Početna stranicaPretraľnikDrag star - Lower Handlebar Clamps 610RegistracijaLogin

 

 Drag star - Lower Handlebar Clamps

Go down 
+4
Kum
custom rider
zanotti
dragger
8 posters
Autor/icaPoruka
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimepet 31 lis 2008, 16:17

Dolje na slici je donji dio risersa od yamahe 650/1100/1600. Interesira me (ako je netko imao iskustva sa tim) kako da odvidam vijak sa njih? Probao sam ali ne ide. Izgleda kao da dio vijka koji je u riserima nema navoj.

Drag star - Lower Handlebar Clamps 14ikduo


Zadnja promjena: dragger; sub 01 stu 2008, 11:05; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimepet 31 lis 2008, 17:36

Nisam vidio ali možda i nema navoja . Udim prema zamjenskim riserima ( duži ili savijeni prema napred ) imaju navoj u sebi nemaju vijak .
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimepet 31 lis 2008, 19:15

dragger je napisao/la:
Dolje na slici je donji dio risersa od yamahe 650/1100160. Interesira me (ako je netko imao iskustva sa tim) kako da odvidam vijak sa njih? Probao sam ali ne ide. Izgleda kao da dio vijka koji je u riserima nema navoj.

Drag star - Lower Handlebar Clamps 14ikduo

Kod mene je bilo kao na slici i odvidalo se bez puno problema iako me je iznenadilo jer je bilo dosta ruzine na vijku s obzirom da je motor star samo godinu dana.Probaj malo jače uprijeti jer se vjerovatno samo speklo.
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimesub 01 stu 2008, 11:01

to su usadne koje su zavidane a prije nego su zavidane stavljeno je loctite ljepilo,za to odvidat postoji nekoliko načina ja sam ih uvijek odvidavao tako da sam sve dobro umotao u neku krpu i na navoj zavidao maticu(dobro ti dođe ona koja ima plastiku na kraju navoja) i onda udariš sa čekičem po vidi(vjerovatno je aluminijsko) i vrlo brzo se odvida ja,za lakše odvidavanje stavi dvije matice koje češ stegnit jeda prema drugoj i vjerujem da češ je odvidat,ja tako uvijek napravim kada odvidavam nešto aluminijsko i nisam još nikad niš ogrebao.

A ako je dio risera odrežeš do glavne baze,na stolnoj bušilici izbušiš potreban fi i napraviš navoj.
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimesub 01 stu 2008, 11:11

H, pokušao sam i na taj naćin ali ne ide. Probat ću još ugrijati vijak (ako je zavidan sa loctiteom) trebao bi popustiti. Kad bih bar znao da je na navoj, lakše bih našao neko rješenje.
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimesub 01 stu 2008, 11:24

hmmm,tamo se nalaze fini navoji ili su normalni,fine navoje je uvijek teže za odvidat,ja sam znao i probušit vidu(osovinu) po prijeko tj napravit rupu pa kroz rupu provuć tondin od željeza ili prokroma i odnda sa patent klještima pokušat odvidat al treba napravit veču polugu da se lakše može odvidat,ako neide tako onda pili i buši,ajd javi kako si to uspio napravit baš si me zaintrigirao.
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimesub 01 stu 2008, 14:31

Prvo naprskaj sa sprejem za odvijanje vijaka (naprskas i pricekas 10 min, mozda to ponovi 2 puta) i zatim ugrij, stavi 2 matice i odvrci. Trebalo bi popustiti zbog grijanja.

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimesub 01 stu 2008, 15:32

Gornji dio risera umotaj u krpu ili gumu da se ne ošteti i stegni ga u škripac (vi za to imate neku drugu rječ, ali da me ubiješ sad je se ne mogu sjetiti). Na navoj stavi dvije matice i dobro ih stegni kontra (jednu prema drugoj). Ako nastaviš stezati donju maticu prema gornjoj, sigurno češ odviti vijak iz risera.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimesub 01 stu 2008, 21:26

Kamikaza je napisao/la:
Gornji dio risera umotaj u krpu ili gumu da se ne ošteti i stegni ga u škripac (vi za to imate neku drugu rječ, ali da me ubiješ sad je se ne mogu sjetiti). Na navoj stavi dvije matice i dobro ih stegni kontra (jednu prema drugoj). Ako nastaviš stezati donju maticu prema gornjoj, sigurno češ odviti vijak iz risera.

Kod nas se to zove "morša". Gornji dio se neće niti malo oštetiti jer ču riser stegnuti na cjev od 1" a cjev u moršu. Nadam se da će se odvidati jer pretpostavljam po vašim rječima da je to ipak na navoj. Kad obavim eksperiment, javit ću kako je prošlo.
[Vrh] Go down
JuR@
man
man
JuR@


Broj postova : 121
Godina imam : 42
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Kawasaki VN 800 bobber (PRODAN!)
Na forumu od : 26.06.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimened 02 stu 2008, 21:38

dragger je napisao/la:
Kamikaza je napisao/la:
Gornji dio risera umotaj u krpu ili gumu da se ne ošteti i stegni ga u škripac (vi za to imate neku drugu rječ, ali da me ubiješ sad je se ne mogu sjetiti). Na navoj stavi dvije matice i dobro ih stegni kontra (jednu prema drugoj). Ako nastaviš stezati donju maticu prema gornjoj, sigurno češ odviti vijak iz risera.

Kod nas se to zove "morša". Gornji dio se neće niti malo oštetiti jer ču riser stegnuti na cjev od 1" a cjev u moršu. Nadam se da će se odvidati jer pretpostavljam po vašim rječima da je to ipak na navoj. Kad obavim eksperiment, javit ću kako je prošlo.

Mene čeka ovih dana isto skidanje risera pa me zanima kako ćeš uspit odšarafit vijke; javi kako je prošlo.
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimened 02 stu 2008, 22:25

neznam u čemu je štos kod tebe. Ja odvida ili odšerafio bez problema. Znači da ide....i ništa nije bilo oštećeno.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimened 02 stu 2008, 22:56

mikogo je napisao/la:
neznam u čemu je štos kod tebe. Ja odvida ili odšerafio bez problema. Znači da ide....i ništa nije bilo oštećeno.

Ma jednom sam probao ali nije išlo, nisama " riser" stegao u škripac (moršu) već sam držao u ruci a izgledalo mi je da vijak nema navoj pa sam odustao.

2 JuR@ Kad skinem i probam, javit ću...a možda je kod tebe samo vijak bez matice pa bude lakše išlo.
[Vrh] Go down
JuR@
man
man
JuR@


Broj postova : 121
Godina imam : 42
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Kawasaki VN 800 bobber (PRODAN!)
Na forumu od : 26.06.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimepon 03 stu 2008, 14:25

dragger je napisao/la:
mikogo je napisao/la:
neznam u čemu je štos kod tebe. Ja odvida ili odšerafio bez problema. Znači da ide....i ništa nije bilo oštećeno.

Ma jednom sam probao ali nije išlo, nisama " riser" stegao u škripac (moršu) već sam držao u ruci a izgledalo mi je da vijak nema navoj pa sam odustao.

2 JuR@ Kad skinem i probam, javit ću...a možda je kod tebe samo vijak bez matice pa bude lakše išlo.

moji riseri su još uvijek na motoru, nisam još pokušavao odvrtat vijke. Mislim da je i kod mene na VN-u isto kao i kod tebe, samo su ušarafljeni u riser. Mislim da ne bih trebao imat problema s time ?!?

Ja planiram raditi povišenje risera od nekih 5-6 cm, to bi dao kod tokara da mi istokari povišenja od materijala koji se da fino ispolirat. To ću ovih dana dat na izradu !
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimepon 03 stu 2008, 20:01

JuR@ je napisao/la:
moji riseri su još uvijek na motoru, nisam još pokušavao odvrtat vijke. Mislim da je i kod mene na VN-u isto kao i kod tebe, samo su ušarafljeni u riser. Mislim da ne bih trebao imat problema s time ?!? !

Ako su ušarafljeni u riser onda nije kao kod mene. Kod mene je vijak ušarafljen u riser a sve skupa se steže maticom. To vidiš golim okom kako je rješeno.
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimeuto 04 stu 2008, 16:03

Pa dobro,jel" to odvidano Question Exclamation Question
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimeuto 04 stu 2008, 17:58

jebiki je napisao/la:
Pa dobro,jel" to odvidano Question Exclamation Question

Hm, još se malo planiram voziti, jer kad to skinem i počne realizacija, sigurno 15estak dana neću moći na vožnju.
A i radnje koje prethode realizaciji risera su još u tijeku, tako da ću ćim to rješim javiti kako je prošlo!
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimeuto 04 stu 2008, 21:35

Ok,jer sam imao dojam da si se bacio na posa pa je zapelo.Evo zovu kišu idućih dana Crying or Very sad pa možeš početi :hapy2:
Javi kako je prošlo (to što god već radiš Question ) kad bude gotovo What a Face
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitimeuto 04 stu 2008, 23:09

Twisted Evil
[Vrh] Go down
Sponsored content





Drag star - Lower Handlebar Clamps Empty
PostajNaslov: Re: Drag star - Lower Handlebar Clamps   Drag star - Lower Handlebar Clamps Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Drag star - Lower Handlebar Clamps
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Moj Drag Star 650
» K:drag star 650
» Dragica (Drag Star 650)
» drag star 1100
» drag star 1100

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: