Početna stranicaPretraľnikPucanje žica na felgama Drag Star 650 610RegistracijaLogin

 

 Pucanje žica na felgama Drag Star 650

Go down 
+8
lukylipik
zanotti
StarRider
klesoo
dragger
Zmija
Saba
vstarrider
12 posters
Autor/icaPoruka
vstarrider
man
man
vstarrider


Broj postova : 353
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo - Rajvosa
Vozim : VStar 650 Classic
Na forumu od : 14.12.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimepon 18 kol 2008, 14:24

Da li se još ikome ovo dešava?

Koliko često kontrolišete žice na felgama, pogotovo zadnje?

Meni su u posljednjih godinu dana pukle 4 zadnje žice. I to sve iste vrste (drag star nazad ima tri različite vrste žica).

Prijatelji koji takođe voze Drag Star 650 imaju isti problem, izgleda da nakon nekog vremena dođe do starenja materijala. Isti problem imaju i ljudi u USA koji voze Drag Star 650.

Jedini je lijek kupovina i zamjena svih žica ovako mijenjanjem se samo popravlja stanje. Nakratko.

Kontrolišite zadnje žice redovno (sedmično) i dotegnite ako su labave (ne previše).

BTW. da nema ko slučajno rezervnih žica zadnjih za Drag Star 650 a da mu onako leže unaokolo Smile Trebaju mi dvije jer mislim ići na Hvar Very Happy

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Dsc00248aa9
[Vrh] Go down
http://www.rajvosa-mc.com
Saba
cro chopper forum
cro chopper forum
Saba


Broj postova : 2433
Godina imam : 42
Prebivalište : Split - Croatia
Vozim : Virago 1100
Na forumu od : 18.03.2008

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimepon 18 kol 2008, 14:29

Ja sam čuo da je to normalna mana kod dragstara, ako su mene lagali ja lažem i tebe
[Vrh] Go down
vstarrider
man
man
vstarrider


Broj postova : 353
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo - Rajvosa
Vozim : VStar 650 Classic
Na forumu od : 14.12.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimepon 18 kol 2008, 14:44

I ja sam isto čuo
[Vrh] Go down
http://www.rajvosa-mc.com
Zmija
cro chopper forum
cro chopper forum
Zmija


Broj postova : 3022
Godina imam : 50
Prebivalište : Zadar
Vozim : uspomene
Na forumu od : 10.12.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimepon 18 kol 2008, 15:10

žbice treba češće kontrolirati ( na svim motorima koji maju žbice ) i nije ih pametno "odoka" natezati; bolje biciklističke radnje to znaju napraviti
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimepon 18 kol 2008, 17:11

Poznam dosta ljudi koji voze navedeni motor (650ccm) i prvi put čujem za pucanje žbica. Iskreno nikad na mojoj dragici nisam provjerava dali je koja pukla ali sad i to moram.Upravo provjerio i sve su ispravne i na broju. Ima dvije vrste žbica, jedna kao na slici vstarridera a druga je 2,5cm do osovine pod kutem od oko 45 stupnjeva. Treće nema ili je približno slična prvim dvjema. Mislim da ih nije pametno odoka pritezati več je to bolje dati neko stručnom.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimeuto 19 kol 2008, 00:09

ne znam za Dragice, ali ti mogu izbaciti iskustva paKLEna masinen owners: Svima su pucale koji su ostavili na tvornickim postavkama. Meni nikada nije pukla nijedna, ali su moje glazbeno ugodjene jako brzo po izlasku iz ducana.
Ako nisi bas nespretan, mozes se pozabaviti i sam (nije to bas Sveto pismo), ali ni 100tinjak kn nije puno, pa to moze i mjastor Very Happy
Ja sam proslu zimu sjeo i odsvirao simfoniju za "kljuc i felgu" i jos uvijek je sve OK Very Happy
Osim centriranja, sto je najvaznije, dobro je osluskivati nategnutost zbica upravo "sviranjem" po njima. Lagano kljucem i onda popustas, zatezes, nist ne diras...

lol!
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimeuto 19 kol 2008, 00:14

Nikada niti jedna pukla niti je trebalo zatezati. 50.000 km.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
vstarrider
man
man
vstarrider


Broj postova : 353
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo - Rajvosa
Vozim : VStar 650 Classic
Na forumu od : 14.12.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimeuto 19 kol 2008, 01:11

Ma ja to redovno kontrolišem i sviram po njima ključem

Kada je pukla prva prošlu jesen, komplet je felga išla na doštimavanje i sve je bilo OK do puta u Kaštela ove godine.

Nakon Kaštela pukla žica. Promijenim je, opet sve centriram i podesim, za 5 dana odem na more, dole vidim pukla.

Nakon 10 dana vratim se kući vidim pukla još jedna.

Za poludit.

Za centriranje imam pravi instrument namijenjen za te stvari i podesiti uopšte nije problem.
[Vrh] Go down
http://www.rajvosa-mc.com
vstarrider
man
man
vstarrider


Broj postova : 353
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo - Rajvosa
Vozim : VStar 650 Classic
Na forumu od : 14.12.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimeuto 19 kol 2008, 09:28

Ili nosim previše stvari Very Happy


Uglavnom, amerika je obećana zemlja definitivno, nađoh žica na komad na jednom forumu, tako da je Hvar izvjestan sada Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.rajvosa-mc.com
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimeuto 19 kol 2008, 10:30

magna je napisao/la:
pa izgleda da je problem more svaki put kad se približiš moru žbice pucaju od radosti

2 dragger i zanotti: bojte se ljudi koji nevozite hondu

Ma bojim se ja affraid
Ali se pitam scratch čije je ono kolo bilo neki dan na dotezanju žica
jer je navodno skakutalo guza


Zadnja promjena: zanotti; uto 19 kol 2008, 11:00; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimeuto 19 kol 2008, 11:00

Neki dan sam pokušao reklamirati žice u servisu jer su malo potamnile,tj.dobile neku sivu patinu po sebi,i nije mi uspjelo jer odgovor je bio da sam ih prao nekom kemikaliom.
Dečki u servisu koje dobro zanam su mi rekli da se to svima dešava i da nikome nisu uvažili reklamaciju ali da su na zahtjev pojedinaca mijenjali žice i tek tada su nailazili na probleme.
Naime rekli su mi da žice koje se kupe kod nas (zamjenske)nisu kvalitete kao one fabričke jer navodno nemaju dovoljno elastičnosti koja je potrebana za žičane felge.
Možda je bio samo izgovor ali to je ono što je meni rečeno.
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimeuto 19 kol 2008, 12:02

2necchi: nemam kajdanku, ja to po sluhu. Istina da sam gluh, ali vjezbam, vjezbam....

2vstarrider: ako imas cime i znas sve napraviti, onda je greska iskljucivo u materijalu. Ova fora s kupnjom na komad je odlicna. Kupuj, mijenjaj, sviraaaaaaaaj
:-D
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimeuto 19 kol 2008, 23:51

...meni je hvala Bogu na dragici sve o.k. (34000 km, od toga ja napravio 11000 od trćeg mjeseca o.g.)!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
dibidus
man
man
dibidus


Broj postova : 374
Godina imam : 47
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha Dragstar 650XVS
Na forumu od : 05.03.2008

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimesri 20 kol 2008, 07:12

za pucanje prvi put čujem i nemam tih problema... za tu patinu po žbicama.... nabijem ju... i kod mene se pojavila... kakve kemikalije gluposti... od vodurine je to, nema druge! i ne pada mi na pamet leći pored motora i to probati polirati! nemam ja ni volje ni živaca za to... ako baš bude problem ubuduće dobit će dva klinca po 50 kuna kuna i još će bit sretni ko prasci što smiju polirati žbice...
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimesri 20 kol 2008, 19:06

dibidus je napisao/la:
za pucanje prvi put čujem i nemam tih problema... za tu patinu po žbicama.... nabijem ju... i kod mene se pojavila... kakve kemikalije gluposti... od vodurine je to, nema druge! i ne pada mi na pamet leći pored motora i to probati polirati! nemam ja ni volje ni živaca za to... ako baš bude problem ubuduće dobit će dva klinca po 50 kuna kuna i još će bit sretni ko prasci što smiju polirati žbice...

Šta se te patine tiće svaka je dragica ima, zavisno od pravovremenog ćišćenja. Naime, to su sitne čestice koje prilikom koćenja otpadaju sa pločica i hvataju se za žbice. Jako teško ih je skinuti-ispolirati nakon dužeg vremena i ja sam odustao od toga, ne smeta mi uopće. Pa ne mora se sve sjajiti lol! Imaš li te patine na zadnjem kolu-žbicama?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimesri 20 kol 2008, 20:02

lukylipik je napisao/la:
...meni je hvala Bogu na dragici sve o.k. (34000 km, od toga ja napravio 11000 od trćeg mjeseca o.g.)!

znači da si potrošio oko 6000 kn na gorivo i ulje lol!
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimečet 21 kol 2008, 08:40

... a zašto trošiti na ulje!?!?!?! affraid lol!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
buba
cro chopper forum
cro chopper forum
buba


Broj postova : 2353
Godina imam : 47
Prebivalište : Ozalj
Vozim : Shadow VT 750
Na forumu od : 18.05.2008

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimečet 21 kol 2008, 09:12

Magna koncentriraj se, pomislit ce ljudi da nashe honde gutaju ulje ko sumanute koma
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/groups/mogilamk/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimečet 21 kol 2008, 10:22

lukylipik je napisao/la:
... a zašto trošiti na ulje!?!?!?! affraid lol!


pa valjda minjaš ulje
[Vrh] Go down
necchi
cro chopper forum
cro chopper forum
necchi


Broj postova : 2778
Prebivalište : New York
Vozim : metlu u warp pogonu
Na forumu od : 02.05.2008

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimečet 21 kol 2008, 11:10

magna je napisao/la:
lukylipik je napisao/la:
... a zašto trošiti na ulje!?!?!?! affraid lol!


pa valjda minjaš ulje

ulje u fritezi svakako treba često mjenjat :suspect:
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitimečet 21 kol 2008, 14:54

necchi je napisao/la:


ulje u fritezi svakako treba često mjenjat :suspect:

nisi li ti svoj strojcek zvala "fijuk"???? Brzo si mu smislila novo ime......
Very Happy
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
Sponsored content





Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Empty
PostajNaslov: Re: Pucanje žica na felgama Drag Star 650   Pucanje žica na felgama Drag Star 650 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pucanje žica na felgama Drag Star 650
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Moj Drag Star 650
» drag star 1100
» drag star 1100
» drag star 1100 i K&N filter

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: