Početna stranicaPretraľnikŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU 610RegistracijaLogin

 

 ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU

Go down 
+5
stain
merla
zanotti
palomas
tata
9 posters
Autor/icaPoruka
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 65
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 21:17

Evo i od mene jedno pitanjce ... možda je netko već to radio i ima iskustva
Na mojoj yamahi je standardna zadnja guma 140/90 R15, malo mi je uska i s vremenom bi ju zamjenio sa širom. Pitanje je da li standardna felga može prihvatiti širu gumu i koliko širu. Naravno ne mislim drastično širu jer i vilica to jest kardan to ne dozvoljavaju (sada je od ruba gume do kardana cca 20 mm) Da skratim priču sadašnju 140/90 15 bih zamjenio sa 160/90 15 . Da li bi to značajno utjecalo na vozne karakteristike na neravnomjerno trošenje gume i koliko je siguran takav zahvat da guma u zavoju ne popusti i iskoči iz ležišta?
Sory ako je ova tema već obrađena
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 21:23

Prvi i glavni problem kod stavljanja šire gume je mijenjanje vanjskog gaznog profila gume, koji je u tom slučaju previše zaobljen.

Ponekad se može proći s 10 mm širom gumom, ali 20 bi bilo previše! I još je na kraju pitanje, hoće li ta guma uopće pasati između vilica, i neće li strugati po lancu?
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 21:27

Mislim da nebi trebalo biti problema ali opet je bolje pitati nekoga tko je bolje upučen u tvoj bike.
Što se tiče voznih sposobnosti ništa se neče promjeniti jer to i nije neka velika guma.
Večinom standardne felge podnose izmjene za širu gumu i do 30 zazlike osim ako več nije stavljena uska felga onda je rizično,guma se savija i nije sigurno za vožnju.
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 22:01

ja sam stavio otraga "1 broj" siru gumu sa 160 na 170.
naprijed "2 broja" siru sa 130 na 150.

problema u voznji nemam nikakvih, cak mi se cini (vjerojatno subjektivno) da mi je motor mirniji u zavoju, pogotovo kad se jace nagnem.

u zadnje vrijeme sam primjetio da mi je rub straznje gume malo pobrusen, struze na nosace blatobrana kada na rupi guma "sjedne". ali vrlo malo, moja procjena da je pobruseno manje od milimetra i neide dalje... na tom mjestu je guma jako debela pa nebi trebalo biti problema scratch ... valjda...
:P

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 22:02

e da, i to sve na originalnim felgama...

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 22:07

Ja mislim da cu ja kad budem mjenjao gume napred stavit umisto 80, 100-tku pa cemo vidit!
[Vrh] Go down
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 65
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 22:33

merla je napisao/la:


u zadnje vrijeme sam primjetio da mi je rub straznje gume malo pobrusen, struze na nosace blatobrana kada na rupi guma "sjedne". ali vrlo malo, moja procjena da je pobruseno manje od milimetra i neide dalje... na tom mjestu je guma jako debela pa nebi trebalo biti problema scratch ... valjda...
:P

kod mene ima dosta prostora između gume i blatobrana s gornje strane pa neće strugati kad naiđe na rupu a do kardaana bi ostalo 10 mm lufta a tu guma ne "šeta" lijevo desnio što znači da sve odgovaara a felga je original
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 23:08

tata je napisao/la:
Evo i od mene jedno pitanjce ... možda je netko već to radio i ima iskustva
Na mojoj yamahi je standardna zadnja guma 140/90 R15, malo mi je uska i s vremenom bi ju zamjenio sa širom. Pitanje je da li standardna felga može prihvatiti širu gumu i koliko širu. Naravno ne mislim drastično širu jer i vilica to jest kardan to ne dozvoljavaju (sada je od ruba gume do kardana cca 20 mm) Da skratim priču sadašnju 140/90 15 bih zamjenio sa 160/90 15 . Da li bi to značajno utjecalo na vozne karakteristike na neravnomjerno trošenje gume i koliko je siguran takav zahvat da guma u zavoju ne popusti i iskoči iz ležišta?
Sory ako je ova tema već obrađena
Evo ovako. Dragstar 1100 ima original 170 gumu koja je u stvari na izgled nešto šira.
Trenutno vozim već drugu koja je šira za 3 cm, tojest 200 gumu na original felgu.
Nikada nisam imao problema sa tom širinom gume. Naravno da sa širinom original felge ne možeš ići u nedogled, ali 160 bi ti bez problema mogla gore. Samo što se tiće izgleda nečeš puno dobiti. Da umijesto 4.5 cola felgu imam 6 cola, što je uz postojeću vilicu maksimalno za Dragstara, onda bi naravno guma izgledala masnije.
Prijatelj je na Hondu magnu stavio moju 170 gumu i nije imao problema sa voznim svojstvima. Na tvom mijestu bih naravno stavio 160.
Guma ti ustvari na originalnoj felgi ionako gubi na širini.


Zadnja promjena: mikogo; čet 11 ruj 2008, 23:10; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 23:09

Moje mišljenje je da nije potriba minjat gumu na viragu, odnos 19 colne prednje i 15 stražnje daje joj odlični ciklistiku, a odgovor ti ne mogu dat, sorry Very Happy
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 23:13

tata je napisao/la:
merla je napisao/la:


u zadnje vrijeme sam primjetio da mi je rub straznje gume malo pobrusen, struze na nosace blatobrana kada na rupi guma "sjedne". ali vrlo malo, moja procjena da je pobruseno manje od milimetra i neide dalje... na tom mjestu je guma jako debela pa nebi trebalo biti problema scratch ... valjda...
:P

kod mene ima dosta prostora između gume i blatobrana s gornje strane pa neće strugati kad naiđe na rupu a do kardaana bi ostalo 10 mm lufta a tu guma ne "šeta" lijevo desnio što znači da sve odgovaara a felga je original

Ne mora značiti ako staviš 160 da je ona šira za 20 mm. Ovisi o modelu gume. Probaj naći isti model pa je izmjeri. I dobro sve provjeri prije realizacije.
Vn900 ima zadnju 180 a dragstar 170. 180setka je široka cca 165mm a dragstarkina 170 je široka 176mm.
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 23:21

Bez problema možeš staviti gumu 150, ali nemoj /90, već stavi /80. Gumu 160 za felgu 15 je prilično teško naći. Koliko ja znam koristi je samo jedan veliki skuter. Ako je i nađeš, nemoj ni u snu staviti /90. Provjeri koliki ti je razmak od gume do kardana. Uzmi u obzir da je 160 sa svake strane šira za 1cm. Sa felgom nečeš imati problema. Jedino ti se može desiti da češ je morati ispustiti kod montaže na motor i napumpati kad je montiraš.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 23:30

mikogo je napisao/la:

Evo ovako. Dragstar 1100 ima original 170 gumu koja je u stvari na izgled nešto šira.
Trenutno vozim već drugu koja je šira za 3 cm, tojest 200 gumu na original felgu.
Nikada nisam imao problema sa tom širinom gume. Da umijesto 4.5 cola felgu imam 6 cola, što je uz postojeću vilicu maksimalno za Dragstara, onda bi naravno guma izgledala masnije.
Prijatelj je na Hondu magnu stavio moju 170 gumu i nije imao problema sa voznim svojstvima. Na tvom mijestu bih naravno stavio 160.
Guma ti ustvari na originalnoj felgi ionako gubi na širini.

Da, u pravu si, samo 200stotica je šira od 170setice na felgi 4,5 cola samo 2-3mm i nešto sitno po visini tako da na 1100tku ide bez ikakvih problema. Ako bi i išla na 6 cola bila bi samo masivnija u djelu felge a širina bi se povečala max. 2-3mm. Gazne površine 170setke i 200stotke su razlika 2-3mm više u korist šire po broju. Naravno ovo se odnosi na metzeler marathon. Nisam je stavljao sebi (što ne znaći da neću, jer osim broja na gumi ne dobivam skoro ništa) ali ugradio sam je prijatelju.
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 23:58

dragger je napisao/la:
mikogo je napisao/la:

Evo ovako. Dragstar 1100 ima original 170 gumu koja je u stvari na izgled nešto šira.
Trenutno vozim već drugu koja je šira za 3 cm, tojest 200 gumu na original felgu.
Nikada nisam imao problema sa tom širinom gume. Da umijesto 4.5 cola felgu imam 6 cola, što je uz postojeću vilicu maksimalno za Dragstara, onda bi naravno guma izgledala masnije.
Prijatelj je na Hondu magnu stavio moju 170 gumu i nije imao problema sa voznim svojstvima. Na tvom mijestu bih naravno stavio 160.
Guma ti ustvari na originalnoj felgi ionako gubi na širini.

Da, u pravu si, samo 200stotica je šira od 170setice na felgi 4,5 cola samo 2-3mm i nešto sitno po visini tako da na 1100tku ide bez ikakvih problema. Ako bi i išla na 6 cola bila bi samo masivnija u djelu felge a širina bi se povečala max. 2-3mm. Gazne površine 170setke i 200stotke su razlika 2-3mm više u korist šire po broju. Naravno ovo se odnosi na metzeler marathon. Nisam je stavljao sebi (što ne znaći da neću, jer osim broja na gumi ne dobivam skoro ništa) ali ugradio sam je prijatelju.
Da, naravno. Zanimljivo je da original Dunlop koje sam imao su ustvari širine oko 190...nemožeš vjerovati....Ali mijenjao sam za M.Marathon koja mi je za sada zakon.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimepet 12 ruj 2008, 00:06

Ma sve stoji, i meni su marathonke gore , prešle 17tkm. Prednja je OK ali zadnja scratch nekako mi oni čepi (unutarnji dio) nisu baš u najboljoj formi. Više su vani od ostalog gaznog djela gume. Zadovoljan sam s njima i opet ću ih uzeti.
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimepet 12 ruj 2008, 09:31

dragger je napisao/la:
Ma sve stoji, i meni su marathonke gore , prešle 17tkm. Prednja je OK ali zadnja scratch nekako mi oni čepi (unutarnji dio) nisu baš u najboljoj formi. Više su vani od ostalog gaznog djela gume. Zadovoljan sam s njima i opet ću ih uzeti.
Pa Maratonka traje li ga traje....Dunlop mi je bio 10.000 km gore i nema više a Maratonka traje duplo duže....i drži cestu...
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
tata
man
man
tata


Broj postova : 458
Godina imam : 65
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : bicikl...nekad
Na forumu od : 24.11.2007

ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitimesri 17 ruj 2008, 16:11

Oprostite mi nije me bilo 4-5 dana, ADSL mi je bio u prekidu pa sam tek danas pročitao ove postove
Ekipa puno vam hvala na savjetima i komentarima sigurno će mi koristiti

Kamikaza je napisao/la:
Bez problema možeš staviti gumu 150, ali nemoj /90, već stavi /80. Uzmi u obzir da je 160 sa svake strane šira za 1cm. Sa felgom nečeš imati problema. Jedino ti se može desiti da češ je morati ispustiti kod montaže na motor i napumpati kad je montiraš.

Sa sadašnjom gumom (140) razmak između gume i kardana je 2 cm što znači da 160 može stati
[Vrh] Go down
Sponsored content





ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Empty
PostajNaslov: Re: ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU   ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ŠIRA GUMA NA NORMALNU FELGU
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» P: prednja guma Dunlop Elite 4 80/90/21
» Q: guma 140 na 150 ?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: