Početna stranicaPretraľnikšta znate o ovom ulju??? 610RegistracijaLogin

 

 šta znate o ovom ulju???

Go down 
+3
ronin1
ica
harley883 six
7 posters
Autor/icaPoruka
harley883 six
man
man
harley883 six


Broj postova : 157
Godina imam : 41
Prebivalište : labin, istra
Vozim : harley 883
Na forumu od : 03.05.2010

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimečet 01 srp 2010, 11:45

Poštovanje. opet ja s svojim čudnim pitanjima... Very Happy Naime prijatelj mi je postao uvoznik za ovo ulje....... Bardahl.... A drugi prijatelj si je uzeo to ulje za svoj harley, pa bi i ja pri sljedecoj izmjeni stavio to ulje. točnije ovo ulje * * bardahl sea 50/60 **. Dakle zanima me vase strucno misljenje. unaprijed hvala na odgovorima
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimečet 01 srp 2010, 12:32

...pogleda sam na glavnoj stranici i steka dojam da se radi o ulju za stare motore, da je to ustvari aditiv koji zatvara pore i smanjuje trošenje ulja kod "ispuhanih" motora koji su svoj vijek odradili i nikako nebi riskira "to" stavljat u motor, jer(ako sam dobro shvatija) rade ulja samo za auta a kao takva nisu odgovarajuća za motocikle...
...ček neka se palomas ili netko drugi javi, moje preporuka nikako u HD No
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
ronin1
banned
banned
ronin1


Broj postova : 163
Godina imam : 1015
Prebivalište : kad je žena doma--doma,kad je nema - svugdje
Vozim : trenutno svašta
Na forumu od : 04.11.2008

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimečet 01 srp 2010, 12:42

nisam dledao za ulje kakvo je , ali ako je za aute a ide u sportstera onda je "problem " oko kuplunga koji je u ulju , a a ko je getriba odvojiena ( sportster ne ) onda je to druga priča ...
uopče neznam zakaj " ciganiti "radi par stotina ulja ,pa i da ga dobiš badava ak je za auto stavi ga u auto ili daj nekom a u motor stavi ono kaj preporuča proizvođač a ne neki experti s foruma i trgovci uostalom mislim da ti ni gradacija ulja nije po specifikaciji .......
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimečet 01 srp 2010, 13:01

harley883 six, pročitaj što ti piše za tvoj motor, kakav viskozitet ulja se preporučuje za njega!

Stari modeli H$D imali su isključivo zračno hlađenje, i bili su konstruirani za ulje viskog viskoziteta, a upravo takav je taj BARDAHL SAE 50/60. Ti stariji modeli imali su konstrukcijski veće zazore ili zračnosti unutar dijelova za podmazivanje, i takvo ulje bilo je za njih dobro.

Moderniji modeli najčešće traže ulje tipa 10W - 40 ili 20W - 50 (u toplijim krajevima, i to je viskozitet kakvog ti trebaš).
[Vrh] Go down
harley883 six
man
man
harley883 six


Broj postova : 157
Godina imam : 41
Prebivalište : labin, istra
Vozim : harley 883
Na forumu od : 03.05.2010

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimečet 01 srp 2010, 13:54

@ palomas znaci zelis rec da je dobro ulje za moj motor, btw nemam nikakve specifikacije od motora. prijasnji vlasnik je sve to zagubio. na pakovanju pise da je za H-D motocikle..
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimečet 01 srp 2010, 14:31

Koliko sam na netu uspio pronaći, za tvoj model (883) preporuča se korištenje ulja viskoziteta SAE 20W-50.

Ovo ulje kojeg ti imaš u ponudi je puno gušće, više je namjenjeno za oldtimere među H&D modelima. Ja se s time ne bih igrao, vjerojatno ti i na čepu za utakanje ulja piše viskozitet koji se traži.
[Vrh] Go down
harley883 six
man
man
harley883 six


Broj postova : 157
Godina imam : 41
Prebivalište : labin, istra
Vozim : harley 883
Na forumu od : 03.05.2010

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimečet 01 srp 2010, 14:35

aha... super. hvala na savjetu i odgovoru..
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimečet 01 srp 2010, 15:48

BARDAHL ulja su poznata marka ulja....A koje ti stvarno ulje treba za tvoj motor možeš naravno u konfiguratoru na stranici BARDAHL-a vidjeti.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimepet 02 srp 2010, 09:03

Za Harley -Davidson motocikle se moze koristiti najjeftinije ulje za kamione, traktore, autobuse i generalno za dizel motore, jer je to predimenzionirana i izdrzljiva masina, nema govora o bacanju novaca za skupa sinteticka ulja i djecije pomade, znaci BILO KOJE MINERALNO ULJE viskoziteta 20W50.

Ulje SAE 50/60 moze ako zivis i vozis u Sahari.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimepet 02 srp 2010, 09:31

Emire, što ti inače točiš u svojega ljubimca? Znam da njemu ne trebaju posebni aditivi za kuplung i mjenjač, pa me baš zanima koji je tvoj odabir ulja?
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimepet 02 srp 2010, 09:43

palomas je napisao/la:
Emire, što ti inače točiš u svojega ljubimca? Znam da njemu ne trebaju posebni aditivi za kuplung i mjenjač, pa me baš zanima koji je tvoj odabir ulja?

U Sarajevu nemam mogucnost kupiti H-D MINERALNO ulje (nikako sinteticko) 20W50, kupovao bih njega, mogao bih ga poruciti, ali necu iz principijelnih razloga, tako da sam koristio ABRO 20W50, nekada Castrol 20W50 iz Americke baze za US$ 1,5 po kvartu, odnosno malo manje od litre, nekada "domaci" Castrol 20W50, a sada Motul 3000 20W50. Uvijek i samo mineralna ulja koja placam od 8,3 kuna do maksimum 37 kuna po litri, ovisno sta nadjem.

U transmisiju i primar ide H-D ulje Formula + i mijenja se na 32.000 km u transmisiji, a na 16.000 km u primaru.

Ulje u masini mijenjam na svakih 6.000 km, a takodjer i filter ulja.

Zracni filter je Screamin' Eagle Stage One K&N, ali ona bolja verzija koja nije papirni filter i servis je na svakih 50.000 km !!!
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
HD Biker
cro chopper forum
cro chopper forum
HD Biker


Broj postova : 520
Godina imam : 47
Prebivalište : EU
Vozim : HD Police Road King Screaming Eagle
Na forumu od : 03.12.2007

šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitimepet 02 srp 2010, 11:29

Ja stavljam samo original HDovo...... druga ulja nisam i nebudem stavljo ako nekome treba neka mi se obrati......

[Vrh] Go down
http://www.bikermotoshop.com
Sponsored content





šta znate o ovom ulju??? Empty
PostajNaslov: Re: šta znate o ovom ulju???   šta znate o ovom ulju??? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
šta znate o ovom ulju???
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» znate li ?
» ne znam da li znate ?????
» Merlu svi znate ?!? ali ....
» Evo da i moj VN osvane na ovom forumu!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: