Početna stranicaPretraľnikLežaj 610RegistracijaLogin

 

 Ležaj

Go down 
+3
dragger
magna
buba
7 posters
Autor/icaPoruka
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 15:00

Ovako , mislim da mi se cuje lezaj na prednjem kotacu, nisam skroz siguran jel mi se neda skidat kotac ako nije pa se nadam da ce mi ovdje neko moc pomoc.
Kod nekih 60km/h mi se pocinje cut neko zujanje iz prednjeg kraja , neshto slicno ko da se vozim na praznoj gumi, kod povecanja brzine nestane i ponovno se pojavi na nekih 100 na sat, kasnije je teze ocjenit jel vec pocne prevladavat buka izazvna vjetrom. Josh sam primjetio da se shum javlja pretezno kad sam na pravcu a cim se nagnem negdje u zavoju , stisha se ili skroz nestane, vracanje u vertikalu , evo i shuma. Probao sam dignut prednji kraj i vrtit kotac ali nisam mogao cut nikakvo drobljenje u lezaju. Ako neko ima kakav nacin defektacije osim skidanja kotaca bio bi zahvalan. Inace ako bash dodjem do toga da moram skidat kotac mislim da je najbolje zamjenit obadva lezaja i semeninge bez obzira koji je otishao. Question
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 16:08

da je ležaj u pitAnju čuo bi se kad lagano vrtiš kolo u zraku, nemože se faliti
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 16:17

Hm, delikatna situacija.
Može, a i ne mora biti ležaj, mada vjerujem da je ovo drugo.
Kažeš da se čuje na 60 pa prestane i ponovo na 100...i nema ga kad legneš......mislim da je ležaj u pitanju da nebi bilo nikakvog prekida zujanja.
Provjeri i po mogučnosti dotegni sve vijke na sklopovima prednjeg kraja a isto tako i cijelog motora, naravno ako to nisi dosad učinio..
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 16:50

dragger je napisao/la:
Hm, delikatna situacija.
Može, a i ne mora biti ležaj, mada vjerujem da je ovo drugo.
Kažeš da se čuje na 60 pa prestane i ponovo na 100...i nema ga kad legneš......mislim da je ležaj u pitanju da nebi bilo nikakvog prekida zujanja.
Provjeri i po mogučnosti dotegni sve vijke na sklopovima prednjeg kraja a isto tako i cijelog motora, naravno ako to nisi dosad učinio..

Ma sve je pritegnuto i podmazano , situacija je delikatna , mislio sam da se ponash ko i na autu jel na autu kad ode lezaj ne cuje se uvjek nego se mjenja intezitet ovisno o polozaju kotaca , zavoja , brzini i slicno,pa sam predpostavio da je i ovdje takav slucaj . Ako nije lezaj onda ostaje da mi se cuje zvuk od gume a to bi znacilo da moram mjenjat gumu , to je pak bitno veca investicija od lezajeva , ako dolazi od gume nije mi jasno zashto se prije nije culo, a malo mi je glupo mjenjat gumu pa da poslije ispadne da je ipak lezaj.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Gost
Gost




Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 17:05

buba je napisao/la:
Ovako , mislim da mi se cuje lezaj na prednjem kotacu, nisam skroz siguran jel mi se neda skidat kotac ako nije pa se nadam da ce mi ovdje neko moc pomoc.
Kod nekih 60km/h mi se pocinje cut neko zujanje iz prednjeg kraja , neshto slicno ko da se vozim na praznoj gumi, kod povecanja brzine nestane i ponovno se pojavi na nekih 100 na sat, kasnije je teze ocjenit jel vec pocne prevladavat buka izazvna vjetrom. Josh sam primjetio da se shum javlja pretezno kad sam na pravcu a cim se nagnem negdje u zavoju , stisha se ili skroz nestane, vracanje u vertikalu , evo i shuma. Probao sam dignut prednji kraj i vrtit kotac ali nisam mogao cut nikakvo drobljenje u lezaju. Ako neko ima kakav nacin defektacije osim skidanja kotaca bio bi zahvalan. Inace ako bash dodjem do toga da moram skidat kotac mislim da je najbolje zamjenit obadva lezaja i semeninge bez obzira koji je otishao. Question

Upravo ova zadnja rečenica je ključ tvojih problema .

zamjeni oba ležaja i (semeringe na točku) ako postoje i provjeri dda se možba ne čuje pinjon za kilometar sat ako je na prednjem točku .
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 18:27

deep je napisao/la:
buba je napisao/la:
Ovako , mislim da mi se cuje lezaj na prednjem kotacu, nisam skroz siguran jel mi se neda skidat kotac ako nije pa se nadam da ce mi ovdje neko moc pomoc.
Kod nekih 60km/h mi se pocinje cut neko zujanje iz prednjeg kraja , neshto slicno ko da se vozim na praznoj gumi, kod povecanja brzine nestane i ponovno se pojavi na nekih 100 na sat, kasnije je teze ocjenit jel vec pocne prevladavat buka izazvna vjetrom. Josh sam primjetio da se shum javlja pretezno kad sam na pravcu a cim se nagnem negdje u zavoju , stisha se ili skroz nestane, vracanje u vertikalu , evo i shuma. Probao sam dignut prednji kraj i vrtit kotac ali nisam mogao cut nikakvo drobljenje u lezaju. Ako neko ima kakav nacin defektacije osim skidanja kotaca bio bi zahvalan. Inace ako bash dodjem do toga da moram skidat kotac mislim da je najbolje zamjenit obadva lezaja i semeninge bez obzira koji je otishao. Question

Upravo ova zadnja rečenica je ključ tvojih problema .

zamjeni oba ležaja i (semeringe na točku) ako postoje i provjeri dda se možba ne čuje pinjon za kilometar sat ako je na prednjem točku .

Da to s kilometar satom mi je isto palo na pamet , lezajevi i semeninzi su cca300 kn , necu propast zbog te investicije, zamjenit cu lezajeve pa javim kak je proshlo.

2magna
kad vrtim kotac dok je motor podignut nemrem ocjenit jel lezaj struze jel se cuje struganje kocionih plocica po disku, ako je i otishao lezaj nije u tako ocjanom stanju da bi se cuo na tako maloj vrtnji , ja nemrem na mjestu zavrtit kotac na 60 km/h :lol: . Svejedno hvala na pomoci , dolucio sam da mjenjam lezajeve pa cemo vidit, ako i ne rjeshi problem barem cu imat nove lezajeve dancingbanana
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 18:34

SKF ležajevi mogu se kupiti po vrlo povoljnim cijenama, ja sam još ove zime kupio 5 komada - dva za prednji, i tri za zadnji kotač (naravno, prema oznakama iz Manuala).

Sad samo čekam kišno razdoblje, kad se ne bude moglo voziti, i zamjenit ću ih sve. Kod mene još ništa ne zuji, ali prednji ležajevi imaju pomalo "lokera", pa ću usput preventivno staviti nove.
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 19:13

palomas je napisao/la:
SKF ležajevi mogu se kupiti po vrlo povoljnim cijenama, ja sam još ove zime kupio 5 komada - dva za prednji, i tri za zadnji kotač (naravno, prema oznakama iz Manuala).

Sad samo čekam kišno razdoblje, kad se ne bude moglo voziti, i zamjenit ću ih sve. Kod mene još ništa ne zuji, ali prednji ležajevi imaju pomalo "lokera", pa ću usput preventivno staviti nove.


Taj povoljni SKF nije ni slican originalnom SKF-u, znam iz iskustva na lezajevima elektromotora. Iskustvo je pokazalo da s nekim stvarima prodjesh puno jeftinije ako platish skuplje. dobar.



Podsjetio si me na jedan nevezan primjer, neznam za sve uredjaje ali sigurno znam da BOSH bushilica kupjena u BiH na placu svakom laiku a i nekim serviserima izgleda kao originalni BOSH , kad bushilica dodje na popravak onda tek vidish da si kupio macka u vreci a ne proshao povoljno. Kolega mi je donesao jednu na popravak i ostao sam zabezeknut kad doticni uredjaj ne postoji pod serijskim brojem u BOSH-u. Ovo je bilo skroz nevezano ali je dobar primjer da poznati brand danas jako lako zamjeni jeftina shkart kopija.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 19:15

kočiona kliješta se jednostavno odspoje sa dva imbusa , pa onda jako zavrti kolo
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 19:26

buba je napisao/la:
]BOSH bushilica kupjena u BiH na placu svakom laiku a i nekim serviserima izgleda kao originalni BOSH.

BOSCH sa placa u BiH vjerojatno je loša kineska kopija, ali ja sam SKF ležajeve kupio kod provjerene firme, koja me nikad do sada nije razočarala: http://www.velepromet.hr/proizvodi.html

Pod "povoljnim cijenama" sam mislio na to, kako su takvi ležajevi ranije kod nas bili jako skupi. Nisu niti sada baš za bagatelu, nego se mogu nabaviti po sličnim cijenama kao posvuda po svijetu.
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 19:46

magna je napisao/la:
kočiona kliješta se jednostavno odspoje sa dva imbusa , pa onda jako zavrti kolo
Ma je jednostavno ali kad vec skidam klijeshta, moram jarit alat , a kad dovucem alat onda mogu skinut i cijelo kolo , a kad je kolo dole onda mogu i lezajeve ishcupat , a kad ih ishcupam onda ih mogu odma i zamjenit novima jel mi nema smisla da sam sve to raskopao i vratim stare lezajeve Embarassed sory
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimepon 13 tra 2009, 19:49

palomas je napisao/la:
buba je napisao/la:
]BOSH bushilica kupjena u BiH na placu svakom laiku a i nekim serviserima izgleda kao originalni BOSH.

BOSCH sa placa u BiH vjerojatno je loša kineska kopija, ali ja sam SKF ležajeve kupio kod provjerene firme, koja me nikad do sada nije razočarala: http://www.velepromet.hr/proizvodi.html

Pod "povoljnim cijenama" sam mislio na to, kako su takvi ležajevi ranije kod nas bili jako skupi. Nisu niti sada baš za bagatelu, nego se mogu nabaviti po sličnim cijenama kao posvuda po svijetu.

tu se slazem s tobom. Makar kod ovakvih slucajeva covjek se zapita kome se uopce moze i jel se moze nekom vjerovat No , zalosno ali sve prisutnije kod nas affraid
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
mala bestija
cro chopper forum
cro chopper forum
mala bestija


Broj postova : 1475
Godina imam : 56
Prebivalište : ZADAR
Vozim : YAMAHA XV VIRAGO 750
Na forumu od : 15.12.2007

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimeuto 14 tra 2009, 01:58

Pogledaj pinjon od km, sata, tako je bilo kod mene plus se čulo struganje metala o metal. Metalni jezićak se malo iskrivio i proizvodio takve zvukove što su asocirali na ležaj. Isto tako kod podignutog prednjeg kraja pri okretanju kola ništa se nije čulo.
[Vrh] Go down
http://www.bestije.hr
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimeuto 21 tra 2009, 19:13

Evo jucer sam pribavio lezajeve i semeninge prema manualu od motora i danas se bacio u zahvat zamjene istih. Cim sam skinuo katac vidio sam neshto zuto po lezaju na strani kod zupcanika brzinomjera, semening je bio poderan i ocito pustio vodu koja je ushla u lezaj. Lezaj nije imao lufta , da bi bio poderan vec je na par mjesta zapinjao, ocito je vlaga napravila svoje. Cim sam vidio osjetilo se olakshanje u vezi defektacije poshto nisam bio skroz siguran jel lezaj ili neshto drugo. Velikim odvijacem sam izbio semeninge i lezajeve van, pochistio lezishte lezajeva , stavio malo masti i ubacio nove lezajeve iz zamrzivaca. Za one koji neznaju , lezajeve je prije montaze stavit na nisku temperaturu da se materijal stisne i onda udje u lezishte uz primjenu minimalne sile.Kod skidanja starih lezajeva nije problem ako se oshtete kod izbijanja ,dok kod montaze novih ipak treba bit puno oprezniji, josh je vazno da materijal kojim se upreshavaju lezajevi bude mekshi od kuchista lezaja, bakreni klin je recimo skroz adekvatan, bitno je samo da odgovara dimenzijama, da se ne oshteti zashtitna koshuljica na lezaju . Normalno da nisam mogao izdrzat i morala je past probna voznja, zakljucak je da mi lezaj sigurno nije valjao, sad nema ama bash nikakvog shuma u nijednom rezimu voznje i do brzine od 90km/h, kolko sam mogao probat.
Inace sam za set semeninga i lezajeva ,zvao u Honda ruting i kod njih taj set koshta nekih 380kn + PDV i imaju ih samo po narudbi affraid , odlucio sma kupit sam SKF lezajeve i semeninge , i najskuplja varijanta me je doshla 150 kn, znaci dva lezaja i dva semeninga i moja dva sata vrmena za zamjenu istih :lol:
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimeuto 21 tra 2009, 22:52

Bravo majstore - dakle ipak su ležajevi bili u pitanju, i ti si sad stavio SKF, i miran si za malo duže vrijeme!

dobar :bravo:
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimesri 22 tra 2009, 10:24

Super Buba... Baš mi je drago...

Ovo sa zamrzivačem nisam znao, hvala na lekciji!!

dancingbanana
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimesri 22 tra 2009, 18:06

palomas je napisao/la:
Bravo majstore - dakle ipak su ležajevi bili u pitanju, i ti si sad stavio SKF, i miran si za malo duže vrijeme!

dobar :bravo:

Ja se nadam da sam miran duze vrijeme, u zadnje vrijeme sam malo skeptican prema nekim brandovima pljuga
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimesri 22 tra 2009, 18:10

lord je napisao/la:
Super Buba... Baš mi je drago...

Ovo sa zamrzivačem nisam znao, hvala na lekciji!!

dancingbanana

Kod niskih temperatura se materijal shteze,a to je sasvim dovoljno da mozesh lezaj lako stavit u lzishte, kod skidanja se lezishte lezaja obicno zagrijava i onda dolazi do shirenja materijala i dosta chesto lezajevi ispadnu sami svojom tezinom, ja nisam grijao felgu jel je kuchiste neka legura aluminija a nisam bio siguran kako bi aluminij podnio to zagrijavanje.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimesri 22 tra 2009, 18:20

da to su stari trikovi. isto tako kad ležaj natačeš na osovinu onda ga "skuhaš" u ulju pa se on raširi. međutim to nije dobro kod zatvorenih ležajeva jer će izači mast ispod poklopca, hlađenje je uvijek bezbolnije. ukoliko nemate hladnjak u blizini ima za kupiti freon u spreju , a može poslužit i neki drgi plin
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimesri 22 tra 2009, 18:45

magna je napisao/la:
da to su stari trikovi. isto tako kad ležaj natačeš na osovinu onda ga "skuhaš" u ulju pa se on raširi. međutim to nije dobro kod zatvorenih ležajeva jer će izači mast ispod poklopca, hlađenje je uvijek bezbolnije. ukoliko nemate hladnjak u blizini ima za kupiti freon u spreju , a može poslužit i neki drgi plin
dobar dobar dobar
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimečet 23 tra 2009, 09:53

... ma ja mislim da se nemaš zakaj brinuti. Ja sam tamo uzeo pumpu goriva ... koja mi na kraju nije ni trebala. Čovijek mi je rekao da nema preoblema, neka mu donesem pumpu da će mi i novac vratiti. Ima tamo nekoliko njih koji se stvarno razumiju u to što prodaju! Mene je jedan tip vodio kroz skladište i pokazivao mi djelove, i naravno objašnjavao ... ze neke stvari je rekao da neki djelovi se mogu koristiti za motore, a drugi isti koji pašu ali od drugog proizvođača ne. Moslim mogu ali nije preporučljivo zbog materijala i samog načina izrade. Tak da ako si im rekao za što ti treba taj ležaj, onda nema frke. Smile
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitimečet 23 tra 2009, 20:31

skorpac je napisao/la:
... ma ja mislim da se nemaš zakaj brinuti. Ja sam tamo uzeo pumpu goriva ... koja mi na kraju nije ni trebala. Čovijek mi je rekao da nema preoblema, neka mu donesem pumpu da će mi i novac vratiti. Ima tamo nekoliko njih koji se stvarno razumiju u to što prodaju! Mene je jedan tip vodio kroz skladište i pokazivao mi djelove, i naravno objašnjavao ... ze neke stvari je rekao da neki djelovi se mogu koristiti za motore, a drugi isti koji pašu ali od drugog proizvođača ne. Moslim mogu ali nije preporučljivo zbog materijala i samog načina izrade. Tak da ako si im rekao za što ti treba taj ležaj, onda nema frke. Smile

morao sam rec za kaj mi treba jel su pitali na srecu, ja se sam nebi ponudio Embarassed
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Sponsored content





Ležaj Empty
PostajNaslov: Re: Ležaj   Ležaj Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ležaj
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: