Početna stranicaPretraľnikreparacija sa auto lak sprejevima 610RegistracijaLogin

 

 reparacija sa auto lak sprejevima

Go down 
+4
ces1
fat boy
lukylipik
tamigo
8 posters
Autor/icaPoruka
tamigo
man
man
tamigo


Broj postova : 135
Godina imam : 63
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha VIRAGO 750 / 94g
Na forumu od : 29.12.2007

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesub 07 vel 2009, 09:48

Dakle moram se pohvaliti, da sam pokušao sam prefarbati moju ljepoticu i.... pljuga Otišel sam u "kemoboju" i kupil sprej na kojem je pisalo AUTO LAK. Kupil sam i bezbojni AUTO LAK za zaštitu. Pripremil sam cijeli rezervoar, i blatobrane i farove i mali bubreg za farbanje i počel. Krasno mi je išlo. Boja se odlično prima i sve pet. Prelakiral sam sve i još hitil bezbojni lak u dva sloja. Sušilo se sve skupa oko jedan dan (zaboravil sam reči da je to brzosušeći lak).Drugi dan sam išel provjeriti dali mi dihta sistem za otvaranje i zatvaranje benzina, jer sam ga skinul zbog farbanja, pa sam nalijal malo benzina. Slučajno sam polijal malo i rezervoar. E hebiga, sad je bilo njesra. Benga mi je otopila tri sloja AUTO LAKA. Otišel sam kod prodavača i reklamiral, a on mi je odgovoril da niti jedan sprej na kojem piše AUTO LAK nije4 otporan na benzin ili antifriz ili alkohol.Pa zakaj onda deklariraju takve proizvode kao AUTO LAKove, kad je to u stvari samo dekorativni sprej.U razgovoru sa profi lakirerom sam saznal da za pravi Auto lak treba i još nekakav HARTER, koji sprečava otapanje laka, a on se nemre staviti u limenku spreja radi same količine svih sastojaka samog spreja i naravno i9 radi cijene. Tako da mi je sad preostalo samo da sve skupa prepustim profesionalcu pa da imam i ljepotu i kvalitetu. Nadam se da sam ovim napisom pomogel nekim budučim uradi sam majstorima.
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesub 07 vel 2009, 10:32

... al ti sa "Sam svoj majstor" moraš biti bolji od samoga sebe, si čul za onu "Tko pita....njemu pogača!?"
... hebi ga, sranja se događaju! No
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesub 07 vel 2009, 10:33

tamigo je napisao/la:
Dakle moram se pohvaliti, da sam pokušao sam prefarbati moju ljepoticu i.... pljuga Otišel sam u "kemoboju" i kupil sprej na kojem je pisalo AUTO LAK. Kupil sam i bezbojni AUTO LAK za zaštitu. Pripremil sam cijeli rezervoar, i blatobrane i farove i mali bubreg za farbanje i počel. Krasno mi je išlo. Boja se odlično prima i sve pet. Prelakiral sam sve i još hitil bezbojni lak u dva sloja. Sušilo se sve skupa oko jedan dan (zaboravil sam reči da je to brzosušeći lak).Drugi dan sam išel provjeriti dali mi dihta sistem za otvaranje i zatvaranje benzina, jer sam ga skinul zbog farbanja, pa sam nalijal malo benzina. Slučajno sam polijal malo i rezervoar. E hebiga, sad je bilo njesra. Benga mi je otopila tri sloja AUTO LAKA. Otišel sam kod prodavača i reklamiral, a on mi je odgovoril da niti jedan sprej na kojem piše AUTO LAK nije4 otporan na benzin ili antifriz ili alkohol.Pa zakaj onda deklariraju takve proizvode kao AUTO LAKove, kad je to u stvari samo dekorativni sprej.U razgovoru sa profi lakirerom sam saznal da za pravi Auto lak treba i još nekakav HARTER, koji sprečava otapanje laka, a on se nemre staviti u limenku spreja radi same količine svih sastojaka samog spreja i naravno i9 radi cijene. Tako da mi je sad preostalo samo da sve skupa prepustim profesionalcu pa da imam i ljepotu i kvalitetu. Nadam se da sam ovim napisom pomogel nekim budučim uradi sam majstorima.

sada ti je jasno zasto se uvijek bunim protiv sprejeva...
u spraxyu,je doista auto lak,deklarirani auto lak,ALI zbog kemije,odnosno lancane reakcije koju harter(ucvrscivac izaziva) stavlja se konverter,u protivnom bi se lak stegnuo u limenci.
daljnji postupak za tvoju dragicu:
pranje razredjivacem(nitro),ostavljanje od oko par sati(da se onaj tvoj stari llak (koji si prekrio) normalizira jer i njega nitro malo omeksa.
nakon toga brusenje,finim vodobrusnim papirom(p600),rucno(zato so su djelovi motora obli)
nije na odmet baciti spric kit(dvo komponentni) njega pobrusi takodje rucno vodobrusnim p800,objesi djelove(najbolji polozaj za lakiranje moto dijelova),prebrisi antisilikonskim cistilom,zamjesaj i procjedi boju...i LAKIRAJ
ukratko od mene Wink
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesub 07 vel 2009, 10:34

laky covjek uci dok je ziv,a dok neprobas nemozes znati pljuga
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 58
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesub 07 vel 2009, 10:43

fat boy je napisao/la:
laky covjek uci dok je ziv,a dok neprobas nemozes znati pljuga

...ali tvoj post je dobar edukativ svima! ... i nama koji ne znamo i onima koji su vjerovalli da znaju, a Tamigača moram malo peckati bar virtualno....dobar
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
ces1
man
man
ces1


Broj postova : 85
Godina imam : 41
Prebivalište : Zagorje
Vozim : Suzuki marauder 800
Na forumu od : 02.02.2009

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesub 07 vel 2009, 11:29

fat boy je napisao/la:
laky covjek uci dok je ziv,a dok neprobas nemozes znati pljuga

:bravo: Možeš li podjeliti još par savjeta o samom farbanju, jedan ili više slojeva, brusni papir, dal je obavezla komora ili?? Do sad sam šprical samo stvari gdje nisu bili previše bitni detalji... study
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimepon 09 vel 2009, 17:16

ces1 je napisao/la:
fat boy je napisao/la:
laky covjek uci dok je ziv,a dok neprobas nemozes znati pljuga

:bravo: Možeš li podjeliti još par savjeta o samom farbanju, jedan ili više slojeva, brusni papir, dal je obavezla komora ili?? Do sad sam šprical samo stvari gdje nisu bili previše bitni detalji... study
nikada ti se ne lakira jednim slojem,a opet zavisi i sto bojas...
komora? ako mislis napraviti kvalitetno i bez naknadnog mastrubiranja koristi komoru
sto te u biti zanima kod lakiranja?
[Vrh] Go down
ces1
man
man
ces1


Broj postova : 85
Godina imam : 41
Prebivalište : Zagorje
Vozim : Suzuki marauder 800
Na forumu od : 02.02.2009

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimepon 09 vel 2009, 17:47

fat boy je napisao/la:
ces1 je napisao/la:
fat boy je napisao/la:
laky covjek uci dok je ziv,a dok neprobas nemozes znati pljuga

:bravo: Možeš li podjeliti još par savjeta o samom farbanju, jedan ili više slojeva, brusni papir, dal je obavezla komora ili?? Do sad sam šprical samo stvari gdje nisu bili previše bitni detalji... study
nikada ti se ne lakira jednim slojem,a opet zavisi i sto bojas...
komora? ako mislis napraviti kvalitetno i bez naknadnog mastrubiranja koristi komoru
sto te u biti zanima kod lakiranja?


:lol: Dvoumim se oko farbanja motora,dat majstoru rezervoar i dva blatobrana da prefarba i gotovo ili....
Poslušati tvoje savjete o pripremi podloge, uključit kompresor i...
Nakon kaj prešpricam jednom,dal treba brusit između slojeva,kojim brusnim?
Ako se odvažim na malčice airbrusha,poslije farbanja i njega ide lak,kakav?
king
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimepon 09 vel 2009, 19:41

bolje je dati majstoru definitivno(ako majstor i pogrijesi mora popravit o svom trosku i manja je mogucnost da pogrijesi)
kad bojas bojas u 2-3 sloja u razmacima od 10-15 minuta...
nista nebrusis izmedju slojeva(kod metalika samo brises "staub" krpicom)

airbrush radi na nacin da lak koji je vec suh u potpunosti, izmatiras(uklonis sjaj,skoro pa prebrises brusnim papirom)
vodenim p1000,tako da ako nesto i pogrijesis mozes ukloniti rad i poceti ispocetka(pogledaj na www.juricek.hr/forum)
i naravno gore bezbojni dvo komponeentni lak u 2 deblja sloja,kada se lak bezbojni osusi
ili mozes polirat ili matirat pa izlakirat jos jednom
[Vrh] Go down
sef-sale
man
man
sef-sale


Broj postova : 210
Godina imam : 41
Prebivalište : zagreb
Vozim : drag star xvs 1100 custom
Na forumu od : 17.04.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimeuto 10 vel 2009, 08:06

i jos nesto...ako se opet neko bude isao igrat lakilera...onda otiđite u mješaonu auto lakova i tražite da vam zamješaju lak u spreju i neka stavi herter u njega, samo takav lak moze izdrzat par sati prije nego se počne krutit,tako da bi sve trebalo bit pripremljeno prije nego se ode po lak...ali i dalje mislim da je to neisplativo , s obzirom na to da ce lakiranje kostat kod lakilera za cijeli motor mozda 1000 kn , bez zajebancije ,i odrađeno kako treba, a doma kad se zajebavas nemos proc ispod nekih 600- 700 kn, a zajebancija do bola i nemozes napravit kako treba...
[Vrh] Go down
tamigo
man
man
tamigo


Broj postova : 135
Godina imam : 63
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha VIRAGO 750 / 94g
Na forumu od : 29.12.2007

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimeuto 10 vel 2009, 14:18

sef-sale je napisao/la:
i jos nesto...ako se opet neko bude isao igrat lakilera...onda otiđite u mješaonu auto lakova i tražite da vam zamješaju lak u spreju i neka stavi herter u njega, samo takav lak moze izdrzat par sati prije nego se počne krutit,tako da bi sve trebalo bit pripremljeno prije nego se ode po lak...ali i dalje mislim da je to neisplativo , s obzirom na to da ce lakiranje kostat kod lakilera za cijeli motor mozda 1000 kn , bez zajebancije ,i odrađeno kako treba, a doma kad se zajebavas nemos proc ispod nekih 600- 700 kn, a zajebancija do bola i nemozes napravit kako treba...

Ovo kaj si napisal za lakirera stoji, ali šteta da nisam mogel pokazati slikovno kak je to zgledalo prije proljevanja benge po laku. Bilo je ko od profiča, ali hebiga, krivi natpis na limenci spreja je pokvaril sve. Inače u pravu si za mješane lak sprejeve. To radi super. Probal sam na staroj boji motora (sad bu druga farba), i o cijeni si u pravu, ali nekaj ti fali. A to je GUŠT KAD NEKAJ NAPRAVIŠ SAM.
[Vrh] Go down
ces1
man
man
ces1


Broj postova : 85
Godina imam : 41
Prebivalište : Zagorje
Vozim : Suzuki marauder 800
Na forumu od : 02.02.2009

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimeuto 10 vel 2009, 14:32

tamigo je napisao/la:
sef-sale je napisao/la:
i jos nesto...ako se opet neko bude isao igrat lakilera...onda otiđite u mješaonu auto lakova i tražite da vam zamješaju lak u spreju i neka stavi herter u njega, samo takav lak moze izdrzat par sati prije nego se počne krutit,tako da bi sve trebalo bit pripremljeno prije nego se ode po lak...ali i dalje mislim da je to neisplativo , s obzirom na to da ce lakiranje kostat kod lakilera za cijeli motor mozda 1000 kn , bez zajebancije ,i odrađeno kako treba, a doma kad se zajebavas nemos proc ispod nekih 600- 700 kn, a zajebancija do bola i nemozes napravit kako treba...

Ovo kaj si napisal za lakirera stoji, ali šteta da nisam mogel pokazati slikovno kak je to zgledalo prije proljevanja benge po laku. Bilo je ko od profiča, ali hebiga, krivi natpis na limenci spreja je pokvaril sve. Inače u pravu si za mješane lak sprejeve. To radi super. Probal sam na staroj boji motora (sad bu druga farba), i o cijeni si u pravu, ali nekaj ti fali. A to je GUŠT KAD NEKAJ NAPRAVIŠ SAM.

roker Slažem se sa obojicom, zdrav razum kaže idi profiću, al upravo taj gušt da napraviš nešto sam (cijena će biti ista ,ako ne i skuplje..) Još se nisam primil posla.. Sleep
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesri 11 vel 2009, 08:45

tamigo je napisao/la:
sef-sale je napisao/la:
i jos nesto...ako se opet neko bude isao igrat lakilera...onda otiđite u mješaonu auto lakova i tražite da vam zamješaju lak u spreju i neka stavi herter u njega, samo takav lak moze izdrzat par sati prije nego se počne krutit,tako da bi sve trebalo bit pripremljeno prije nego se ode po lak...ali i dalje mislim da je to neisplativo , s obzirom na to da ce lakiranje kostat kod lakilera za cijeli motor mozda 1000 kn , bez zajebancije ,i odrađeno kako treba, a doma kad se zajebavas nemos proc ispod nekih 600- 700 kn, a zajebancija do bola i nemozes napravit kako treba...

Ovo kaj si napisal za lakirera stoji, ali šteta da nisam mogel pokazati slikovno kak je to zgledalo prije proljevanja benge po laku. Bilo je ko od profiča, ali hebiga, krivi natpis na limenci spreja je pokvaril sve. Inače u pravu si za mješane lak sprejeve. To radi super. Probal sam na staroj boji motora (sad bu druga farba), i o cijeni si u pravu, ali nekaj ti fali. A to je GUŠT KAD NEKAJ NAPRAVIŠ SAM.

a da vidis "gust" majstora kad mu dofuras shebane djelove koje mora prati i hulit i sta ti ja znam sta ne Shocked Evil or Very Mad
i normalno tu se onda povecava cjena...

postoji jos jedna mogucnost...uhvatiti nekoga ko se kuzi i nek bude uz tebee...bez da ista radi....
samo nek prati ...
:hapy2:

@sef-sale
stobom e slazem u potpunosti sto se tice isplativosti a boga mi i hartera(jucer sam neku SMB tako pravio) roker
[Vrh] Go down
EvolutionEngine
man
man
EvolutionEngine


Broj postova : 388
Godina imam : 40
Prebivalište : Bjelovar-Zagreb
Vozim : H-D XL883
Na forumu od : 15.08.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesri 11 vel 2009, 08:52

A jeli se može ofarbati rezervar nečime da boja bude mat?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesri 11 vel 2009, 09:25

blato Very Happy


naravno da ima nisu sve boje sa efektom ili metalik
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesri 11 vel 2009, 09:28

ja imam dva sina (vidi avatar) pa ću ih morati pitati koji oni hardner koriste jer kad oni nešto zamažu ništa više nemože skinuti
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesri 11 vel 2009, 20:46

EvolutionEngine je napisao/la:
A jeli se može ofarbati rezervar nečime da boja bude mat?
magne ti trebas bit moderatora a ne trol Very Happy

Evolutin,postooje mat lakovi vec gotovi i postoji aditiv(pol mat i multimat) koji se stavlja u boju ili lak (oko30%) da bi bila svilenkasta, bez sjaja iliti mat
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesri 11 vel 2009, 20:47

magna je napisao/la:
ja imam dva sina (vidi avatar) pa ću ih morati pitati koji oni hardner koriste jer kad oni nešto zamažu ništa više nemože skinuti
Lavacol(desol)?

roker lol!
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesri 11 vel 2009, 21:41

Uglavnom u nekoliko spec trgovina u ZGB-u miksaju boju koju želite i trpaju u sprejeve. Boja je sa učvrščivačem, a u dugom spreju se dobije bezbojni lak.... ako tako želite. Skuplje je od 35kn koliko dođe onaj obični za crtati po zidovima Smile ... mislim da su mene dvije pikse izašle oko 250-300kn.
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
EvolutionEngine
man
man
EvolutionEngine


Broj postova : 388
Godina imam : 40
Prebivalište : Bjelovar-Zagreb
Vozim : H-D XL883
Na forumu od : 15.08.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimesri 11 vel 2009, 21:53

Hvala Magna i FatBoy Very Happy dobar
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitimečet 12 vel 2009, 23:57

skorpac je napisao/la:
Uglavnom u nekoliko spec trgovina u ZGB-u miksaju boju koju želite i trpaju u sprejeve. Boja je sa učvrščivačem, a u dugom spreju se dobije bezbojni lak.... ako tako želite. Skuplje je od 35kn koliko dođe onaj obični za crtati po zidovima Smile ... mislim da su mene dvije pikse izašle oko 250-300kn.
preskupo,a ako moras bacat bezbojni onda nije sa ucvrcivacem vec baza
kosta oko 50 -60kn
maksimirska 129 zg(mikra matic)
[Vrh] Go down
Sponsored content





reparacija sa auto lak sprejevima Empty
PostajNaslov: Re: reparacija sa auto lak sprejevima   reparacija sa auto lak sprejevima Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
reparacija sa auto lak sprejevima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Reparacija prednjih vilica
» Popravak/servis/reparacija auspuha
» Auto uzorak!
» ...ni motor ni auto...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: