Početna stranicaPretraľnik3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac 610RegistracijaLogin

 

 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac

Go down 
+8
oluja
Saba
Booka
dragger
magna
buletov
eltoro
skorpac
12 posters
Autor/icaPoruka
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 12:18

.. evo odvojio sam nekih 10 minuta za rad u Psu i oko dva sata vremena za ovo kaj pišem i tu uploadam…. Čak i više jer to na poslu delam….

Uglavnom ovdje ću pokazati kako nešto staviti u prvi plan gledanja.. a sve ostalo izbaciti iz fokusa… nije teško, ali koliko volje tolik i rezultata…. Ovo na slikama, odnosno primjerima ja sam doista to napravio u nekih 5 minuta, tako da tu nema fine obrade, niti sam pazio da sve bude detaljno obrađeno…. Napravio sam to samo da bih vam pokazao kako se to radi ..

Prvo otvorimo PS .. ja radim u CS3

Zatim otvorimo željenu fotografiju koju ćemo obrađivati.

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof01ws2



Sada kada smo otvorili fotografiju potrebni su nam layeri.. kaj je to? .. Pogledajte na sliku dolje… a kao da se to otvori? … .kliknite na window, pa na layer ..a samim time se otavara alatna traka layer.
Kliknite gore na layer i tada bi se u tim layerima trebala vidjeti mala slikica…. Ukoliko se vidi, tada desni klik miša na tu slikicu i kliknite na duplicate layer. .. Zatim potvrdite sa ok… i sada imate takva dva ista layera… to smo i htjeli dobiti.

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof02ex5


Zatim klinite na gornji layer… to znači smo isti selektirali te da ćemo sada po njemu raditi.
Kad je to odrađeno tada klinite na filter, blur, gaussian blur…

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof03da8



Nakon toga se otvara gaussian blur i u njemu klizač (radius) podesimo na 1 i stisnemo ok.

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof04oc2


.. i gle sada nam je fotka mutna.. kaj sad?!?! . niš opustite se … sad bum rekel kaj dalje…
U alatnoj traci odaberite Eraser tool ili po naški gumicu.. vidi sliku ispod.

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof05hz7


Sad kad imate gumicu u ruci valja po brisati ovo mutno sa motora… gore možete podešavati debljinu gumice ..pokušajte podesiti sa taj Brush da je hardness 0 .. zato da je po rubovima lagan prijelaz. Pazite kako brišete i dosta često puštajte miša, jer zna se dasiti da pobrišete veliki dio i onda malo fulate….. i kad vratite unatrag tada opet sve iz početka…. Kada ste pobrisali kaj ste misli, tada kliknite mišem na Layer . .ali onaj koji se nalazi u gornjoj traci, pa nakon toga na Flatten image.

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof06ff6


Ukoliko niste zadovoljni sa količinom zamućenosti… tada opet krenite ovo iz početka… ali nemojte povećavati klizač na više od 1. Ukoliko se podiže, vrlo lako može doći do neželjenih rezultata. Ja sam ovo blurao tri puta.

Kad smo to sve poblurali i zadovoljni smo time…. Tada bi bilo dobro fotku malo pooštriti …

Kak to radimo…. ?!? .. lako  …. Gornja traka, stisnemo filter, sharpen, pa sharpen. I to je to.. lako zar ne?


3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof07qd7


.. ovo sad već izgleda super … no fotka tu može biti gotova ili pak možemo napraviti na njoj još nešto  …. Ja sam to napravio.

U layerima… ne gore … kliknemo create a new layer .. sa time smo dobili jedan novi prazan layer. Jednom ili dva puta stisnite ctrl i minus, tako ćete smanjiti fotku, ali ne za pravo nego samo vizualno… i kaj smo sa time dobili…. ?!?! .. pa dobili smo to da bu nam malo olakšalo slijedeći posao.

Kliknite na kist (brush), odaberite crnu boju, te veličinu kista kao na slici ispod. Tak da je omjer fotke i kista tak nekak.

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof09ag3


.. .pazite da bojate onaj prazan lajer….. kaj je tu bitno…. Slobodno zatamnite sve rubove i čoškove fotke.. kao ovo …..

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof010ti4

.. nakon što smo to tak pofrabali.. sada u prozoru layer imamo dva klizća …Opacity i fill . jednog po jednog smanjimo koliko nam je to po volji i na oko lijepo…..


3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof011jx2


Nakon toga podešavanje kliknemo na gornji layer pa flatten …. Kak sam gpre već jednom napisal… ovo može biti gotova fotka ili se može još i okvir staviti. Ja ga većinom stavljam.. tak mi fotka izgleda bolje.

…a ka napraviti okvir?.... vjerujte mi lako i brzo… sad već razvaljujete ove fore sa Layerima… tak da sa time nema beda…. Jel'da : ) ?


.. onda krenimo… opet u layer klik na create a new layer. Nakon toga stisnite ctrl + A .. to je naredba da selektirate cijelu fotku… ak' ste dobro napravili oko cijele fotke imate isprekidanu crtu.. ako nemate..onda možete gore u traci stisnuti select, pa select all.

Nakon toga stisnete gore Edit, pa nakon toga stroke.

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof012yf1


… onda se otvori taj Stroke prozor i tam podešavamo koliki će nam široki i koje boje okvir biti.

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof013il0


… bitno je da se lokacija podesi na Center, a debljina i boja okvira, vama po volji… ja stavljam crne okvire.


.. i sad za kraj dvije fotke… prije i poslije…. Ja sam još malo boje i kontrast podesio…..

Original

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof015bb2


Obrada

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Dof014vf8


Evo to je bilo to za prvi puta od mene .. ak me tko treba, ili kakav savjet vezan za fotografiju ili obradu iste evo tu ispod vam je moja vizitka : ), pa se bez ustručavanje javite……

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Vizitkalj0

.. ja bum vam pomogel koliko znam, mogu i umijem Smile

..nadam se da bu ovo nekome i pomoglo... Smile
Lijepi pozdrav
Saša
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
eltoro
man
man
eltoro


Broj postova : 440
Godina imam : 56
Prebivalište : zaprešić,laduč-kod talijanske granice
Vozim : Eltoro Slasher
Na forumu od : 15.11.2007

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 12:44

svaka cast svaka cast
[Vrh] Go down
buletov
man
man
buletov


Broj postova : 80
Godina imam : 41
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV 250
Na forumu od : 23.08.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 14:47

Lijep guide, ali hm, treba nabaciti jedan primjer iste tehnike i u Gimpu ili Paint.Net-u, nemaju svi love za PS! Very Happy
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 14:50

love????? pa to nije kruh pa da ti triba lova. ps se nabavi u bilo kojem 7. osnovne pa nadaalje

to skorpac- jako dobro, ali pazi što radiš, zbog otkrivanja poslovnih tajni možeš dobiti otkaz hahahaha
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 15:16

Hm, nadam se da ću/ćemo to uspjeti primjenit u praksi. Za trud i slikovno objašnjenje svaka cast . Od ružne slike/motora napravio si prekrasnu sliku/motora. Hvala.
[Vrh] Go down
Booka
man
man
Booka


Broj postova : 120
Godina imam : 33
Prebivalište : Banjaluka
Vozim : Regal Raptor 125
Na forumu od : 15.08.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 15:19

Fin Tut svaka cast!!Ja radim u gimpu i paint.net nisu pro programi,ali sto se mene tice extra ako nesto budem radio vidjecete!!
[Vrh] Go down
buletov
man
man
buletov


Broj postova : 80
Godina imam : 41
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV 250
Na forumu od : 23.08.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 18:22

magna je napisao/la:
love????? pa to nije kruh pa da ti triba lova. ps se nabavi u bilo kojem 7. osnovne pa nadaalje

Ma joj bio sam ironičan.
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 18:56

HAAAA; UOČIO SAM MANU NA SLICI:


Pogledaj vizir, planina kroz njega je oštra lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
oluja
man
man
oluja


Broj postova : 383
Godina imam : 41
Prebivalište : D(Slavonija)M
Vozim : QM-125 2C
Na forumu od : 21.07.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 19:11

Saba je napisao/la:
HAAAA; UOČIO SAM MANU NA SLICI:


Pogledaj vizir, planina kroz njega je oštra lol! lol! lol!

E, pa da!
Oko sokolovo svaka cast
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 19:33

Saba je napisao/la:
HAAAA; UOČIO SAM MANU NA SLICI:


Pogledaj vizir, planina kroz njega je oštra lol! lol! lol!

Ma nema mjesta manama, čovjek si je dao truda i složio sve za 5. Ma vidija sam to ali mi to ne smeta.
[Vrh] Go down
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 20:15

dragger je napisao/la:
Saba je napisao/la:
HAAAA; UOČIO SAM MANU NA SLICI:


Pogledaj vizir, planina kroz njega je oštra lol! lol! lol!

Ma nema mjesta manama, čovjek si je dao truda i složio sve za 5. Ma vidija sam to ali mi to ne smeta.

Ma nesmeta ni mene, ali eto, da malo zezam lol!
[Vrh] Go down
buletov
man
man
buletov


Broj postova : 80
Godina imam : 41
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV 250
Na forumu od : 23.08.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 23:28

A ono, čovjek je pokazao tehniku u 10 minuta, vjerujem da je ovo išao raditi za novac da bi taj vizir bio savršen.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimepon 01 ruj 2008, 23:50

Nice work skorpac

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimeuto 02 ruj 2008, 05:52

2 Skorpac: Veliki svaka cast za oaj trud!
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimeuto 02 ruj 2008, 10:56

svaka čast

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
skorpac
cro chopper forum
cro chopper forum
skorpac


Broj postova : 597
Godina imam : 49
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Aquila custom
Na forumu od : 19.06.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimeuto 02 ruj 2008, 11:19

.. nije bed .. tnx .. ne bum dobio otkaz jer ja sam slobodan umjetnik Smile ... ovakve tricky fore ne zna puno ljudi .. a zakaj ... ? .. nitko neće ljude naučiti... tak da to nije bed .. ovo je samo jedna kap u moru (PS-u) .... PS je prije svega i stvoren za digitalnu obradu digitalne fotografije.

.. kaj se tiće mana... ima ih puuuno jer nisam obraćao pažnju i trudio se na samu obradu fotografije nego da složim taj manual... ako gledaš po fotkama... onda češ u donjem desnom kutu vidjeti vrijeme svake fotke... inaće takvu fotku složim za dvije tri minute, naravno bez detaljne obrade.. a ovo sam svaki klik mišem radio prt.scn i od toga radio novu fotku za forum.. e to mi se odužilo na nekih pola sata.... Smile

.. dalje kaj se tog vjetrobrana tiće.... nisam ga slagao ..... povlačio sam preko cijelog motora, iako kada bi radio detaljnu obradu tada bi brisao samo po rubovima... možda... možda i ne bi zavisi kak bi izgledalo...

.. kaj se tiće drugih SW-a za obradu fotografija.... sorry ... ne da mi se sa njima zekati i trošiti vrijeme na traženje komandi..... a ovako i onako sve te aplikacije su kopije PS-a.


.. a sad kaj još niste uočili? .... mrljavo nebo..... vidi se prijelaz (svijetlo tamno)kod one planine... ima toga još .. ali doista mi ije bila namjera slagati fotku nego pokazati kako se to radi Smile
[Vrh] Go down
http://skorpac.daportfolio.com/
stain
cro chopper forum
cro chopper forum
stain


Broj postova : 2947
Godina imam : 913
Prebivalište : Unknown
Vozim : Canyon Roadlite 7.0
Na forumu od : 15.04.2008

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimeuto 02 ruj 2008, 11:23

Kako sam i ranije rekao stvarno svaka cast na trudu, tebalo je to napisat i posložit i objasnit!

A detalji? Pa ovo je i bila samo pokazna vjezba.
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimened 13 stu 2011, 00:36

...tek sad naidjoh na ovo.. king ...skorpac... vrati se... vrati se... gdje si nestao?

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimesri 22 vel 2012, 19:10

BUMP Shocked
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitimened 04 oľu 2012, 09:50

magna je napisao/la:
BUMP Shocked

iagree

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Sponsored content





3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Empty
PostajNaslov: Re: 3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac   3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
3 u 1 - DOF u PS-u by skorpac
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Foto - Chopper :: foto blic kutak-
Forum(o)Bir: