Početna stranicaPretraľnikPunjač akumulatora 610RegistracijaLogin

 

 Punjač akumulatora

Go down 
+4
rocky 61
cro.chopper
klesoo
dragger
8 posters
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimeuto 21 ruj 2010, 17:34

Bilo je nešto govora o tome., ali od viška glava ne boli.

Interesira me Vaše mišljenje: dali se isplati i koji od navedenih inpulsnih punjača se najviše isplati kupiti za održavanje kapacitetnijih moto akumulatora?

Link CTEK proizvoda.

http://www.beren.hr/ctek.html
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimeuto 21 ruj 2010, 18:40

CTEK MULTI XS 800 12V

mislim da je 300+++kn i to ti je dostatno i za auto i za motor i susjedu nadopuniti...

Smile)
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimeuto 21 ruj 2010, 19:00

super stvarčica, ali je nemam na žalost još Rolling Eyes

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimeuto 21 ruj 2010, 20:25

Ne isplati se sve dok ne zatreba,a kad zatreba a ti ga nemaš e onda Bohmann
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimeuto 21 ruj 2010, 21:51

... imam i koristim CTEK !
... potpuno zadovoljan !

http://www.motori.hr/CTEK_Punja_269_i_akumulatora_2071.html
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimeuto 21 ruj 2010, 21:52

Ako se neshto isplati onda je to sigurno ctek, preskochish koju rundu u birtiji i ulozish novce u neshto za chim sigurno nechesh zalit , CTEK dobar dobar
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Gost
Gost




Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimesri 22 ruj 2010, 08:50

Ja ga koristim duže vrijeme i jako sam zadovoljan, osim spomenutog džeka
: https://cro-chopper.forumcroatian.com/glavni-forum-komentari-elanaka-s-portala-f7/trajnost-moto-baterije-t9214-15.htm

Paralelno sam si uzeo i u Lidlu punjač koji radi na istu shemu samo ima mogućnost punjenja 6/12V i punjenje auto/moto/minus temp. i isto mi dobro služi , ali je malo nedostatak jer nedobiješ neke dodatne opreme kao kod C-teka.
Vidio sam da u Berenu sad imaju zanimljivih stvarčica (skroz dolje) za montažu na motor sa ledicama.
Mislim da ću si uzeti onaj adapter koji se fiksira na neko kućište.

Što se tiče punjenja, ima jedna odlična stvar kod njih po čemu su oni meni top uređaj.To je da kada nešto nije u redu sa akumulatorom ( i najmanja sitnica) nema punjenja već odmah baca simptome neispravnosti.

1. kada aku nema kapacitet tada se prazan aku brzo napuni , ali i počme prazniti dok je na punjaču!
To jest nakon zelene lampice pojavi se opet faza punjenja i tako u krug..

2. Kada je ćelija u kratkom spoju ( i naj manjem) uređaj ili baci grešku, ili počme "skakati" po stolu ako je kratki spoj velik i blicaju sve lampice.

Jenom smo tako kao novi akumulator (godinu dana) isprobali jer je mučilo paljene kolegu, i C-tek je odma skužio grešku.Nakon zamjene aku-a sve je radili kako treba.
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimesri 22 ruj 2010, 09:56

Prošle zime sam imao situaciju da sam trebao dopuniti akumulator. Imam onaj punjač iz Lidla kojeg ziggy spominje. Nakon minute je pokazalo da je akumulator pun ali sam ostavio da se puni preko noći. Drugi dan pokušao sam upaliti motor ali nije išlo.
Stavio sam ga ponovo puniti ali preko običnog auto punjača, starog puno godina, nakon par sati sam ga stavio na motor i do danas nema problema.

Sad nisam siguran da li mi ovaj punjač iz lidla ne valja ili sam ga prekratko akumulator ostavio puniti, jer sam čuo da ti punjači polako pune...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimesri 22 ruj 2010, 12:00

Vladek je napisao/la:
Prošle zime sam imao situaciju da sam trebao dopuniti akumulator. Imam onaj punjač iz Lidla kojeg ziggy spominje. Nakon minute je pokazalo da je akumulator pun ali sam ostavio da se puni preko noći. Drugi dan pokušao sam upaliti motor ali nije išlo.
Stavio sam ga ponovo puniti ali preko običnog auto punjača, starog puno godina, nakon par sati sam ga stavio na motor i do danas nema problema.

Sad nisam siguran da li mi ovaj punjač iz lidla ne valja ili sam ga prekratko akumulator ostavio puniti, jer sam čuo da ti punjači polako pune...

Onaj iz prve ponude ( 12V) ili onaj iz druge ( 6/12V) ? scratch
Jer nisi prvi koji je imao takav slučaj da poblesavi punjač.Ipak je to kopija C-tek a...Ja sam kasnije uzeo ovaj 6/12 i punio sa njime 100 ah akmulatore i sve šljaka.
Onaj stari sam poklonio i čini mi se da je frend se požalio na to brzo punjenje.Mislim da treba par puta provrtiti "Mode" taster dok ne krene puniti.
study
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimesri 22 ruj 2010, 14:49

ZIGGY je napisao/la:
Onaj iz prve ponude ( 12V) ili onaj iz druge ( 6/12V) ? scratch
Jer nisi prvi koji je imao takav slučaj da poblesavi punjač.Ipak je to kopija C-tek a...Ja sam kasnije uzeo ovaj 6/12 i punio sa njime 100 ah akmulatore i sve šljaka.
Onaj stari sam poklonio i čini mi se da je frend se požalio na to brzo punjenje.Mislim da treba par puta provrtiti "Mode" taster dok ne krene puniti.
study

Uzel sam onaj sivi kaj zgleda kao kopija cteka. Probal sam vrtiti moodve, al mi se čini da sam lovu spušil....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimesri 22 ruj 2010, 15:19

Vladek je napisao/la:
ZIGGY je napisao/la:
Onaj iz prve ponude ( 12V) ili onaj iz druge ( 6/12V) ? scratch
Jer nisi prvi koji je imao takav slučaj da poblesavi punjač.Ipak je to kopija C-tek a...Ja sam kasnije uzeo ovaj 6/12 i punio sa njime 100 ah akmulatore i sve šljaka.
Onaj stari sam poklonio i čini mi se da je frend se požalio na to brzo punjenje.Mislim da treba par puta provrtiti "Mode" taster dok ne krene puniti.
study

Uzel sam onaj sivi kaj zgleda kao kopija cteka. Probal sam vrtiti moodve, al mi se čini da sam lovu spušil....

Pa nemoj tako.., još uvijek ga možeš "pokloniti" za zanemarivu doživotnu protuuslugu dobar3
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimesri 22 ruj 2010, 15:38

Kada bilo koju punjivu bateriju, pa tako i olovnu punite inteligentim punjačem, ako se baterija previše ispraznila, može prevariti punjač. To nikako ne znači da je punjač neispravan, već se radi o nemogućnosti očitanja krivulje punjenja, ali zbog problema s baterijom a ne punjačem. Istodobno to još uvijek ne znaći da je baterija oštećena. Inteligentnim punjačima zovem one koji se znaju sami isključiti kada napune bateriju. Druga bitna stvar, je da takvu jako ispražnjenu bateriju punite slabom strujom punjenja, dakle sporo, a ne brzo. Po mogućnosti 24 sata. Zato je Vladek uspio oporaviti svoju bateriju. Nije koristio punjač koji bi se sam isključio i punio ju je cijeli dan. Olovne baterije su posebno osjetljive na preveliko pražnjenje i ako pretjerate nećete je moći oporaviti. S druge strane, potpuno je neosjetljiva na dopunjavanje tako da ne možete pretjerati ako je ostavite duže na punjaču od planiranog. E sad, što je slaba struja punjenja. To bi bila 1/10 kapaciteta. Dakle, ako imate akumulator od npr. 10Ah, sve do 1A ili manje je slaba struja. Preko toga se već smatra brzo punjenje. Ako akumulator nije nikad ispražnjen previše, onda ga se može brzo puniti, ali ne opet strujom većom od one koju je propisao proizvođač akumulatora. Neko očekivano vrijeme punjenja ako nemate inteligentni punjač bi se moglo izračunati po slijedećoj formuli:
kapacitet baterije (Ah) x 1,4 / struja (A) = vrijeme (h)
Recimo bateriju kapaciteta 10Ah bi punili 14 sati. Iz ove formule se vidi da je vrijeme uvećano 40% u odnosu na kapacitet. Razlog tome je što kada baterija postaje sve punija, njen unutarnji otpr se povećava i struja iz punjača se sve više troši na savladavanje tog otpora, a sve manje odlazi u bateriju. Krivulja napunjenosti baterije se asimptotski približava maksimalnom kapacitetu. E upravo tu krivulju očitavaju inteligentni punjači i mogu pogriješiti ako je baterija previše ispražnjenja. Naime, punjač (kako koji) nekoliko puta u sekundi mjeri napon na bateriji, ali pod opterećenjem a ne onak kak bi ga mi izmjerili s voltmetrom. Jako ispražnjenoj bateriji može naglo pasti napon i zbuniti punjač. To je zato jer je akumulator sastavljen od više čelija koje nisu idealno iste, a pogotovo ne idealno jednako prazne, pa ukupan napon baterije može biti dobar, a da neka čelija ipak nije sipravna. A vrijedi i obrat, čelija stvarno može biti ispražnjena a da se nije oštetila. Intelignetni punjač tu ne može ništa, on očita preniski napon i zaključi da nešto ne štima, dok oni obični, nastavljaju s punjenjem, pa ako je stvarno sve ok, onda će je i napuniti. Ali bitno je da struja punjenja bude slaba da se ne bi dogodilo da već u startu većina odlazi u toplinu, odnosno na savladavanje unutarnjeg otpora baterije. Ova formula osim za olovne vrijedi i za baterije tipa Ni-Mh i Ni-Cd, ali NIKAKO ne vrijedi za Li-Io ili Li-Po. Ove dvije zadnje se smiju puniti isključivo inteligentnim punjačima, osim u slučaju ako je na samu bateriju ugrađen čip za kontrolu napunjenosti kao npr. u mobitelima i notebook-ima. Ako baterija nema čip, onda mora ići na inteligentni punjač jer su strahovito agresivne na prepunjavanje. Reagiraju poput napalma. Probajte prosurfati na internetu i vidjet ćete kako su ljudima izgorjeli stanovi i kuće jer nisu pazili na punjenje Li-Io ili Li-Po baterija. Srećom olovni akumulatori su neosjetljivi na to, ali ih nikako ne bi trebalo ostavljati bez nadzora dok se pune.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimened 26 ruj 2010, 15:08

Budući da je tema več otvorena, vezat ću se na istu.
Kako sam prošlu zimu u nekoliko navrata bio prisiljen koristiti dodatnu struju dan bi upalio motor, jer moj originalni (7,5 god.) star akumulator to nije mogao odraditi, koristeći blagodati Interneta odlučio sam se za kupovinu CTEK punjača akumulatora.

Samo da pripomenem da ne bi bilo zabune, slučajevi kad aku nije mogao upaliti motor bili su u sred zime pri niskim temperaturama (motor je garažiran) i to kad ne bi palio motor dva ili više tjedana. Usto bi aku lagano vrtio motor ali falilo mu je ono malo snage da sastavi.

Punjač je model MULTI XS 4003 12V (tek izašao u ponudi) a cijena mu je 577,87 kn.(budući da je novi proizvod, prodavač je platio troškove dostave).
Navedeni model sam odabrao zbog njegovih tehničkih karakteristika, praktičnosti a i svrhe za koju će mi koristiti. Ima i jeftinijih modela ali nisam htio štediti na tome, tim više što navedeni model ima novu elektronika (sa jačih modela) protiv štete koju neki punjači mogu napraviti i dodatne četiri faze punjenja koju jeftiniji nemaju.

Jako važna stvar pri kupovini bila je spriječiti ili eventualno odgoditi investiciju (cca 5.300,00kn) zamjene kunpluga alnasera koji je bolna točka na 1100tki.

Neki će se upitati zašto, pa iz razloga kad aku nema snage on vrti lagano i na refule a tada osjetljivi valjčići trpe jake udarce i dolazi do oštečenja istih i da ne nabrajam dalje…….

I da ne duljim, punjač je najprije priključen (van motora) na jedan rezervni-pomočni aku sa prijateljove dragice, star 7 god. (promjenjen prije 3 god.) koji mu nije htio paliti motor, dok je meni zimus bio sasvim OK.
Punjenje je trajalo cca 16 sati do potpunog punjenja, stim da je aku zadnji put punjen u prvom mjesecu na obični punjač.
Ovaj aku ću staviti na moj motor (ipak je mlađi godinu dana i tri je samo održavan) jer smatram da je bolji od moga. Stavljam ga i motor kreše kao prvog dana.

Punjač akumulatora 11syw6a

Nakon toga skidam ga i stavljam punjač na punjenje mog aku i to na motoru.
Punjenje traje cca osam sati do potpunog punjenja i ostavljam ga još nekih desetak sati nakon ćega ga skidam a isto tako i aku jer sam odlučio staviti onaj od prijatelja. Na slici se vidi da lampica (sedmi korak) koja je zelene boje i ima simbol aku i signalizira da je aku pun i traje pračenje napona, kad zatreba daje inpulse punjenja

Punjač akumulatora 2zplfs0

Velika prednost ovog punjača je što ima konektore za ugradnju na motor, a dio (utičnicu) kaja viri van lako je sakriti od pogleda.

Najviše sam vrimena izgubija dok nisam probušio zatvorenu maticu fi 8mm i na nju ugradio komaž žice koja služi kao opruga protiv bilo kakvog pomicanja utičnice

Punjač akumulatora 2wn319w


Sa spuštenom šlapom skoro pa da se i ne primjeti

Punjač akumulatora A3dmxu


Sa dignutom se ništa ne može viditi:

Punjač akumulatora 29fxh8w


Dodatno sam kupio priključka za upaljač cigareta 80,00kn na kojeg možete prikljućiti razno-razne dodatke.

Punjač akumulatora Tahov9

I kada Vam ne treba, tu je mala torbica za smještaj punjača i kablova kojeg možete i objesiti na neko prikladno mjesto.

Punjač akumulatora A2yl3m


Zaključak: vrlo kvalitetan punjač širokog spektra djelovanja kojeg bi trebao imati svaki vlasnik motocikla bez obzira na to dali je aku nov ili ne , ionako gubi kapacitet kad se motor ne koristi, a po zimi da i ne govorim.

U svakom slučaju više sam nego zadovoljan.


PUNJAČ MULTI XS 4003 12V !!!

* Potpuno automatski punjač u 8 faza
* Namjenjen za punjenje 12V olovnih akumulatora (WET, MF, GEL i AGM) od 1,2 Ah do 140 Ah
* NOVA FUNKCIJA - uklanjanje štetne naslage olovnog sulfata sa ćelija prije početka punjenja
* Impulsno punjenje u svhu održavanja produžuje vijek trajanja akumulatora.
* Puni čak i potpuno ispražnjene akumulatore.
* Posjeduje tri jedinstvena načina punjenja za upotrebu na malim akumulatorima, velikim akumulatorima i i poseban način punjenja pri niskim temperaturama, također pogodan za AGM akumulatore
* Niska struja pražnjenja, neosjetljiv na nestabilnost napona (radi na naponu od 220-240 V)
* Visoka učinkovitost: 85 %
* Isporučuje se s dva izmjenjiva konektora, kliješta i CTEK brzi konektor
* Punjač može biti spojen na akumulator mjesecima - idealan za sezonska vozila
(motocikli, skuteri, plovila itd.)
* Kompaktnog dizajna s rupama za trajnu montažu
* Jamstvo: 5 godina


Grafički prikaz punjenja:

Punjač akumulatora K3rjwp

1. KORAK - uklanja štetne naslage olovnog sulfata

2. KORAK - ispitivanje akumulatora, punjenje će započeti ako je s akumulatorom sve u redu

3. KORAK - glavno punjenje, akumulator se puni do 80% napunjenosti

4. KORAK - apsorpcijsko punjenje, vaše vozilo možete upaliti nakon ovog koraka

5. KORAK - ispituje da li akumulator može držati napunjenost

6. KORAK - obnavlja duboko ispražnjene akumulatore

7. KORAK - potpuno napunjeni akumulator, vrši se održavanje akumulatora konstantnim naponom

8. KORAK - pulsno punjenje u svrhu održavanja, akumulator dobiva pulsni napon kada napon akumulatora padne ispod zadane vrijednosti


TEHNIČKE KARAKTERISTIKE
Radni napon:220-240VAC, 50-60Hz
Napon punjenja:Nominalni napon punjenja 12V
Struja pražnjenja<1Ah/mjesečno
Stabilnost napona Max 200mV rms, max 16mA
Struja:4 A
Radna temperatura:-20°C do +50°C, snaga se automatski smanjuje kod povećanja okolišnje temperature
Hlađenje:prirodnim zračenjem
Ciklus punjenja:CTEK MULTI XS 4003 je automatski punjač u 8 faza s pulsnim održavanjem
Tip akumulatora:Svi tipovi 12V olovnih akumulatora (WET, MF, AGM, Ca-Ca i GEL)
Kapacitet akumulatora:1,2 do 140Ah punjenje
Dimenzije:168×65×38 mm (D׊×V)
Izolacija:IP65 (otporan na prašinu i vlagu, namjenjen za korištenje na otvorenom prostoru)
Težina:0,6 kg

[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimened 26 ruj 2010, 16:03

Iskreno, nisam imao priliku probati ovaj punjač kojeg je Dragger opisao, ali po karakteristikama bi rekao da je raketa. Inače se bavim aviomodelarstvom i baterije kojekakvih vrsta, tipova i kapaciteta su mi svakodnevna pojava. Sukladno s tim moram koristiti i kojekakve punjače. Karakterstike ovog punjača su onakve kakve bi poželio svaki biker. I ne samo biker, svatko ko ima neko vozilo. Čini mi se da je i cijena ok. Dragger ju je naveo u kunama, pa pretpostavljam da je kupljen kod nas. Iole ozbiljniji punjač vani košta barem 100 EUR, tako da mi ova cijena izleda ok. Inače, punjači koji se koriste u avio, brodo i auto modelarstvu najčešće se priključuju na akumulator od auta, tako da ako ga želite priključiti na 220V morate još izdvojiti cca 50 EUR za solidan stabilizator napona. To još više cijenu navedenog punjača čini korektnom.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitimened 26 ruj 2010, 16:43

Domagoj je napisao/la:
Dragger ju je naveo u kunama, pa pretpostavljam da je kupljen kod nas.

Da, vani sa poštarinom, carinom i PDV-om najjeftiniji šta sam našao došao bi me oko 850 kn.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Punjač akumulatora Empty
PostajNaslov: Re: Punjač akumulatora   Punjač akumulatora Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Punjač akumulatora
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: