Početna stranicaPretraľnikVenox trza u trecoj brzini. 610RegistracijaLogin

 

 Venox trza u trecoj brzini.

Go down 
+8
Leso
tamigo
VU COP
medo
lord
mala bestija
Zmija
Vida
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Vida
cro chopper forum
cro chopper forum
Vida


Broj postova : 501
Prebivalište : Belišće - Ogulin
Vozim : Kymco Venox
Na forumu od : 02.07.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimepet 10 tra 2009, 09:05

Ne znam koji mu je klinac i sto mu se dogadja, jest da nisam dugo mjenjao filtere i ulje, kao i svjecice, ali ne znam koji se klinac dogadja. Da je do goriva bilo bi u svakoj brzini.
Ali jednostavno pocne trzati u nekim intervalima kada dodajem gas, dokle je gas konstantan, nista, cim pocnem dodavati gas kako motocikl ubrzava tako on pocinje sve cesce cukati tj trzati... koji mu je klinac?
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimepet 10 tra 2009, 09:08

mjenjaj svjećice. onda dalje
[Vrh] Go down
mala bestija
cro chopper forum
cro chopper forum
mala bestija


Broj postova : 1475
Godina imam : 56
Prebivalište : ZADAR
Vozim : YAMAHA XV VIRAGO 750
Na forumu od : 15.12.2007

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimepet 10 tra 2009, 09:09

Provaj svječice staviti nove i očistiti filter zraka.
[Vrh] Go down
http://www.bestije.hr
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimepet 10 tra 2009, 09:15

Možda ti zalijeva svječicu s benzinom...
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimepet 10 tra 2009, 09:19

probaj pregledat jesu li oni(ne mogu se ovako rano sjetiti kako se zovu) konektori koji idu na bobinu čvrsti(znaju se one limice raširiti pa kontakt nije dobar) a ako nije to onda su vjerojatno svjećice.
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
VU COP
man
man
VU COP


Broj postova : 103
Godina imam : 52
Prebivalište : Vukovar
Vozim : ZING 125
Na forumu od : 02.09.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimepet 10 tra 2009, 09:27

kolege su vjerovatno u pravu.imam zinga i dok nisam namjestio zazor zezao je na isti način!!
[Vrh] Go down
tamigo
man
man
tamigo


Broj postova : 135
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha VIRAGO 750 / 94g
Na forumu od : 29.12.2007

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimepet 10 tra 2009, 13:35

il su svječice ili prljavi filter zraka
[Vrh] Go down
Vida
cro chopper forum
cro chopper forum
Vida


Broj postova : 501
Prebivalište : Belišće - Ogulin
Vozim : Kymco Venox
Na forumu od : 02.07.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimepet 10 tra 2009, 17:33

Hvala svima na savjetu

Ja i kolega mehanicar smo malo provjerili ulje i filter ulja i nismo nasli nikakvih spenova jer smo pomislili prvo na sajbu trece brzine ali bilo bi pun klinac spenova da se raspada. Onda smo skinuli svjecice,no on je rekao da su...kako tako u redu ali ipak misli da je do svjecica i da njih pod hitno promjenim,jer ipak sumlja na njih ako je sve ovo u redu.
Podigli smo motor i prebavivali sve brzime. osluskivao je motor i kaze da u svim brzinama radi savrseno, i kad je motor podignut nije trzao u trecoj jer vjerovatno nije bio pod opterecenjem.
A kaze da treca nekako najvise trpi opterecenja u voznji i ako svjecica i malo izgubi znage, moze biti to to.

Hvala jos jednom svima.

P.S. NGK iridijum jace svjecice dali se isplati uopce stavljati na njega? Jer ne preporuca se prejake svjecice.
[Vrh] Go down
Leso
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 810
Godina imam : 44
Prebivalište : vinkovci
Vozim : vespa px 200,venox
Na forumu od : 12.01.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimepet 10 tra 2009, 19:51

Ja bi ih stavio pljuga
[Vrh] Go down
Vida
cro chopper forum
cro chopper forum
Vida


Broj postova : 501
Prebivalište : Belišće - Ogulin
Vozim : Kymco Venox
Na forumu od : 02.07.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 16 tra 2009, 14:12

svjecice promjenjene, filter cist... al isto.

Jedino nisam provjerio te konektore na bobini (ne znam di se to nalazi)... al sve se bojim da nije do mjenjaca...
[Vrh] Go down
Leso
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 810
Godina imam : 44
Prebivalište : vinkovci
Vozim : vespa px 200,venox
Na forumu od : 12.01.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 16 tra 2009, 14:22

Trebale bi bit ispod tanka,al kolko se sjećam neko je već pisao na nekom forumu da ga
jebe venox u trećoj pljuga
[Vrh] Go down
Vida
cro chopper forum
cro chopper forum
Vida


Broj postova : 501
Prebivalište : Belišće - Ogulin
Vozim : Kymco Venox
Na forumu od : 02.07.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 16 tra 2009, 14:52

Ima na motori.hr i cak sam ja odgovorio na taj post, ali i to sto sam odgovorio nije to to Smile. Bojim se da nije ono od 500evra...
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 16 tra 2009, 15:12

Ispuši ili zamjeni filter zraka, te stavi malo aditiva u gorivo.... Pregledati i očistiti kleme na akumulatoru, te kleme od struje koje vode prema mašini.... uglavnom očisti sve klemane spojeve. Provjeri koliko ti alternator fila, provjeri da li ti je akumulator pun, promjeni filter goriva.... i to je to. Pa tek onda dalje. Možda te i masa negdje jebava ... ja tu i tam pregledam te neke spojeve i po potrebi pritegnem i očistim.
Vjeruj mi pričam iz iskustva ... sve sam to slično prošao. Ima posla oko toga, ali ako to napraviš ondda znaš na čemu si.
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
Vida
cro chopper forum
cro chopper forum
Vida


Broj postova : 501
Prebivalište : Belišće - Ogulin
Vozim : Kymco Venox
Na forumu od : 02.07.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 16 tra 2009, 15:25

Ma sve to 5, ali zasto samo treca brzina, i trza kao da blokira lanac...tj nesto u mjenjackoj kutiji nije ok...

Kada smo podigli motor i ubacili u trecu radio je ful sve 5, cim je opterecenje doslo tj cim se pocnes voziti... problem.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 16 tra 2009, 18:49

Vida je napisao/la:
...tj nesto u mjenjackoj kutiji nije ok....

Poznat mi je ovaj problem od ranije, još dok sam vozio neke druge motore. Kad ubaciš u treću brzinu, zupčanici se međusobno ne ozube dovoljnom površinom, i baš kad motor treba najjače potegnuti, iskoči iz brzine.

S vremenom to ide sve na gore, na kraju treba rastaviti motor na dvije polovice, promjeniti zupčanike i šalt-vilicu treče brzine. Nije velik materijalni trošak, ali ima puno šrafanja.

Na početku pomaže način šaltanja - kod promjene brzina ne treba raditi kratke hodove polugice mjenjača i brzo otpuštati kuplung, nego duže držati kuplung i polugicu mjenjača duže potiskivati - vući na gore, sve dok se ne osjeti da su se zupčanici sasvim ozubili.

Ako ti to može biti neka utjeha, iskakanje iz treče brzine je najčešči problem kod mjenjača skoro na svim modelima. Ti dijelovi se najbrže habaju, zato treba koristiti što kvalitetnije ulje, makar na čepu obično piše samo SAE 10W -40...

Ulje je zadnja stavka na kojoj se štedi...
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 16 tra 2009, 19:04

isti problem sam imao samo meni nije trzao u trćoj jer moj brusli ima turnceler pa sam skužio da trza na cca 3500-4000 okretaja i nakon pregleda i promjene svjećica i ostalih p...skužili smo da klemica na bobini ima lufta i na tom broju okretaja trza.
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : GSF
Na forumu od : 22.02.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 16 tra 2009, 21:44

Vida je napisao/la:
svjecice promjenjene, filter cist... al isto.

Jedino nisam provjerio te konektore na bobini (ne znam di se to nalazi)... al sve se bojim da nije do mjenjaca...

bobinu ćeš nać tako da pratiš kablove od svječica
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 16 tra 2009, 22:00

...to trzanje sigurno nije zbog mehaničkog uzroka jer bi onda trzao i bez opterečenja...
Struja, mase, kontakti, vlaga, "platine?", opskrba gorivom, zrak, vacuum, kablovi probijaju, kontakt brava, osigurači, itd, itd... Sad
[Vrh] Go down
Vida
cro chopper forum
cro chopper forum
Vida


Broj postova : 501
Prebivalište : Belišće - Ogulin
Vozim : Kymco Venox
Na forumu od : 02.07.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimepet 17 tra 2009, 18:46

Hvala puno svima na pomoci, sljedeci tjedan rastavljamo motor komplet pa cemo pregledati sve.

Ako jos netko ima nekih saznanja slobodno neka napise.

Puno hvala jos jednom.

I tko ide na monsterse vidimo se tamo Very Happy
[Vrh] Go down
Vida
cro chopper forum
cro chopper forum
Vida


Broj postova : 501
Prebivalište : Belišće - Ogulin
Vozim : Kymco Venox
Na forumu od : 02.07.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 23 tra 2009, 17:58

Evo obavijesti...

99% je šajba trece brzine, ali...nisu zubci

kako mi je objasnjeno ono sto ulazi u ono Smile, u jednom djelu se ishaba, utisne, prelomi ili sta vec,uglavnom sitna glupost zbog koje se mora rastaviti cijeli motor da bi se doslo do nje.

Ta glupost se NE mora mjenjat, mozda samo taj "zub" od njih tri samo malo izbrusiti ili poravnati (ali preporucljivo je promijeniti).

Dio nije skup,ali naravno postoji druga strana price. S obzirom da je sitna pizdarija kao sto sam gore napisao u mjenjacu, mora se rastaviti cijeli motor, tj skiunti sa rame i tu dolazi ono CJENA RADA 1 SATA U SERVISU.

Motor treba rastavit kompletno da bi se do jeb... pizdarije doslo...15 sati minimalno ce mi zaracunati 1500kn u najboljem slucaju da je sat 100kn, djelovi, brtve... cca...1500kn...
to je sve moja procjena

i onda pokusam naci kymco servis u Osijeku:

Kridoma... salje me u pozegu (oni ne rade tako velike zahvate)
Dundovic...vise ne radi...
Auto-Osijek pocinje tek za 15 dana raditi kymco servise, covjek 10 godina radi sa kymcom i ON nije siguran u to moze li to napraviti, ali raspitat ce se o cemu je problem i dali se netko s time susretao... i javit ce mi hoce li moci
Hugo...nebi hvala vise


jos jedino Škaro moto nisam nazvao i Javu... al kak mi se cini... Bohmann

Sve je to dio ovog sporta...


Ima tko sta pametno za rec, savjetovat?
[Vrh] Go down
Leso
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 810
Godina imam : 44
Prebivalište : vinkovci
Vozim : vespa px 200,venox
Na forumu od : 12.01.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 23 tra 2009, 18:41

Nazovi Violu pa pitaj,moj savjet odi kod nekog majstora pa probajte nešto iskemijat.
Možda se da istokarit ili nešto,servis je pun k...c para.
[Vrh] Go down
red-fz
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 726
Godina imam : 53
Prebivalište : belišće
Vozim : yamaha fz6s
Na forumu od : 05.10.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 23 tra 2009, 19:36

a maki?????
[Vrh] Go down
Vida
cro chopper forum
cro chopper forum
Vida


Broj postova : 501
Prebivalište : Belišće - Ogulin
Vozim : Kymco Venox
Na forumu od : 02.07.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 23 tra 2009, 20:14

Pa maki i ja smo ga danas rastavljali, gledao je, zvao... al nema jednostavno toliko vremena.Pricekat cu jos par dana pa cu vidjet sto ce mi ovi rec.
[Vrh] Go down
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 23 tra 2009, 20:41

Znači, ipak je mehaničke prirode...
A zakaj me slušaš, ja ti nemam pojma o motorima... Wink
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitimečet 23 tra 2009, 21:24

Vida, da li bi htio nazvati majstora Liju? Ljudi mu dolaze i motore šaljuna servis iz cijele Hrvatske pa i Bosne! Pitaj porazgovaraj....

Ako da javi mi se na PP.
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
Sponsored content





Venox trza u trecoj brzini. Empty
PostajNaslov: Re: Venox trza u trecoj brzini.   Venox trza u trecoj brzini. Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Venox trza u trecoj brzini.
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Regal Raptor DD250E-09 HAWK
» Venox 250
» venox 250
» Sic za Venox
» venox

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: