Početna stranicaPretraľnikkaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Jet kaciga-da ili ne?

Go down 
+18
lukylipik
klesoo
nyll
Matovilka
Kamikaza
Jack
Suhi
emirharley
Piva
Zlac
Zmija
Rocker
swileni
cro.chopper
Karlo
Safet(y)
medo
Bosqeto
22 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 16 sij 2011, 21:02

Safet(y) je napisao/la:
Sad sam se sjetio i ove Roof Boxer V:

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Boxer_10

o njoj je vec bilo rasprave... https://cro-chopper.forumcroatian.com/t276p105-izbor-kacige?highlight=kaciga


Boxerica je extra,ali paprena joj cijena pravo!
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 16 sij 2011, 21:55

cro.chopper je napisao/la:
Kamikaza je napisao/la:
Stalno nosim jet kacigu, a da nisu tako velike kazne ne bi nosio ni nju. Jadino za duže vožnje zimi dajem prednost integralki!

Question ne bi nosio ni nju .....


Pazi, ja kamikazu razumijem i bez zelje da ulazim u ponovne rasprave da li kaciga ili ne, samo zelim reci CINJENICU da postoje dvije "škole": americka i europska.

ČINJENICA je da se americki bikeri i sve americke MOTO UDRUGE (!!!) kao sto su najpoznatije AMA i AMRA bore protiv obaveze nosenja kacige, a takodjer je cinjenica da se europski bikeri i europske moto udruge zalazu ZA kacigu.

Ja sam i dalje sa slobodu izbora, a najbolja je opcija kao u pojedinim USA drzavama, dakle, mozes se voziti bez kacige, ali uz dodatno zdravstveno osiguranje na US$ 10.000 i više.

No, ja IPAK mislim da se kaciga treba nositi, mada i ja po gradu djiram sa "brain cap" opcijom (na otvorenoj cesti, vec malo izvan grada, je OBAVEZNA Schuberth C3, a koja mi se stalno nalazi u top caseu!), nekako racunam da nisam nista brzi - barem kako ja vozim po gradu - od jednog bicikliste, ili maratonca koji trči po gradu, a sve su prilike da ipak grijesim.... Evil or Very Mad ...i kada vidim sta sam sve napisao, smatram da se IPAK trebaju implementirati STROGI propisi i zakoni poput primjera Hrvatske (1000 kuna!) i da se smije koristiti SAMO TUV/DOT odobrene kacige. Ipak sam ZA prisilnu obavezu nosenja kacige i to samo - atestirane.


Zadnja promjena: emirharley; ned 16 sij 2011, 22:53; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 16 sij 2011, 22:18

emirharley je napisao/la:
nekako racunam da nisam nista brzi - barem kako ja vozim po gradu - od jednog bicikliste, ili maratonca koji trči po gradu, a sve su prilike da ipak grijesim.... Evil or Very Mad

vidim da puno ljudi brije na pravu kantu za put, ali "za do kafića" se obuče bilo šta...
a statistike govore o 3 puta više sudara u naseljenim mjestima nego na otvorenoj cesti?
i da se najviše (zaboravih brojke) padova dogadja unutar 5km od doma?
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 16 sij 2011, 22:20

Ma jasno, eno editirao sam svoj post..............
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimepon 17 sij 2011, 00:47

nyll je napisao/la:
emirharley je napisao/la:
nekako racunam da nisam nista brzi - barem kako ja vozim po gradu - od jednog bicikliste, ili maratonca koji trči po gradu, a sve su prilike da ipak grijesim.... Evil or Very Mad

vidim da puno ljudi brije na pravu kantu za put, ali "za do kafića" se obuče bilo šta...
a statistike govore o 3 puta više sudara u naseljenim mjestima nego na otvorenoj cesti?
i da se najviše (zaboravih brojke) padova dogadja unutar 5km od doma?

jeticu sam imao prije 30 god. Radi cijene.
Danas imam 4 integralke... (jedna je u komadima, ali ju ne bacam...) Smile

Mislim da je kod nas zakazala sluzba za informiranje, pa ljudi trabu.... ne znaju pravu istinu.
Kod pada s motocikla cak 35% udaraca se odnosi na podrucje brade.

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Helmet

vec smo detaljno obradili tu temu....

kak' je isla ona reklama... "pametni znaju cemu sluzi pojas, ostali...."
Wink

Uopce me ne zanima tko sto odabire i zasto. Ja volim svoju glavu.
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimepon 17 sij 2011, 07:10

Klesoo hvala na zornom prikazu sa postotcima Cool dobar
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimeuto 18 sij 2011, 22:53

Bosqeto je napisao/la:
Klesoo hvala na zornom prikazu sa postotcima Cool dobar

nemoj meni zahvaljivati, nije to moja izmisljotina...
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 03 lip 2012, 13:01

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 165857_359133730808089_489204892_n
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1106
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 09 lip 2013, 11:01

Eto ja kupio i integralku nakon jet-a.

Ne nisam padao, niti ista slicno, ali naisla neka ponuda, svidjela mi se kaciga i eto...

Je naravno da je integralka sigurnija, ali evo gledam Henry Cole presao pola svijeta na motoru i to po par tisuća kilometara turneje i sve sa jeticom.

S druge strane nisam baš vidio da se vani (specijalno ne u Americi) ljudi ganjaju s motorima kao u Hrvatskoj.
[Vrh] Go down
https://route66.me
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 09 lip 2013, 12:37

Got a 20$ head ? Buy a 20 $ helmet Cool

Jet po selu , brzine do 30 kmh .Inace me slomi buka od vjetra i letece bubetine . Sve preko 30kmh integral sa suncanim ocalama da ne moram nosit 2 vizira . N85 .
[Vrh] Go down
Gost
Gost




kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 09 lip 2013, 13:44

meni je fora kad krešte po vijestima s statistikom da je za 20% posto nesreća a kriv alkohol ---jbt pa ostalo jeonda skrivila trijezna ekipa Smile roker
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 09 lip 2013, 22:55

Integralna svakako... a sad ionako postoje modeli, kojima se skida štitnik brade pa postaje jet-ica... istina, nisam provjeravao, da li kupiti ovu rečenu ili klasičnu integralnu i jednu laganu jet... kakav je zbir cijene....
Ja sam svoju glavu sačuvao kacigom... bilo krvavo na 1.5-2 cm od karotide na vratu, ali dovoljno da sačuvam svoju krv unutar sebe... u nekoliko navrata sam se zapitao kako bi bilo prošlo sa jet kacigom... bi li moja brada "rezala" ono staklo, koje je rezao rub integrala...
Kad dolazim doma, pa stanem uzet nešto u dućanu... od dućana do kuće mi je 100 m... još nisam krenuo, a da ju nisam stavio na glavu i vezao (tih 100-tinjak m)...
Jest... pravo kažete : "to je moja glava" Cool
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 09 lip 2013, 23:03

flip-up,
kod mene je vec 2 godine Schubert C3,imam same pohvale dobar
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1106
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimesri 04 ruj 2013, 17:40

Ja kupio i integralku (vise radi skole) i jeticu, ali kad se vidim u spiglu kako mi jetica stoji ko kapa lovcu Milivoju (kao da nosim ogromnu kuglu za kuglanje na glavi), odma se ufatim integralke. Wink
[Vrh] Go down
https://route66.me
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitimened 06 lis 2013, 09:19

Inače se vozim sa integralkom godinama, ali uspio sam pasti sa motora tek kad sam prešao na jet kacigu. Dva šava ispod lijevog oka. I da, frknuo sam u rođenom kvartu....
[Vrh] Go down
Sponsored content





kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jet kaciga-da ili ne?   kaciga - Jet kaciga-da ili ne? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jet kaciga-da ili ne?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Kaciga
» Kaciga
» Izbor kacige
» Kaciga do 2000kn
» Kaciga - puhanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: