Početna stranicaPretraľnikVaše mišljenje! 610RegistracijaLogin

 

 Vaše mišljenje!

Go down 
+2
emirharley
ica
6 posters
Autor/icaPoruka
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 44
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

Vaše mišljenje! Empty
PostajNaslov: Vaše mišljenje!   Vaše mišljenje! Icon_minitimečet 27 stu 2008, 19:56

Prednja guma mi je dimenzije 80-90/21 koja je nekim čudom ispucala po bokovima,pa me zanima mogu li stavit širu gumu i koje dimenzije i šta s time gubim ,a šta dobivam?
To pitam jer mi se prije mjesec dana dogodilo da sam malo više zalega i prednji kraj mi je prokliza,na sreću proša sam bez posljedica,pa me sad zanima vaše mišljenje!!!
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Vaše mišljenje! Empty
PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje!   Vaše mišljenje! Icon_minitimečet 27 stu 2008, 20:03

Principijelno, prednja sira guma = veca nestabilnost.

Ja sam za opcije koje su predvidjene i preporucene od strane proizvodjaca, jer nisam "cafe racer" i dosta putujem, tako da mi je bezbijednost na prvom mjestu.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Vaše mišljenje! Empty
PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje!   Vaše mišljenje! Icon_minitimečet 27 stu 2008, 21:24

Pojasni malo ovo Emire : "sira guma = veca nestabilnost"

Misliš općenito šira guma? ili možda samo šira prednja od zadnje nesmije bit? Ili svi kupimo custome?... scratch

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Vaše mišljenje! Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Vaše mišljenje! Empty
PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje!   Vaše mišljenje! Icon_minitimečet 27 stu 2008, 21:45

Pa ako pogledas decenijama unazad velike proizvodjace motocikala kao sto su BMW i H-D, primijetices, posebno na BMW-u da NEMA sirokih guma., ni prednjih, ni zadnjih. Mozda u novije vrijeme na zahtjev trzista da je poneko na pokoji model stavio zadnju siroku gumu, ali pogledaj najbolje BMW modele, sve tanke gumice da tanje ne mogu biti, a to je dobro za upravljivost i povaljivanje u okukama. To je sto se tice proizvodjaca, a sto se tice mene osobno, takodjer ne volim siroke gume, zadnja i nekako, a posebno prednja guma ako je presiroka to znacajno doprinosi smanjenoj upravljivosti motocikla, posebno u zavojima po principu "ti ga povalis, on se uspravi". Na stranu brzi i sportski motocikli za takmicenja, to je nesto drugo, ali cak ni ti motocikli nemaju niti u snu siroku prednju gumu. Kad kazem "tanka guma", naravno ne mislim na debljinu gume kao u bicikla, nego na neku normalnu dimenziju od jedno 130 prednja do jedno 130 do 150 ili niminalno vise zadnja. Sminka, to je druga prica.

Moje skromno misljenje.


Zadnja promjena: emirharley; čet 27 stu 2008, 21:50; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

Vaše mišljenje! Empty
PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje!   Vaše mišljenje! Icon_minitimečet 27 stu 2008, 21:50

Eto to, uža prednja guma - veca upravljivost. Šira, se možda bolje ponaša na pravcu.
Takmicarski imaju potpuno drugacije gume.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Vaše mišljenje! Empty
PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje!   Vaše mišljenje! Icon_minitimesub 29 stu 2008, 23:12

emirharley je napisao/la:
a posebno prednja guma ako je presiroka to znacajno doprinosi smanjenoj upravljivosti motocikla, posebno u zavojima po principu "ti ga povalis, on se uspravi".

znaci da prednja siroka guma daje stabilnost (neupravljivost). Uska guma omogucuje upravljivost (nestabilno).

Ili sam u krivu? Question
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Vaše mišljenje! Empty
PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje!   Vaše mišljenje! Icon_minitimened 30 stu 2008, 11:56

ne osječaja se prevelika razlika sa tih par milimetara na gumama,da su neke drastične promjene onda da,jer ionako vožnja po đirevima u večini slučajeva ne prelazi 130km/h
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaše mišljenje! Empty
PostajNaslov: Re: Vaše mišljenje!   Vaše mišljenje! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vaše mišljenje!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: