Početna stranicaPretraľnikKumplug oli ti ga kvačilo 610RegistracijaLogin

 

 Kumplug oli ti ga kvačilo

Go down 
+2
palomas
ica
6 posters
Autor/icaPoruka
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 43
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Kumplug oli ti ga kvačilo Empty
PostajNaslov: Kumplug oli ti ga kvačilo   Kumplug oli ti ga kvačilo Icon_minitimepon 01 lip 2009, 22:30

...imam par pitanja za iskusnije od mene...
...naime, mjenjao sam lamele kumpluga jer su moje proklizavale i sad se događa da mi odvaja pri samom početku i kad šaltam u 1. osjeti se napetost motora kao da lamele nisu odvojile.
...neki mi kažu da je to normalno dok se malo neistroše i da ću se s vremenom naviknut, mene muči to što nema nikakvog štelovanja kumpluga te u manualu piše..
..da prilikom trošenja lamela razina ulja u sistemu će opasti, e sad je tu problem. Kad sam uzeo motor sistem je bilo pun ulja, a lamele djelomično potrošene, ako bi ja primjerice ispustio malo ulja iz sistema dali bi sa tim postigao da mi kumplug odvaja kao i dosad...uffff, al se raspisa....
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kumplug oli ti ga kvačilo Empty
PostajNaslov: Re: Kumplug oli ti ga kvačilo   Kumplug oli ti ga kvačilo Icon_minitimepon 01 lip 2009, 22:35

Sa ispuštanjem malo ulja nećeš dobiti ništa po pitanju odvajanja lamela u kuplungu. Vozi se jedno vrijeme tako, dok se lamele malo ne uglačaju.
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Kumplug oli ti ga kvačilo Empty
PostajNaslov: Re: Kumplug oli ti ga kvačilo   Kumplug oli ti ga kvačilo Icon_minitimepon 01 lip 2009, 22:42

ica je napisao/la:
..da prilikom trošenja lamela razina ulja u sistemu će opast..

pretpostavljam da su tu mislili da kako ima manje ' mesa ' na lamelama time pada i nivo ulja. . . jer volumen kuplunga time pada. . . pa time istiskuje manje ulja. . .
proces je spor, i ne vjerujem da ces ga primjetiti, jer ces u medjuvremenu vise puta mijenjati ulje. . .
zapravo, tu pretpostavljam da je isto ulje za motor i za kuplung. . . sto kod tvojeg motora i ne mora biti. . .
kao sto je Palomas rekao, vozi i s vremenom ce ti se lamele malo potrosit i podestit. . .
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Kumplug oli ti ga kvačilo Empty
PostajNaslov: Re: Kumplug oli ti ga kvačilo   Kumplug oli ti ga kvačilo Icon_minitimepon 01 lip 2009, 22:47

Tesko je dati ocjenu ovako "na suho", preko foruma, no jedno je sigurno, a to je da se lamele ne trebaju uhodavati niti uglancavati, jer ako to tako lako rade, onda se i lako trose.

Probaj izvrsiti podesavanje sa sajlom kvacila. Sa druge strane, ne ovisno o ovoj prvoj recenici, podesi sajlu kvacija da ti "hvata" tamo negdje pred kraj hoda rucice, nikako odmah na pocetku "otpustanja".
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 43
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Kumplug oli ti ga kvačilo Empty
PostajNaslov: Re: Kumplug oli ti ga kvačilo   Kumplug oli ti ga kvačilo Icon_minitimepon 01 lip 2009, 23:13

....e da zaboravio sam napomenuti da je kvačiko hidraulično i nema štelovanje, pod ispuštanjem ulja sam mislio da ulje iz kvačila,a ne iz motora sory
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Kumplug oli ti ga kvačilo Empty
PostajNaslov: Re: Kumplug oli ti ga kvačilo   Kumplug oli ti ga kvačilo Icon_minitimepon 01 lip 2009, 23:15

emirharley je napisao/la:
Tesko je dati ocjenu ovako "na suho", preko foruma, no jedno je sigurno, a to je da se lamele ne trebaju uhodavati niti uglancavati, jer ako to tako lako rade, onda se i lako trose.

Probaj izvrsiti podesavanje sa sajlom kvacila. Sa druge strane, ne ovisno o ovoj prvoj recenici, podesi sajlu kvacija da ti "hvata" tamo negdje pred kraj hoda rucice, nikako odmah na pocetku "otpustanja".

I na ovo gore još: podesi sajlu tako da na samom početku stiskanja imaš 1 mm praznog hoda da kvačilo nije od samog početka našpanano i kako mehaničari kažu da ne visi na federima i lameli.
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4405
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Kumplug oli ti ga kvačilo Empty
PostajNaslov: Re: Kumplug oli ti ga kvačilo   Kumplug oli ti ga kvačilo Icon_minitimeuto 02 lip 2009, 06:53

ica je napisao/la:
kvačiko hidraulično

To sam i pretpostavljao, zato ti nisam pisao o podešavanju sajle (to je prednost običnog kvačila).

Ako ispustiš malo ulja iz sistema hidraulike kvačila, ono će i dalje raditi jednako, jer će klip na ručici biti potopljen u ulju, i radit će isto kao i prije. Ako ispustiš više ulja, upumpavatt ćeš zrak u sistem, i kvačilo će ti odvajati još slabije.
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Kumplug oli ti ga kvačilo Empty
PostajNaslov: Re: Kumplug oli ti ga kvačilo   Kumplug oli ti ga kvačilo Icon_minitimesri 03 lip 2009, 18:51

...a možda ulje drugog viskoziteta, možda rijeđe treba ... scratch study
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kumplug oli ti ga kvačilo Empty
PostajNaslov: Re: Kumplug oli ti ga kvačilo   Kumplug oli ti ga kvačilo Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kumplug oli ti ga kvačilo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: