Početna stranicaPretraľnikŠtelanje rasplinjača 610RegistracijaLogin

 

 Štelanje rasplinjača

Go down 
+6
ST_Johnny
klesoo
calc69
lord
palomas
HyperCube
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 39
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 08:43

Bok,

znači zanima me kak se to radi tj. da budem precizniji kako majstori znaju da je to to. Moram sad svojeg optpeljat da se to preispita pa cito da znam kak ide proces. Postoje neki uređaji kaj mjere rezultat ili po sluhu ili nekaj trece?

hvala unaprijed
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 09:28

Pravi majstor bi za pođešavanje rasplinjača trebao imati uređaj za analizu plinova, i na osnovu analize ispušnih plinova bi trebao podesiti smjesu. Zato ti je najbolje da potražiš majstora koji je specijalista i opremljen baš za taj posao.

Osim toga, ako motor ima više rasplinjača, potrebno ih je sinhronizirati, da svi rade u što sličnijim uvjetima.
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : Trek 820
Na forumu od : 22.02.2008

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 10:13

Stari majstori rade na uho, novi na komp Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 39
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 10:14

Da tak sam si nekak i mislio. E sad sam ja u dilemi: svjecice po onom katalogu izgledaju ok ali motor kod dodavanja gasa zamuckiva- ne prima gas ko da se davi a to je posebno naglašeno kad je hladan. Ne znam u cemu je problem. Mislim nije to strasno ali me zivcira, posebno kad mi u zavuju naglo primi gas pa me cimne...

Ovak je otprilike svjecica: http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/10.html

Ima kakav prijedlog?
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 10:27

Pa kad je motor hladan onda mu se i ne dodaje naglo gas... Evil or Very Mad

Valjda mu fali "čoka" kad je hladan... scratch
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 10:58

HyperCube je napisao/la:
Ovak je otprilike svjecica: http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/10.html

Ima kakav prijedlog?

Svijećica treba biti smeđe boje, ali ova na slici broj 10 ima i malo naslaga čađi od izgorjelog ulja.. Probaj motor zagrijati na mjestu prije nego kreneš na vožnju, zagrijana mašina ne smije trzati i trokirati, nego treba što brže reagirati na dodavanje gasa.
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 39
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 11:19

calc69 je napisao/la:
Pa kad je motor hladan onda mu se i ne dodaje naglo gas... Evil or Very Mad

Valjda mu fali "čoka" kad je hladan... scratch

Ma ne dodajem naglo gas- na noramlno dodavanje gasa zamuckiva, ali sad sam nasao na drugom mjestu da moze i biti problem ak je rezim voznje od birtije do birtije pa onda steka.. a ja imam takav rezim voznje s time da je od birtije do birtije najdalje 2 km valjda... pa da tu začađi svjecice....
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 15:33

Pa ti si onda pravi caffe racer... Very Happy dobar3

Može biti puno toga problematično ali zakaj sumnjaš na svječice...
Moje imaju 18.000 km a nisam još ni kabel s njih skinuo a kamoli ih čistio i gledao...
Pa mi niš' ne zacukava...
Voda u gorivu, smeće, nepodešen nivo u rasplinjaču, smjesa gorivo-zrak,vacum u
rezervoaru , falš ulaz zraka, popucana prirubnica, zaštopan filter zraka ili goriva i 'ko zna
kaj sve ne, svašta može biti uzrok...

Raskopao si cijeli motor i sad se čudiš zakaj nije više kao prije...
Sad samo ti znaš kaj si mu sve radio pa probaj metodom eliminacije...
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 16:38

calc69 je napisao/la:
Pa ti si onda pravi caffe racer... Very Happy dobar3

racer kazes, caffe racer.
Ah, covjek uci dok je ziv! Ucim, ucim....

Smile
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 17:55

Pa da... dobar3

A ti si mi Klesso više nekak caffe downhiller...
Svako se jutro spustiš dole do birca na kavu, dve... :lol:

A natrag gore te odvleće lift, ak' si ga popravio... :bolest: :lol:
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 18:20

calc69 je napisao/la:
Pa da... dobar3

A ti si mi Klesso više nekak caffe downhiller...
Svako se jutro spustiš dole do birca na kavu, dve... :lol:

A natrag gore te odvleće lift, ak' si ga popravio... :bolest: :lol:

to se ne broji kad nema motora u igri
Smile
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 18:24

Dam se kladiti da se možeš sa svojim paklenim spustiti iz stana dole do kafića... Twisted Evil

Samo te treba nagovoriti... dobar3
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimeuto 20 tra 2010, 21:37

calc69 je napisao/la:
Dam se kladiti da se možeš sa svojim paklenim spustiti iz stana dole do kafića... Twisted Evil

Samo te treba nagovoriti... dobar3

i vratiti natrag, bez problema! Cak se ni susjedi ne bi (smjeli) ljutili!!!

Smile
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 39
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimesri 21 tra 2010, 07:46

calc69 je napisao/la:
Pa ti si onda pravi caffe racer... Very Happy dobar3

Može biti puno toga problematično ali zakaj sumnjaš na svječice...
Moje imaju 18.000 km a nisam još ni kabel s njih skinuo a kamoli ih čistio i gledao...
Pa mi niš' ne zacukava...
Voda u gorivu, smeće, nepodešen nivo u rasplinjaču, smjesa gorivo-zrak,vacum u
rezervoaru , falš ulaz zraka, popucana prirubnica, zaštopan filter zraka ili goriva i 'ko zna
kaj sve ne, svašta može biti uzrok...

Raskopao si cijeli motor i sad se čudiš zakaj nije više kao prije...
Sad samo ti znaš kaj si mu sve radio pa probaj metodom eliminacije...

Filter goriva potpuno novi (jedino ako on protokom ne zajebava kaj), filter zraka cist ko suza, rezervoar ociscen ko suza, prirubnice i komplet ulaz zraka pregledan- sve ok. Znači ostaje promijenit gorivo kaj sam jucer napravio, danas ce valjda na stelanje rasplinjača. A svejcice su mi najveci sumljivac. Rekao mi je lik da je moguce da ne dobiva dovoljno jaku struju na njih ili prejaku ( kao krepa koliko sam skuzio neki otpor ili nekaj slicno). ali prvo ce provjerit rasplinjač i nekak izmjerit te struje pa cemo dalje.
Nije to strasno da se neda vozit ali me iritira, a ponekad mi zna u zavoju zastucat aj je i opasno...
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
Gost
Gost




Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimesri 21 tra 2010, 09:22

Štelanje (usklađivanje) rasplinjača . Kada se radi o jednom Rasplinjaču (karburatoru ) način je slijedeći . prije svega karburator se skine sa prirubnice , rastavi , dobro opere se u benzinu . nakon toga dobro se ispuše i pregledaju se svi dijelovi da nije došlo do povečanog habanja ili oštečenja . pristupi se montaži prema redosljedu i potom slolsko podešavanje plovka odnosvo mjesta otvaranja i zatvaranja konusne dizne i propištanja goriva u lončić karburatora . Tu je vrlo bitno i školski udesiti konusni vijak za omjer smjese , zraka i goriva . U večini slučajeva omjer iznosi 16 : 1 .

Nakon tako udešenog karburatora ide montaža na motocikl i fino udešavanje na broju okretaja 900 / 4000 .

Kada se radi o duplim ili više od jednog karburatora sve ovo gore je identično osim što se usklađivanje radi putem vakumetara ili priručno napravljenog uređaja spojenih posuda ispunjene tekučinom . Tako napravljena spravica je već negdje na forumima pokazana .

Ako se misli o el. ubrizgavanju , e tu stvari stoje sasvim drugačije . "tester " i priključak na procesor , to je već viša tehnologija u koju se nebi baš upuštao objašnjavati kako funkcionira .

Stara dobra mehanika dobar4
[Vrh] Go down
ST_Johnny
man
man
ST_Johnny


Broj postova : 149
Godina imam : 35
Prebivalište : Split
Vozim : VN 800A
Na forumu od : 27.01.2009

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimesri 21 tra 2010, 13:24

Otvori rasplinjač i pogledaj mu membranu koja je najčešće smještena na gornjem poklopcu rasplinjača. Ako ti ona ima i vrlo malu rupu motor ti neće radit kako treba. Naravno u slučaju da imaš takvu membranu ovisno o tipu. Na mojoj hondi to rješeno bez membrane. Kada daješ gas, ti u biti otvaraš samo klapnu koja dopušta veći protok zraka. Tada se putem kanalića koji su vrlo mali, stvara podtlak u gornjoj čašici koji usisaje membranu put gore, na donjoj strane te membrane nalazi igla koja otvara gorivo koje se mješa sa zrakom i ulazi u cilindre. Znači to trzanje (na toplo) može biti i do te membrane a mogu ti i ti kanalići bit začepljeni.
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimesri 21 tra 2010, 13:35

Po onome kak' si opisao kvar, Hyper, definitivno je do opskrbe gorivom a ne struja...
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 39
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimesri 21 tra 2010, 14:25

calc69 je napisao/la:
Po onome kak' si opisao kvar, Hyper, definitivno je do opskrbe gorivom a ne struja...

Ok, a da li moze biti razlog to kaj sam promijenio filter goriva- stavio sam ovaj:

http://www.bikermotoshop.com/shop/product_info.php?cPath=88_103&products_id=538

Mislim da on ne moze protok smanjivati...
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimesri 21 tra 2010, 14:28

pa ne znam, valjda ga nisi naopak' okrenul...
Question What a Face

I da li je bio prije takav filter tam' di je sad ovaj... Question
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimesri 21 tra 2010, 16:08

ako se prića o ovoj stvarčici onda mislim da sam približno pogodio naslov teme .
Štelanje rasplinjača Cj5uc

I ako nakon postupka iz mog posta imaš iste simptome , kvar (nedostatak ) potraži u struji jer vrlo slični simptomi može davati problem sa sistemom za dovod goriva i struja .
[Vrh] Go down
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 39
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimesri 21 tra 2010, 20:37

Evo me nakon popodnevnog uspjesnog sarafljenja:

znači bilo je potrebno malo podesavanje ali glavni krivac je ovo:

Štelanje rasplinjača 11btfg7


Ne mogu vjerovati kaj je uspjelo proci kroz onaj orginalni filter unutra, to se skupljalo vjerojatno kako je motor kupljen- strasno puno ima toga.

Dakle frend i ja smo rastavili rasplinjač i nasli ovo unutra- inace rasplinjač je jako dobro napravljen i nije potrebno skidanje sa prirubnica: sa desne strane je membrana dok je sa lijeve bocne strane plovak, casica i 3 dizne... sve ocisceno temeljito, oprano benzinom i ispuhano kompresorom i motor sad savrseno radi. Dakle savjet za sve kivijevce: mijenjajte filter!!!

Hvala svima na savjetima i podršci...
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1428
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimened 25 tra 2010, 08:37

Nazalost niti jedan filter nemoze spasiti stvar od nase kvalitete goriva,ali mozes pokusati sa tabletama za gorivo koje ustvari necistocu (citaj vodu) iz goriva malo stvrdnjavaju pa ih filter moze zadrzati.Pomaze kod automobila,pa vjerujem da sljaka i kod motora. Bilo ih je u vecini trgovina auto dijelovima i kostaju 20-ak kuna.
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 54
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimened 25 tra 2010, 17:44

Da li moguće da ode membrana a da ne vidiš nikakav problem s motorom. Meni normalno radi normalno prima gas jedino mu je potrošnja naglo porasla s nekih 4 na nekih 6 litara.
DA li JE MOGUĆE DA ZBOG MEMBRANE TROŠI TOLIKO GORIVA !!!
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1428
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimened 25 tra 2010, 20:41

Po nekom pravilu motor onda nebi trebao raditi kako treba,ali najsigurnije ti je da odes kod nekog tko ima analizator plinova i da vidis koliki je HC u plinovima (trbao bi biti max 100 sve ispod je ok a iznad nevalja) to ti je omjer goriva u smjesi.
[Vrh] Go down
mbani83
cro chopper forum
cro chopper forum
mbani83


Broj postova : 668
Godina imam : 54
Prebivalište : split
Vozim : čong-čonga
Na forumu od : 28.02.2010

Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitimepon 26 tra 2010, 11:21

Možda je malo tromiji jer je nova sezona pa ne ideš za tim da je možda prošle sezone išao brže, ali sve ostalo je uredno
[Vrh] Go down
Sponsored content





Štelanje rasplinjača Empty
PostajNaslov: Re: Štelanje rasplinjača   Štelanje rasplinjača Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Štelanje rasplinjača
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: