Početna stranicaPretraľnikulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju 610RegistracijaLogin

 

 Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju

Go down 
+3
dragger
klesoo
buba
7 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimepet 10 lis 2008, 21:49

Jutros kupim ulje za svoju dragicu , uljni filter i oring sam kupio prije neki dan i tako kompletan prihvatim se posla . Ponovo pregledam dokumentaciju (servisnu lnjižicu ) i ustanovim da su rađeni redoviti servisi i da je ulje redovito mjenjano . Sve to dokumentirano i potvrđeno od strane servisera.

Sve radnje napravim prema uputama iz service manuala i nakon promjene filtera i O ringa slijedi montaža odnosno vračanje dekla . Kako sam čuo priću da se zna zadesiti da je na dragstaricama problem sa abrajsovanim navojem upravo na jednom od vijaka koji stežu dekl filtera .
Kako su uredno pečati bili izudarani u servisnu knjižicu nisam ni sumljao da bi se tako nešto moglo zadesiti mojoj dragici . Kad tamo jedan vijak od moguča tri abrajsovao navoj u rupi aluminijskog kučišta . I sad krene drvlje i kamenje po servisu i serviseru i kad se malo manje pušilo iz ušiju krenem u otklanjanje problema .

Pročistim navoj sa namjerom da upotrebim duži vijak jer u rupi treba biti dublje urezan navoj nego što je vijak . Potražim imbus vijak M6 x 70 što znaći da uzimam 5 mm duži .Odmah skužim da nije dovoljno jer ide na mekano i mjerenjem u rupi dobijem dužinu vijka ( 7,6 mm) koji bi morao moči uhvatiti još nekoliko neoštečenih loza .

Sve ovo sam napisao jer mi nije jasno da serviser koji mjenja ulje abrajsuje navoj i ostavi labav vijak i ne pokušava to riješiti . affraid puca1


Zadnja promjena: deep; sub 11 lis 2008, 12:28; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimepet 10 lis 2008, 22:40

Zalosno ali istinito. Mozda serviser i nije kriv, puno radionica i servisa ima ucenike , praktikante kojima se povjeravaju neki osjetljiviji zahvati a ne prekontroliraju se od strane servisera, hm, opet je kriv serviser Twisted Evil .
Ja sam imao slucaj u firmi sa sluzbenim autom da smo ga dopeljali od ovlashtenog servisa i slucajno iz znatizelje ishli zavirit pod haubu No , imali smo shta vidit, falio je jedan cijeli sklop usisnog sistma zraka. Odma smo odpeljali auto na reklamaciju a serviser je mrtvo hladno odgovorio, ma to su decki zaboravili, evo budemo sad. affraid
Mogao se je isto takav propust dogodit negdje na upravljackom ili nekom drugom vitalnom dijelu i pitanje je kakav je ishod onda mogao bit.

Ja stvarno neznam kak bi popizdio da nadjem takvo sranje na motoru i josh posle servisa.
Inace , jesi uspio rijeshit shta s navojem, postoje kvalitetne epoksi smole s mikrochesticama metala , mozda mi moglo pomoc, gledao sam kako se s tim krpa blok motora. Shocked
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 00:55

ovo je totalni shit! To je zato sto nasi "majstori" nisu ni culi za kilo-kljuc, a pogotovo vidjeli. To je jedan potpuno nepotreban alat, a oni svi osjecajem stezu tocno koliko treba.
Poslije cu potraziti foru koja ti treba.
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 01:00

pokusaj nabaviti ovo

http://www.helicoil.in/helicoil.htm

sto sam brz, a?
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 02:10

To je normalna stvar u pojedinim servisima....ja sam imao slučaj da su mi čekićom tukli po auspuhu. Od tada, sam svoj majstor.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 06:56

klesoo je napisao/la:
pokusaj nabaviti ovo

http://www.helicoil.in/helicoil.htm

sto sam brz, a?
Wink
mislim da bi bilo jednostavnije nabaviti novu mashinen, ili ići na M7 ili M8 navoj
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 08:13

2 magna
di si izvukao M7 navoj , ja bi radje i M12 stavio nego 7 confused scratch
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Gost
Gost




ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 12:48

problem sam odmah riješio jer imam iskustva u abrajsovanim navojima još dok sam držao servis . Za tehniku popravljanje navoja ubacivanjem žičanih zavojnica ne mogu reći da valja , jer je to po meni samo privremeno rješenje do slijedećeg odšarafljivanja . Ne govorim napamet jer sam isprobao na emzinom kučištu .

Krpanje eposilnim smolama (tekučim metalom ) nije izvodivo jer se ne radi o pukotini , a za zapunjavanje rupe i novo urezivanje navoja moralo bi se rastaviti maši zbog opiljaka ( strugotina ) .

Urezivanje M7 navoja bi mogla biti kao prihvatljiva opcija da nije uvjerovano vijkom koji zbog izvedbe kučišta mora biti imbus ili vijak okrugle glave obični . Bušenjem rupe u kučištu da prođe vijak M7 dovodi u pitanje dosjeda glave vijka, a kako se radi o dijelu gdje ulje pravi pritisak upitna je brtvena površina .

Znači ako netko bude imao ovakav problem ,rješiv je na način da se uhvati ispravan dio navoja pod uvijetom da dubina rupe u kojoj je navoj to dopušta .Raspitivajući se čuo sa da je isti slučaj i kod kolega na njihovim dragstaricama . To je samo potvrda da se dešava u servisu problem jer isti odrađuju manje ili više nesavjesno povjerene im poslove .
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 13:08

Kao što Klesoo kaže uzest kilo ključ i stvar rješena jer dirati dekla bez kilo ključa je affraid katastrofa.
Što mogu napravim sam a kad nemogu(garancija itd)uvijek meštrima naglasim što i kako da rade i obavezno poslije servisa sve to ispitam sa kilo ključem.
Ako se može i ako se zna SAM SVOJ MAJSTOR je uvijek najbolje rješenje.
x Deep -to si dobro napravio,dodaj još malo blagog blokača navoja i rješeno.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 13:34

Na Hyosungu je zamjena filtera riješena tako, da kod skidanja dekla filtera vijci ostaju zašarafljeni u kučištu. Skidaju se samo ukrasne kromirane matice, u najgorem slučaju može se oštetiti navoj vijka koji nije u kučištu bloka motora.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 16:08

palomas je napisao/la:
Na Hyosungu je zamjena filtera riješena tako, da kod skidanja dekla filtera vijci ostaju zašarafljeni u kučištu. Skidaju se samo ukrasne kromirane matice, u najgorem slučaju može se oštetiti navoj vijka koji nije u kučištu bloka motora.

to nema nikakve veze!!!! Sloziti ces se da UVIJEK popusta najmeksi materijal, a to je u nasem slucaju blok motora. Hocu reci da i ako pretegnes maticu, moze doci do ostecenja bloka. Svaki vijak i matica imaju propisane sile zatezanja i doista nije potrebno jace ih zatezati. Zato postoji kilo-kljuc, odnosno moment kljuc.

2deep: ja sam k'o klinac u blok Tomasa ubacivao pravljeni saraf M10 (ili 12), a tijelo je moralo ostati tanje da moze kroz rupe na cilindru i kapi.
Ovaj shit sa zavojnicama su decki jaako preporucili i tvrde ja je fantasticna fora. Ja osobno nisam nikada ugradjivao ili radio s tim cudom tehnike, tako da ne mogu nista tvrditi iz prve ruke.

Fala na paznji.
Smile
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
sinisa
man
man
sinisa


Broj postova : 266
Godina imam : 58
Prebivalište : Bogdanovci
Vozim : VN 900 clasic
Na forumu od : 25.12.2007

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 19:13

Pozdrav!
Ma ja danas na VN900, 6200km rekoh da vidim kakav je zračni filter.....
Lijepo odvrnem poklopac, kad imajoš jedan vijak gore koji drži sami filter....i imam šta vidjeti....
neki idiot doslovno razvalio križni vijak koji je tamo....
Motor kupio novi, bio samo na servisu na 1000km....pa sad vi meni recite ko je tu lud!!!!
Doduše, popravio sam ga, ali u servis više jok pa makar izgubio garanciju.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 19:30

Da se ne dobije kriva slika servisa . svakako treba otići u servis ali ne u svaki i ne pod svaku cijenu . Ima i onih koji savjesno rade u servisima i drže do rejtinga . nije samo bitno prodati motor nego je vrlo bitno i osigurati servis na visokoj razini kvalitete . otići u servis i imati privilegiju prisustvovati i gledati radove na svom motoru , to je vrlo , vrlo rijetko . Znam da večina ili skoro sve to ne dopuštaju , zbog toga treba dobro odvagati ići i kome ići u servis .
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitimesub 11 lis 2008, 20:25

deep je napisao/la:
Da se ne dobije kriva slika servisa . svakako treba otići u servis ali ne u svaki i ne pod svaku cijenu . Ima i onih koji savjesno rade u servisima i drže do rejtinga . nije samo bitno prodati motor nego je vrlo bitno i osigurati servis na visokoj razini kvalitete . otići u servis i imati privilegiju prisustvovati i gledati radove na svom motoru , to je vrlo , vrlo rijetko . Znam da večina ili skoro sve to ne dopuštaju , zbog toga treba dobro odvagati ići i kome ići u servis .

apsolutno potpisujem!!!!
Promijenio sam tri srvisera i zaustavio se kod cetvrtog. Nigdje ne dopustaju da smetas majstorima kojekakvim potpitanjima, molbicama i sl. Mislim da su i oni postali "k'o na traci" i da hvataju svaku minutu. Uostalom, placamo im po satnici. Meni je ovaj cetvrti sam pokazao sto je trebalo, zvao me u radionicu i objasnjavao itd. itd. E da, ja sam mu bio jadini koji je rekao da ima potpono slobodne ruke i da mijenja ono sto treba mijanjati. Obzirom da rado zapicim i par tisuca km od doma, nije mi u interesu da negdje ostanem. Obicno decki rade samo izmjene ulja i preglede, a za zamjene dijelova cekaju zadnji trenutak ili cak onaj poslije zadnjeg!
Wink
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Sponsored content





ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Empty
PostajNaslov: Re: Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju   ulje - Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mjenjaš ulje i zaradiš glavobolju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ulje za Four-ku
» Ulje za VN 900
» Ulje
» ulje za vilice???
» Ulje u Venox

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: