Početna stranicaPretraľnikIma koja dobra duša da mi pomogne malo 610RegistracijaLogin

 

 Ima koja dobra duša da mi pomogne malo

Go down 
+7
dragger
medo
Yzzy
tomek
skorpac
lord
mustra
11 posters
Autor/icaPoruka
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 10:56

Ugavnom radi se o sljedećem, pretpostavljam da nije ništa pošto se ja već vozim s time već jedno 4000 km sam napravi bez imalo problema.

Uglavom. imam venoxa i od kako sam ga kupio. Dopeljao sam ga doma i sada situacija je sljedeća. Motor vuće bezprijekorno sve savršeno radi samo taj zvuk malo iritira.

Koliko sam uspio skužiti dolazi i prednjeg cilindra tamo se najjače čuje. ugalvom kada upalim motor na hladno onda stalno se čuje taj zvut tipa, motor radi tuku tuku tuku, a ovo se čuje onako iznad toga kao tiki tiki tiki i pojačava se dodavanjem gasa, do granice kada dodaš toliko gasa da se pre brzo vrte klipovi da bi se točulo znaći kada motor stoji i radi to se čuje.

e sada recimo kada se motor dosta zagrije i stanem recimo na semaforu onda se taj zvuk zna pojavljivati i ne. Uglavom ono točno čuješ kada se isključi taj zvuk kako normalno mašina radi i kada se pojavi ono dva tri puta tiki tiki pa nema više totalno onako rendom se pojavljauje jel bi netko možda znao ke je to ???

ili da je netko iz zga da sa se kuži u takve stvari da čuje pa da probamo odgonetnuti kaj je to , platim pivu Very Happy

pošto motor ide na prodaju


Zadnja promjena: mustra; uto 22 ruj 2009, 13:03; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : Trek 820
Na forumu od : 22.02.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 11:17

Ja bi prvo poštelao ventile. Napravit ću ti to ja, samo se moramo dogovorit za vrijeme.
Ti nađi u servisnom manualu ili kod ovlaštenog servisera zazor na ventilima (u mm) i pitaj ga odmah da li se ventili štelaju štelšarafom ili pločicama, i ako su pločice u pitanju odmah pitaj da li ih ima na lageru. Kad skinemo poklopce ventila vidjet ćemo zazor i odmah znati da li je potrebno štelanje ili ne.
Odmah ćemo vidjeti u kakvom je stanju bregasta, jer me malo muči što se ne čuje stalno, nego povremeno.
U pravilu se ventili čuju stalno, a jače kad je motor hladan.
Treba vidjet kako je izveden razvodni sistem. Možda netko tko je već raskapao taj motor zna nešto o lagerima na bregastoj?
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 11:24

a gle nekada se stalno čuje nekada ne ovisi kako kada recimo ponekad, kada stoji na leru se uopče ne čuje kada se jako zagrije ali čim se doda gas čuje se par puta i onda prestane. ja isto mislim da bi mogli biti ventili jer nekako imam filing ili sam se janaviknuo već na taj motor ali imam nekako filing da ono mrvicu slabije vučer nisam siguran
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : Trek 820
Na forumu od : 22.02.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 11:43

To ti može isto biti zbog ventila.
Ništa, napravi to kaj sam ti napisao, pa ćemo se jedan dan dogovorit da se dopelaš do mene, motor se mora ohladiti, pa ćemo pogledati te ventile.
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 12:44

.... probaj slušati kak radi na leru .. i kak radi kad ubaciš u brzinu i držiš kvačilo.... ali na mjestu... ne voziti se kad ubaciš u brzinu.

Reci da li ima razlike?
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 12:49

probavao nema razlike
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
tomek
man
man
tomek


Broj postova : 80
Godina imam : 48
Prebivalište : zagreb
Vozim : kawasaki VN 900
Na forumu od : 18.05.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 14:19

Možda nije problem u ventilima....i ja sam imao sličan problem i štos je bio u auspuhu,u granama....grane u sebi imaju duplu stjenku koja služi da se vanjski krom previše ne zagrije,tj.da ne poplavi....dakle meni je ta unutarnja stjenka popucala i točno sam imao taj glupavi zvuk kao da su mi raštelani ventili.....kada se motor jako zagrijao zvuk je skoro i nestao,ali na hladnom se jako čulo....
Nemam pojma kakav ti imaš auspuh,ja sam to skužio tek onda kada sam grane skinuo dole...pitaj nekoga ko ga je već skidao,da ti uštedi vrijeme....
[Vrh] Go down
Yzzy
cro chopper forum
cro chopper forum
Yzzy


Broj postova : 1273
Godina imam : 61
Prebivalište : Zagreb,
Vozim : Jinlun 250
Na forumu od : 08.11.2007

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 14:48

Ventili!!

Drž' se Lorda, dečko je genijalac!! roker
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 55
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 14:50

Yzzy je napisao/la:
Ventili!!

Drž' se Lorda, dečko je genijalac!! roker

kaj i mi imamo te ventile i zazore lol!

Malo manje off-a po ozbiljanim temama!
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 16:52

provjerio sam svječice one su dobre
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 18:37

Priupitaj ostalih vlasnika Venoksa.
Možda se na svima dešava ista stvar.
S obzirom da si prešao pozamašan broj km sa tim što navodiš, mislim da nema nikakvog utjacaja na mašinu, inaće bi več riknula.
Tako se na svim dragicama 1100 čuju ventili, nekom više nekom manje. Ponekad iritantno.
Ali to je zanje normalno. Omuneš na to.
Sretno!
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 18:41

Kao shta je vec recheno, prvo shta mi pada na pamet su ventili, posebno kad se jace manifestira kod hladnog motora. Neznam kak se to tochno jako cuje ali skroz je normalno da chujesh ventile kad je motor hladan,nije na odmet provjerit zazore ventila, jedino morash nac kolki su zazori potrebni na ispushnim odnosno usisnim ventilima, to bi ti normalno trebalo pisat u manualu.Mjerenje zazora se obavezno radi kad je motor hladan, bregasta treba biti u polozaju kompresije, znaci kad su svi ventili zatvoreni.Kod skidanja poklopca ventila pozeljno je zamjenit brtvu istog, vracanje stare brtve zna rezultirat slinjenjem ulja a investicija je minimalna.
Josh mi je pao na pamet lanac bregaste, makar da je on,nebi bilo toliko ovisno o hladnoj i toplo mashini i on se vishe cuje ko mlinac za kavu.
Provjeri ventile dobar
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
bananajoe
cro chopper forum
cro chopper forum
bananajoe


Broj postova : 526
Godina imam : 34
Prebivalište : Koprivnica
Vozim : Bandit 650n
Na forumu od : 24.03.2009

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 19:29

Meni je bilo isto tak, malo se culo malo ne,
ja sam pomislio da su ventili, od kad ga imam nisam stelao ventile (a ko zna i jel je prosli vlasnik), odem do servisa ostavil sam ga prek noci jer to treba stelat dok je pila hladna
veli da ih nije ni trebalo stelat, on ih je provjeril i sve (tak bar veli), uzel 400 kn
a ovo se i dalje cuje, tak da se i ne zabrinjavam s time vise


samo sam 400 kn laksi Bohmann
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 20:10

bananajoe je napisao/la:
Meni je bilo isto tak, malo se culo malo ne,
ja sam pomislio da su ventili, od kad ga imam nisam stelao ventile (a ko zna i jel je prosli vlasnik), odem do servisa ostavil sam ga prek noci jer to treba stelat dok je pila hladna
veli da ih nije ni trebalo stelat, on ih je provjeril i sve (tak bar veli), uzel 400 kn
a ovo se i dalje cuje, tak da se i ne zabrinjavam s time vise


samo sam 400 kn laksi Bohmann

dobar dobar dobar

Ajmo ostali Venox-aši, kako se ponašaju vaše pile?
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 20:29

Ne znam kaj bih ti rekao nego da kreneš po redu. To što se jako čuje dok je hladan a malo ili nikako kad je topal navodi na zaključak da je neki dosjed, spoj ili zazor veći od propisanog i ima lufta pa zvoni, a kada se zagrije luft se popuni i zvonjava prestaje. Pošto je zvuk metalan, kako si opisao, radi se dakle o metalu. Kreni i provjeri što možeš sam kad već otprilike znaš lokaciju zvuka, provjeri sve metalne spojeve koji se jako griju, ali na hladno. Možda se radi o običnoj šelni ili nekom drugom metalnom spoju, pa tek onda plati nekom za nešto više.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 20:45

uglavnom pitao sam danas jednog frend koji servisira motore i prvo kaj mi je rekao su ventili. tako da ću to pogledati pa javim
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitimeuto 22 ruj 2009, 20:59

Mustra, nemoj se uopće zamarati sa tim tikanjima i zveckanjima, samo ćeš bezveze potrošiti novac!

Venox ima vrlo sličan motor kao i Aquila, DOHC - znači s dvije begaste osovine po cilindru, i ukupno osam ventila. Ja sam te zvukove osluškivao na 10.000 prijeđenih kilometara, a sad ih je već preko 40.000 km. Razvodni lanci koji okreću svaki po dvije bregaste prolaze kroz vodilice i španere. Na niskim okretajima dok stojiš na mjestu nešto od tog zveckanja mora se čuti...

Ventili - kod mene su tek na 36.000 km prvi put imali nešto malo za podešavati zazore ventila na jednom cilindru, a na drugome su još uvijek skoro tvorničke vrijednosti. Više se moraš bojati da ti španer lanca ne olabavi, i lanac ne preskoči na lančaniku bregaste, nego tih tikanja. Toga će uvijek biti dok motor radi.....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Empty
PostajNaslov: Re: Ima koja dobra duša da mi pomogne malo   Ima koja dobra duša da mi pomogne malo Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ima koja dobra duša da mi pomogne malo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» ...kod Jastreba - malo cuge, malo meze, puno Speed Limita...
» Dobra ideja
» dobra slika
» Evo i mog stroja (Hyosung aqila 250)
» Harley Sportster 1200 od BLICA+ seka

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: