Početna stranicaPretraľnikYamaha YBR 125 Custom - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Yamaha YBR 125 Custom

Go down 
+19
Jack
cro.chopper
Quirin
regal
maki1985
Gjuro
lukylipik
webrider
Vladek
Krišo
buba
ica
mungos
Frntas
george
aristel
burton
dragger
Domagoj
23 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimepon 10 kol 2009, 09:42

Pozdrav svim forumašicama i forumašima!
Došlo je vrijeme za doradu motora, pa da uradak podijelim s vama. Dakle, motor sam opremio bisagama i vjetrobranom. Svaka čast HD Bikeru od kojeg sam kupio bisage. Doslovno mi je pred kućna vrata donio nekoliko modela kako bi mogao probati kako stoje na motoru, mada mu nisam baš u susjedstvu. Posebno sam zadovoljan što sam za bisage sam napravio nosače, tako da motor ima na sebi nešto mojih ruku djelo. Za one koje će to zanimati, koristio sam željeznu šipku promjera 6mm. Malo piganja, malo zavarivanja, malo farbanja i nosači su tu. Isto tako, bisage sam dodatno opremio alkama kroz koje sam provukao lanac da ih mogu zaključati, čisto da dok cuga a motor mi nije na oku, da se ne mogu baš priprosto otvoriti.
To izgleda ovako:
Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr17
Nakon povratka s godišnjeg je ostalo nešto para pa sam krenuo u nabavku vjetrobrana. Neki će biti za a neki protiv, ali ja sam se odlučio da ga uzmem i za sada nisam požalio. Ybr je mali i lagani motor i svaki povjetarac se osjeti. Zanimljivo je i to da sam prije vjetrobrana pri 7000 o/min u 4. išao svega 60 km/h, a sada je to 70 km/h. Očito je da vjetrobran ima manji otpor zraka od mene i na tako malom motoru to igra ulogu. Na nekom većem vjerojatno ima manji utjecaj. Biti će zanimljiva i potrošnja. Bez vjetrobrana je iznosila 2,3 l/100 km. Da ne duljim puno, evo slika:
Ovako je bilo bez vjetrobrana ...
Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr09

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr10

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr11

... a ovako s njim.
Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr12

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr13

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr14

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr15

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr16

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr18

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr19

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr20

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr21

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr22

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr23

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr24

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr25

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Ybr26

Čisto da se nadovežem, a da ne otvaram novu temu, možda će nekoga zanimati. Odradio sam prvi servis i to u Motori Grigić u Starom Čiču kod Velike Gorice. Rezime je ovakav: došao u naručeno vrijeme, servis je trajao sat vremena, a naplaćeno pola sata, zamijenjeno ulje i sve ostalo što ide uz prvi servis, napravljeno cca 6 km probne vožnje i sve skupa 271 kn. Ma super. Malo troši, malo košta održavanje i ja sretan ko malo prase.
[Vrh] Go down
george
man
man
george


Broj postova : 395
Godina imam : 57
Prebivalište : 058
Vozim : vozit ću
Na forumu od : 19.05.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimepon 10 kol 2009, 11:09

+ !
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimepon 10 kol 2009, 21:38

mali zmaj dobar

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
maki1985
man
man
maki1985


Broj postova : 139
Godina imam : 39
Prebivalište : split
Vozim : Kawasaki EL250B
Na forumu od : 20.06.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimepon 10 kol 2009, 21:58

Odličan je,
fala sta si stavija slike puno si mi pomogao,sad znam kako ce moj izgledat s bisagama,ja sam stavija vjetrobran,i to san naručija od kreše iz luoisa i mogu rec da san zadovoljan,samo je moj mali puigov sivi..
ali prije bisaga cu prominit auspuh,to mi je prioritet jer je malkice ružan,
domagoj fala jos jednom na slijama,bike izgleda odlicno!
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimepon 10 kol 2009, 23:24

Maki drago mi je da mogu pomoći, na kraju krajeva zato i komuniciramo ovdje na forumu. I meni je plan zamijeniti auspuh, ali eto, bisage su mi bile prioritetnije, čisto zato da mogu nešto ponijet sa sobom. A nisam htio čačkati po tome prije prvog servisa, mada su mi svi rekli da promjena auspuha neće utjecati na jamstvo. Svejedno, bez torbi ne mogu, pogotovo sada kada sam se navikao na njih, a auspuh će malo pričekati. Treba nešto ostaviti i za slijedeću sezonu. Ima tu svašta za radit, crash bar, resice na ručke, možda kakav airbrush. Uf, samo da je para i vremena, a u međuvremenu treba peglati kilometre.
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimened 04 lis 2009, 21:52

Evo dragi moji da bacim par konkretnih brojki ako će nekoga zanimati. Kad sam birao svoj prvi motor nisam mogao naći nikakve podatke slične vrste a nekom možda pomogne kod odluke. Dakle ovako: motor je prešao svega 2000 km i moglo bi se reći da se još razrađuje. Ako ga vozim, tj. šaltam na cca 6000 o/min potrošnja iznosi malo više od 2L/100 km. Preciznije 355 km sa 7,3 L Iz 1. u 2. brzinu šaltam na 5000 o/min, a sve dalje na 6000 o/min. Mogu ga komotno pustiti na 7500 o/min ali potrošnja je tada proporcionalno veća, između 2,5 i 2,6L/100 km. U 4. na 6000 ide 60 km/h a u 5. 70 km/h. Probao sam ga i na autoputu. Da bi išao 100-ku trebam ga dignuti na 8500 o/min. Preko toga nisam išao. Pri tom br. okr. se ne trese, ne muči, ide ko po špagi, jedino je glasniji, što je razumljivo. Na nekakvoj regionalnoj cesti gdje je normalno voziti 80-90 km/h treba ga držati između 6500 i 7500 o/min. Bez obzira na malu kubukažu, osječaj vožnje je ugodan jer nema posebnih vibracija niti se motor dere. Sve u svemu, za tu snagu i veličinu sam prezadovoljan. Pogotovo kad ga treba napuniti do vrha za nešto više od 60 hrvatskih nam životinjica. Još bitno za uzimanje ovih podataka u obzir je da sam se vozio sam, tj. bez suvozača, uglavnom po ravnoj cesti sa blagim brdovitim predjelima. Na ozbiljnoj uzbrdici uredno prati kolonu vozila ako ga se drži na min 6000 o/min. Bez problema drži 50-60 km/h kroz 3. i 4. brzinu. Imao sam potrebu smanjiti brzinu samo ako je zavoj to zahtjevao a ne nagib ceste, tj. brda. Inače max okretni moment mu je na 7500 o/min, ali nisam imao potrebe za tim. Ne znam za ostale motore u 125 klasi, ali pretpostavljam da su im karakteristike slične, osim ako sam motor značajnije ne odstupa u težini. YBR-ka je teška svega 114 kg kada je prezna, znači puna cca 125 kg. Možda jedino Superlight nešto značajnije odstupa jer mislim da sam negdje pročitao da je 150 kg težak pa na tu snagu se to vjerojatno osjeti. Možda bi bilo dobro da ostali koji imaju slične motore bace kakve podatke tako da oni koji su u nedoumici se mogu lakše snaći u odabiru budućeg motora. Ako sam s ovim podacimu nekome pomogao u odabiru (ili ne odabiru) ove klase motora, biti će mi drago. E, da, zaboravio sam napisati da imam vjetrobran i po prijašnjim mjerenjima povećao mi je konačnu brzinu za cca 10km/h pri istom br. okretaja.
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimened 04 lis 2009, 22:54

Zaboravih napisati još jednu po meni važnu stvar, a to je ubrzanje. Opisat ću dvije situacije koje sam imao večeras. U prvoj je kamion s prikolicom koji vozi 60-70 km/h na cesti na kojoj bi ja vozio 70-80 km/h. Taman je bio malo sporiji od onog što sam želio. Ukratko, nisam ga ni pokušao proći jer nisam mogao ubrzati dovoljno brzo. Ili bi išlo vozilo iz suprotnog smjera ili nisam imao dovoljno dug komad pregledne ceste. Između mene i njega je uvijek bilo 2-3 auta, što je otežavalo situaciju, ali kako nisam imao ideju gdje da prođem kamion, nisam pokušavao proći niti aute. Inače cestu dobro poznajem. Druga situacija malo poslije je bila slična samo što je odmah ispred mene bio osobni auto koji je vozi 60 km/h. Njega sam prošao bez problema ubrzavši na 80 km/h. Da je slučajno vozio 70, to bilo znatno teže. Rezime: brzinu od 100km/h motor postigne i održava bez većih napora, ali ubrzanje mu nije neko. Kod kretnje s mjesta ubrzava pristojno, čak i za gradske uvjete, ali pri većim brzinama vrlo je trom. Nikada nisam vozio u grupi, ali pretpostavljam da bi to bio problem, ne toliko zbog praćenja tempa grupe, već zbog situacija kada grupa naiđe na sporije vozilo i ovi s jačim motorima ga prođu kod od šale, a ja bi trebao loviti zaista pogodan trenutak, što bi dovelo do dijeljenja grupe. Možda tome pridonosi i moje neiskusto, odnosno malo odjahanih km pa trebam još vremena da se sližem sa svojim motorom, ali svejedno mislim da ne mogu očekivati neke revolucionarne pomake po pitanju ubrzanja. To ne mislim za 125-ce općenito, već za ovaj svoj motor. Vjerojatno neka jurilica od 125 ccm ubrzava ko luda i ona nema ovakvih problema. U stvari nije to problem, već samo činjenica koju treba uvažavati kako se na cesti ne bi donosile pogrešne odluke.
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimened 04 lis 2009, 23:25

stvarno si si dao truda, i napisao opsezan rezime. . .

mislim da se svaki motor od 125 ccm ponasa otprilike kako si i sam opisao. . .
naravno, medju nekima postoje vidljive razlike. . .
no, u toj klasi odstupanja nisu nesto od caga bi ti zastao dah. . .

sto se tice voznje u grupi. . .
ja sam se vozio na neke duze relacije desetak puta. . .
vecinom se iz raznih razloga vozim sam. . .
i tek u zadnjih nekoliko mjeseci me moja sporost pocela smetati. . .
vjerojatno jer sam i sam poceo osjecati da sam prerastao motor. . .
no, kada sam frendovima rekao da ne bih s njima na put - da ih ne kocim. . .
nasmijali su se i rekli da ne budalim, jer nam se i tako njgdje ne zuri. . .

dakle, mislim da neces imati problema sa voznjom u grupi. . .
pogotovo ako je grupa u klasi do 250 ccm. . .

mozemo se dogovorit za neku cugu u. . .
recimo. . .
Labinu. . .
pa se idemo malo provozati. . .
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
zoki-sk
man
man
zoki-sk


Broj postova : 276
Godina imam : 45
Prebivalište : Sisak
Vozim : Venox 250
Na forumu od : 02.10.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimepon 05 lis 2009, 09:23

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 74039I UŽIVAJ U VOŽNJI!!!
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimepon 05 lis 2009, 09:48

dobro je kad čovjek zna koje su mu mogučnosti motora te s njima uskladi način vožnje
[Vrh] Go down
Deckardcain
man
man
Deckardcain


Broj postova : 192
Godina imam : 55
Prebivalište : Split
Vozim : Eliminator 250, Kawasaki ER5
Na forumu od : 18.09.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimeuto 06 lis 2009, 23:42

Bravo godino!!! Baš je lip motorić...Polako i sretno!!
[Vrh] Go down
MAGNUM P.I.
man
man
MAGNUM P.I.


Broj postova : 43
Godina imam : 54
Prebivalište : ZAGREB i NOVALJA
Vozim : Harley dyna 96 inch
Na forumu od : 29.09.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimesri 07 lis 2009, 01:13

Da, zeznuto je to sa pretjecanjem. Sa MZ-om 150 sam preticao na način da se ne obazirem previše na što dolazi iz suprotnog smjera.. ali tada sam bio mlad i lud i blesavYamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_lol.
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimesri 07 lis 2009, 09:26

MAGNUM P.I. je napisao/la:
Da, zeznuto je to sa pretjecanjem. Sa MZ-om 150 sam preticao na način da se ne obazirem previše na što dolazi iz suprotnog smjera.. ali tada sam bio mlad i lud i blesavYamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_lol.
Da, treba biti oprezan u tome, ali nema veze, to je jedino što je upitno. S obzirom koliko košta i kakva mu je pouzdanost, ma najbolji je na svijetu Very Happy he, he. Stvarno je super za stjecanje prvih bikerskih iskustava. A da budem iskren, nisam ni ja neka bikerska manga, i ja trebam vježbati peglajući kilometre, tako da nije upitna samo Yamaha. Sve u svoje vrijeme. Smile Motorić je dovoljno dobar da ne stvaram kolonu iza sebe a sve ostalo je ionako "koliko para, toliko muzike".
[Vrh] Go down
Domagoj
man
man
Domagoj


Broj postova : 229
Godina imam : 56
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha YBR 125 Custom, Honda SH150i, Tomos APN6
Na forumu od : 23.02.2009

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimesri 16 lip 2010, 18:55

Društvo bok, pozdrav svima!
Evo da se i ja malo javim nakon dosta vremena. Ne znam jesam li ovaj post stavio na pravo mjesto, ali sam svakako svoje iskustvo (jako pozitivno) htio podijeliti s vama. Kako se radi o događaju koji kronološki slijedi moje gore navedene postove, a već sam im dao + urubrici Crna i bijela lista, stavio sam ga ovdje.
Dakle radi se o Motori Grigić koji su me još jednom jako ugodno iznenadili. Naime, prošle godine na 1. servisu sam se dogovorio da ću doći prije ljeta kako bi se napravio, nazovimo to kontrolni pregled, jer sam pretpostavljao da neću imati potrebnih 6000 km za 2. servis.
Danas sam prolazio pored njih i rekoh ajde da to dogovorim. Kako imam svega 3000 km, g. Tomislav mi je rekao da ne trebam trošiti novce na nikakav pregled, ako sam nisam primjetio neku nepravilnost. Da sam se približio brojci od barem 5000 onda bi još i imalo smisla, ali ovako stvarno nema potrebe.
Što da vam kažem, ostao sam paf, čovjek neće novce. Veliki svaka cast g. Tomislavu i općenito ekipi Motora Grigić. Mislim da su ovo male stvari koje grade veliko povjerenje. Iz svega što sam doživio kod njih moj motorček ide samo njima u ruke. I ne samo to, ako ikad budem kupovao drugi motor (ili skuter), to će biti samo Yamaha kako bi ga oni servisirali.
Eto, nisam mogao a da ovo ne podijelim sa vama. Ne bi htio da ovo ispadne kao reklama, već moj doprinos rečenici da se dobar glas daleko čuje. Svakako ih preporučam.
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitimesri 16 lip 2010, 19:37

Vidiš Domagoj,
lijepo od trebe što si to podjelio s nama, vidljivo je po tvom pisanju da si uistinu zadovoljna mušterija, a zadovoljnu mušteriju treba zadržati ........
stoga respek njima,,,,, i tebi naravno

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Sponsored content





Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Yamaha YBR 125 Custom   Yamaha YBR 125 Custom - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Yamaha YBR 125 Custom
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Yamaha xs 400 us custom
» YAMAHA YBR 125 Custom
» Yamaha dragstar 650 custom
» P: Yamaha Dragstar 650 Custom
» Yamaha dragstar 650 custom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: