Početna stranicaPretraľnikDragStar 1100 classic  by dragger 610RegistracijaLogin

 

 DragStar 1100 classic by dragger

Go down 
+14
Acyd
meelosh
zgrdic
Safet(y)
Dr.Ma$$a
rocky 61
lukylipik
asy
Zlac
Karlo
Vilko
tomlov
GIBO56
dragger
18 posters
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

DragStar 1100 classic  by dragger Empty
PostajNaslov: DragStar 1100 classic by dragger   DragStar 1100 classic  by dragger Icon_minitimened 26 pro 2010, 10:36

Da malo oživimo ovaj prekrasni dio foruma, odlučim da napravim jednu recenziju svog motora koja će obuhvatiti period od same kupovine motora pa do zadnje vožnje na badnjak 2010 godine. Stoga nemojte ni vi biti škrti, napišite nešto o svom ljubimcu.


…….bilo je to ne tako davno, u ljeto 2001. godine, pozovem moju senjoritu na kavu, a ona sva sritna i vesela prihvati to sa zadovoljstvom. Tek kasnije mi je priznala da je očekivala i pretpostavljala šta je bio moj naum.
Kavica se pije, a ja ka iz topa, «došlo je vrime da se kupi jedan motorić» ……tišina…… čekam odgovor…..nakon njenog osmjeha sve mi je bilo jasno………dobio sam zeleno svjetlo. Za sve bitnije stvari u životu volim dobiti suglasnos moje drage. Več sutradan poslijepodne dragstar 250 je bio isprid kuče. I tako ja njega malo nakitim, vozim nepunu godinu dana, i vidim da je to malo, da sam ga brzo prerastao i odlučim se za prodaju i kupovinu veće sestre. Prodam ga sa 6500km supruzi jednog mog dragog prijatelja (nažalost, nije više sa nama, pokoj mu vječni).
Već tada sam imao skoro pa odluku koji će biti sljedeći motor, ali uvik te financije…….
Kako su i tad bila teška vrimena, para se imalo za 650 ccm. a ja sam htio 1100. Ali nikako skupiti te 2000€. I na moje iznenađenja, uleti moja draga supruga, i riješi me svih muka. Iz neke čarape izvuće točno 1000 € a ostatak je njen problem dok motor ne dođe za nekih 15estak dana. Odmah odlazim i kaparam crnog dragstara ali pod uvjetom da dođe u kutiji.
Pošto sam znao jednog momka šta radi u Krškom, obečao mi je da će požuriti isporuku i javiti mi kad krene od njih za salon Vodice.
I tako nakon 20 dana stiže on u kutiji, (žao mi je što nemam te slike) i ja i frend obavimo sklapanje za neke 2-3 ure.
Tada počinje moja uživancija i personalizacija po mom ukusu.

DragStar 1100 classic  by dragger 2h31nux

Vizualni izgled:
I nije nešto bajan, ali ima prostora za sve, preradu, sakačenje, opremanje....kako tko želi i ima mogučnosti, a gama yamahine dodatne opreme i ostalih renomiranih proizvođača tjera vas da jednostavno možete raditi sa motorom što hočete. Opremiti ga po svom guštu i ukusu.
Ja sam jednostavno odabrao klasični stil jer takav mi se najviše sviđa. U opremanju čopera uvik se nađe neki detalj, sitnica……koji vam se svidi, tako da uvik imate zanimaciju.
Oprema je dosta skupa, ali u samom startu odlučio sam se za kvalitet, stoga svi dijelovi a ima ih preko 130 su u savršenom top stanju…….primjer bisage su kao iz dučana pa čak i bolje.
Naravno da to sve skupa i košta……a cijena motora sa dod. Opremom je nešto sitno niža od 25 tisuča euriča.
Oprema je uglavnom nabavljana iz Krškog, dosta je povoljnije nego kod nas, a kad je proradila Internet trgovina uglavnom iz USA i Njemačke.

DragStar 1100 classic  by dragger 21ce2o4

DragStar 1100 classic  by dragger Kaohnk


Motor.
Je solidan za vožnju, ima dosta snage i sa dvojicom, dobar okretni moment, i mislim da je to zlatna sredina. Postoje tri modela motora; do 2004 g., do 2007 g i nakon 2007 g. Razlike su minimalne a radi se i upljuvu elektronike i poštivanju eko normi.
Na putovanjima dužim od 200 km ipak se osjeti mali zamor mašine, ali ne toliko da morate stajati i dati mu malo oduška. Relacije do 200km su mu mačji kašalj.
Motor je dobio otvoreni auspuh renomirane Njemačke tvrtke «Speed pro» a ugrađen je i set sa otvorenim filterom tvrtke kyriakin. Normalno da je izvršena i rekalibracija karburatora i na kraju fini tuning i namještanje svih parametara. To sam napravio sam i mislim da je OK jer motor radi ko urica. Sada je motor puno življi, mirnije radi ……a prema čitanjima po stranim specijaliziranim forumima, sa tavim upgradeom dobije se od 10-16 ks zavisno od tunera koji to obavi, a u prosjeku to je 12 ks. Na proljeće ga stavljam na dyno stol pa da vidim kako se ponaša.
Tvornički motor troši prosječno oko 4,8 – 5,0 litara, a sada oko 5,0-5,4 litre.

DragStar 1100 classic  by dragger 53s8r6



Ciklistika:
Zaslužuje sve pohvale, pogođen je po meni i mom stilu vožnje. Zna se desiti pri življoj vožnji kroz okuke kad naiđe na rupu, lagano uvijanje radi mekih amortizera. Kočnice su odlične, dva plus jedan disk nazad. Udobnost je na nivou, ali ima se prostora za poboljšanje i tog dijela. Tako sam promjenio opruge (prednju i zadnju) i ugradio PROGRESIVE SUSPENSION i nestala su ona gruba uvijanja-propadanja i nestabilnost kroz okuke. Nakon ugrađenog Ape hangertoga i anatomskog sjedišta kojeg sam od prvog dana imao, i naslona za vozača, to je sasvim drugi motor. Nema više poskakivanja, upija neravnine, ne propada, a sjedište, naslon, Ape hanger i highway bar sa osloncima za noge, daju puni komoditet i tjeraju vas na vožnju bez prestanka. Ima nekoliko pozija za odmaranje nogu tako da i to uvelike utjeće na na samu udobnost.
Jest da mi je kičma malo u banani, ali ipak sam u ljeto ove godine na turi za Mađarsku, bez ikakvih problema prevalio 1200km.

DragStar 1100 classic  by dragger 20qj7sm

DragStar 1100 classic  by dragger 2jfjdwh


Održavanje i kvarovi:
Najprije ču početi sa kvarovima jer se tu nema šta za reči. Nakon 45000km bez iti jednog jedinog kvara. Čak i akumulator tvornički još je u zavidnom stanju, ali radi prevencije kupljen je novi i to samo iz jednog razloga: Kad je hladnije počeo je malo štekati a u tim slučajevima dolazi do udaraca u kunpluga alnasera i u vrlo kratkom periodu može doći do oštećenja valjaka, a to je jako skup sklop, cca 5000kn.
Servise obavljam sam, ulje se mijenja svakih 5-6 tkm uključujući i filter ulja. Koristim ulje MOTUL mineralno 20W50. Ulje u kardanu mijenjam svako drugo mijenjanje ulja u motoru, 10-12 tkm a ujedno tada se promine i svičice. Filter zraka svakih 15tkm, a tada i ulje u kočnicama. Pločice su minjane dva puta, prvi put na 11tkm i stavljene su ponovo originalne, drugo minjanje na 24 tkm i stavljene su zamjenske CarbonLorene koje su danas na njemu nakon 20tkm. Nisam sa njima zadovoljan, tvrde su i sporo se troše, pa ću za koji dan (naručene kevlarove iz USA) promjeniti ih. Jednom godišnje podmažem sve sajle, i sklopove koj kojih postoji tarno opterečenje, i to sa specijalnom VW mašću. Uvik vodim računa gdje gorivo livam, a livam od prvog dana 95icu. Zimi obavezno uvik pun rezervar a uvidom u unutrašnjost, isti je kao i prvog dana. Nedavno nakon skidanja karburatora, isti je bio kao iz dučana, bez iti malo mulja i nečistoće.
Obratiti pažnju prilikom palenja i liti i zimi, uvik pod čokom i bez gasa, za duži vjek kunpluga alnasera. Ne dozvoliti rad duži od 3-4 min. na minimumu radi diskolorizacije prednje grane koja je jako osjetljiva.

DragStar 1100 classic  by dragger 24msw76

Loša strana:
Ima i to 1100tka. Čak je i jednu tvorničku grešku koju je i yamaha priznala, a radi se o zakretanju alnasera i lomljenju djelova unutrašnjosti. O tome sam čak i pisao. Ja sam taj dio preduhitrio jer sam na samom početku znao za to i jako, jako, pritegao vijke tako da sam to izbjegao. Na kasnijim modelima je malo unapređeno. Kunplug alnasera, nočna mora, malo tko do 40tkm ga nije minjao, netko i dva-tri puta. Eto, ja sam i to ako ništa drugo, barem već premašio i prolongirao. I dan danas ne osjetim nikakvo lupanje, pali kao i prvog dana, što ne znaći da neće i meni taj dio zadavati muke.

DragStar 1100 classic  by dragger 1qhj6b

DragStar 1100 classic  by dragger 5l4h0l

Zaključak:
Drag star 1100 je kvalitetan yamahin proizvod, mali potrošać, jeftinog održavanja…..samo pali i vozi. Toplo ga preporučam, već se ne može kupiti u EU, a kod nas je još vrlo kratko dostupan. Personaliziran, plijeni poglede…..uz poneku manu po meni zaslužuje ocjenu: ČISTA DESETKA.

Vitar u kosi:
Uvik sam kratko ošišan i pridržavam se propisa....o kacigi.....ali ponekad kad sam u divljini, tamo gdje ritko zalazi ljudska noga, skinem je, guštam i uživam u tom bespuću, netaknutoj prirodi, sa vitrom koji mi polagano gladi obraze i mrsi ovo malo kose.
Ljudi moji, koji je to osječaj, ispuni mi pomalo moje napaćeno tilo, da mi neku dodatnu snagu, opskrbi me energijom za naredne teške dane. A teke kad sidem pored njega i poćnem ga gledati.......mome zadovoljstvu i ispunjenju duše nema kraja...........ko to može platit........nikakvo bogatstvo niti pare ovog svita..........

......živi mi, zdravi i veseli bili.....do sljedećeg puta...... Vaš dragger

DragStar 1100 classic  by dragger 123m6wz

...i jedan mali klip, uskoro slijedi novi......

Twisted Evil