Početna stranicaPretraľnikZamjena ulja u prednjim amortizerima 610RegistracijaLogin

 

 Zamjena ulja u prednjim amortizerima

Go down 
+10
Jack
Bajs
custom rider
austrijanac
neodoljivi
buba
skorpac
magna
ica
dragger
14 posters
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimepet 17 tra 2009, 22:09

Kao što u naslovu piše, a mislim da na forumu nije objavljena takva tema, svakom tko vodi raćuna o udobnosti a isto tako i o sigurnosti, bit će od koristi.
Stoga u svezi navedenog molim mišljenje o sljedećem:

- Nakon koliko godina/kilometara je potrebna zamjena ulja?
- Dali je po Vama ona uopće potrebna?
- Postoji li sistem bez skidanja cijevi, nešto tipa tanka cijev i izvlačenje na vakuum?.....ona u Louisa mi je malo.........

btw, radi se o ispravnim amortizerima i semerinzima
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 43
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimepet 17 tra 2009, 23:05

...mislim da se ulje netreba mjenjat već eventualno federi, sebi sam planirao samo nadopunjavanje prednjih amortizera i tip kaji mi je to trba radit kaže da se minjaju semerinzi i da nije to posal od deset minuta već triba izgubit cili dan za rastavit vilice i po dana za sastavit.
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimesub 18 tra 2009, 07:44

nije baš toliko ali nije ni puno manje. po meni ulje nebi trebalo mijenjati dok su semerinzi zdravi. semering je guma i traje možda max 10 godina. ulje u vilicama nema opterečenja toplinom ni tlakom, unutra se ništa ne vrti tako da ulje neće izgubiti svoja svojstva. čak ni u manualima nećeš naći interval zamjene ulja u vilicama.
savjet: ne trči pred rudu, vrijeme će odraditi svoje
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimesub 18 tra 2009, 08:37

Baš tako, kad semering popusti, odnosno kad počne lagano sliniti, tada se mjenjaja ulje i semerinzi.
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimesub 18 tra 2009, 08:39

ica je napisao/la:
...mislim da se ulje netreba mjenjat već eventualno federi, sebi sam planirao samo nadopunjavanje prednjih amortizera i tip kaji mi je to trba radit kaže da se minjaju semerinzi i da nije to posal od deset minuta već triba izgubit cili dan za rastavit vilice i po dana za sastavit.

Sa ovom tvrdnjom se nikako ne slažem.
Nadopunjavati ulje je čisto tehnički neprimjereno...mješati dvije vrste različite kvalitete, nikako mi ne stoji, pa makar to bilo i u amortizerima. A šta je sa količinom u tom slučaju, možeš misliti.
Prominiti semeringe dok su ispravni-rastavljati amortizere, to ne prporučam niti u ludilu.Ne slažem se s tim.
Ako se rastavljaju da, a u protivnom niti blizu.
Mjenjanje opruga kad dođe do zamora i skračenja njhove tvorničke dužine, to prihvačam.
Za rastaviti mislim da je malo pretjerano.
Skinuti ih sa motora-sat vrimena, rastaviti dva sata.
Mala zahebancija oko njih sat vrimena i obrnuti postupak.
Sve skupa aktivnih 6-7 sati.
Meni je tribalo na malom XT-u kompletna reparacija oštećenih amortizera, sa upotrebom brucilice i ostalih priručnih mašina, uz čišćenje i sl. nekih 4-5- sati, a princip je skoro isti samo šta je obavezan pomočnik radi sigurnosti i gabarita.
Ajmo dalje dečki, mišljenja!
Edit: mijenjati semering dok je ispravan, pa i u slučajevima kad se rastavljaju amortizeri, osobno ne podržavam.
Kvalitetnog kao original ne možeš naći niti u ovlaštenom servisu, prva ugradnja je zakon, sve ostalo je da ne kažem upitne kvalitete.
Pojedinci su vidjeli amortizere od malog XT-a koji je imao nezgodu i koji su bili oštećeni za nevjerovat, sve je promjenjeno novo ali semerinzi su ostali stari. Ne zato što sam bio škrt za nekih 150 kn. već radi njihove ispravnosti i kvalitete.
Naravno da ne puštaju,
2magna, djelomično se slažem, imaš kavu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimesub 18 tra 2009, 09:00

Djelomično ste u pravu , ali . ulje u prednjij vilici isto tako kao i u ostalim sistemima (gdje se ono nalazi ) ima od strane proizvođaća vrijeme propisano kada je dovoljno vizualni pregled , akada se mora zamjeniti novim .

naime svako ulje pa tako i ulje u vilici je ima svoju gustoću kako bi imalo i svoju funkciju . vidim da se pominje "kad semering propiša mjenja se i ulje " pravilnim održavanjem semering ne smije propišati jer kod periodičnog pregleda ustanovi se potreba za njegovu promjenu .

Sada ću probati objasniti ,ne stoji da se u vilici ništa ne" vrti " . Mehanički i lajički ne , ali ulje se konstantno mješa slično onome mjesstu gdje se nešto vrti . prolazi kroz zato predviđena mjesta iz jedne uvjetno rečeno komore u drugu . Tu nailazi na otpore koji ulje razbijaju i tako gubi svoju gustoću i dodatno skuplja čestice koje nastaju habanjem ,te u sebe kupi površinsku prešinu sa teleskopskih cijevi .
sve to oštečuje semering uz dodatne faktore vrijeme i ekstremni ugibi vilice (loš teren za vožnju ) .

Kao što se ulje u kočionom sistenu mjenja svate 2 do 4 godine tako je isto bitno da se ulje u vilici promjeni u zato propisanom roku . moja iskustva kažu da to može biti isti gore navedeni period . nadalje opruge mogu se mjenjati jer dolazi do zamora materilala , ali nikako tvrdoća vilice ne mjeri se zamorom opruge nego već gore opisanim , ato je raznijeno ulje u vilici ( prrijeđeno odnosno nečisto ) . Za opruge postoji rješenje zovu se umeci , ali to sad nije toliko birno u ovoj temi promjena ulja .
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimesub 18 tra 2009, 09:30

Realno gledano deep-ovo objashnjenje je najtocnije i slazem se s njim u potpunosti. Ulje u amortizerima prolazi kroz velika opterecenja uslijed vec spomenutih prolaza iz jedne komore u drugu, a cak i da nema nikakvih opterecenja i habanja ,samo da stoji , opet bi ga bilo potrebno mjenjat jel s vremenom isto gubi svoja svojstva i performanse. Nishta nije vjecno.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
neodoljivi
man
man
neodoljivi


Broj postova : 60
Godina imam : 47
Prebivalište : petrinja
Vozim : Yamaha Dragstar 1100 classic
Na forumu od : 28.12.2007

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimesub 18 tra 2009, 23:17

deep je napisao/la:
Djelomično ste u pravu , ali . ulje u prednjij vilici isto tako kao i u ostalim sistemima (gdje se ono nalazi ) ima od strane proizvođaća vrijeme propisano kada je dovoljno vizualni pregled , akada se mora zamjeniti novim .

naime svako ulje pa tako i ulje u vilici je ima svoju gustoću kako bi imalo i svoju funkciju . vidim da se pominje "kad semering propiša mjenja se i ulje " pravilnim održavanjem semering ne smije propišati jer kod periodičnog pregleda ustanovi se potreba za njegovu promjenu .

Sada ću probati objasniti ,ne stoji da se u vilici ništa ne" vrti " . Mehanički i lajički ne , ali ulje se konstantno mješa slično onome mjesstu gdje se nešto vrti . prolazi kroz zato predviđena mjesta iz jedne uvjetno rečeno komore u drugu . Tu nailazi na otpore koji ulje razbijaju i tako gubi svoju gustoću i dodatno skuplja čestice koje nastaju habanjem ,te u sebe kupi površinsku prešinu sa teleskopskih cijevi .
sve to oštečuje semering uz dodatne faktore vrijeme i ekstremni ugibi vilice (loš teren za vožnju ) .

Kao što se ulje u kočionom sistenu mjenja svate 2 do 4 godine tako je isto bitno da se ulje u vilici promjeni u zato propisanom roku . moja iskustva kažu da to može biti isti gore navedeni period . nadalje opruge mogu se mjenjati jer dolazi do zamora materilala , ali nikako tvrdoća vilice ne mjeri se zamorom opruge nego već gore opisanim , ato je raznijeno ulje u vilici ( prrijeđeno odnosno nečisto ) . Za opruge postoji rješenje zovu se umeci , ali to sad nije toliko birno u ovoj temi promjena ulja .

Potpisujem...
[Vrh] Go down
austrijanac
cro chopper forum
cro chopper forum
austrijanac


Broj postova : 597
Godina imam : 55
Prebivalište : slavonski brod
Vozim : yamaha xv 500 virago
Na forumu od : 16.12.2007

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimened 19 tra 2009, 08:32

kod moje 535 je najvjerovatnije je ulje izgubilo svoju vrijednost nigdje nije curilo jednostavno vilica propadne vise nego sto treba kod kocenja,skroz je mekana nevjerujem da je do federa da su oni oslabili i stoga planiram izmjenu ulja u vilici .u svako slucaju nesigurna voznja s takvom vilicom i svako ko osjeca da mu je vilica mekana preporucio bi mu isto radi sigurnosti
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 44
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimened 19 tra 2009, 09:53

Promjeniš ulje jedanput u dvije sezone,gumice po potrebi a možeš i stavit malo gušče da vilice rado malo tvrđe jer po našim cestama sa mekanim dobiješ morsku bolest.
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 43
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimened 19 tra 2009, 12:42

custom rider je napisao/la:
Promjeniš ulje jedanput u dvije sezone,gumice po potrebi a možeš i stavit malo gušče da vilice rado malo tvrđe jer po našim cestama sa mekanim dobiješ morsku bolest.

...na to sam i mislio kikako mješat ulja nego ulje promjenit i stavit malo gušće radi tvrdoće.
Samo sam naveo šta mi jedan tip rekao osobnog iskustva nemam samo sam htio pomoć...očigledno da nisam
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
Bajs
man
man
Bajs


Broj postova : 28
Godina imam : 51
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Honda vt 750 c
Na forumu od : 31.08.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimened 19 tra 2009, 13:28

Ja sam prošle godine mijenjao gumice na amortizerima (počele su sliniti) i jedino kaj mogu reći je da se treba dobro pripremiti.
Prije svega provjeriti koji alat treba. Mi smo u pola posla morali variti i izrađivati neki alat da bi mogli do kraja rastaviti amortizer. To je produžilo rad za bar sat vremana.
I dok smo sve očistili i odlučili se sastavljati natrag skužili smo da je bilo bolje da smo dijelove označivali rednim brojevima dok smo rastavljali. Bar bi znali sastaviti, i to je uzelo još sat vremena više Wink

I ne piti više od jedne pive na sat vremana...
Wink
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimesri 06 svi 2009, 17:22

Kako sam iz određenih razloga morao rastaviti amortizere, imao sam što viditi kad je ulje bilo vani.
U jednoj cijevi ulje je bilo CRNO sa sitnim česticama špene dok je u drugoj bilo crvene boje.
Mogu samo misliti sa kolikom su ispravnošću obavljale svoju zadaću.
Stoga, nema onog da se ne treba minjati .......MORA se mjenjati, a ne zanemarivati taj segment sigurnosti i udobnosti.
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimesri 06 svi 2009, 19:15

nedavno sam bio kod Lije ( odlican majstor i fantastican covjek )
taj puta je radio na Viragu 750
i gledao sam kako su u sat vremena skinuli vilicu, rastavili amotrizere, ponovo ih napunili. . .
tada sam morao otici, no pretpostavljam da je sastavljanje i montaza trajalo jos sat vremena. . .
znaci, tri sata u vrh glave. . .
ako to radi vrlo iskusan majstor sa potpuno opremljenom radionom. . .
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimečet 07 svi 2009, 07:59

Deep je stvarno u pravu, ja sam promijenio ulje u vilicama iako nije nigdje slinilo no ipak je bilo razbijeno imalo je onaj matirani izgled, semerinzi su ostali stari pošto su bili skroz u redu i naravno stavio sam za gradaciju gušče ulje istu kolićinu, tako da sada na neravnom asvaltu kojega ima naravno na svakoj našoj cesti guma ima gotovo uvijek dobar kontakt, znaći ne ljulja se više a što se udobnosti tiće tu se nije ništa znatno promijenilo samo sam dobio na sigurnosti e da i kočenje je znatno bolje zbog sporijeg sabijanja vilice.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimečet 07 svi 2009, 08:53

Mačak je napisao/la:
Deep je stvarno u pravu, ja sam promijenio ulje u vilicama iako nije nigdje slinilo no ipak je bilo razbijeno imalo je onaj matirani izgled, semerinzi su ostali stari pošto su bili skroz u redu i naravno stavio sam za gradaciju gušče ulje istu kolićinu, tako da sada na neravnom asvaltu kojega ima naravno na svakoj našoj cesti guma ima gotovo uvijek dobar kontakt, znaći ne ljulja se više a što se udobnosti tiće tu se nije ništa znatno promijenilo samo sam dobio na sigurnosti e da i kočenje je znatno bolje zbog sporijeg sabijanja vilice.

Daj napiši koja je gradacija po manualu a koju graadaciju si ulio?
[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimečet 07 svi 2009, 09:07

Ogiginal je 10W a ja sam stavio 15W
[Vrh] Go down
HP_fan
man
man
HP_fan


Broj postova : 346
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : K 1600 GT
Na forumu od : 02.04.2010

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimečet 10 svi 2012, 20:28

Evo da malo dignem temu iz zaborava.
Uglavnom kupio sam Dragstar 650 (10 god.), a vilica rođena za morsku bolest. Suha, nigdje ne pušta, ali mekana.
Po manualu ide ulje 20W, ali u butigi nije imao nego od 15W. promijenio ulje, bez semeringa, i sada je totalno drugi motor. Puno tvrđi, osjetiš rupe, ali ne pliva.
[Vrh] Go down
poč85
cro chopper forum
cro chopper forum
poč85


Broj postova : 1258
Godina imam : 38
Prebivalište : Flengi - Vrsar - ISTRA
Vozim : Yamaha XT 660 R
Na forumu od : 19.04.2009

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimečet 10 svi 2012, 20:36

ja sam mijenjao jer mi je slinilo malo...stavio nove semeringe i ulje W15 a u knjižici piše W10 ...mislio sam bit če gušće i teže če procurit ako opet bude curilo...i naravno nakon dvije godine moje up-side-down vilice opet sline Razz Evil or Very Mad to me ne veseli niti malo...tako da moram opet to raditi...ali zašto su ti novi semerinzi tako brzo popustili nije mi jasno Question Question Question Question

[Vrh] Go down
tamigo
man
man
tamigo


Broj postova : 135
Godina imam : 63
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha VIRAGO 750 / 94g
Na forumu od : 29.12.2007

Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitimepet 11 svi 2012, 15:35

JACK je napisal da je kod lije gledal VIRAGA 750 i promjenu ulja u vilici. E pa to je moj Virago i to 94godište. Prije dvije godine sam po prvi puta mijenjal ulje i dodavali smo "štucne " federa jer su originali oslabili, ali nismo mijenjali semeringe. Bez obzira kolko kvalitetni originalni semerinzi bili, ipak ih je nagrizlo vrijeme, pa mi je jedan propišal. I da ne duljim, opet nanovo kod lije na promijenu semeringa i dotakanje ulje, koje je bdv. za samo malo manje od dvije godine skroz promijenilo boju. Dakle kao i sve na svijetu i ulju i semerinzima vrijeme idse i povremeno ih treba mijenjat. Nije to ni tako veliki ni skupi zahvat, ali puno znači za sigornost u vožnji.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zamjena ulja u prednjim amortizerima Empty
PostajNaslov: Re: Zamjena ulja u prednjim amortizerima   Zamjena ulja u prednjim amortizerima Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zamjena ulja u prednjim amortizerima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» nolan N 100 zamjena podstave
» Zamjena prednje felge na gv 250

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: