Početna stranicaPretraľnikKomunikacija 610RegistracijaLogin

 

 Komunikacija

Go down 
+7
custom rider
magna
buralee
dibidus
Zmija
Jack
Bajs
11 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Komunikacija Empty
PostajNaslov: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 09:07

Jučer mi vrag nije dao mira pa sam malo kemijao.???
Vidim da ima problema kod vožnje kada je par motora u skupini pa velim ajde da to riješimo i jesam . Voki tokiji i komunikatori za ispod kacige funkcionira.
Kupio sam četri voki tokija u Metrou a slušalice imam od komunikatora s suvozačem aktivira se na glas tako da mogu međusobno komunicirati bez dodira rukom, zgodno kod ekipe koja se nikada nije vozila zajedno. Zakaj sve to pa prošli vikend sam išao iz Klanjca obilazno zbog radova i na jednome mjestu falilo je asvalta bila je noć a makadam sitni onaj najgori za sklizanje, jedan motor je skoro opao a da smo imali komunikaciju prvi bi javio i svi bi znali. Popodne poslikam i stavim slike da vidite o čem je rijeć cijena je skoro niš komplet za četri vozača izaći če me oko 600 kn to nije niš ako uzmemo prednosti.
[Vrh] Go down
Bajs
man
man
Bajs


Broj postova : 28
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Honda vt 750 c
Na forumu od : 31.08.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 10:55

Taman sam htio nekaj pisati o komunikaciji kupljenoj u Lidlu.

Sve izgleda vrlo jednostavno i dosta praktično. I zapravo i je ali nije baš najugodnije. U kompletu se dobiju dvije slušalice sa spužvicama. Moram reći da su mi spužvice ispale nakon par kilometara dok sam razgovarao u šetale po kacigi. Kad sam odlučio riještiti taj problem pala mi je i tu sam ju i ostavio. U intergralnoj kacigi se ok čuje i nema nekih jačih šumova.
Sama montaža je jednostavna, predajnik utakneš za bubrežnjak svakom po slušalica, žice ima dosta. Jedini problem je kako staviti kacigu koja je uska na glavu sa slušalicom. Dok ne uhvatiš grif i prstom malo pomogneš, boli. Isto tako je bolno prvo skidanje kacige. Ta slušalica se zapikne u mjesta u uhu za koja nisam ni znao Wink
U vožnji sve radi ok. Super se čuje i razgovor sa suvozačicom je vrlo moguć (ako ista nije nadrkana Wink)

Kupio sam i rukavice u Lidlu ali njima nisam zadovoljan. Toliko zadihtaju i previše su nepropusne da se dlanovi oznoje vrlo brzo. Znojne rukavice po noći i nisu neku ugodno iskustvo.

Tank torba je zaakon.

pozdrav
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 14:17

sjetio sam se komunikacije sa uciteljem u auto skoli, isto preko walkie talkija. . .
hocem reci voki tokija. . .
imao je neki sistem koji je bio montiran jednim djelom u onom predivnom narancastom prsluku, a drugim u kacigi. . .
slusalica je padala, ili pritiskala ko sam vrag. . .
morao sam nositi prilicno usku kacigu da mi stisne usi kako ne bi ispala. . .
naravno, uvijek postoji opcija presavinuti uho prema napred What a Face
vjerojatno je bolje kada kaciga vec ma ugradjene slusalice Razz
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Gost
Gost




Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 14:54

Evo i slike ma ovo o spadanju spužvice se riješi cianofiksom kap, a kaj se tiče bolova u uhu to je kao i sa slušalicom od mobitela dok se ne privikneš traje ali se s silikonskim nastavkom riješi

Komunikacija 7BAA5ADF-A28A-CD43-A534-ECD504A1634E_thumb

sisitem radi i provjeren je ali ima jedan mali problem nemoguče je u isto vrijeme govoriti nego jedan po jedan ali svi čuju razgovor domet oko 5 km ali sumnjam u to provjereno od kafića do mene doma a to je nekih 2 km ziher i kroz zidove od betona dobar
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 15:09

kad se vozim, neću s nikim da pričam Twisted Evil
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 15:25

Zaboravio sam zmija da je kod tebe uvek kontra hahahahaha
[Vrh] Go down
dibidus
man
man
dibidus


Broj postova : 374
Godina imam : 47
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha Dragstar 650XVS
Na forumu od : 05.03.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 17:19

i ja sam uzeo iz lidla, i odmah vidio da će spužvice ispadat pa sam to preduhitrio tako da sam rub najlonskim koncem stegnuo za držač, ništa se ne vidi a ne ispada... baj d vej, svima nam je jasno da kvaliteta nije nešto posebno, ali to govno radi i više nego dobro, šum je sam podignutim vizirom minimalan i gotovo da uopće ne smeta dok meni moja draga sere od iza da ubrzam, usporim, stanem, skrenem... dok priča o njenoj mami, pita šta ćemo kuhati sutra, gdje ćemo na pivo, jel imam bijelog veša za oprat navečer, jesam li kupio hranu za mačke, gdje ćemo na more, jesam li gladan, jesam li žedan, jesam li vidio pregaženog ježa na cesti, koji je ono motor što je prošao, zašto ja pozdravljam bajkere koji dolaze u susret, a oni mene ne... komunikacija je jebenica, samo ako imaš nekoga tko zna šutiti i uživati u vožnji...
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 35
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 17:37

Zmija je napisao/la:
kad se vozim, neću s nikim da pričam Twisted Evil

ovo podrzavam

kada stane onda pricaj, a ne kad se vozim hocu imati svoj mir
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 18:23

buralee je napisao/la:
Zmija je napisao/la:
kad se vozim, neću s nikim da pričam Twisted Evil

ovo podrzavam

kada stane onda pricaj, a ne kad se vozim hocu imati svoj mir

slazem se. . .
komunikacija bi isla u jedan od dva moguca pravca. . .

tip a )
' odi, odi, odi u pi..u materinu, daj ga vec pretekni, nemoj sarat, daj drzi razmak, ooo jebo te ter te jebo. . . '
tip b )
pricanje viceva zbog kojih bi mislio o svem osim voznje, i to ne bi bilo dobro

i tako mi je buka u glavi
nemoj me
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 20:05

ebga i ja se slažen sa zmijon. za komunikaciju služe ruke , žmigavci svitla i auspuh i to je dosta
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 20:42

...imam dobru komunikaciju,kad te prođem ti dam do znanja da ču te preč,kad me želiš preč,ti se maknem..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 20:45

Ljudi treba koristiti tehniku nije promet kao nekada dva auta i jedan motor , a i ovaj zakon o kacigi nemožeš razgovarati sa suvozačem više, ovo je samo nadomjestak kužite
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 20:49

http://www.msf-usa.org/downloads/Group_Ride.pdf
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Gost
Gost




Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 20:58

Ruku na srce ko koristi to ?
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 21:09

grofDado je napisao/la:
Ruku na srce ko koristi to ?

svaka ozbiljnija grupa motociklista
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Gost
Gost




Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 21:35

Vjeruj mi medo vozim se godinama ali malo ih koristi neke znakove zato se i pretežno vozim sam jer sam vidio brdo nesreča kada jedan drugoga pogodi a sve samo zato da neko ispadne frajer napusti formaciju ili pleše ljevo desno i neda slobodan prostor drugome
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 21:38

pa u tom i je poanta, ovakve stvari bi se trebale učiti u auto školi,pogledaj tu na forumu kako se voze Dudini dečki,a kako izgleda ovaj kaos iz Broda.
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 21:45

grofDado je napisao/la:
Ruku na srce ko koristi to ?

svi s kojima se vozim. tko ovo ne koristi ( barem u osnovnoj mjeri ) s njim se ne vozimo.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimeuto 12 svi 2009, 21:56

Zmija je napisao/la:
grofDado je napisao/la:
Ruku na srce ko koristi to ?

svi s kojima se vozim. tko ovo ne koristi ( barem u osnovnoj mjeri ) s njim se ne vozimo.


Pošteno, ja sam za sigurnost i koristim sve moguče tehničke novitete za svoju i sigurnost drugih
[Vrh] Go down
mungos
cro chopper forum
cro chopper forum
mungos


Broj postova : 1332
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb,Gornja Kustošija
Vozim : Regal Raptor Hawk DD250
Na forumu od : 07.02.2009

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimesri 13 svi 2009, 11:26

medo je napisao/la:
http://www.msf-usa.org/downloads/Group_Ride.pdf

potpisujem, ali ima i na forumu koliko se sjećam od prije 2 mjeseca mislim da je netko od moderatora postavio pravi post o tome pa nek se umješa
[Vrh] Go down
http://www.mklaganica@blogspot.com
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Signalizacija na motociklu   Komunikacija Icon_minitimečet 28 svi 2009, 21:41

Ovaj sam text mi se cini kao jedan od onih koji bi mogao mnogima pomoc kod voznje u koloni ,poshto je sezona raznoraznih susreta vec debelo pocela a na takve susrete se cesto ide u manjim ili vecim skupinama.

STOP
ruka ispruzena prema dolje, dlan okrenut prema natrag

USPORI
lijeva ruka skroz ispruzena, dlan okrenut na dolje, pomiče se u ramenu gore-dolje

UBRZAJ
ruka skroz ispruzena, dlan okrenut na gore, pomiče se u ramenu gore-dolje

PRATI ME
ruka ispruzena ravno, sa dlanom okrenutim naprijed

TI VODI (ili DOĐI)
ruka ispruzena naprijed sa ispruzenim kaziprstom i pomice se naprijed nazad u laktu

VOZNJA U JEDNOJ KOLONI
ruka ispruzena naprijed, dlan zatvoren sa kaziprstom usmjerenim u zrak

VOZNJA U DVIJE KOLONE
ruka ispruzena naprijed, sa kaziprstom i srednjim prstom usmjernim u zrak

PREPREKA ILI MOGUĆA OPASNOST
sa lijeve strane pokazati sa lijevom rukom ,a sa desne desnom nogom

STANI SA STRANE
ruka ispruzena sa kaziprstom pokazuje u desno u pravcu bankine (ruba ceste)

RADI TI ZMIGAVAC
ispruzi ruku pod kutom, zatvori i otvori dlan sa ispruzenim svim prstima

DUGAČKA SVIJETLA UPALJENA
dodiruj gornji dio kacige sa otvorenim dlanom okrenutim prema dolje

GORIVO
ruka sa ispruzenim kaziprstom pokazuje rezervar

VRIJEME JE ZA PIĆE
dlan zatvoren u šaku, palac prema ustima

WC iliti DRUGA FRKA
ispruzena ruka, sa zatvorenom šakom u kratkim pokretima gore-dolje
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Gost
Gost




Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimečet 28 svi 2009, 21:43

Medo je dao slikovno to na temi KOMUNIKACIJA pogledajte tamo dobar
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimečet 28 svi 2009, 21:59

grofDado je napisao/la:
Medo je dao slikovno to na temi KOMUNIKACIJA pogledajte tamo dobar

Imash pravo , sad sam vidio , ali mozda ce i ovo nekom koristit jel bit cu slobadan rec da velika vecina , nazovimo ih starih (iskusnih) motorista nema blage veze o voznji u koloni a da ne pricam o onim mladjima i neiskusnima No
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitimepon 07 oľu 2011, 16:42

Nije lose jos jednom se podsjetiti... ili mozda tek nauciti?...

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Sponsored content





Komunikacija Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija   Komunikacija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Komunikacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: