Početna stranicaPretraľnikVeće je bolje.? :) - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Veće je bolje.? :)

Go down 
+9
breed
buba
Acyd
buralee
palomas
swileni
nyll
klesoo
medo
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimepet 15 lis 2010, 22:49

Eh, da, kakvo pitanje, takav odgovor...
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimepet 15 lis 2010, 23:17

Mislim da zahvat nije opravdan, ne zbog love, nego puno zajebancije a dobitak nije neki. Spyder ima tank od 18L a da ga se podupla mi se čini nemoguća misija, a da liči na nešto. To bi već graničilo s tankovima za aute. A ako ga se ne podupla ne čini mi se neki dobitak. Ne znam koliko Spyder troši, ali pretpostavimo 3,5L što bi s njegovim tankom bilo nešto preko 500km. Neka ne ide do kraja, pa recimo 450km. Recimo da bi se mogao naći tank od 25L, što bi povečalo autonomiju za cca 200km, ali budući da se toliko dobije ako u bisage staviš 4 Jamnice, onda mi je zahvat s tankom nepotreban. 4 Jamnice su samo figurativno, naravno da bi stavio metalni karnistar od 5L kao što su već i prije mene predložili. Ako se pozovem na planirani put od 3000 km, čisto kao primjer, onda bi s originalnim tankom punio 6-7 puta, a s tankom od 25L 4-5 puta. Na ukupni put od 3000 km mi se ne čini neka ušteda u vremenu ili zahebanciji što tankiraš 2 puta manje. Tim više što ako je put od 3000 km, teoretski najudaljenija točka je 1500 km od starta. Ne pada mi na pamet koja destinacija odavde bi bila upitna da nema pumpe barem svakih 400 km. Osim ako to ne uključuje dio puta brodom, a onda ga ježi, u tom slučaju može biti svašta.
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimepet 15 lis 2010, 23:36

Domagoj je napisao/la:
Mislim da zahvat nije opravdan, ne zbog love, nego puno zajebancije a dobitak nije neki. Spyder ima tank od 18L a da ga se podupla mi se čini nemoguća misija, a da liči na nešto. To bi već graničilo s tankovima za aute. A ako ga se ne podupla ne čini mi se neki dobitak. Ne znam koliko Spyder troši, ali pretpostavimo 3,5L što bi s njegovim tankom bilo nešto preko 500km. Neka ne ide do kraja, pa recimo 450km. Recimo da bi se mogao naći tank od 25L, što bi povečalo autonomiju za cca 200km, ali budući da se toliko dobije ako u bisage staviš 4 Jamnice, onda mi je zahvat s tankom nepotreban. 4 Jamnice su samo figurativno, naravno da bi stavio metalni karnistar od 5L kao što su već i prije mene predložili. Ako se pozovem na planirani put od 3000 km, čisto kao primjer, onda bi s originalnim tankom punio 6-7 puta, a s tankom od 25L 4-5 puta. Na ukupni put od 3000 km mi se ne čini neka ušteda u vremenu ili zahebanciji što tankiraš 2 puta manje. Tim više što ako je put od 3000 km, teoretski najudaljenija točka je 1500 km od starta. Ne pada mi na pamet koja destinacija odavde bi bila upitna da nema pumpe barem svakih 400 km. Osim ako to ne uključuje dio puta brodom, a onda ga ježi, u tom slučaju može biti svašta.

covjeku koji nije dovoljan tank od 18 L, bolje da ne ide na nikakav put....
jedno je mastanje, drugo je realnost, pogledaj samo covjeka iz splita(zaboravih mu ime), odvozio je do tibeta i nazad, mislis da je radio tank veci itd.?
mislim da doticnoj osobi koja je otvorila ovu temu prvo treba malo predociti kakve su to pripreme, koliko to troskova namece, i milion ostalih stvari..
recimo manji je problem za zapadnu europu, ali ajde ti kreni prema istoku,iran,irak itd.. koliko papirologije imas prvo za napraviti doma, pa tamo da bi prosao granice, pa cijepljenje za sve te bolestine na koje mi nismo naviknuti, i jos tisucu raznih problema na putu koje te snadju.

za put recimo od zagreba do splita se vec trebas pripremiti dobro, a kamoli na puteve od par tisuca km... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimepet 15 lis 2010, 23:38

buralee je napisao/la:

covjeku koji nije dovoljan tank od 18 L, bolje da ne ide na nikakav put....
jedno je mastanje, drugo je realnost, pogledaj samo covjeka iz splita(zaboravih mu ime), odvozio je do tibeta i nazad, mislis da je radio tank veci itd.?
mislim da doticnoj osobi koja je otvorila ovu temu prvo treba malo predociti kakve su to pripreme, koliko to troskova namece, i milion ostalih stvari..
recimo manji je problem za zapadnu europu, ali ajde ti kreni prema istoku,iran,irak itd.. koliko papirologije imas prvo za napraviti doma, pa tamo da bi prosao granice, pa cijepljenje za sve te bolestine na koje mi nismo naviknuti, i jos tisucu raznih problema na putu koje te snadju.

za put recimo od zagreba do splita se vec trebas pripremiti dobro, a kamoli na puteve od par tisuca km... Rolling Eyes


aaaaaaaaaaaaaaaaaa, pa pusti ga nek vise ode i nek se vrati za 5 godina...

Smile
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimepet 15 lis 2010, 23:41

Veće je bolje.? :) - Page 2 Jerry-can-2

ovo je kantica od 5l. Ima i dodatni lijevak, ali se posebno kupuje. Sigurno ima u Nemacka.

Za Australiju se rade ovakvi kanisteri i ako te put nanese tamo, obvezno si nabavi...

Veće je bolje.? :) - Page 2 2902
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimepet 15 lis 2010, 23:53

@klesoo

nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me nemoj me glup glup glup
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 00:02

Veće je bolje.? :) - Page 2 BrianMotorcycle013
Veće je bolje.? :) - Page 2 Mark3601
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 00:20

...a stvarno iste uredu.....covik je postavija normalno pitanje, a vi se rugate....
...decko je nepusac ima jaaaako veliki mjehur i nema potrebe stajat pisljivih 200km....
...i usput ce gricnut kojeg bumbara da zavara zeludac ...

....@jhonny: ...poslusaj Domagoja...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 00:25

još jedan of ili wc i ja ću Veće je bolje.? :) - Page 2 Lock_c10 ovu temu i banirat 7 ljudi i još možda.... dancingbanana

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Veće je bolje.? :) - Page 2 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Gost
Gost




Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 02:17

buralee je napisao/la:
Domagoj je napisao/la:
Mislim da zahvat nije opravdan, ne zbog love, nego puno zajebancije a dobitak nije neki. Spyder ima tank od 18L a da ga se podupla mi se čini nemoguća misija, a da liči na nešto. To bi već graničilo s tankovima za aute. A ako ga se ne podupla ne čini mi se neki dobitak. Ne znam koliko Spyder troši, ali pretpostavimo 3,5L što bi s njegovim tankom bilo nešto preko 500km. Neka ne ide do kraja, pa recimo 450km. Recimo da bi se mogao naći tank od 25L, što bi povečalo autonomiju za cca 200km, ali budući da se toliko dobije ako u bisage staviš 4 Jamnice, onda mi je zahvat s tankom nepotreban. 4 Jamnice su samo figurativno, naravno da bi stavio metalni karnistar od 5L kao što su već i prije mene predložili. Ako se pozovem na planirani put od 3000 km, čisto kao primjer, onda bi s originalnim tankom punio 6-7 puta, a s tankom od 25L 4-5 puta. Na ukupni put od 3000 km mi se ne čini neka ušteda u vremenu ili zahebanciji što tankiraš 2 puta manje. Tim više što ako je put od 3000 km, teoretski najudaljenija točka je 1500 km od starta. Ne pada mi na pamet koja destinacija odavde bi bila upitna da nema pumpe barem svakih 400 km. Osim ako to ne uključuje dio puta brodom, a onda ga ježi, u tom slučaju može biti svašta.

covjeku koji nije dovoljan tank od 18 L, bolje da ne ide na nikakav put....
jedno je mastanje, drugo je realnost, pogledaj samo covjeka iz splita(zaboravih mu ime), odvozio je do tibeta i nazad, mislis da je radio tank veci itd.?
mislim da doticnoj osobi koja je otvorila ovu temu prvo treba malo predociti kakve su to pripreme, koliko to troskova namece, i milion ostalih stvari..
recimo manji je problem za zapadnu europu, ali ajde ti kreni prema istoku,iran,irak itd.. koliko papirologije imas prvo za napraviti doma, pa tamo da bi prosao granice, pa cijepljenje za sve te bolestine na koje mi nismo naviknuti, i jos tisucu raznih problema na putu koje te snadju.

za put recimo od zagreba do splita se vec trebas pripremiti dobro, a kamoli na puteve od par tisuca km... Rolling Eyes


Jedini ON TOPIC Odgovor.
Jedini konstruktivan odgovor.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 02:21

ica je napisao/la:
...a stvarno iste uredu.....covik je postavija normalno pitanje, a vi se rugate....
...decko je nepusac ima jaaaako veliki mjehur i nema potrebe stajat pisljivih 200km....
...i usput ce gricnut kojeg bumbara da zavara zeludac ...

....@jhonny: ...poslusaj Domagoja...


Da. baš sam prokomentirao.

-Tank se da sredit.
..itd.
Je, da, RRS priđe više od 200km
.
Dodatni feul je required čiost iz razloga, ak završiš u vukojebini. itd.
..jer obično su murphy zakoni često na snazi. tak da.. opreza i fueal nikad dosta.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 02:24

asy je napisao/la:
još jedan of ili wc i ja ću Veće je bolje.? :) - Page 2 Lock_c10 ovu temu i banirat 7 ljudi i još možda.... dancingbanana


Et sad moš zaključat temu, il brisati i banira.
Vidiš da nema nitko niš pametno i konstruktivno reć (osium lukylipik i domagoj i nyll ).
sam kad triba srat svi se nađu

Kak god, bilo 300km 3000 il 30000km (osim ak ne kažem drugačuije. mada sumnjam.)
kak kažem tak će bit. Cool
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 08:50

Ne znam samo odagle vam podatak da u rezervoar stane 18l. Možda sa beta-moto stranica.. hehe.
U rezervar je kapaciteta 13,2 l. Skupa sa rezervom (ako je ima)
Ovdje treba oduzeti koji deci jer je kod nekih verzija (moja) pumpa goriva smještena u rezervoar.

Dakle, baratamo sa cifrom od nekih max 13l, a što se dokazalo u praksi.

Nisam nikad mjerio potrošnju, no sad ste me zainteresirali pa pokušavam rekonstruirati slučaj kada sam ostao bez benze.

Krenu sapunim rezervoarom (dakle kojih 13l) odvozili rutu ZD-Benkovac-Roški slap-Drniš-Sinj-Trilj-Knin-Gračac-Manastir Krupa-Žegar-Obrovac i ..... tu sam ostao bez kapi benzina, 10tak km od benzinske.
Po rekonstrukciji puta pređeno je cca 370km+vozikanje po Sinju i Kninu, recimo 390km.
Vožnja je bila cca 90-120km/h - u gornjim granicama mogućnosti ove mašinerije

Pa ispada da RRS 350 injekšn troši li-la 3,5l/100km.

Što se tiče širenja rezervoara, smatram da je to nepotrebno zbog povećanja kapaciteta jer je uvijek lakše staviti 2-3 litre benge u bisagu i miran si.
S druge strane, širenje rezervoara, po horinzontali, što se mene tiče, bilo bi poželjno zbog izgleda, odnosno zbog položaja nogu i osječaja da se 'nešto ima među nogama'
Rezervoar i sic je vrlo uzak na spoju dok je s druge strane oslonac nogu dosta širok. I sad ako nogama stisneš rezervoar izgleda smješno jer noge idu u X, a ako ih raširiš u koljenima nekako gubiš osječaj motora, nema oslonca, kao da voziš bicikl.

Po nekim mojim idejama proširivanje cca 4-5 cm sa svake strane i drugačiji sic(širi) dobilo bi se na komforu, a ne bi izgubilo na bočnoj silueti motora i bilo bi ljepše vidjeti širi rezervoar. Dakako, tu bi stalo kojih kojih 8l više benzina...
[Vrh] Go down
nyll
cro chopper forum
cro chopper forum
nyll


Broj postova : 1045
Prebivalište : ZG
Vozim : ZS-125-30
Na forumu od : 05.06.2009

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 10:12

.koshchall. je napisao/la:
Ne znam samo odagle vam podatak da u rezervoar stane 18l. Možda sa beta-moto stranica.. hehe.
U rezervar je kapaciteta 13,2 l. Skupa sa rezervom (ako je ima)
ma ja sam to prvi bubno, taj podatak navodi test iz neke motorevije... nebitno koje, da sad ne reklamiram. ugl, prvi rezultat u guglu.
pogledao sam još na dva tri mjesta, ili navode isto il ne navodi taj podatak. Johnny Pag stranica kaže 3.5 galona..sorry, trebo sam prije provjerit kod njih.

al sad mi palo na pamet, možda je neko uzeo taj podatak, pa prebacio krive galone u litre (US galon je oko 3.5l, a britanski je oko 4.5? il 5.4? scratch Question


e sad, estetika... meni se to čini motor izmišljen za one male (tj uske i dugačke) rezervoare, koji bi još više naglasili te linije, ne da se bore protiv njih
mislim, i orginal mi je ok, al ako bii mjenjo onda bi 100% bio uži, još višlje postavljen. ili klasični sportster peanut, onako po sredini, zašto ne.
al jbg, ukusi su različiti, a i ti ga gledaš svaki dan. cuga
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 18:14

Hvala
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 18:16

Ok, a sad,
Tko bi te preinake mogao tj. Zna odraditi?
itd.
[Vrh] Go down
breed
cro chopper forum
cro chopper forum
breed


Broj postova : 512
Godina imam : 45
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Kawasaki VN2000
Na forumu od : 14.08.2008

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 18:43

Evo ti ovdje, mislim da ti jeftinije kupiti, ovaj je skoro 21l

http://www.cruisercustomizing.com/detail.cfm?Category_ID=83&manufacturer_ID=549&product_ID=33766&sblid_name=Biker_s_Choice_Flatside_Stretched_Gas_Tank_________Softail_and_Custom_frames_with_flatside_mounts_for_Harley_Davidson_Softail
[Vrh] Go down
https://www.linkedin.com/in/dahren/
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimesub 16 lis 2010, 19:11

http://www.imz-ural.com/sahara/# a da vidiš ovo , veliš da ti lova nije problem ,pa mislim da je ovo za belosveckog putnika kakav si ti idealno rješenje
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Oyeyeye
man
man
Oyeyeye


Broj postova : 301
Godina imam : 64
Prebivalište : tu negde
Vozim : biciklo
Na forumu od : 05.07.2010

Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitimened 03 tra 2011, 13:10

buba je napisao/la:
Imam ja rezervoar od lozh ulja koji mi vishe ne treba, mislim da bi te 2000l trebalo zadovoljit,
samo ako ti je dosta velik scratch
I ovaj moze da se rasece po sredini i zavari i eto jos dodatnih 800 litara. lol!
[Vrh] Go down
http://trikes.serbianforum.info
Sponsored content





Veće je bolje.? :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veće je bolje.? :)   Veće je bolje.? :) - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Veće je bolje.? :)
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Pozz svim bikerima
» Koje je po vama bolje ulje?
» kymco zing(malo bolje izdanje od proslog:)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: