Početna stranicaPretraľnikPOMOĆ!!!!! 610RegistracijaLogin

 

 POMOĆ!!!!!

Go down 
+6
gusgus
jebiki
ica
Vladek
Free Spirit
franc
10 posters
Autor/icaPoruka
franc
man
man
franc


Broj postova : 78
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : kawasaki z 650 f2
Na forumu od : 11.10.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 20:28

Hej ljudi pošto se vozim tokom cijele godine malo me živcira jer mi se zadnjih par dana počelo dogadjati da motor ujutro normalno upali i onda nakon min-dve zagrijavanja malo u leru dodam gasa, on se lijepo odazove, ali onda se ne vrati normalnom radu u leru nego dela nemirno i na malo višim okretajima i nakon 20 ak sekundi se tek vrati na normalan ler gas.. posljedica je neko puckanje iz auspuha u 2. i višim brzinama i trokiranje:no: No Inače prije tjedan dana sam stavil nove svjećice.. Da li mi netko može reći jel stvar možda u frgi??vodom??ili??? POMAGAJTE:D
[Vrh] Go down
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum
Free Spirit


Broj postova : 1523
Godina imam : 58
Prebivalište : Pleternica
Vozim : yamaha FZ6S
Na forumu od : 20.11.2007

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 20:31

moje mišljenje je da promjeniš benzinsku stanicu(voda u gorivu) scratch

:pljuga:
[Vrh] Go down
franc
man
man
franc


Broj postova : 78
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : kawasaki z 650 f2
Na forumu od : 11.10.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 20:35

Natočil sa omv 100 jutros i otišao ga ispuhat na autoput i radio super nekih 10.ak km i opet ista stvar ne reagira dobro na dodavanje gasa, trokira i čak mi se zgasil na semaforu...Ne mogu skužiti te čudne oscilacije?
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 20:42

Očisti fergazer za početak.
[Vrh] Go down
ica
cro chopper forum
cro chopper forum
ica


Broj postova : 3082
Godina imam : 43
Prebivalište : split
Vozim : Honda Hornet 600
Na forumu od : 18.10.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 20:44

Može bit radi promjene svjećica,meni na autu svaki put treba par dana da se vrati u normalu,a može bit i voda u gorivu
[Vrh] Go down
http://ivica_radovanic@yahoo.com
franc
man
man
franc


Broj postova : 78
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : kawasaki z 650 f2
Na forumu od : 11.10.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 20:46

Ma čistil sam frgu pre 2 soma km pa mi se ne da opet...
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 20:51

Vrati stare svjećice pa vidi jel" do njih Question Exclamation Question
[Vrh] Go down
franc
man
man
franc


Broj postova : 78
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : kawasaki z 650 f2
Na forumu od : 11.10.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 20:58

Vratio sam stare svjećice i rade par minuta ok i opet se počne dogadjati isto..Možda zazor na svjećici???
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 21:05

Možda je problem omjer smjese gorivo-zrak pošto si proširio diznu Question
...nagađam a nemam veze o mehanici Bohmann lol!
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 21:53

vlažno je - možda je do kondenzata, ako se stvar smiri nakon par minuta vrlo vjerovatno je.
da li ti se motor više grije nego inače ?
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 22:00

franc je napisao/la:
Ma čistil sam frgu pre 2 soma km pa mi se ne da opet...

Vjerovatno onda nije do fergazera. Meni se zaletaval u visoke okretaje kod stajanja na semaforu, pa sam dal očistiti fergazer i sve je bilo OK. Dali si dao poštelti ga nakon stavljanja veće dizne?
[Vrh] Go down
franc
man
man
franc


Broj postova : 78
Godina imam : 39
Prebivalište : ZG
Vozim : kawasaki z 650 f2
Na forumu od : 11.10.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimened 16 stu 2008, 23:53

Motor se grije kao mi inače..... a omjer smjese je štelan!!! ma možda treba opet:( Sad .. a moram to rješiti tak da je najvjerojatnije frga...
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 44
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimepon 17 stu 2008, 02:47

Jednom prilikom sam pricao sa covjekom koji vozi Landcruisera 250 i zalio se na probleme. I njemu se gasio, pa jos nesto mu je odlazilo. Uglavnom nakon poduzeg vremena netko je ustanovio da mu je odusak na rezervaru bio zacepljen bojom. Originalna boja prilikom proizvodnje. Nakon sto su to sastrugali (probusili odvijacem) od onda mu se motor vise nije gasio i radio je "ko urica". Ne znam tocno kakve je on sve probleme zbog toga imao, ali isti je proizvodjac pa mozda da trazis i neke takve banalnije uzroke.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimepon 17 stu 2008, 11:44

Ako smijem primjetiti nedostaci su se počeli pojavljivati kod dolaska hladnijeg vremena. Kako ni promjena svječica (predpostavljam da je korištena propisana kalorična vrijednost ) nije utjecala na možebitni kvar , zaključio bih da se radi isključivo o grivu ,odnosno sistemu napajanja gorivom . opće poznato je kako sa zimom dilaze takovi problemi . Motoru treba više vremena da postigne radnu temperaturu i usklađeni rad kad je hladnije , jer je smjesa manje hlapljiva pa samim tim i omjer zraka i goriva nemože biti isti kao u toplijem vremenskom razdoblju. Sve ovo gore spomenuto nije za isključiti , ali ponavljam treba se usredotočiti na sistem dovoda goriva uključujući i karburator-e . Sukcesivno treba sve pregledati i još jedna sitnica vezana za struju treba pregledati kablova da li ima rasipa struje odnosno ako probijaju treba ih zamjeniti jer znaju stvarati slične simtome .
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimepon 17 stu 2008, 14:29

franc je napisao/la:
Motor se grije kao mi inače..... a omjer smjese je štelan!!! ma možda treba opet:( Sad .. a moram to rješiti tak da je najvjerojatnije frga...

izmedju svih ostalih (navedenih i inih) mogucih problema, za jako ispravan rad treba stelati smjesu gorivo/zrak posebno za zimu, a posebno za ljeto. Obzirom da su temp osjetno nize, znaci da je zrak gusci, a samim tim je i veca kolicina kisika..... pokusaj malo ispitivati s cokom, pa ces vidjeti razlike.
Wink

2deep:

o kakvim je kalorijama rijec???
(predpostavljam da je korištena propisana kalorična vrijednost )
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Gost
Gost




POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimepon 17 stu 2008, 14:53

klesoo je napisao/la:
franc je napisao/la:
Motor se grije kao mi inače..... a omjer smjese je štelan!!! ma možda treba opet:( Sad .. a moram to rješiti tak da je najvjerojatnije frga...

izmedju svih ostalih (navedenih i inih) mogucih problema, za jako ispravan rad treba stelati smjesu gorivo/zrak posebno za zimu, a posebno za ljeto. Obzirom da su temp osjetno nize, znaci da je zrak gusci, a samim tim je i veca kolicina kisika..... pokusaj malo ispitivati s cokom, pa ces vidjeti razlike.
Wink

2deep:

o kakvim je kalorijama rijec???
(predpostavljam da je korištena propisana kalorična vrijednost )

krivo sam se "odrazio" mislio sam na toplotnu vrijednost . Di me nađe . Ali danas se rade svječke sa širokim rasponom vrijednosti tako da bi trebale jednako raditi i kad je topal i hladan motor .
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimepon 17 stu 2008, 15:03

deep je napisao/la:

krivo sam se "odrazio" mislio sam na toplotnu vrijednost . Di me nađe . Ali danas se rade svječke sa širokim rasponom vrijednosti tako da bi trebale jednako raditi i kad je topal i hladan motor .

ja sam seljacina, ne znam za te nove fore. Zato znam da svjecice moraju biti tocne toplinske vrijednosti radi samociscenja. U protivnom se na njih hvata onaj "talog", crnilo ili "cvarci" i ne rade kako treba. Nerijetko i "pregore"
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Gost
Gost




POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimepon 17 stu 2008, 19:56

Prijatelju zašto " seljačina "

slažem se sa tobom da je toplotna vrijednost svječice zadužena za samočiščenje iste jer da nije tako usljed naslage čađi i nusspojeva došlo bi do prekida iskre .
Ali toplotna vrijednost pa ako hočeš i položaj svječice (što određuje konstruktor ) u prostoru za expanziju vrlo je važna za ispravan rad .

Što je to toplinska vrijednost?

Često se spominje toplinska vrijednost svjećice, a da se pri tome ne dobiva valjano objašnjenje toga pojma. Svakako da se za vrijeme rada motora, svjećica zagrijava. To zagrijavanja, možemo kontrolirati, kako ne bi došlo do samozapaljenja smjese. Naime, prezagrijana svjećica, mogla bi zapaliti smjesu prije vremena, koje je određeno kutom paljenja. Upravo zbog toga, na svaki motor ugrađujemo svjećicu odgovarajuće toplinske vrijednosti. Raspon toplinske vrijednosti, određuje se dužinom keramičkog izolatora od vrha plus elektrode do donjeg djela, koji se spaja sa metalnim kućištem svjećice. Znači, što je keramički izolator duži, svjećica je toplija i njezina je toplinska vrijednost veća, i obratno. Što je izolator kraći, svjećica će se brže hladiti preko metalnog kućišta i glave motora, i njezina će toplinska vrijednost biti manja.


Kod odabira toplinske vrijednosti svjećice, vodi se računa, da je svjećica dovoljno vruća, kako bi na njoj izgorio sav depozit gareži, a sa druge strane dovoljno hladna, kako ne bi došlo do samozapaljenja smjese. Obzirom da benzinski motori ne razvijaju istu temperaturu prilikom sagorijevanja, potrebno je za svaki pojedini tip motora odrediti adekvatnu toplinsku vrijednost svjećice.

Najveća količina topline, oslobađa se preko kućišta svjećice uvrnute u glavu motora. Preostali dio topline, gubi se radijacijom u okolinu i jedan manji dio topline, oslobađa se hlađenjem, smjesom zraka i goriva, koja ulazi u cilindar u usisnom taktu motora.

Hvala na pažnji
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 62
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimepon 17 stu 2008, 20:32

deep je napisao/la:
Prijatelju zašto " seljačina "

Very Happy

ma ja to onako. Htjedoh reci da sam neupucen, ali meni nije strano izreci i teze rijeci prema sebi samom...
Sve ostalo potpisujem, a doista nisam znao da postoje "univerzalne" (unisex Smile ) svjecice.

Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
SMOKY
man
man
SMOKY


Broj postova : 108
Godina imam : 63
Prebivalište : zagreb
Vozim : kawasaki VN900
Na forumu od : 07.10.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimepon 17 stu 2008, 22:37

Sistemom elimanicije trebalo bi provjeriti kablove,lulice,iskru na svjećici,kvalitetu benzina i odušak u rezervoaru.Znam da traje i nervira,ali...Postoji i skuplja varijanta,a to je posjet servisu koji će obaviti to isto i masno naplatiti!
[Vrh] Go down
gusgus
man
man
gusgus


Broj postova : 461
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : VN 900
Na forumu od : 26.05.2008

POMOĆ!!!!! Empty
PostajNaslov: Re: POMOĆ!!!!!   POMOĆ!!!!! Icon_minitimeuto 18 stu 2008, 22:42

ima li tko iskustva sa colortune-om ?

http://www.gadgetjq.com/ctune.htm