Početna stranicaPretraľnikkardan vs lanac vs remen - Page 3 610RegistracijaLogin

 

 kardan vs lanac vs remen

Go down 
+15
GIBO56
calc69
emirharley
Zmija
cro.chopper
magna
Brzi
dragger
Vladek
asy
stain
lukylipik
klesoo
zuta guja
ica
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

kardan vs lanac vs remen - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: kardan vs lanac vs remen   kardan vs lanac vs remen - Page 3 Icon_minitimeuto 09 pro 2008, 14:03

GIBO56 je napisao/la:

Nemam iskuvstva kod motora ali sam duboko ubijeđen da nema velike razlike ili gotovo nikakve. Za sprej se ne sječam naziva ali sam koristio dvije vrste i to od firme ,,loctite,,.

Loctite proizvodu Henkel. Evo linkici pa potrazi, tak' da i mi nesto naucimo:

http://www.henkel.com/cps/rde/xchg/henkel_com/

ili ovdje?

http://www.loctiteproducts.com/products/
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

kardan vs lanac vs remen - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: kardan vs lanac vs remen   kardan vs lanac vs remen - Page 3 Icon_minitimeuto 09 pro 2008, 17:30

Da rezimiramo copy/paste najkraci moguci zakljucak nakon pokusaja da pronadjem nesto o odrzavanju remena:
"Belts do not require a lot of maintenance. Everytime you change the oil on your motorcycle check the belt tension and adjust if necessary. Make sure your belt is always clean."

Za one kojima treba malo pomoci s prijevodom:
"Remen ne zahtijeva puno odrzavanja. Svaki puta kada mijenjas ulje na svom motoru provjeri zategnutost remena i podesi ako je potrebno. Osiguraj da je remen uvijek cist."

A ako nekome treba malo vise sto se tice odrzavanja i provjere istoga neka klikne na slijedeci link s nekim savjetima: http://www.overracing.com/articles/Motorcycle-Belt-Tension-Inspection-Belt-and-Wheel-Alignment_4.html

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

kardan vs lanac vs remen - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: kardan vs lanac vs remen   kardan vs lanac vs remen - Page 3 Icon_minitimeuto 09 pro 2008, 18:12

Ja neću ništa dirat, tako sam odlučija sada. Pa šta mu bog da, lini sam dalmatinac dancingbanana

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
kardan vs lanac vs remen - Page 3 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
EvolutionEngine
man
man
EvolutionEngine


Broj postova : 388
Godina imam : 40
Prebivalište : Bjelovar-Zagreb
Vozim : H-D XL883
Na forumu od : 15.08.2008

kardan vs lanac vs remen - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: kardan vs lanac vs remen   kardan vs lanac vs remen - Page 3 Icon_minitimeuto 09 pro 2008, 19:54

stain je napisao/la:
Sa remenom sam sretniji, jer nema cicenja i podmazivanja u odnosu na lanac.

i ja dobar
[Vrh] Go down
aleksandar belavic
man
man
aleksandar belavic


Broj postova : 28
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka,Moskva
Vozim : HD vrscr Street Rod,DUKAC 1098 S,Multistrada 1000 S
Na forumu od : 16.06.2008

kardan vs lanac vs remen - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: kardan vs lanac vs remen   kardan vs lanac vs remen - Page 3 Icon_minitimečet 11 pro 2008, 11:24

Mozda je i suvisno raspravljati o tome,ali ipak evo i moj mali komentar u vezi remena.
Imao sam po par godina motore sa remenom kao sto su Yamaha Wilde S ,Kawa VN 2000 i sad HD.Odrzavanje "0"!Cudi me da kolege sa iskustvom sa remenima nisu rekli (ili sam mozda propustio) da remen zna neugodno pistit i cvilit ,a to je kad se nakupi prasina na zupcanicima.Rjesenje je samo pospricat sa vodom i vozi dalje.U servisu kazu da treba remen promjenit od 70- 100 000 KM ,a bas i nema puno ljudi koji su tu kilometrazu napravili sa istim motorom da bi isto potvrdili.Bar ih ja ne znam.Sta se tice teorije da remeni ne trpe veliku snagu i brzine ,nisam bas siguran.Originalni HD V Rod ili Street Rod, imaju 125 HP i svaki od njih ide preko 200 km/h.Moj je pojacan na cca 137 HP i za sada hvala Bogu nema problema.Nemojmo zaboravit jos i sportbik-ove od Buell-a(146 hp).O okretnom momentu ( kao na VN 2000) da i ne govorim, ko kamion!Imam puno prijatelja sa HD u Sloveniji i jos nisam od nikoga cuo da je odrzavao remen sa sprejevima ili da su ih sa cime podmazivali.Mozda bi i trebalo kako kazu strucnjaci,ali u moto praksi je to drugacije.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

kardan vs lanac vs remen - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: kardan vs lanac vs remen   kardan vs lanac vs remen - Page 3 Icon_minitimečet 11 pro 2008, 15:03

aleksandar belavic je napisao/la:
Mozda je i suvisno raspravljati o tome,ali ipak evo i moj mali komentar u vezi remena.
Imao sam po par godina motore sa remenom kao sto su Yamaha Wilde S ,Kawa VN 2000 i sad HD.Odrzavanje "0"!Cudi me da kolege sa iskustvom sa remenima nisu rekli (ili sam mozda propustio) da remen zna neugodno pistit i cvilit ,a to je kad se nakupi prasina na zupcanicima.Rjesenje je samo pospricat sa vodom i vozi dalje.U servisu kazu da treba remen promjenit od 70- 100 000 KM ,a bas i nema puno ljudi koji su tu kilometrazu napravili sa istim motorom da bi isto potvrdili.Bar ih ja ne znam.Sta se tice teorije da remeni ne trpe veliku snagu i brzine ,nisam bas siguran.Originalni HD V Rod ili Street Rod, imaju 125 HP i svaki od njih ide preko 200 km/h.Moj je pojacan na cca 137 HP i za sada hvala Bogu nema problema.Nemojmo zaboravit jos i sportbik-ove od Buell-a(146 hp).O okretnom momentu ( kao na VN 2000) da i ne govorim, ko kamion!Imam puno prijatelja sa HD u Sloveniji i jos nisam od nikoga cuo da je odrzavao remen sa sprejevima ili da su ih sa cime podmazivali.Mozda bi i trebalo kako kazu strucnjaci,ali u moto praksi je to drugacije.

dobar odlično! dancingbanana

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
kardan vs lanac vs remen - Page 3 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

kardan vs lanac vs remen - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: kardan vs lanac vs remen   kardan vs lanac vs remen - Page 3 Icon_minitimečet 11 pro 2008, 16:00

aleksandar belavic je napisao/la:
Mozda je i suvisno raspravljati o tome,ali ipak evo i moj mali komentar u vezi remena.
Imao sam po par godina motore sa remenom kao sto su Yamaha Wilde S ,Kawa VN 2000 i sad HD.Odrzavanje "0"!Cudi me da kolege sa iskustvom sa remenima nisu rekli (ili sam mozda propustio) da remen zna neugodno pistit i cvilit ,a to je kad se nakupi prasina na zupcanicima.Rjesenje je samo pospricat sa vodom i vozi dalje.U servisu kazu da treba remen promjenit od 70- 100 000 KM ,a bas i nema puno ljudi koji su tu kilometrazu napravili sa istim motorom da bi isto potvrdili.Bar ih ja ne znam.Sta se tice teorije da remeni ne trpe veliku snagu i brzine ,nisam bas siguran.Originalni HD V Rod ili Street Rod, imaju 125 HP i svaki od njih ide preko 200 km/h.Moj je pojacan na cca 137 HP i za sada hvala Bogu nema problema.Nemojmo zaboravit jos i sportbik-ove od Buell-a(146 hp).O okretnom momentu ( kao na VN 2000) da i ne govorim, ko kamion!Imam puno prijatelja sa HD u Sloveniji i jos nisam od nikoga cuo da je odrzavao remen sa sprejevima ili da su ih sa cime podmazivali.Mozda bi i trebalo kako kazu strucnjaci,ali u moto praksi je to drugacije.


Ja sam napravio 80.000 km sa svojim Road Kingom i nikada nije cvilio, plakao ili nista od te vrste. Necujan. Nista prskanje, nista voda, nista od svega toga.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

kardan vs lanac vs remen - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: kardan vs lanac vs remen   kardan vs lanac vs remen - Page 3 Icon_minitimečet 11 pro 2008, 18:25

Najs. Veri najs! dancingbanana Sa remenom nemabeda !

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
kardan vs lanac vs remen - Page 3 Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
aleksandar belavic
man
man
aleksandar belavic


Broj postova : 28
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka,Moskva
Vozim : HD vrscr Street Rod,DUKAC 1098 S,Multistrada 1000 S
Na forumu od : 16.06.2008

kardan vs lanac vs remen - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: kardan vs lanac vs remen   kardan vs lanac vs remen - Page 3 Icon_minitimepet 12 pro 2008, 07:22

2 emirharley

SVAKA CAST NA KILOMETRAZI SA ISTIM MOTOROM I TO JOS SA HD,TI SI PRAVI BIKER! Vjerojatno nisi skidao zastitu remena, pa je manja mogucnost da se nakupi prasina.Ja sam svaki motor "ogulio" do daske,nekako mi je ljepse kad se vidi cijeli remen.
[Vrh] Go down
Sponsored content





kardan vs lanac vs remen - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: kardan vs lanac vs remen   kardan vs lanac vs remen - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kardan vs lanac vs remen
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Kardan
» ulje za kardan????
» Pogonski remen - zamjena
» Remen od VN-a 900

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: