Početna stranicaPretraľnikViklanje namotaja 610RegistracijaLogin

 

 Viklanje namotaja

Go down 
+3
lord
emirharley
Quirin
7 posters
Autor/icaPoruka
Quirin
cro chopper forum
cro chopper forum
Quirin


Broj postova : 1704
Godina imam : 48
Prebivalište : Sisak
Vozim : VIRAGO XV 535
Na forumu od : 23.07.2008

Viklanje namotaja Empty
PostajNaslov: Viklanje namotaja   Viklanje namotaja Icon_minitimeuto 15 lip 2010, 20:07

Eto opet struja... opet mi je problem u namotajima statora... mislim da se to tako zove... dakle zna li tko koga tko zna kvalitetno previklati namotaje, prošle godine sam dao viklati kod nekog u Velikoj Gorici ali nije dobro napravio pa me opet zaje****. Nije problem ni potegnuti dalje samo da mi se napravi kvalitetno

Viklanje namotaja 592957
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Viklanje namotaja Empty
PostajNaslov: Re: Viklanje namotaja   Viklanje namotaja Icon_minitimesri 16 lip 2010, 09:34

Ne znam tacno gdje u Sisku, ali potrazi Vladu, on je bio serviser za H-D u Zagrebu, sada se je vratio u Sisak, odlican majstor, odlican lik i osoba, znam da sada radi servis skutera. Uglavnom, on ti nece previklati stator, ali ce ti biti dobar kao serviser.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

Viklanje namotaja Empty
PostajNaslov: Re: Viklanje namotaja   Viklanje namotaja Icon_minitimesri 16 lip 2010, 10:54

A zašto ne odeš u VG i priopčiš čovjeku da je loše napravio posao i da bi bilo dobro da ti ispravi i napravi kako spada i da se još oduži XXXL čevapima... Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

Viklanje namotaja Empty
PostajNaslov: Re: Viklanje namotaja   Viklanje namotaja Icon_minitimesri 16 lip 2010, 11:01

E da. Dobio sam povjerljivu informaciju da je jako dobar majstor za motanje namotaja u Trnju po imenu Prebeg. Čovjek mi je objasnio da je to u Bosutskoj u Trnju, s kontra strane Prebeg Commerca mala radiona, ne zna da li je to povezano, al u svakom slučaju reci kada bi išao tamo da idem s tobom
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Viklanje namotaja Empty
PostajNaslov: Re: Viklanje namotaja   Viklanje namotaja Icon_minitimesri 16 lip 2010, 11:09

Namotaji na statoru ne bi smjeli baš tako često odlaziti, meni je tu nešto sumnjivo s instalacijom, ili s diodama reglera!

Može se raditi o najboljem majstoru na svijetu, ali ako postoji neki problem koji izaziva pregrijavanje namota, izolacija će ubrzo opet probiti, i opet sve ispočetka.
[Vrh] Go down
Brzi
man
man
Brzi


Broj postova : 367
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ZR-7
Na forumu od : 12.05.2008

Viklanje namotaja Empty
PostajNaslov: Re: Viklanje namotaja   Viklanje namotaja Icon_minitimesri 16 lip 2010, 23:28

Neznam dal viklaju, ali što se tiče auto elektrike jedan od kvalitetnijih majstora je Kajfeš na staroj Samoborskoj.

Čovjek ima radionu ok 30 godina (možda i dulje) a nisam nikad čuo da je nekog zaje*** i što god može popravit ili reparirat napravi, a ne kao ovi "moderni" majstori koji znaju samo očitat kvar na kompjuteru i zamijenit dio novim.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Viklanje namotaja Empty
PostajNaslov: Re: Viklanje namotaja   Viklanje namotaja Icon_minitimečet 17 lip 2010, 07:59

jednoim prilikom sam naručivao stator od nekog kawasakija iz 80-ih preko ebaya. ukupno je koštalo ispod 500 kuna. takvi dijelovi nemaju trošenja, ili valja ili nevalja, a viklanje ima uspjeh od 70 % (po mom iskustvu 30% ih pregori odmah prilikom prvog startanja) tako da bi morao paziti na garanciju ili se odlučiti na polovni
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Viklanje namotaja Empty
PostajNaslov: Re: Viklanje namotaja   Viklanje namotaja Icon_minitimesub 19 lip 2010, 09:40

Problem kod prematanja namotaja statora je u kvaliteti izolacije! Po mojem iskustvu, naši majstori jednostavno namaju dovoljno kvalitetan materijal za izolaciju koja je dobra za elektromotore, ali ne i za namotaje statora gdje je radna temperatura oko 80, a kod lagane vožnje po vručini nerijetko dođe i do 100 stupnjeva.
Moja preporuka: http://www.electrexworld.co.uk/
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
Sponsored content





Viklanje namotaja Empty
PostajNaslov: Re: Viklanje namotaja   Viklanje namotaja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Viklanje namotaja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: