolko mjuze (da na mom yuasa piše made in china)

...........ovo je moj iz 2002. godine, ponekad na infuziji.....ovaj šta sam kupija je Yuasa ali ne sičan se di se proizvodi. Iz PIaggia su se pokazali odlični....

Sorry, moj originalni nije Yuasa nego GS....

...a vidi se i tko je proizvođač...

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 2z67axy
kupio ja baš taj punjač xs 4003 ,al daj mi reci kolko mu treba da ga napuni jer moj dođe dosta brzo do zelene lampice cca pol sata 45 mina i ima snage samo za jedamput zaverglat
pa mislim da ču ipak po novi akumulator.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimesub 02 tra 2011, 21:35

andreja900 je napisao/la:
kupio ja baš taj punjač xs 4003 ,al daj mi reci kolko mu treba da ga napuni jer moj dođe dosta brzo do zelene lampice cca pol sata 45 mina i ima snage samo za jedamput zaverglat
pa mislim da ču ipak po novi akumulator.


.....moj originalni (9 god.) u srid zime nakon 10tak dana što je na motoru, napuni za oko 45 min. - 1 sat.
Aku radi savršeno kad je spojen na ctek bez obzira koliko ga dana ne vozim.
Ali ako nije na cteku 5-6 dana a vani ledeno i bura.....upali ali jedva....kasnije je sve ok.
[Vrh] Go down
sklopka222
man
man
sklopka222


Broj postova : 49
Godina imam : 32
Prebivalište : Split
Vozim : yamaha dragstar 650 classic
Na forumu od : 23.01.2013

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 13:26

evo da vas ovdi pitam da ne otvaram novu temu. mislim da mi je krepa akumulator na dragstaru 650 u njemu je suhi akumulator i di san god gleda po stranicama svugdi mi se nude ili lp suhi kojeg trenutno imam u motoru ili gel vartin jel ima ko sta drugo u takvom motoru i ako nije problem da mi se sta drugo preporuci i ako nebio bio probelm oko koih cifri se krecu unaprijed hvala
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 16:25

Novema nova, vidi
http://www.novema-nova.hr/?page=webshop&category_id=154

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
sklopka222
man
man
sklopka222


Broj postova : 49
Godina imam : 32
Prebivalište : Split
Vozim : yamaha dragstar 650 classic
Na forumu od : 23.01.2013

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 20:30

po katalogu pise da samo ovaj pase za moj motor http://www.novema-nova.hr/?page=webshop&search_string=YT12B-4
a po cijeni nije puno jeftiniji od original yuasa YT12B-BS 150x69x130 12V 10Ah 634,63kn ; kojeg mogu kupit u splitu a za onog moram molit ljude okolo
[Vrh] Go down
sklopka222
man
man
sklopka222


Broj postova : 49
Godina imam : 32
Prebivalište : Split
Vozim : yamaha dragstar 650 classic
Na forumu od : 23.01.2013

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 19 oľu 2013, 20:35

i da jos jedno pitanje koja je razlika izmedu ova 2 akumulatora jer je velika razlika u cijeni
4. 50103 YTX12-BS 150x87x130 12V 10Ah 180CCA 470,09kn
5. 50104 YT12B-BS 150x69x130 12V 10Ah 210CCA 634,63kn
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimesri 20 oľu 2013, 07:47

Ovaj drugi daje veće struje kod anlasanja, a inače se kod oba modela radi o modernoj tehnologiji akumulatora - VRLA AGM. To je kratica od absorbed glass matt (upijajući stakleni tepih), dakle staklena vlakna, u kojima je upijen elektrolit.

Nešto slično imam doma, nevjerojatan akumulator, jer i nakon tri godine korištenja, on u mirovanju ima napon na klemama 13 V.



[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimepon 29 lip 2015, 21:50

ekipa da oživim malo ovo...


trebao bi novi akumulator za Drifter-a..
.običan sa kiselinom 12V 12Ah je oko 250kn
.kiselina sa pijajućim "spužvama" je 350kn
..gel 600+ kn

kakva su iskustva..što kupiti...di kupiti najpovoljniji gel?

...
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimepon 29 lip 2015, 23:01

moj savjet ti je kupi jeftiiji, ionako ćeš mjenjati svakih 2-3 godine.
ja sam kupio za venturu aku, cijena sa popustom za gotovinu i popust jer ostavim stari aku oko 200 kn.
promjenim za 2-3 godine i to je to.
možeš i platiti gel ili neki svemirski 600+ kn, ali ko će garantirati da će raditi 6, 8 ili više godina da bi se isplatilo?

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 30 lip 2015, 06:20

Evo cijene za YTX12-BS iz Pro-bike (ovlasteni Kawasaki i Yamaha), kretale su se od 350 LP do 510 kn Yuassa s gelom.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 30 lip 2015, 06:30

merla je napisao/la:
moj savjet ti je kupi jeftiiji, ionako ćeš mjenjati svakih 2-3 godine.
ja sam kupio za venturu aku, cijena sa popustom za gotovinu i popust jer ostavim stari aku oko 200 kn.
promjenim za 2-3 godine  i to je to.
možeš i platiti gel ili neki svemirski 600+ kn, ali ko će garantirati da će raditi 6, 8 ili više godina da bi se isplatilo?

Slazem se ali kad te takva jeftinjara ostavi na cjedilu onda spominjes cijelu rodbinu sto nisi dao koju kunu vise
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 44
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 30 lip 2015, 07:54

Ja nedavno mjenjao akomulator nakon 10 godina korištenja,uzeo ponovno orginal,pa sad na miru.
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 30 lip 2015, 09:37

..obzirom na tvoju prirodu posla i dužih izbivanja odnosno nevoženja možda bi ti bilo dobro da uzmeš obični aku i punjač tipa Citek ili pak onog iz Lidla, koji će održavati aku dok te nema...tako priključen aku može stajati mjesecima i uvjek će biti idealno napunjen!
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 30 lip 2015, 16:49

Yuasa uvijek, jednom sam se opeko sad pušem i na hladno...
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 30 lip 2015, 17:05

custom rider je napisao/la:
Ja nedavno mjenjao akomulator nakon 10 godina korištenja,uzeo ponovno orginal,pa sad na miru.

Zanimljivo je da više niti jedan akumulator ne traje kao original iz prve ugradnje, makar stavio identični.
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 30 lip 2015, 17:15

provjerio original po Kawasaki katalogu ide 18Ah - i košta cca 1000kn (Gel)

po katalozima zamjenskih akumulatora ide 12-14Ah - pa ti sad vidi

zadnja dva dana od kad se napunio i stari radi dobro, dam mu šansu još par dana...pa možda to odgodim za na godinu...

imam baš puno kratkih gradskih tura i puno paljenja i cijelo vrijeme anlasa i pali bez problema...izgleda da je bila lažna uzbuna i da se jednostavno ispraznio od stajanja i digitalnog sata koji stalno vuče...
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4025
Godina imam : 73
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 30 lip 2015, 17:26

I ja sam se lane zaje.. pa kupio novi akumulator , umjesto da sam stari stavio na ispravljač , a kolega ga uzeo za skuter i već godinu dana pali ko top . Bohmann
Zato se nemoj zaletit . Very Happy
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimeuto 30 lip 2015, 17:42

Karlo je napisao/la:
I ja sam se lane zaje.. pa kupio novi akumulator , umjesto da sam stari stavio na ispravljač , a kolega ga uzeo za skuter i već godinu dana pali ko top . Bohmann
Zato se nemoj zaletit . Very Happy

budem pričekao...kupio sam kablove i stoje u bisagi za svaki slučaj da sam spreman
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Gushter
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 6
Godina imam : 37
Prebivalište : Istra
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 02.12.2017

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimečet 22 vel 2018, 08:55

Došlo je vrijeme za novu bateriju i da ne otvaram novu temu odlučio sam ovu malo podignut iz pepela Very Happy

Ugl. dvojba je Yuasa ili Varta a s obzirom da sam ja nov u moto svijetu a ovdje je puno vas iskusnih pa me zanimaju mišljenja vezana uz te dvije marke akumulatora
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1930
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimečet 22 vel 2018, 09:33

Ja sam na Kawasaki stavio Yuasu, i dosta ljudi koje znam je isto napravilo i bez nekih problema.
Normalno vidi cijene
Na yuasa stranici možeš odmah naći i model koji ti treba prema motoru
http://www.yuasabatteries.com/vehicle_search.php?action=showListing
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimečet 22 vel 2018, 12:03

Kupi Yuasu ili Exide po meni ti su ti najbolji, mala razlika ti je u cijeni nemoj stedit na tome..
[Vrh] Go down
El Nino
man
man
El Nino


Broj postova : 231
Godina imam : 38
Prebivalište : Čakovec
Vozim : HD FLSTC
Na forumu od : 25.08.2012

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimečet 22 vel 2018, 20:08

+1 Yuasa. Imao ih 2 komada na skuteru, na oba choppera stavljao Yuasu i nikad nije razocarala..
[Vrh] Go down
deda bum
man
man



Broj postova : 134
Godina imam : 61
Prebivalište : donje jesenje
Vozim : hyosung agila 250 efi
Na forumu od : 18.03.2012

Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitimepet 23 vel 2018, 17:22

Gushter je napisao/la:
Došlo je vrijeme za novu bateriju i da ne otvaram novu temu odlučio sam ovu malo podignut iz pepela Very Happy

Ugl. dvojba je Yuasa ili Varta a s obzirom da sam ja nov u moto svijetu a ovdje je puno vas iskusnih pa me zanimaju mišljenja vezana uz te dvije marke akumulatora
Po svemu sudeči što se čuje i piše YUASA nbr.1, ja kupio i za traktor prošle godine.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Novi akumulator šta kupit !   Novi akumulator šta kupit ! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Novi akumulator šta kupit !
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» gdje kupit korduru
» ima li u hrvatskoj ovakvih kaciga za kupit??
» Akumulator
» akumulator 12v 18 ah

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: