Početna stranicaPretraľnikKako skratiti Windshield - vjetrobran 610RegistracijaLogin

 

 Kako skratiti Windshield - vjetrobran

Go down 
+6
Karlo
cro.chopper
jebiki
ica
magna
dragger
10 posters
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimesub 19 vel 2011, 20:43

Kako sam pobornik vjetobrana, a malo sam i narastao, morao sam zamjeniti moj postoječi vjetrobran u broj veči.
Kako yamaha u ponudi ima tri dimenzije visine, niski, srednji i visoki (ja sam imao niski model), odlučio sam se uzeti srednji model, visine 20,5" ili 53 cm, i 7,5 cm viši.
Isti se može kupiti bez potrebnih nosača, tj samo pleksi dobar . Materijal od kojeg je izrađen je LEXAN i to za nijansu zatamnjen.
Tamo gdje inače kupujem u USA dijelove, povirim i cijena mi ne odgovara, 185$ + šiping+carina+PDV....cijena boli glava. A i strah me od oštećenja...
Odlučim se za lokalnog yamaha dilera gdje inače imam i popust....cijena 40% niža. Naručim. Prođe 10 dana i zovu me da je nedobavljivo za EU tržište. Prisiljen sam to naručiti preko bare, nađem za 130$ + šiping i molim boga da bar jednom prođem lišo na carini. Naručim to u sridu, u petak pošalju, a več u ponediljak je u ZG. Ja ga dobivam u sridu, i napokon prođem bez carine.
Kad sam ga izvadio, imao sam šta viditi.
Nije nigdi oštečen, ali taj glupi kinez koji ga je pilao, gornji rub mu je ispao na valove.
Popizdio sam, dali ga vratiti ili pokušati popraviti.....odlučim se za PILANJE i obradu.

Stoga evo mali tutorijal, kako to izvesti a da posao bude odrađen kako treba.

Najprije triba sve dobro zaštiti, pleksi obložiti finom tkaninom, preko nje novinski papir, i zalipiti piturskom trakom.
Ocrtati luk gdje triba pilati.
Luk je zeznuto odrediti, ali imao sam isti pleksi samo krači. i on mi je poslužio.

Žao mi je šta se na slici ne vidi ocrtani luk, več sam ga otpilao.

Kako skratiti Windshield - vjetrobran 2mosahw

Slijedi najzeznutiji i najriskantniji dio posla, PILANJE.
Za pilanje sam koristio ubodnu pilu sa listom namjenjenim za pilanje plastike, okretaji na šestoj brzini os osam.
Išlo je lakše nego šta sam i mislio.
Prilikom pilanja pleksi mora biti učvrščen da ne vibrira. ispod sam stavio dva mala jastuka, a odozgo sin pritiska da bude čvrsto. Prilikom pilanja ide se 1v mm dalje od ocrtane linije.

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Mufsec


Operacija uspjela, pacijent preživio. Otpilano-skračeno je 12mm po visini i oko 45cm širine.
Vidi se komad koji je otpilan.

Kako skratiti Windshield - vjetrobran 1zb9zk9

Nakon pilanja brusilica u ruke, brus sa licnama šmirgla (gradacija 120) i lagano brušenje do označene crte. Lagano, jer greška se ne ispravlja lako.

Kako skratiti Windshield - vjetrobran 33fbbeo

Sada je na redu šmirgl papir, najprije 100, pa onda, 120, 160, 180, 220, 400 i na kraju 800 sa malo vode (ja sam koristio pljuvačku)

Kako skratiti Windshield - vjetrobran 2mq2d53

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Ng22oj

Nakon šta se uglanca i dobije lipi sjajni polukružni oblik, za kraj koristim zubnu pastu ZIRODENT na filcu.

Kako skratiti Windshield - vjetrobran K9b0p3

Završni uradak je iznad mojih očekivanja, otpilani rub finiji je i sjajniji nego tvornički. Gledano povečalom, napravio sam maaaaaalu, maaaaalu grešku. Jedan dio dužine 2 cm sam pobrusio više, možda par stotih, ali to golo oko ne može primjetiti. Sve u svemu, zadovoljan sam učinjenim, dobio sam vjetrobran viši za 63 mm. Sada je na bajku i sutra čeka krštenje.
Ode se vidi i otpilani komad.

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Zmidxc

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Ipcr9u


Nadam se da će ovo ipak nekome pomoći. Polako i opušteno, sve se može - kad se oče.
Pažnja, ovdje se radi o materijalu LEXAN koji je jako čvrst i otporan na grebanje i najkvalitetniji u izradi vjetrobrana. Da se lako pilati, brusiti .........kako je sa drugim materijalima, neznam, stoga pažnja i provjera prije bilo kakvog zahvata na drugim materijalima.



Zadnja promjena: dragger; sub 19 vel 2011, 22:21; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimesub 19 vel 2011, 20:56

leksan????
prije par dana san za firmu isao kupiti leksan dobio sam onu plastiku od koje sw rade nadstresnice od npr auto praone. materijal se moze savijati jer u presjeku izgleda kao karton. koliko znam viziri se rade od pleskija koji se zove nekako sa M zaboravija san kako
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 43
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimesub 19 vel 2011, 20:58

....odlično odrađeno dragger dobar pravi mali profi posal dobar ...
...i nije Zirodent nego Aquafresh Wink ...
...inače Lexan je zahtjevan za pilanje, ima sam situaciju kad sam pila plexi za jedan brod događalo se da od velike temperature propilani dio se zavari nakon što list pile prođe..
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimesub 19 vel 2011, 22:20

magna je napisao/la:
leksan????
prije par dana san za firmu isao kupiti leksan dobio sam onu plastiku od koje sw rade nadstresnice od npr auto praone. materijal se moze savijati jer u presjeku izgleda kao karton. koliko znam viziri se rade od pleskija koji se zove nekako sa M zaboravija san kako


...evo išao još jedno provjeriti, piše LEXAN, POLICARBONATE i neki brojevi.

2 ICA, kalodont, zirodent, aquafresh......nije bitno, bitno da odradi posa.

A to šta se pila zalipi-stopi sa pleksijem, razlog je neadekvatan list, ja sam to pilao kao da je šperploča.
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 43
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimesub 19 vel 2011, 22:53

dragger je napisao/la:
magna je napisao/la:
leksan????
prije par dana san za firmu isao kupiti leksan dobio sam onu plastiku od koje sw rade nadstresnice od npr auto praone. materijal se moze savijati jer u presjeku izgleda kao karton. koliko znam viziri se rade od pleskija koji se zove nekako sa M zaboravija san kako


...evo išao još jedno provjeriti, piše LEXAN, POLICARBONATE i neki brojevi.

2 ICA, kalodont, zirodent, aquafresh......nije bitno, bitno da odradi posa.

A to šta se pila zalipi-stopi sa pleksijem, razlog je neadekvatan list, ja sam to pilao kao da je šperploča.

...šala mala..

...a list??? hebi ga jedini koji je u tom postoja u firmi pred raspadom Rolling Eyes Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 05:56

Ubodna pila nije najbolje rješenje jer može naciknuti vizir od vibracije i trzaja lista.
Mala brusilica s tankim brusom (za rezanje inoxa) puno je sretnije rješenje.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 07:37

jebiki je napisao/la:
Ubodna pila nije najbolje rješenje jer može naciknuti vizir od vibracije i trzaja lista.
Mala brusilica s tankim brusom (za rezanje inoxa) puno je sretnije rješenje.

Evil or Very Mad nisam htio isprobavati taj eksperiment, ovo je ispitano. Pa nisu ljudi ludi kad pilaju ubodnon a ne brusom, pretpostavljam da se sa brusom dešava ovo šta je ica naveo.
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 10:55

odlican posao drageru, lijepo objašnjeno

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4025
Godina imam : 73
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 11:19

dragger je napisao/la:
jebiki je napisao/la:
Ubodna pila nije najbolje rješenje jer može naciknuti vizir od vibracije i trzaja lista.
Mala brusilica s tankim brusom (za rezanje inoxa) puno je sretnije rješenje.

Evil or Very Mad nisam htio isprobavati taj eksperiment, ovo je ispitano. Pa nisu ljudi ludi kad pilaju ubodnon a ne brusom, pretpostavljam da se sa brusom dešava ovo šta je ica naveo.
Ajde da se i ja umješam . Na prošlom motoru sam rezao windshild na donjoj strani gdje ulazi lampa , ubodnom pilom , a ovaj sada sam skratio 50 mm na gornjoj , brusilicom .
Ubodna pila nije topila materijal a brusilica je dok joj nisam smanjio broj okretaja .
Sasvim je svejedno čime se radi kad se na kraju mora lijepo obraditi kao što je Drager opisao .
Ali ipak mislim da je sigurnije raditi ubodnom pilom jer brusilica može iskočiti pošto je rez zakrivljen .

Evo kako izgleda rez brusilicom .

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Dsc04294p
Kako skratiti Windshield - vjetrobran Dsc04295y


Zadnja promjena: Karlo; ned 20 vel 2011, 16:33; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 11:35

dobra informacija i ja sam se bio odlučio na rezanje svoje ,
mislio sam urezat veči otvor za far i malo skratit visinu .
hvalax
[Vrh] Go down
motofrik
man
man
motofrik


Broj postova : 85
Godina imam : 59
Prebivalište : slovenija
Vozim : Kawasaki VN900Classic
Na forumu od : 06.01.2009

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 16:13

Koliko mi je poznato, vetrobrani za motore, rade se iz lexana i polikarbonata, pleksi ne. Bar ne originalni. Jer prilikom pada pleksi puca i možeš vrat porezati na njem. Imao sam primer na prijašnjem motoru, dao jednom privatniku da mi izradi vetrobran iz plexija. I došao i on crni dan, kad sam s motorom u paniki zakočio, salta s motorom... a pleksi puknuo na pola. Rub oštar kao nož...
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4025
Godina imam : 73
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 16:40

motofrik je napisao/la:
Koliko mi je poznato, vetrobrani za motore, rade se iz lexana i polikarbonata, pleksi ne. Bar ne originalni. Jer prilikom pada pleksi puca i možeš vrat porezati na njem. Imao sam primer na prijašnjem motoru, dao jednom privatniku da mi izradi vetrobran iz plexija. I došao i on crni dan, kad sam s motorom u paniki zakočio, salta s motorom... a pleksi puknuo na pola. Rub oštar kao nož...

Imao sam priliku vidjeti dva puknuta , kupljena u Luisu i pukli su upravo kako si opisao , oštro kao nož , a podliježu njemačkim standardima sigurnosti .
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 20:11

Karlo je napisao/la:
dragger je napisao/la:
jebiki je napisao/la:
Ubodna pila nije najbolje rješenje jer može naciknuti vizir od vibracije i trzaja lista.
Mala brusilica s tankim brusom (za rezanje inoxa) puno je sretnije rješenje.

Evil or Very Mad nisam htio isprobavati taj eksperiment, ovo je ispitano. Pa nisu ljudi ludi kad pilaju ubodnon a ne brusom, pretpostavljam da se sa brusom dešava ovo šta je ica naveo.
Ajde da se i ja umješam . Na prošlom motoru sam rezao windshild na donjoj strani gdje ulazi lampa , ubodnom pilom , a ovaj sada sam skratio 50 mm na gornjoj , brusilicom .
Ubodna pila nije topila materijal a brusilica je dok joj nisam smanjio broj okretaja .
Sasvim je svejedno čime se radi kad se na kraju mora lijepo obraditi kao što je Drager opisao .
Ali ipak mislim da je sigurnije raditi ubodnom pilom jer brusilica može iskočiti pošto je rez zakrivljen .

Evo kako izgleda rez brusilicom .

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Dsc04294p
Kako skratiti Windshield - vjetrobran Dsc04295y

........bravo Karlo, samo je još to trebalo dobar pa da tema ima pravi završetak i najtočnije informacije......
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 20:44

aaaaaa, znači ovako, sa letterman-om ne valja?


Kako skratiti Windshield - vjetrobran 35706136173704084911542




lol!

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 20:56

Ubodna pila će prije vibracijom ili trzajem napraviti pukotinu na windshieldu od brusilice!!!!...naglasio sam tankim brusom koji služi za rezanje inoxa, koji tako brzo proleti kroz plastiku da nema šanse da rastopi i slijepi istu.
Brusilicom je nezgodno raditi lukove ali se to jednako lako poravna i obradi kao poslije ubodne pile.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 21:13

jebiki je napisao/la:
Ubodna pila će prije vibracijom ili trzajem napraviti pukotinu na windshieldu od brusilice!!!!...naglasio sam tankim brusom koji služi za rezanje inoxa, koji tako brzo proleti kroz plastiku da nema šanse da rastopi i slijepi istu.
Brusilicom je nezgodno raditi lukove ali se to jednako lako poravna i obradi kao poslije ubodne pile.

Jebiki, nema toga kod lexana, ne može napuknut ilil ciknit, ili da otpadne komadić, kužiš, to se dešava kod liših vjetrobrana, pročitaj šta je karlo i kolega iz SLo napisa.

Lexan je tvrd za nevirovat a lako se riže i obrađuje...........
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4025
Godina imam : 73
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimened 20 vel 2011, 21:28

jebiki je napisao/la:
Ubodna pila će prije vibracijom ili trzajem napraviti pukotinu na windshieldu od brusilice!!!!...naglasio sam tankim brusom koji služi za rezanje inoxa, koji tako brzo proleti kroz plastiku da nema šanse da rastopi i slijepi istu.
Brusilicom je nezgodno raditi lukove ali se to jednako lako poravna i obradi kao poslije ubodne pile.

Naravno da sam rezao šajbom 1 mm debelom , a na slici se vidi da se materijal topio .
Windshield je National cycle -Dakota .
[Vrh] Go down
Alexandar
man
man



Broj postova : 19
Godina imam : 53
Prebivalište : Beograd
Vozim : Suzuki swift
Na forumu od : 01.06.2011

Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitimepet 10 lip 2011, 11:24

Pozdrav,moze tu da nastane poprilicna zbrka zbog nacina izrade materijala .Lexan se uglavnom dobija extruzijom i propustanjem kroz valjke a pleksiglas moze isto tako ali i livenjem u kalupima .Kod gotovog proizvoda vizuelno nema razlike ali kod obrade bude nebo i zemlja .
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako skratiti Windshield - vjetrobran Empty
PostajNaslov: Re: Kako skratiti Windshield - vjetrobran   Kako skratiti Windshield - vjetrobran Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako skratiti Windshield - vjetrobran
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kavasaki VN 900 CUSTOM
» Windshield
» windshield na GV 250
» Kvalitetan vjetrobran

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: