Početna stranicaPretraľnikOdržavanje lanca - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 Održavanje lanca

Go down 
+8
zuta guja
klesoo
dragger
Vladek
Kamikaza
stain
magna
mustra
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Održavanje lanca - Page 2 Empty
PostajNaslov: lanac   Održavanje lanca - Page 2 Icon_minitimeuto 16 pro 2008, 20:28

pazi ovak imo ja kineza jedina pomoč je zuatezanje lanca svaki mjesec i novi lanac svake god jel je napravljen od pleha a i košta oko 200 tinjak kuna ili kupi pošteni lanac zamjenski koji košta od 600 do 800 kuna al buš brzo moral mjenjat lančanik druge nema k,olko para tolko muzike kod kosokih
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Održavanje lanca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca   Održavanje lanca - Page 2 Icon_minitimeuto 16 pro 2008, 21:46

bajker je napisao/la:
pazi ovak imo ja kineza jedina pomoč je zuatezanje lanca svaki mjesec i novi lanac svake god jel je napravljen od pleha a i košta oko 200 tinjak kuna ili kupi pošteni lanac zamjenski koji košta od 600 do 800 kuna al buš brzo moral mjenjat lančanik druge nema k,olko para tolko muzike kod kosokih

Neznam kaj si vozil ni dali si pročital ovo kaj sam prije pisal. Ja sam sa orginalnim lancem i lančanicima (radi se o Kymco Zingu- made in Taiwan) do sada prešao 22 000km i nije mi još hitno zamjeniti ali neka se nađe u rezervi - mjenjal bum za nekih 3000km. Do sada sam ga pregledaval svakih 3000-4000km, i podmazival svakih soma km.
Mustra ima problema sa svojim lancem na Hyusung Aquila (made in Korea).
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Održavanje lanca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca   Održavanje lanca - Page 2 Icon_minitimepet 03 ruj 2010, 14:04

evo pitanjce ,lanac mi se počeo čudno ponašati( kao da se razvlači) prešao još malo pa 20000 (doduše nisam ga ni pazio Bog zna kako) pa veli Dragan da se mijenja,zanima me prije promjene jel ima ko kakav savjet ,da stavim oriđiđi ili (čuo sam savjete) kao staviti zadnji lančanik sa zubcem manje i sl. pa me zanimaju iskustva ,ako je tko radio nešto slično.
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
rocky 61
cro chopper forum
cro chopper forum
rocky 61


Broj postova : 1738
Godina imam : 62
Prebivalište : Brčko BiH
Vozim : JL 250-5
Na forumu od : 01.05.2010

Održavanje lanca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca   Održavanje lanca - Page 2 Icon_minitimepet 03 ruj 2010, 17:25

medo je napisao/la:
evo pitanjce ,lanac mi se počeo čudno ponašati( kao da se razvlači) prešao još malo pa 20000 (doduše nisam ga ni pazio Bog zna kako) pa veli Dragan da se mijenja,zanima me prije promjene jel ima ko kakav savjet ,da stavim oriđiđi ili (čuo sam savjete) kao staviti zadnji lančanik sa zubcem manje i sl. pa me zanimaju iskustva ,ako je tko radio nešto slično.

Jin Lun nema dovoljno snage za to već probamo.
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Održavanje lanca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca   Održavanje lanca - Page 2 Icon_minitimeuto 07 ruj 2010, 10:37

rocky 61 je napisao/la:
medo je napisao/la:
evo pitanjce ,lanac mi se počeo čudno ponašati( kao da se razvlači) prešao još malo pa 20000 (doduše nisam ga ni pazio Bog zna kako) pa veli Dragan da se mijenja,zanima me prije promjene jel ima ko kakav savjet ,da stavim oriđiđi ili (čuo sam savjete) kao staviti zadnji lančanik sa zubcem manje i sl. pa me zanimaju iskustva ,ako je tko radio nešto slično.

Jin Lun nema dovoljno snage za to već probamo.

ne znam ,nisam ziher
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Održavanje lanca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca   Održavanje lanca - Page 2 Icon_minitimeuto 07 ruj 2010, 14:42

medo, uz novi lanac obavezno mijenjaj i prednji lančanik, jer on je manjeg promjera, pa se i brže troši od zadnjega. Ako se lanac redovito podmazuje, četo zadnji lančanik može izdržati dva lanca, tj. ne treba ga mijenjati svaki puta. Ako su zupci već jako šiljati, onda zamjeni i njega.

Sa jednim zubom otraga više, brzine će ti postati malo "duže", ali ćeš izgubiti u startnosti motora. Pošto pretpostavljam da ti ionako u vožnji ne loviš krajnje brzine, s tom promjenom nećeš dobiti puno. Past će ti malo okretaji motora za istu brzinu, ali će ti se motor više mučiti.
[Vrh] Go down
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 56
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Održavanje lanca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca   Održavanje lanca - Page 2 Icon_minitimeuto 07 ruj 2010, 14:50

palomas je napisao/la:
medo, uz novi lanac obavezno mijenjaj i prednji lančanik, jer on je manjeg promjera, pa se i brže troši od zadnjega. Ako se lanac redovito podmazuje, četo zadnji lančanik može izdržati dva lanca, tj. ne treba ga mijenjati svaki puta. Ako su zupci već jako šiljati, onda zamjeni i njega.

Sa jednim zubom otraga više, brzine će ti postati malo "duže", ali ćeš izgubiti u startnosti motora. Pošto pretpostavljam da ti ionako u vožnji ne loviš krajnje brzine, s tom promjenom nećeš dobiti puno. Past će ti malo okretaji motora za istu brzinu, ali će ti se motor više mučiti.

hvala,primljeno na znanje dobar3
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Sponsored content





Održavanje lanca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Održavanje lanca   Održavanje lanca - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Održavanje lanca
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: