Početna stranicaPretraľnikmjenjane brzina 610RegistracijaLogin

 

 mjenjane brzina

Go down 
+14
StarRider
skorpac
Zmija
dragstarPU
Vilko
dragger
Beatnik
asy
lord
Mačak
magna
Saba
stain
buba
18 posters
Autor/icaPoruka
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 07:23

Zanima me na koji nacin ko shalta brzine , vjerojatno zvuci glupo ali radi se o sljedecem. Ja nastojim to cim brze izvest , znaci stisnut kuplung i brzo kliknut mjenjac dok josh ni ne pocnu padat okretaji motora, sve se odvija u djelicu sekunde, ovo je prebacivanje iz nizeg u vishi stupanj prijenosa dok shaltanje u nizu brzinu izvodim malo polakshe, stisnem kuplung malo dodam gasa i klak u nizu.
Neki kazu da sve radnje odradjuju cim je moguce brze dok drugi sve rade skroz usporeno , znaci stisnut kvacilo , sacekat da se mashina smiri (okretaji padnu na ler gas) i onda mjenjane ,ovaj nacin se meni cini jako losh.
Eto nadam se da ste shvatili shta sam htio pitat dobar
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 912
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 07:28

Shvatio pitanje, al me i odgovor. Nisam o tome nikad razmisljao. Kad treba promjenit - promjenim, stisnem kvacilo promjenim brzinu i to je to. Nit zurim nit cekam... scratch
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 07:40

Ufff, zavisi kakav mi je dan, ako se "jurcam" (ufff šta bi RRRRR-aši sad ovo ikomentirali) onda brzo, kad imam nekaki lagani kruzing onda laganini, đava odnija prišu, a i kod mene do malo drugačije funkcionira s obzirom da ja imam kardan, a kod tebe je mislim lanc, dok je kod Staina remen Question
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 07:49

s minjanjem brzina nikad ne prišin, pusin gas da malo padne borj okretaja, promini naviše, eventualno malo međugasa (da se cura okrenu Cool) i lagano pustim kačilo. pri kalavanju stisnen kačilo malo među gasa i pušćan uz dodavanje gasa
[Vrh] Go down
Mačak
cro chopper forum
cro chopper forum
Mačak


Broj postova : 607
Godina imam : 57
Prebivalište : NOVA GRADIŠKA
Vozim : DL 650A L4 V-STROM
Na forumu od : 12.03.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 08:06

Možda bi pitanje moglo biti; imam li ja osječaja za svoju mašinu.
Ja konkretno o tome niti ne razmišljkam, to ili imaš ili nemaš! Ja mislim da se treba sa mašinom dobro upoznati,,,,znaći što više km biker2 :harley: chopper geek
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : Trek 820
Na forumu od : 22.02.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 08:48

Ja uglavnom šaltam s međugasom, više zbog kardana nego zbog ičeg drugog, no kad je žurba, onda nema vremena za međugas Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 50
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 08:54

U višu šaltam "odmah", a u nižu imam naviku dat mali međugas... ali u biti ne razmišljam šta radim...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
mjenjane brzina Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 09:25

Saba je napisao/la:
Ufff, zavisi kakav mi je dan, ako se "jurcam" (ufff šta bi RRRRR-aši sad ovo ikomentirali) onda brzo, kad imam nekaki lagani kruzing onda laganini, đava odnija prišu, a i kod mene do malo drugačije funkcionira s obzirom da ja imam kardan, a kod tebe je mislim lanc, dok je kod Staina remen Question

Ja slicno kao i ti
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 09:29

U višu sačekam malo da se mašina smiri (ne do ler gasa), u nišu obavezno sa među-gasam.
[Vrh] Go down
Vilko
cro chopper forum
cro chopper forum
Vilko


Broj postova : 2331
Godina imam : 51
Prebivalište : Podvinje
Vozim : Yamaha Dragstar 650,1100, XJR 1300,Night Rod spec.
Na forumu od : 08.10.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 09:45

Najvažnije kod mijenjanja brzine je (obavezno) stisnuti kvačilo.Gas ,međugas,sve ok ali bez kvačila je to za naše ljubimce jako bolno.Inače ja šaltam sa međugasom pogotovo kada sam stavio Dubravčiča.
[Vrh] Go down
dragstarPU
man
man
dragstarPU


Broj postova : 211
Godina imam : 57
Prebivalište : Pula
Vozim : Yamaha Dragstar 1100 , Ducati Multistrada 1000
Na forumu od : 25.11.2007

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 09:55

Čisto refleksno, nikad ne koristim međugas.
Na Yamahi uvijek kvačilo, a na Ducatiju kod nekog brzog ubrzavanja (uglavno preticanje)
znam od četvrte naviše bez kvačila jer jer je to naj brže i u kontinuitetu ubrzavanje.
To vrijedi samo za iz niže u višu.
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 49
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 10:04

ne razmišljam o tome...nešto opreznije u nižu mislim...
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 12:11

Mačak je napisao/la:
Možda bi pitanje moglo biti; imam li ja osječaja za svoju mašinu.
Ja konkretno o tome niti ne razmišljkam, to ili imaš ili nemaš! Ja mislim da se treba sa mašinom dobro upoznati,,,,znaći što više km biker2 :harley: chopper geek

Baš to... ne šalta se isto sa svakim motorom, neki traže da ih siliuješ, a drugi pak da ih maziš. Uglavnom ne valja ići u extremitete u niti jednom pravcu. Slušaj mašinu pa vidi kako se malena ponaša... šaltanje je apsolutno isto kao i sa autom. Loše je ako ga npr.. sa 120 zvekneš u drugu i pustiš kvačilo Smile ..... , a sa druge strane ako to i uspiješ vjerojatno nečeš dobro završiti niti ti niti motor Smile .. ovo zadnje je zeka... jednostavno to trebaš osjetiti, velika je razlika od motora do motora.... kao i od auta do auta, pa makar oni bili isti modeli...
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 71
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 12:23

šaltam na gore uvijek bez kvačila i uvijek brzo, naravno uvijek sa kratkim međugasom.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 13:26

jedanput mi je pukla sajla od kvačila, jednostavno nisam moga minjati brzine nego sam se gurnuo i ušaltao u drugu i tako odvozio ostatak puta. pored mene vozi zanotti i ne viruje jer on šalta sa i bez kvačila jednako
[Vrh] Go down
lord
cro chopper forum
cro chopper forum
lord


Broj postova : 2497
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : Trek 820
Na forumu od : 22.02.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 15:32

magna je napisao/la:
jedanput mi je pukla sajla od kvačila, jednostavno nisam moga minjati brzine nego sam se gurnuo i ušaltao u drugu i tako odvozio ostatak puta. pored mene vozi zanotti i ne viruje jer on šalta sa i bez kvačila jednako

Ja na apn-u nikad ni nisam imao kuplunga, to je uvijek pucalo. Čak sam se i na autima naučio vozit bez kuplung, i to bez krčenja molit ću lijepo.
[Vrh] Go down
http://www.ram-servis.hr
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 43
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 16:04

dragger je napisao/la:
U višu sačekam malo da se mašina smiri (ne do ler gasa), u nišu obavezno sa među-gasam.

...također dobar
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
dibidus
man
man
dibidus


Broj postova : 374
Godina imam : 47
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha Dragstar 650XVS
Na forumu od : 05.03.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 16:19

stvarno nisam nikada razmišljao o tome, šaltam vjerojatno na feeling. znam kako mi se motor ponaša u kojem trenutku, ovisno o brzini i uvjetima na cesti kao i mom načinu vožnje u tom trenutku pa to utječe i na mijenjanje brzina
[Vrh] Go down
buralee
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 974
Godina imam : 34
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : uskoro(ponovo)
Na forumu od : 02.11.2008

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 16:47

dibidus je napisao/la:
stvarno nisam nikada razmišljao o tome, šaltam vjerojatno na feeling. znam kako mi se motor ponaša u kojem trenutku, ovisno o brzini i uvjetima na cesti kao i mom načinu vožnje u tom trenutku pa to utječe i na mijenjanje brzina
[Vrh] Go down
sinisa
man
man
sinisa


Broj postova : 266
Godina imam : 58
Prebivalište : Bogdanovci
Vozim : VN 900 clasic
Na forumu od : 25.12.2007

mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitimepet 06 oľu 2009, 17:23

Čekaj kako mjenjanje brzina, ja recimo ubacim u prvu i samo gas, nikad ne znam u kojoj sam, a i ne primjetim kad ih mjenjam ako uopće mjenjam scratch
[Vrh] Go down
Sponsored content





mjenjane brzina Empty
PostajNaslov: Re: mjenjane brzina   mjenjane brzina Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
mjenjane brzina
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dragstar 650 - 5ta brzina
» Suzuki M800 - 6 brzina
» Intruder M800 max brzina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: