Početna stranicaPretraľnikTko se bavi obradom materjala 610RegistracijaLogin

 

 Tko se bavi obradom materjala

Go down 
+4
dragger
palomas
Saba
mustra
8 posters
Autor/icaPoruka
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesri 10 ruj 2008, 10:30

Uglavnom zanima me tko se na forumu bavi obradm željeza.
Tj trebala bi mi kutija za pojačalo nešto tipa ovoga
http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8090505051
Možda mrvicu većih dimenzija.

JEr mi je malo previše dati para za ovo u čhipoteci skoro 300 kn. AKo nteko ima da mi napravi jeftinije? lol!
nek mi se javi
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesri 10 ruj 2008, 14:06

Kupi lakše je i ono što ti treba, ne isplati se dat radit
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesri 10 ruj 2008, 14:39

Meni obrada željeza nije problem, ali mislim da se u ovom slučaju ipak radi više o limariji, nego bravariji..

lol!

Ne znam kolike dimenzije su ti potrebne, ali uz mnoge auto-radije dobiješ i posebnu limenu kutiju, koju prvu ugradiš i zašarafiš u predviđeni prostor na tabli. Možda bi ti ta kutija mogla poslužiti, ako ti nije premala?
[Vrh] Go down
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesri 10 ruj 2008, 14:50

To je pojačalo od 2X 200 W s 2 velika hladnjaka i ogromin i teškim trafićem.
to je pojačalo za doma a ne auto
I još će ici neke glosti nutra

recimo dimenzije koje bi mi bile ok su:
450*300*150mm ono bolje malo vece nego manje. Very Happy

I doljnja ploha bi trebala biti mal odeblja jer je to sve jako teško a ove ostale nemora biti toliko debelo.
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesri 10 ruj 2008, 20:13

mustra je napisao/la:
To je pojačalo od 2X 200 W s 2 velika hladnjaka i ogromin i teškim trafićem.
to je pojačalo za doma a ne auto
I još će ici neke glosti nutra

recimo dimenzije koje bi mi bile ok su:
450*300*150mm ono bolje malo vece nego manje. Very Happy

I doljnja ploha bi trebala biti mal odeblja jer je to sve jako teško a ove ostale nemora biti toliko debelo.


Hm, disu ona vrimena kada mi je to bila skoro najvažnija stvar u životu .....slušanje glazbe.... naravno na audiofilskim strojevima....
Ako je to pojačolo kako navodiš, teško da će to kučište iz čipoteke zadovoljiti tvoje potrebe. Mislim da tu kvaliteta nije na dovoljnoj razini. Pokušaj na forumu (grupe, audiofil) znam ih nekad posjetiti, tamo su toliki fanovi da te glava zaboli. Potraži, sigurno ćeš naći tko pravi kutije za pojačala.... i to prave.... Dali je to stvarna snaga (8oma) ili 4 ? Koja klasa A, B ili AB ? Koji zvučnici, koliko Wata ? Mislim da sa tom navedenom snagom nećeš postići kvalitetu zvuka za kučno slušanje .....osim ako ne misliš ta ti prozori pucaju....ili održavati partije.....ili ti je soba od 200 kvadrata.

Najkvalitetniji zvuk ti je sa cca 40-50% jakosti bez ikakvih izobličenja, a to sa 200W u kući Evil or Very Mad .
Ja imam 2X60W na 8 oma (Audio analoge Puccini) sa dva odvojena kanala i i zvučnike Focal JM Lab 2X120W8 oma i za ugodno kučno slušanje je nekih 30-40% sasvim dovoljno.
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesri 10 ruj 2008, 21:09

Nekak ne vjerujem da to možeš dobiti puno jeftinije. To je brdo limarije i još je plastificarana. Obzirom da vidim da se voliš igrati takvim stvarima ponešto češ sigurno naći ovdje: http://www.rs-components.com/index.html
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesri 10 ruj 2008, 22:37

Ovako dvo kanalno pojačalo.
2*100W RMS na 4ohma.

Ma nije meni niti fora rasturati.
Gle nije meni niti fora rasturati do jaja.
To je meni da mogu reci ovo sam JA napravio i da radi. Budem poslikao kada završim.
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesri 10 ruj 2008, 23:29

mustra je napisao/la:
Ovako dvo kanalno pojačalo.
2*100W RMS na 4ohma.

To je meni da mogu reci ovo sam JA napravio i da radi. Budem poslikao kada završim.

Pa dobro, nije to ništa strašno....2X50W na 8 ohma a ako se ne složi stručno i puno manje i nekih 4,5 kg težine. Za tu svrhu, može ti napraviti svaki limar. A ako si sklon idejama možeš i sam, samo nabavi materijal. Ako ti nije B ili A,B klasa, dovoljna ti je prednja ploča malo deblja, ostalo od 1,5 - 2mm lima. Možda ti posluži neki stari video player!
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 02:22

ti si tu domaci pa se provozaj gradom i prorostaj po glomaznom otpadu. Naci ces to sto trazis.
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimečet 11 ruj 2008, 13:56

mustra je napisao/la:
To je pojačalo od 2X 200 W s 2 velika hladnjaka i ogromin i teškim trafićem.
to je pojačalo za doma a ne auto
I još će ici neke glosti nutra

recimo dimenzije koje bi mi bile ok su:
450*300*150mm ono bolje malo vece nego manje. Very Happy

I doljnja ploha bi trebala biti mal odeblja jer je to sve jako teško a ove ostale nemora biti toliko debelo.

Ali ovo nisu rack dimenzije odnosno za 19" ????
[Vrh] Go down
trunta
man
man
trunta


Broj postova : 341
Godina imam : 48
Prebivalište : zagreb
Vozim : tramvaj
Na forumu od : 07.09.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: kuciste   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesub 13 ruj 2008, 20:07

a u hg-spotu da pogledaš?................ :pljuga2:
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesub 13 ruj 2008, 20:49

dragger je napisao/la:
mustra je napisao/la:
To je pojačalo od 2X 200 W s 2 velika hladnjaka i ogromin i teškim trafićem.
to je pojačalo za doma a ne auto
I još će ici neke glosti nutra

recimo dimenzije koje bi mi bile ok su:
450*300*150mm ono bolje malo vece nego manje. Very Happy

I doljnja ploha bi trebala biti mal odeblja jer je to sve jako teško a ove ostale nemora biti toliko debelo.


Hm, disu ona vrimena kada mi je to bila skoro najvažnija stvar u životu .....slušanje glazbe.... naravno na audiofilskim strojevima....
Ako je to pojačolo kako navodiš, teško da će to kučište iz čipoteke zadovoljiti tvoje potrebe. Mislim da tu kvaliteta nije na dovoljnoj razini. Pokušaj na forumu (grupe, audiofil) znam ih nekad posjetiti, tamo su toliki fanovi da te glava zaboli. Potraži, sigurno ćeš naći tko pravi kutije za pojačala.... i to prave.... Dali je to stvarna snaga (8oma) ili 4 ? Koja klasa A, B ili AB ? Koji zvučnici, koliko Wata ? Mislim da sa tom navedenom snagom nećeš postići kvalitetu zvuka za kučno slušanje .....osim ako ne misliš ta ti prozori pucaju....ili održavati partije.....ili ti je soba od 200 kvadrata.

Najkvalitetniji zvuk ti je sa cca 40-50% jakosti bez ikakvih izobličenja, a to sa 200W u kući Evil or Very Mad .
Ja imam 2X60W na 8 oma (Audio analoge Puccini) sa dva odvojena kanala i i zvučnike Focal JM Lab 2X120W8 oma i za ugodno kučno slušanje je nekih 30-40% sasvim dovoljno.

ne mogu a da ne primjetim ovo sa omima , to nije snaga vec impedancija!!!
Jednostavno me bode u oko :cyclops: sory
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesub 13 ruj 2008, 21:39

buba je napisao/la:
dragger je napisao/la:
mustra je napisao/la:
To je pojačalo od 2X 200 W s 2 velika hladnjaka i ogromin i teškim trafićem.
to je pojačalo za doma a ne auto
I još će ici neke glosti nutra

recimo dimenzije koje bi mi bile ok su:
450*300*150mm ono bolje malo vece nego manje. Very Happy

I doljnja ploha bi trebala biti mal odeblja jer je to sve jako teško a ove ostale nemora biti toliko debelo.


Hm, disu ona vrimena kada mi je to bila skoro najvažnija stvar u životu .....slušanje glazbe.... naravno na audiofilskim strojevima....
Ako je to pojačolo kako navodiš, teško da će to kučište iz čipoteke zadovoljiti tvoje potrebe. Mislim da tu kvaliteta nije na dovoljnoj razini. Pokušaj na forumu (grupe, audiofil) znam ih nekad posjetiti, tamo su toliki fanovi da te glava zaboli. Potraži, sigurno ćeš naći tko pravi kutije za pojačala.... i to prave.... Dali je to stvarna snaga (8oma) ili 4 ? Koja klasa A, B ili AB ? Koji zvučnici, koliko Wata ? Mislim da sa tom navedenom snagom nećeš postići kvalitetu zvuka za kučno slušanje .....osim ako ne misliš ta ti prozori pucaju....ili održavati partije.....ili ti je soba od 200 kvadrata.

Najkvalitetniji zvuk ti je sa cca 40-50% jakosti bez ikakvih izobličenja, a to sa 200W u kući Evil or Very Mad .
Ja imam 2X60W na 8 oma (Audio analoge Puccini) sa dva odvojena kanala i i zvučnike Focal JM Lab 2X120W8 oma i za ugodno kučno slušanje je nekih 30-40% sasvim dovoljno.

ne mogu a da ne primjetim ovo sa omima , to nije snaga vec impedancija!!!
Jednostavno me bode u oko :cyclops: sory

Pa nitko nije ni rekao da je to snaga. Govorili smo o impedanciji pri izlaznoj snazi pojačala.lol!
Izlazna snaga pojačala 100W na 4 ohma = 50W na 8 ohma.
PS Neki trgovački centri prodaju MIDI linije (teške jedva dva kila) na kojima piše "snaga 1000W" a stvarna snaga je 15estak wati. 1000W pojačalo teži nekoliko desetaka kila.
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimesub 13 ruj 2008, 22:19

dragger je napisao/la:
buba je napisao/la:
dragger je napisao/la:
mustra je napisao/la:
To je pojačalo od 2X 200 W s 2 velika hladnjaka i ogromin i teškim trafićem.
to je pojačalo za doma a ne auto
I još će ici neke glosti nutra

recimo dimenzije koje bi mi bile ok su:
450*300*150mm ono bolje malo vece nego manje. Very Happy

I doljnja ploha bi trebala biti mal odeblja jer je to sve jako teško a ove ostale nemora biti toliko debelo.


Hm, disu ona vrimena kada mi je to bila skoro najvažnija stvar u životu .....slušanje glazbe.... naravno na audiofilskim strojevima....
Ako je to pojačolo kako navodiš, teško da će to kučište iz čipoteke zadovoljiti tvoje potrebe. Mislim da tu kvaliteta nije na dovoljnoj razini. Pokušaj na forumu (grupe, audiofil) znam ih nekad posjetiti, tamo su toliki fanovi da te glava zaboli. Potraži, sigurno ćeš naći tko pravi kutije za pojačala.... i to prave.... Dali je to stvarna snaga (8oma) ili 4 ? Koja klasa A, B ili AB ? Koji zvučnici, koliko Wata ? Mislim da sa tom navedenom snagom nećeš postići kvalitetu zvuka za kučno slušanje .....osim ako ne misliš ta ti prozori pucaju....ili održavati partije.....ili ti je soba od 200 kvadrata.

Najkvalitetniji zvuk ti je sa cca 40-50% jakosti bez ikakvih izobličenja, a to sa 200W u kući Evil or Very Mad .
Ja imam 2X60W na 8 oma (Audio analoge Puccini) sa dva odvojena kanala i i zvučnike Focal JM Lab 2X120W8 oma i za ugodno kučno slušanje je nekih 30-40% sasvim dovoljno.

ne mogu a da ne primjetim ovo sa omima , to nije snaga vec impedancija!!!
Jednostavno me bode u oko :cyclops: sory

Pa nitko nije ni rekao da je to snaga. Govorili smo o impedanciji pri izlaznoj snazi pojačala.lol!
Izlazna snaga pojačala 100W na 4 ohma = 50W na 8 ohma.
PS Neki trgovački centri prodaju MIDI linije (teške jedva dva kila) na kojima piše "snaga 1000W" a stvarna snaga je 15estak wati. 1000W pojačalo teži nekoliko desetaka kila.

Postoji razlika izmedjui vršne (koliko snage pojedini zvučnik može trenutno podnijeti) i efektivne, tj. radna snaga zvučnika (RMS). Maksimalna izlazna snaga pojačala nesmije prelaztii RMS snagu zvučnika, Pozeljno je da efektivna snaga zvučnika bude 20-30 % veća od izlazne snage pojačala, a isto tako nije preporučivo ni da RMS snaga bude puno veća od izlazne snage pojačala.
Mislim da forum nije prikladan za ulazak u neku vecu raspravu o tome, ali moze negdje uz cuga

2mustra: uz malo truda to mozesh sam naj bolje napravit po svom ukusu
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
mustra
cro chopper forum
cro chopper forum
mustra


Broj postova : 673
Godina imam : 35
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki er6n
Na forumu od : 01.07.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimened 14 ruj 2008, 02:09

ma sredio sam sve ali me nekaj jebe ovaj potencjometar za pojačavanje.
Imam nekih pro9blema s zujanjem

Prvo sam sve spojio i zujao mi je 1 kanal ali prestao je čim sam pomaknuo malo žice.

I prelemim sve stavim novi pot. i sada oba dva zuje.
[Vrh] Go down
http://www.mustra-designs.com
trunta
man
man
trunta


Broj postova : 341
Godina imam : 48
Prebivalište : zagreb
Vozim : tramvaj
Na forumu od : 07.09.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimened 14 ruj 2008, 02:17

a da nabavis neko gotovo pojacalo recimo technics pa sve preselis u svoje kuciste.......sve ti radi a ti se mozes hvaliti da si ga napravio sam..... wc ...ko ce znat??????
[Vrh] Go down
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitimened 14 ruj 2008, 09:16

mustra je napisao/la:
ma sredio sam sve ali me nekaj jebe ovaj potencjometar za pojačavanje.
Imam nekih pro9blema s zujanjem

Prvo sam sve spojio i zujao mi je 1 kanal ali prestao je čim sam pomaknuo malo žice.

I prelemim sve stavim novi pot. i sada oba dva zuje.
po svemu sudeci negdje ti je losh spoj, dobro provjeri da li su ti sve mase (minusi ) dobro povezani, provjeri da nemash hladan lem nakon shta si mjenjao pot. Mozda ce ti zvucat glupo , ali probaj ukopcat pojacalo u drugu utichnicu (napajanje) ,zna se dogodit da pokupi neke smetnje iz mrezhe i sl. scratch
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
Sponsored content





Tko se bavi obradom materjala Empty
PostajNaslov: Re: Tko se bavi obradom materjala   Tko se bavi obradom materjala Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tko se bavi obradom materjala
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: