Početna stranicaPretraľnikTubeless... tubetype 610RegistracijaLogin

 

 Tubeless... tubetype

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Tubeless... tubetype Empty
PostajNaslov: Tubeless... tubetype   Tubeless... tubetype Icon_minitimepet 18 pro 2009, 11:53

Prilično sam neuk po tom pitanju, pa molim informaciju... kupio gumu za stroj i ustanovio da su mi dali tubetype... za zračnicu...
mogu li je koristit bez zračnice, u funkciji tubeless gume... drži li pritisak...vrlo je moguće da felga iznutra nije obrađena, te bi mogla probušit zračnicu, čak i da ju nađem u zadanoj mjeri... a i da ne govorim o pouzdanijoj vožnji u slučaja prodora čavla, vijka i sl.
Cijena je bitan faktor.... ali ne do te mjere da ju neću vratit ako ju ne mogu koristit kao tubeless... hvala unaprijed... Very Happy hvalax

(riječ je o Savi, prednja, 300 Kn...)
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Tubeless... tubetype Empty
PostajNaslov: Re: Tubeless... tubetype   Tubeless... tubetype Icon_minitimepet 18 pro 2009, 12:08

NE možeš koristiti takvu gumu kao tubeless, nego obavezno moraš nabaviti i zračnicu. Ona uopće nije predviđena da svojim rubovima brtvi na spoju sa felgom.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Tubeless... tubetype Empty
PostajNaslov: Re: Tubeless... tubetype   Tubeless... tubetype Icon_minitimepet 18 pro 2009, 12:14

I još dodatak u svezi Sava gume - ona je dosta jeftinija za nabavu u startu, ali ima relativno tanko meso, i ne možeš ju potrošiti "do kraja", kao klasične tubetipe gume. Kad je već dosta istrošena, imaš veliku šansu da doživiš gumi defekt, i to kad se najmanje nadaš. Makar imaš i zračnicu, dovoljno je malo oštrije kočenje ili oštri kamenčić, probušit će ti se i guma i zračnica.

Zbog toga je treba na vrijeme zamjeniti.
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Tubeless... tubetype Empty
PostajNaslov: Re: Tubeless... tubetype   Tubeless... tubetype Icon_minitimepet 18 pro 2009, 13:59

Apsolutno ovisi o proizvodjacu i modelu gume: moja guma Dunlop D402 se moze koristiti i kao tubeless i kao tubetype. Pa se tako i koristi: H-D motocikli sa celicnim felgama je koriste kao tubeless, a H-D motocikli sa zbicanim felgama je koriste sa unutarnjom zracnicom. dancingbanana
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Sponsored content





Tubeless... tubetype Empty
PostajNaslov: Re: Tubeless... tubetype   Tubeless... tubetype Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tubeless... tubetype
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: