Početna stranicaPretraľnik... kultni motori naših prostora ??? 610RegistracijaLogin

 

 ... kultni motori naših prostora ???

Go down 
+16
jazzy-d
Virago535
Munja
asy
lord
cro.chopper
Eagle
custom rider
swileni
Yzzy
mungos
Vladek
magna
Rocker
calc69
lukylipik
20 posters
Autor/icaPoruka
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 01:05

... baš me zanima koji su to kultni motori i modeli motora u vašima srcima,a vezani isključivo za povijest naših cesta (uključujući ex YU)

... meni prije svega bitan je nekakav moto-početak kao i večini starijih kolega, a on je vezan uz tri marke: Tomos, MZ i Jawa....

... neprežaljen mi je djedov APN4 koji nisam uspio zadržati u nasljeđu nakon njegove smrti...

... koje su vaše priče... (nek ne budu "ribičke" ili "lovaćke")...
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 01:26

...nikad nisam niti jedan od toga vozio...

U ono vrijeme, takav bi se motorček kupovao dječaku koji je obavio "finalne"
sakramente u crkvi...
Nakon primanja tog poklona od svog kuma, nisi ih više mogao vidjeti u crkvi
niti slučajno.

Taj odvratni dvolični, parazitsko materijalistički "ritual", toliko mi je ogadio te
motorčiće da mi i dan danas pogled na te modele motocikala izaziva gnušanje... Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Rocker
cro chopper forum
cro chopper forum
Rocker


Broj postova : 652
Godina imam : 60
Prebivalište : Tovarnik/Frankfurt
Vozim : BMW K1300R, BMW R1200RT
Na forumu od : 10.11.2007

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 06:26

calc69 je napisao/la:
...nikad nisam niti jedan od toga vozio...

U ono vrijeme, takav bi se motorček kupovao dječaku koji je obavio "finalne"
sakramente u crkvi...
Nakon primanja tog poklona od svog kuma, nisi ih više mogao vidjeti u crkvi
niti slučajno.

Taj odvratni dvolični, parazitsko materijalistički "ritual", toliko mi je ogadio te
motorčiće da mi i dan danas pogled na te modele motocikala izaziva gnušanje... Evil or Very Mad
Svaka cast, mojoj generaciji su kumovi poklanjali sat i to u pravilu "Raketu" sjecam se da su dvojica dobili "Omikron"...isto kasnije nisu vise dolazil u crkvu Evil or Very Mad

Vozili su se T-12, T-14, legendarni" Apenci"kasnije Eletronic, od " jacih" marki Jawa i MZ (televizor) kasnije MZ 250 . Policija je vozila Moto Guzzi i BMW-e ali se nisu upustali u jurnjavu za nama po njivama i kukuruzistima, posto je motora bilo malo i znalo se ko ih vozi sacekali bi nas kod kuce Shocked
Od mopeda vozio se tzv "Pony-motor" Puch, Tomos automatik i kasnije se pojavila Jawa Babetta. Na moru sam vidjao Vespe , ko nas u slavoniji nisam ih uocio...
[Vrh] Go down
http://ulmo.eu
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 07:01

isključivo je jedan kultni, a taj jedan dijeli mjesto sa dva motora , a to su VESPA, APN I AUTOMATIC
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 08:29

80' -tih Tori, a 90'-tih Tomos A3 automatic...moja mladost traje dalje, ali mislim da era Tomosa lagano završava. Razni skuteri su preuzeli scenu.
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 10:43

1976 kupio djed Pucha. Ja se igrao oko njega i jednom prilikom u prazan rezervar nasipao vode. Nakon dužeg kurblanja fasovao i to podosta. 1980 moja tetka sjela na Ponyća, mene posjela na rezervar, krenula dvorištem, pa iza štale, pau šljivik i naravno u šljivu. Fasovali oba. Kupio djed 1982 APN 4, mrak, lugarski zelen, a meni ostao Pony. Bilo ih što Pucnova što Ponyća sigurno 15 u selu. Prva moto banda. Kasnije T 12, pa T15 SLC i onda Zagreb. U Zagrebu E 90, pa MZ 125, pa Jawa, pa MZ 250. Mrak je bilo. Nakon tog MZ 250 mislim da više nije bilo kultnih motora. Krenulo se na neke plastične motore i dapače što je i normalno, ukusi su se promijenili u generaciji i svaki je krenuo svojim nekim putem po pitanju marke, a ponajviše tipa motora. Mislim da su Puch, Pony, Tomos, Jawa i MZ bili kultni motori naših krajeva, a za ove s mora naravno Vespa.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 12:26

...uz sve spomenute;
Puch (drajganger)
Vespa (s klackalicom)
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 14:07

sa 10g automatica,pa apn 4 kojeg je cijelo selo vozilo,nakon njega sam u srednjoj mijenjao play station za mz 150,a frend mi je u to vrijeme i posudio jawu 350 na 2-3 tj koju sam se uvjek bojao "stisnuti" jer mi je starija ekipa uvjek pricala kak je to jako zajeban bike...sa mz-om sam imao najvise problema jer je otisla struja,godinu dana mi je stajao doma jer ga nitko nije uspio popravit(a svi teski majstori Rolling Eyes)...i tako sam ga odbacio na praksu u ceste di su mi ga i slozili,kad sam ga dovezao doma vozio sam se samo 2tj i krepao opet,-prodan nakon toga,bilo mi je dosta Very Happy ...jawe mi je najvise zao,predivan motor Sad
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 16:13

...pony expres,BMX,trkačica,apn 4,automatic,vespa,
[Vrh] Go down
Eagle
cro chopper forum
cro chopper forum
Eagle


Broj postova : 589
Godina imam : 38
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Intruder M800
Na forumu od : 22.04.2008

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 16:29

Definitivno pony express i apn!
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 17:30

pony i emza

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 19:25

VF750C Shocked
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 08 sij 2010, 20:28

Tomos APN 6 - definitvno najviše obilježio moje "bajkerstvo", njega se najprije prisjetim od svih motora koje sam ima i vozija...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
... kultni motori naših prostora ??? Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Munja
cro chopper forum
cro chopper forum
Munja


Broj postova : 1634
Godina imam : 51
Prebivalište : požega-ulica od zakona
Vozim : V Strom 1000 , t11 , vivasitv
Na forumu od : 25.11.2007

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimened 10 sij 2010, 11:05

T11 dobar (još ga imam u podrumu)
mislim da su naj brojniji A35 i apn4
[Vrh] Go down
Virago535
man
man
Virago535


Broj postova : 371
Godina imam : 51
Prebivalište : Daruvar
Vozim : Honda Shadow 750 Spirit
Na forumu od : 26.06.2009

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimened 10 sij 2010, 13:28

Moj prvi motor remenjar-kod mene bio desetak godina, produžena prva vilica, šteta što se ne vidi. On se po cesti nije vozio, a zračno hlađenje kad sam stao samo je pucketao koliko se grijao dok sam se vozio po poljskim putevima. Upoznao sve poljske puteve u Prekopakri.

... kultni motori naših prostora ??? Fz9hk8

Od strica dobio PUCHA 83.g. potpuno ga ogolio.

... kultni motori naših prostora ??? 24mz134

APN 4 87.g. još ne prerađen

... kultni motori naših prostora ??? 2h6hn4k

Napisao Yamaha na APN 42 cilindar, pet brzina, karburator od miješalice, oko 90 km/h, s njim najvše km prešao.

... kultni motori naših prostora ??? Jqguar
[Vrh] Go down
http://toni.skalnik@gmail.com
jazzy-d
man
man
jazzy-d


Broj postova : 95
Godina imam : 57
Prebivalište : ISSA
Vozim : aquila gv650 efi
Na forumu od : 24.06.2008

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimeuto 26 sij 2010, 21:10

... kultni motori naših prostora ??? Poni
... kultni motori naših prostora ??? Remenko
... kultni motori naših prostora ??? Automatik
... kultni motori naših prostora ??? Kolibric
... kultni motori naših prostora ??? Apen
... kultni motori naših prostora ??? Petnajstica
... kultni motori naših prostora ??? Junior
... kultni motori naših prostora ??? Elektronka
... kultni motori naših prostora ??? Krava
... kultni motori naših prostora ??? Etz
... kultni motori naših prostora ??? Ceza
[Vrh] Go down
http://www.mkfurija.hr
Boban-motomehanika
man
man
Boban-motomehanika


Broj postova : 23
Godina imam : 59
Prebivalište : Beograd
Vozim : chopper & hard enduro
Na forumu od : 26.01.2010

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimečet 28 sij 2010, 20:37

Za mene definitivno TOMOS sa svojim modelima.I ako je u nasoj kuci uvek bilo "teskih" motorcikala, na kojima sam izmedju roditelja od malena putovao ipak kao i vecina Titovih pionira u svet vozenja motora sam usao sa Tomosovim modelima koji su sa kraja '70godina bili san svakog mog vrsnjaka.Evo jednog od kataloga iz tih godina koje sam skupjlao a i dan danas ljubomorno cuvam. ... kultni motori naših prostora ??? Th_05750_scan0003_122_220lo... kultni motori naših prostora ??? Th_05752_scan0004_122_220lo... kultni motori naših prostora ??? Th_05756_scan0005_122_59lo... kultni motori naših prostora ??? Th_05758_scan0006_122_30lo
... kultni motori naših prostora ??? Th_05773_scan0007_122_973lo
[Vrh] Go down
Boban-motomehanika
man
man
Boban-motomehanika


Broj postova : 23
Godina imam : 59
Prebivalište : Beograd
Vozim : chopper & hard enduro
Na forumu od : 26.01.2010

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 29 sij 2010, 12:17

Ako bi preskocio taj kultni MZ silno bi se ogresio o firmu ciji su mi modeli ETZ obelezili evoluciju u motorciklizmu.Naime sredinom '80-h se na trzistu tadasnje Jugoslavije nakon TS modela pojavljuje MZ 250 ETZ...sa dobos kocnicom napred i citavih 17ks snage...za momka koji se vratio tek iz JNA...san, ali dostizan jer odmah se zaposljavam i zajmim te kupujem svoj prvi pravi motorcikl...sa njim vec nije bilo problema "dobaciti" do Rjeke, Grobnika, bilo gde...pouzdana naprava.Par godina kasnije vec se pojavljuje taj model sa disk kocnicom i citavih21ks...imao sam ih dosta, putovao sa njima i nikada me nisu "prodali" Evo par slikica momka i jednog od tih ETZ-a "usminkanog" po tadasnjoj modi....... kultni motori naših prostora ??? Th_62237_Untitled-5_122_917lo... kultni motori naših prostora ??? Th_62242_Untitled-6_122_258lo... kultni motori naših prostora ??? Th_62244_Untitled-1_122_558lo Very Happy
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimepet 20 kol 2010, 20:29

Kod mene (inače sam vinkovčanin) glavni su bili Tomosi, Jawe i Mz, iako su se pojedini počastili i nekakvom jačom markom "što se pali na dugme". Moj prvi motor je bio Tomos (ne "remenko" već je bio "pedalko"), zatim Jawa 250 (s njom sam i polagao i iz prve položio vozački ispit na što su me ovi iz komisije i ostali kandidati sa APN čudno gledali, ne znajući da se uz pomoć gasa s Jawom pravile fenomenalne osmice) te kao kralj MZ ETZ 250 kojega se i dan danas rado sjetim. roker
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
webrider
cro chopper forum
cro chopper forum
webrider


Broj postova : 2802
Godina imam : 55
Prebivalište : Vtc
Vozim : Suzuki Intruder VL 800
Na forumu od : 07.01.2008

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimesri 25 kol 2010, 10:05

Boban-motomehanika je napisao/la:
Za mene definitivno TOMOS sa svojim modelima.I ako je u nasoj kuci uvek bilo "teskih" motorcikala, na kojima sam izmedju roditelja od malena putovao ipak kao i vecina Titovih pionira u svet vozenja motora sam usao sa Tomosovim modelima koji su sa kraja '70godina bili san svakog mog vrsnjaka.Evo jednog od kataloga iz tih godina koje sam skupjlao a i dan danas ljubomorno cuvam. ... kultni motori naših prostora ??? Th_05750_scan0003_122_220lo

Eh još jednom da se prisjetim...
Prvo tomos remenjaš (isti onakav "petrolej" plavi s tankom naprijed i pedalama - kao prvi na gornjoj slici),
pa T12 iste boje,
APN4 na kojem sam naučio što je to nožni mjenjač,
pa MZ ES 150 - televizor (nikad prežaljen).
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimesri 25 kol 2010, 10:23

webrider je napisao/la:
Boban-motomehanika je napisao/la:
Za mene definitivno TOMOS sa svojim modelima.I ako je u nasoj kuci uvek bilo "teskih" motorcikala, na kojima sam izmedju roditelja od malena putovao ipak kao i vecina Titovih pionira u svet vozenja motora sam usao sa Tomosovim modelima koji su sa kraja '70godina bili san svakog mog vrsnjaka.Evo jednog od kataloga iz tih godina koje sam skupjlao a i dan danas ljubomorno cuvam. ... kultni motori naših prostora ??? Th_05750_scan0003_122_220lo

Eh još jednom da se prisjetim...
Prvo tomos remenjaš (isti onakav "petrolej" plavi s tankom naprijed i pedalama - kao prvi na gornjoj slici),
pa T12 iste boje,
APN4 na kojem sam naučio što je to nožni mjenjač,
pa MZ ES 150 - televizor (nikad prežaljen).

E, hvala na ovoj slici iz kataloga, sada znam kako mi se zvao motor moga nekadašnjem Tomosa - Tomos NT (kao ovaj plavi)! Moj je bio crveni i imao sam uz njega onu kacigu odrezanu ravno sa kožnim štitnicima za uši, tada je bila plava sa bijelom crtom, ali ubrzo je bila oslikana sintetičkom bojom u više prijelaza tako da je davala izgled mozga. A neki dan sam u jednoj garazi našao MZ televizora, stoji....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimesri 25 kol 2010, 11:48

Prvo sam jašio pa dedinom automatiku sad napamet ne znam koji je model, ali znam da je jedan od zadnje izdanih, još uvijek stoji u garaži sa svim original djelovima, a moj osobni prvi Puch, tj Rogov Pony Express, bicikl s pomoćnim motorom Smile u dubokom sjećanju (na slici), nakon toga sam vozio APN 14, isto malo prerađen, naprijed je bio mali vizir sa kockastom lampom, naravno klip 42, ali uvijek problema s mjenjačem i sa strujom. Ali vozilo se. Ko je imao para vozio je MZ ili već nekakve podrapane endurače. Nakon toga sam već malo počeo raditi poslije srednje, pa sam si priuštio Yamahicu RX 80 isto na slici

... kultni motori naših prostora ??? Dsc00009uo3

... kultni motori naših prostora ??? 8269801

Nakon toga je uslijedila duža pauza nakon čega me Honda VF750C počastila sa svojim društvom, i još uvijek je tu.
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimesri 25 kol 2010, 16:06

Rogov Pony ekspres 1975
Jawa 175 sport 1977 ,na njoj me zaustavila milicija(ne policija)pošto sam bio malodoban i bez vozačke završio sa kaznom od tri godine zabrane polaganja u kategoriji A i u visini 4000 kuna novčano,motor prodan da se plati kazna Crying or Very sad Sad ,malo je nedostajalo da ne završim u maloljetničkom zatvoru,al' su udbaši bili strogi.
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitimesri 25 kol 2010, 17:10

... baš odlično što je "oživjela" ova stara tema; ima puno novih članova pa očekujmo lijepih priča kao ovih nekoliko zadnjih...
...navalite....... ... kultni motori naših prostora ??? 943962
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Sponsored content





... kultni motori naših prostora ??? Empty
PostajNaslov: Re: ... kultni motori naših prostora ???   ... kultni motori naših prostora ??? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
... kultni motori naših prostora ???
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» motori. hr?
» Rabljeni motori
» rotax motori

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Foto - Chopper :: Tako je dobro sjetiti se opet....-
Forum(o)Bir: