Početna stranicaPretraľnikNGK vs DENSO svijećice... 610RegistracijaLogin

 

 NGK vs DENSO svijećice...

Go down 
+6
jebiki
Zmija
Vladek
zutokljunac
zanotti
palomas
10 posters
Autor/icaPoruka
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimečet 04 ruj 2008, 15:57

Negdje krajem zime - početkom proljeća ove godine zamjenio sam svijećice, i stavio nove NGK (Auto Krešo je uvoznik), standardne, točno onakve kako u manualu pišei za Hyosung Aquilu..

Na etiketi proizvoda pisalo je Made in Germani, i vjerovao sam da sam barem godinu dana bez brige. Istina je da sam u međuvremenu s njima napravio cca. 8.000 - 10.000 km, ali motor je u zadnje vrijeme postajao sve lijeniji, teže je palio hladan, a počeo je i nešto više trošiti.

Jučer sam izvadio te sviječice radi kontrole, i imam što vidjeti: vanjska elektroda se dosta stanjila, zazor povećao. Prislonio sam ih na kučište motora i isprobao iskru. Iskra se jedva vidjela, skakala je - ali to nije iskra kakva bi trebala biti.

Donio sam rabljene DENSO svijećice iz garaže, koje su napravile barem jednaku kilometražu kao i NKG. Kad sam ih na oko usporedio, DENSO izgledaju kao nove, čak im je i zazor kakav treba biti.

Iskra je neusporedivo jača, i vidi se i čuje bez problema. Naravno, motor se preporodio, pali hladan bez čoka, mirnije radi, bolje vuče, a valjda i manje troši..

Izgleda da su ove NGK bile pakovane u Germany a proizvedene u Turskoj.. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimečet 04 ruj 2008, 16:47

Veoma je lako da su svječice loše ali to se zna dešavati i kad se struja(paljenje) u motoru poremeti.
U svakom slučaju ako je do paljenja opet če se desiti slučaj sa svječicama samo treba paziti da se ne odlomi koji komad svječice.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimečet 04 ruj 2008, 17:32

Točno, razloga može biti više - od lošeg paljenja, pa do siromašne smjese, kad se glava motora najviše pregrijava, pa i svijećica skupa s njom..

Ali u ovom slučaju gotovo sam siguran da se radi o svijećici, koja nije u rangu japanske kvalitete. Ubuduće kupujem samo DENSO svijećice, ovdje imate i poslovnice gdje se mogu nabaviti:


http://www.velepromet.hr/poslovnice.html
[Vrh] Go down
zutokljunac
man
man
zutokljunac


Broj postova : 262
Godina imam : 44
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV 535 DX Sportster
Na forumu od : 14.06.2008

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimečet 04 ruj 2008, 19:50

mogle bi biti svjecice. pitaj Kamikazu kaj misli o tim svjecicama :-)

a i meni se cini da motor drukcije radi odkad sam ih stavio.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimečet 04 ruj 2008, 19:53

Ja sam do sada koristio orginal NGK. Dobre su, sad sam uzeo NGK Iridium, pa ću vidjeti hoće li biti bolje.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimečet 04 ruj 2008, 20:36

Na početku su svake svijećice dobre, dok su nove.. Ali ipak se očekuje da izdrže barem nekih 10-12 tisuća km, a ove NGK sad su već vidljivo izraubane, i daju slabu iskru.
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimečet 04 ruj 2008, 21:07

palomas je napisao/la:
Na početku su svake svijećice dobre, dok su nove.. Ali ipak se očekuje da izdrže barem nekih 10-12 tisuća km, a ove NGK sad su već vidljivo izraubane, i daju slabu iskru.
Meni treba 1 svječica i dođe cca. 25kn. Ja je mijenjam skoro svakih 6 000 - 8 000km. Imam problema ako motor stoji preko tjedan dana. Onda mi odmah upali na kurblu, ali se nakon sekundu-dve ugasi pa moram čekati oko minutu-dve, i onda radi bez problema. Ili znam skinuti svječicu malo ju počistiti i onda upali bez problema.

Sad sam dal za svječicu 120kn pa bumo vidjeli kaj bu stoga.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimečet 04 ruj 2008, 21:24

Moguće je da ti se kod malo dužeg stajanja prilično isprazni akumulator, pa on počne vući veliku struju punjenja kad upališ motor. To sruši napon cijele instalacije, slabija je iskra i motor ugasne.

Probaj jednom napuniti akumulator prije paljenja, pa ćeš vidjeti hoće li motor i tada ugasnuti.

Ja imam Vartin gel akumulator, i to je čudo od akumulatora. Traje godinama, samopražnjenje zanemarivo, održavanja nema. Zaboraviš da ga uopće imaš na motoru.
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimečet 04 ruj 2008, 23:23

Kamkaza mi je jednom preporučio Golden Lodge svjećice kao klasu iznad ostalih, ali ih je teško nabaviti
[Vrh] Go down
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimepet 05 ruj 2008, 00:15

Moj kivi troši svjećice kao da su od voska scratch ,ja sam do sada promjenio četri para a pete su na njemu momentalno. Pogotovo na prvom cilindru Exclamation jel to normalno Question ..... tj. znam da nije ali WTF!>?
[Vrh] Go down
freshman
cro chopper forum
cro chopper forum
freshman


Broj postova : 2151
Godina imam : 57
Prebivalište : zgb-dubrava
Vozim : regal raptor spyder cb 450, bmw f 650, HD sportster xl 1200c
Na forumu od : 13.04.2008

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimepet 05 ruj 2008, 05:48

na apriliji su NGK svječice trajale čitavih 14 km..i onda sam našel neku staru hrđavu super bosnu i motor piči ko blesav cheers
[Vrh] Go down
tuljan
cro chopper forum
cro chopper forum
tuljan


Broj postova : 8
Na forumu od : 11.12.2007

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimepet 05 ruj 2008, 06:37

Ljudi , ja sam na dragstaru 1100 imao stalni problem sa svjecicama, koje god da stavim ne bi izdrzale 5 njeseci, i ONDA sam stavio NGK IRIDIUM, i zaboravio kljuc za svjecice
[Vrh] Go down
http://www.bestije.hr
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimepet 05 ruj 2008, 06:48

tuljan je napisao/la:
Ljudi , ja sam na dragstaru 1100 imao stalni problem sa svjecicama, koje god da stavim ne bi izdrzale 5 njeseci, i ONDA sam stavio NGK IRIDIUM, i zaboravio kljuc za svjecice

Znači valjaju!
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimepet 05 ruj 2008, 07:16

kad imaš hondu onda zaboraviš sve što je ispod sica. svičice, akumulator i ostalo..... zar ja to iman na motoru.

ili uzmeš diesela pa zaboraviš na svičice, samo brineš da su ti grijači ok, ako i nisu uvjek je tu yzzy i grah lol!
[Vrh] Go down
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimepet 05 ruj 2008, 08:32

jebiki je napisao/la:
Moj kivi troši svjećice kao da su od voska scratch ,ja sam do sada promjenio četri para a pete su na njemu momentalno. Pogotovo na prvom cilindru Exclamation jel to normalno Question ..... tj. znam da nije ali WTF!>?

ne pretjeruj s čokom ako ti je ručni
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimepet 05 ruj 2008, 08:53

Ja koristim Golden Lodge svječice. To su svječice sa četiri elektrode + centralna. Svječice su izvrsne (koristio sam ih u svim motorima i autima koje sam imao), ali na žalost u zadnje vrijeme se užasno teško nabavljaju. Probao sam NGK i radile su OK, ali su imale jednu manu. Ako motor pod čokom nije upalio od prve, onda više i nije upalio dok nisam izvadio i očistio svječice. Inače kad se po toplijem vremenu palilo bez čoka radile su OK. S iridiumom i Densom nemam iskustava.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
jebiki
cro chopper forum
cro chopper forum
jebiki


Broj postova : 1627
Godina imam : 44
Prebivalište : kaštel sućurac
Vozim : Suzuki Volusia
Na forumu od : 22.04.2008

NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitimesub 06 ruj 2008, 13:58

handdeploy je napisao/la:
jebiki je napisao/la:
Moj kivi troši svjećice kao da su od voska scratch ,ja sam do sada promjenio četri para a pete su na njemu momentalno. Pogotovo na prvom cilindru Exclamation jel to normalno Question ..... tj. znam da nije ali WTF!>?

ne pretjeruj s čokom ako ti je ručni
Uopće ga ne dajem još od 5 mjeseca Exclamation
[Vrh] Go down
Sponsored content





NGK vs DENSO svijećice... Empty
PostajNaslov: Re: NGK vs DENSO svijećice...   NGK vs DENSO svijećice... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
NGK vs DENSO svijećice...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: