Početna stranicaPretraľnikEloksiranje Aluminija 610RegistracijaLogin

 

 Eloksiranje Aluminija

Go down 
+6
Kingman
merla
cro.chopper
dragger
magna
ica
10 posters
Autor/icaPoruka
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 14:42

....zanima me eloksiranje aluminija, ima li neka firma da se bavi eloksiranjem ili nekakvom drugom vrstom zaštite aluminija...
...na Googlu sam naša neke firme koje rade isključivo serije, djelove motora neuzimaju ni pod razno....
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 14:57

.... možda kromiranje....
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 14:59

TLM - Tvornica Lakih Metala Šibenik, imala je pogon za luksiranje i plastificiranje aluminija. Dali to još uvijek radi? Neznam, čisto sumnjam! Ali mogu ako treba provjeriti.
Oni su u principu radili (luksirali/plastificirali) razne profile dužine 4 i više metara u bazenima dimenzija cca metara: L6 x Š1,2 x V3.
Dok sam radio u toj firmi, za sitne pare dalo se ubaciti neki manji komad ali samo u boji kojom oni rade.
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 15:13

magna je napisao/la:
.... možda kromiranje....

....paše mi i cromiranje tj. bilokakva zaštita ako znaš di se može to napravit...nekakav link ili nešto.....
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 15:15

dragger je napisao/la:
TLM - Tvornica Lakih Metala Šibenik, imala je pogon za luksiranje i plastificiranje aluminija. Dali to još uvijek radi? Neznam, čisto sumnjam! Ali mogu ako treba provjeriti.
Oni su u principu radili (luksirali/plastificirali) razne profile dužine 4 i više metara u bazenima dimenzija cca metara: L6 x Š1,2 x V3.
Dok sam radio u toj firmi, za sitne pare dalo se ubaciti neki manji komad ali samo u boji kojom oni rade.

....znam da je TLM to radija koliko sam upućen oni su odaaaavnooo zatvorili....Hvala svejedno dragger
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 15:17

[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 15:27

magna je napisao/la:
https://cro-chopper.forumcroatian.com/hrvatska-chopper-tvornica-f18/blic-polish-t4488.htm?highlight=blic
ili direkt
http://www.blic-inox.hr/
ima i popust 25% ako još vrijedi ???

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 16:51

a plastificiranje?
dosta jeftino, i efektno (ako ne ides na puno kroma na motoru)

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 21:59

merla je napisao/la:
a plastificiranje?
dosta jeftino, i efektno (ako ne ides na puno kroma na motoru)


....ta opcija mi neodgovara jer imam puno kroma, problem je u tome što bi tija Eloksirat-Cromirat kućišta hidraulike prednje kočnice i kumpulga na volanu.....
....2cro..
...i sa 25% popusta bilo bi mi preskupo uzevši u obzir kako naplaćuje felge....
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 22:10

ica je napisao/la:
merla je napisao/la:
a plastificiranje?
dosta jeftino, i efektno (ako ne ides na puno kroma na motoru)


....ta opcija mi neodgovara jer imam puno kroma, problem je u tome što bi tija Eloksirat-Cromirat kućišta hidraulike prednje kočnice i kumpulga na volanu.....
....2cro..
...i sa 25% popusta bilo bi mi preskupo uzevši u obzir kako naplaćuje felge....
gle nazovi ga i vidi What a Face

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Kingman
cro chopper forum
cro chopper forum
Kingman


Broj postova : 541
Godina imam : 49
Prebivalište : Sesvete
Vozim : GSX 1400
Na forumu od : 31.05.2009

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimepon 11 sij 2010, 23:39

Ako ti nije daleko: c/p niklanje i eloksiranje INDUSTRIJSKA STROJARSKA ŠKOLA Av. Marina Držića 14, 10 000 Zagreb u krugu škole je firma koja se bavi tim djelatnostima a rezultate možeš vidjeti ovdje: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,95840.50.html
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimeuto 12 sij 2010, 00:33

kakva su inace vasa iskustva s niklanjem? To je kratkotrajan uradak. Nikl je mekan i nakon nekog vremena (osobito ako se grubo odrzava ili kemijski "doradi") pocima se ljustiti. Efekt korodiranja ispod zastitnog sloja je nadasve prisutan!

Kromiranje je skroz drzga stvar Smile
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimeuto 12 sij 2010, 07:09

ica je napisao/la:
merla je napisao/la:
a plastificiranje?
dosta jeftino, i efektno (ako ne ides na puno kroma na motoru)


....ta opcija mi neodgovara jer imam puno kroma, problem je u tome što bi tija Eloksirat-Cromirat kućišta hidraulike prednje kočnice i kumpulga na volanu.....
....2cro..
...i sa 25% popusta bilo bi mi preskupo uzevši u obzir kako naplaćuje felge....

spor si ica, a u subotu smo bili skupa. da si reka na vrime ubacili bi u moj paket i podilili trošak, i ne bi uopće puno koštalo
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimeuto 12 sij 2010, 18:51

magna je napisao/la:
ica je napisao/la:
merla je napisao/la:
a plastificiranje?
dosta jeftino, i efektno (ako ne ides na puno kroma na motoru)


....ta opcija mi neodgovara jer imam puno kroma, problem je u tome što bi tija Eloksirat-Cromirat kućišta hidraulike prednje kočnice i kumpulga na volanu.....
....2cro..
...i sa 25% popusta bilo bi mi preskupo uzevši u obzir kako naplaćuje felge....

spor si ica, a u subotu smo bili skupa. da si reka na vrime ubacili bi u moj paket i podilili trošak, i ne bi uopće puno koštalo
...prošla baka s kolačima lol! lol!
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
dejus
man
man
dejus


Broj postova : 37
Godina imam : 50
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Drag star 650 clasic Husqvarna TE610
Na forumu od : 01.01.2010

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimeuto 12 sij 2010, 19:29

klesoo je napisao/la:
kakva su inace vasa iskustva s niklanjem? To je kratkotrajan uradak. Nikl je mekan i nakon nekog vremena (osobito ako se grubo odrzava ili kemijski "doradi") pocima se ljustiti. Efekt korodiranja ispod zastitnog sloja je nadasve prisutan!

Kromiranje je skroz drzga stvar Smile
Naknadno niklovanje ni ukojem slučaju nebi trebalo prakticirati jer malo koja galvanizacija radi podsloj bakra pa se i oni unaprijed ograđuju od mogučnosti ljuštenje ili probijanja hrđe Razz
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimeuto 12 sij 2010, 19:36

...komad je aluninijski tako da niklovanje nedolazi u obzir...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimeuto 12 sij 2010, 20:13

@ Ica a zašto ne probaš sam da ispoliraš onako iz hobija ? I ako ne bude perfektno nije ni važno sam si to uradio,bar će biti koliko toliko interesantno u ovim dosadnim zimskim danima,ako te interesuje može se dati i neki savet kako,ja poliro sam iz zezanja i ispalo korektno i koštalo samo koliko košta hoby set za poliranje u louisu
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimeuto 12 sij 2010, 22:34

Felix je napisao/la:
@ Ica a zašto ne probaš sam da ispoliraš onako iz hobija ? I ako ne bude perfektno nije ni važno sam si to uradio,bar će biti koliko toliko interesantno u ovim dosadnim zimskim danima,ako te interesuje može se dati i neki savet kako,ja poliro sam iz zezanja i ispalo korektno i koštalo samo koliko košta hoby set za poliranje u louisu


...nije mi problem ispolirat komad, problem je što će nakon nekog vrimena opet potamnit i oksidirat meni treba trajno rješenje....eliksiranje ili kromiranje je izgleda jedini način, sad tražim gdje to mogu napravit kvalitetno...
...tija bi postić oreginalno stanje ili barem približno koliko je to moguće...
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimesri 13 sij 2010, 07:08

ica je napisao/la:
...komad je aluninijski tako da niklovanje nedolazi u obzir...

koliko ja znam da bi se komad aluminija kromirao najprije se mora pobakriti pa niklovati pa kromiranje, to je takozvani tripleplate
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimesri 13 sij 2010, 08:26

-Kod poliranja su vrlo važni ,,voskovi,, sa kojima se to radi,kod profi obrade garantuje se duži vremenski period zaštite i sjaja uz redovno održavanje,kod hromiranja alua može doći do oksidacije ispod hroma što kasnije dovodi do filozofiranja majstora kod reklamacija i eventualnih naknadnih radova.
-Pošto sam i sam majstor znam o čemu pričam, svi mi smo u prvoj priči prfesionalci a kad dođe do problema pretvaramo se u velike filozofe i teoretičare i nikad nije to što se desilo naša krivica već nekog tamo drugog.
-Alu je mnogo nezahvalan materijal za završnu obradu i zaštitu,Eloxal vrlo osetljiv na grebanje,kod Hroma dolazi do oxidiranja ispod zaštitnog sloja i alua,Lakovi nemaju nikakvu moć prijanjanja na alu bez Epoxidndih podloga,zato ti kao trajno rešenje predlažem da ipak SAM ispoliraš i da se kao pravi čoperaš u kafani tvojim frendovima hvališ kako je to tvojih ruku delo.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimesri 13 sij 2010, 08:34

točno kaže felix, ali u biti je stvar pripreme. ovo što radi blic je odlična priprema i nakon takve pripreme nema problema za oxidacijom, zbog načina pripreme i čovjek koji priprema i čovjek koji kromira se ne boje reklamacija
[Vrh] Go down
aston
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 1
Godina imam : 55
Prebivalište : Samobor
Vozim : Tomos automatic
Na forumu od : 15.12.2012

Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitimesub 15 pro 2012, 10:57

ica je napisao/la:
....zanima me eloksiranje aluminija, ima li neka firma da se bavi eloksiranjem ili nekakvom drugom vrstom zaštite aluminija...
...na Googlu sam naša neke firme koje rade isključivo serije, djelove motora neuzimaju ni pod razno....

Jedina firma u RH za eloksiranje je Anodal eloksirnica d.o.o. iz Sv. Nedelje.
www.anodal-eloksirnica.hr
[Vrh] Go down
Sponsored content





Eloksiranje Aluminija Empty
PostajNaslov: Re: Eloksiranje Aluminija   Eloksiranje Aluminija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Eloksiranje Aluminija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kromiranje aluminija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: