Početna stranicaPretraľnikCUSTOM BIKES 610RegistracijaLogin

 

 CUSTOM BIKES

Go down 
+3
magna
calc69
fatkid
7 posters
Autor/icaPoruka
fatkid
cro chopper forum
cro chopper forum
fatkid


Broj postova : 8
Godina imam : 41
Prebivalište : zagreb
Vozim : custom
Na forumu od : 01.07.2010

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimepet 02 srp 2010, 18:11

pozdrav,

Evo malo sam pročitao teme po forumu i otvorio bi ovaj thread. Ako sam negdje profulao, ispričavam se Smile

Dakle...

Pitanje je o custom chopperima, pod time mislim na izradu kompletnog motora "from scratch". Naravno Hardware bi nabavio (mašinu, vilice, felge...), ali ramu, zadnju vilicu, rezervar i hrpu sitnica bi dao ručno izraditi...
Motor mora biti V2 zračnjak, mislim da bi sve preko 1000ccm bilo odlično.

Uglavnom... da sada ne dužim previše....

Zanima me gdje se najlakše mogu nabaviti custom felge 18" , da ima i do 10 cola širine,
jer custom bez 300 zadnje šlape nije custom.



roker

Very Happy

Ovo je "bike" po kojem bi radio svoj.
CUSTOM BIKES Bugattichoppernq5gu65

i naravno prijedlozi u odabiru mašine su nadasve dobrodošli.

pozzz!
geek
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimepet 02 srp 2010, 18:40

Obrati se u EL TORO , firma koja se bavi s tim biznisom, iz Zaprešića...

Mogu ti napraviti motor ili odraditi uvoz dijelova koje izabereš uz njihov savjet...

Ponesi novčanik... What a Face dobar3
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimepet 02 srp 2010, 18:48

pa i ne treba ti novčanik, možeš novac donijeti i u vreći
neznam ali mislim da te ta ideja neće držati nakon informativnih razgovora o cijenama
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimepet 02 srp 2010, 18:52

...a kak' si to zaključio, iz avatara možda... What a Face :lol:

Pa možda se iza nicka fatkid, krije Todoričev sin... What a Face dobar
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10952
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimepet 02 srp 2010, 19:09

dosta offanja, držite se teme i pitanja, hvala

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimepet 02 srp 2010, 19:23

-Felne su baš investicija,baš, baš a i guma, neki moji drugari pravili od auto i moto felne felnu za motor, potreban ti je samo dobar strugar ili kako se kod vas mislim da kaže ,,tokar,,, majstor koji će imati sluha i živaca za tebe, ja bi pravio a kusur od onog kolko felne koštaju iskoristi za nešto drugo a da sad se setih, čak je jedan lik napravio od srca BMW-ovih felni, 2-kom, jednu prednju za trajk a pozadi stavio iste, petrokake su, izgleda do jaja i svi se pitaše odakle mu moto felna kao što su zadnje auto, ako nađem slike postaviću da odprilike ukapiraš kako izgleda.
[Vrh] Go down
fatkid
cro chopper forum
cro chopper forum
fatkid


Broj postova : 8
Godina imam : 41
Prebivalište : zagreb
Vozim : custom
Na forumu od : 01.07.2010

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimepet 02 srp 2010, 19:46

tnx ekipa na korisnim informacijama...! vjerujem da ima još info, ali i ove su već uvelike pomogle.

A što se tiće cijele investicije, da sam T-ov sin, imao bi cijelu kolekciju, ali NE.

ja sam entuzijast i želim izraditi takav motor, jer 50.000EUR je mnogo za tako što.
Mislim da bi mogao znatno uštedjeti s obzirom da znam nekolicinu ljudi kojima bi takav projekt bio živo zadovoljstvo raditi...
Sve grube detalje imam riješene, ali mi muku zadaju te felge. Našao sam na e.bay i sl., ali set kakav ja tražim košta cca 2500-3000$ :silent:

Ova varijana sa auto felgama mi se također mota po glavi, ali to još moram detaljnije izmozgati kako bi bilo i koliko. Problem u toj varijanti mi nekako predstavlja prednja felga, mislim da ju je poteže izraditi, a rasparene felge (ne)uzimam u obzir, samo ako im je rasparena širina, drugač ne! tongue

dalje mi ostaje pitanje motorizacije?
to mi je isto ?!?!?!?!, a od toga bi trebao početi, tako da...

pljuga
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimepet 02 srp 2010, 20:59

Koliko ja znam, Blic sa foruma je počeo sa proizvodnjom custom felgi! Pa mu se fino javi! dobar
P.S. Ajd prvo napravi takav motor, a za felge ćemo lako! Twisted Evil
[Vrh] Go down
Suhi
cro chopper forum
cro chopper forum
Suhi


Broj postova : 1052
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Dubrava
Vozim : between two bikes
Na forumu od : 04.12.2007

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimepet 02 srp 2010, 22:33

fatkid je napisao/la:

Ova varijana sa auto felgama mi se također mota po glavi, ali to još moram detaljnije izmozgati kako bi bilo i koliko. Problem u toj varijanti mi nekako predstavlja prednja felga, mislim da ju je poteže izraditi, a rasparene felge (ne)uzimam u obzir, samo ako im je rasparena širina, drugač ne!

Ovak ti to radi Djubre; Nabavi od nekog motora i prednju i zadnju felgu, aluminijsku.
Od zadnje izreže sredinu i navari vanjski dio felge od auta. I imaš sparene felge! dobar
[Vrh] Go down
fatkid
cro chopper forum
cro chopper forum
fatkid


Broj postova : 8
Godina imam : 41
Prebivalište : zagreb
Vozim : custom
Na forumu od : 01.07.2010

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimesub 03 srp 2010, 00:11

2 one night stand: moje je da nabavim felge, srce/mašineriju, a sve ostalo imam po dogovoru. Naravno da ce ta proizvodnja trajati... ali prije nego krenem nabavljati dijelove sakupljam informacije i radim kalkulacije. Barem u grubo.

Do sada nisam imao ovakve moto projekte, tako da mi manjka informacija...

Wink
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimesub 03 srp 2010, 08:02

Suhi je napisao/la:
fatkid je napisao/la:

Ova varijana sa auto felgama mi se također mota po glavi, ali to još moram detaljnije izmozgati kako bi bilo i koliko. Problem u toj varijanti mi nekako predstavlja prednja felga, mislim da ju je poteže izraditi, a rasparene felge (ne)uzimam u obzir, samo ako im je rasparena širina, drugač ne!

Ovak ti to radi Djubre; Nabavi od nekog motora i prednju i zadnju felgu, aluminijsku.
Od zadnje izreže sredinu i navari vanjski dio felge od auta. I imaš sparene felge! dobar

-Prava stvar roker a one skupe neka kupuju oni preko i nek njima tamo naplaćuju te silne tisuće evrova, ma najvažnije da ga sam uradiš
[Vrh] Go down
fatkid
cro chopper forum
cro chopper forum
fatkid


Broj postova : 8
Godina imam : 41
Prebivalište : zagreb
Vozim : custom
Na forumu od : 01.07.2010

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimesub 03 srp 2010, 08:47

da... ok

a koji motor ima serijske 18" felge, s tim da nisu žičane?

sama sredina i nije toliko bitna, jer bi vjerovatno bila kombinacija crne sredine i poliranog ruba, ali žičane felge nisu uopće kao opcija.

zapeo sam na tih 18" jer u 17" koliko sam uspio skontati ne rade gume 260-280-300, a i nije toliko pimp-style. What a Face

anyways...

znam da tupim previše po tim felnama, ali kada su mi one i makša start-line za proizvodnju
bikea.

Rolling Eyes
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimesub 03 srp 2010, 09:39

Ovaj motor koji si dao za primjer od Marcusa Walza nije bez razloga toliko skup! Ok, može biti jeftiniji, neki djelovi ne moraju biti baš extra klase kao na primjeru, al puno jeftinije tak nešto nećeš dobiti! Samo za primjer; moraš računati da taj motor ima hidrauliku straga, tj. digne mu se zadnji kraj prije nego kreneš u vožnju... drugim riječima, ne možeš dobiti zadnji kraj toliko blizu kotača! Ako misliš stavljati open belt za mašinu ti je najbolje uzeti s&s mašinu, jer imaš aftermarket djelove za ostalo, uz neku japansku mašinu mi to djeluje poprilično neizvedivo! Usput, moraš pametno to raditi, tj. trebaš imati nacrte i sl., profesionalnog varioca itd., jer bilo bi šteta da tako nešto napraviš, a poslije ne možeš registrirati!

P.S. Kad bi ja tako nešto radio, ipak bi ko bazu uzeo neki serijski motor jer je puno manje za*ebancije oko homologizacije! Naravno, ako ti to nije opcija ok, al sa gotovom ramom bar znaš šta ti drži motor! Inaće, custom rame dođu 10-15000kn!
U svakom slučaju, sretno sa projektom, ak te kaj zanima samo pitaj! dobar
[Vrh] Go down
fatkid
cro chopper forum
cro chopper forum
fatkid


Broj postova : 8
Godina imam : 41
Prebivalište : zagreb
Vozim : custom
Na forumu od : 01.07.2010

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimesub 03 srp 2010, 10:42

tnx na info...

Vidim da se ti kužiš u ovakove stvari, hvala na svim tips'ima.
Znam da nije nimalo jednostavno to što sam zamislio, ali također mislim da je apsolutno izvedivo, a Walzov motor sam naveo kao idejni primjer, znači "drag-styler", a što se tiće rame imam majstore koji su proizveli više različitih rama za razne motore i siguran sam da mogu dobiti oblik koji želim, a da pritom sve detalje koje si spomenuo ne zanemarim.

Također sam razmišljao varijanti kupnje serijskog motora, pa onda njega detaljno preraditi, ali to mi je puno preskupo, jer neki ok bike bi morao platiti barem 5-6 kg EUR.
A za to vec mogu nabaviti dobar dio hardwarea.

E sada... ove info oko mašine su mi prilično nejasne... pomoc

hvala
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimesub 03 srp 2010, 11:10

fatkid je napisao/la:

E sada... ove info oko mašine su mi prilično nejasne... pomoc

hvala
Ak oćeš open belt, moraš uzeti mašinu za koju ga možeš nabaviti! Nisam nigdje našao da ima za japanske mašine open belt, tako da ti treba neki Harley agregat ili aftermarket (s&s)!
Zapravo, kad bolje razmislim ima za warriore i sl. al kupiti takvu mašinu bez ostatka motora je malo preskupo! Poprilično je nemoguće sam proizvesti nešto takvo! Dakle, treba ti agregat za koji postoje aftermarket djelovi za prijenos i sl.

http://www.ultimaproducts.com/StreetStyle.jpg
[Vrh] Go down
fatkid
cro chopper forum
cro chopper forum
fatkid


Broj postova : 8
Godina imam : 41
Prebivalište : zagreb
Vozim : custom
Na forumu od : 01.07.2010

CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitimesub 03 srp 2010, 11:41

da... ima tu štošta još za proučiti.
btw. super stranica ova!


malo cu izučiti sve te stvarčice pa se tunam in kada se malo oplemenim...
Cool
[Vrh] Go down
Sponsored content





CUSTOM BIKES Empty
PostajNaslov: Re: CUSTOM BIKES   CUSTOM BIKES Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
CUSTOM BIKES
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Best Custom Bikes
» Exile Bikes
» Kodlin bikes

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: