Početna stranicaPretraľnikLED zamjenske žarulje 610RegistracijaLogin

 

 LED zamjenske žarulje

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

LED zamjenske žarulje Empty
PostajNaslov: LED zamjenske žarulje   LED zamjenske žarulje Icon_minitimeuto 02 sij 2024, 14:19

O svemu se već pisalo na ovome forumu, ali nisam pronašao ništa o zamjenskim LED žaruljama koje se ugrađuju u glavna svjetla umjesto postojećih halogenih žarulja (najčešće su to H4 ili H7).. Tehnologija danas napreduje koracima od 7 milja, LED žarulje mogu isporučiti daleko veći svjetlosni tok u lumenima ili snagu rasvjete u kandelima (svijećama) po m2.

Tokom sezone, vjerojatno ste se već našli u poziciji da se vozite noću po mraku ili u lošim uvjetima vidljivosti, ili pak putujete po cesti koju baš ne poznajete tako dobro. Halogene žarulje su glavni faktor zbog kojeg morate jako smanjiti brzinu vožnje. Postoji brdo rješenja sa ugradnom dodatnih lampi, maglenki, reflektora.. ali propisi su strogi, i svatko vas zbog toga može zaustaviti i isključiti iz prometa, ako za to nemate homologaciju.

Zamjenske LED žarulje u glavnim svjetlima dat će vam puno više osvjetljenja, a osim toga nisu vam potrebne nikakve dodatne el. instalacije, prekidači, osigurači... Jedini je problem da i za te zamjenske žarulje morate ishoditi homologaciju od CVH.

Osram LED žarulja odobrena je kao zakonska zamjenska ugradnju u halogena prednja svjetla, ali nažalost puno više za osobne automobile, a za sada jako malo modela motocikala.

https://www.osram.hr/night-breaker-led/index.jsp

Kakva su vaša iskustva, jeste li se bavili tom tematikom, ili ugradili bilo što od LED rasvjete?
[Vrh] Go down
Brzi
man
man
Brzi


Broj postova : 366
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ZR-7
Na forumu od : 12.05.2008

LED zamjenske žarulje Empty
PostajNaslov: Re: LED zamjenske žarulje   LED zamjenske žarulje Icon_minitimeuto 02 sij 2024, 18:58

Dok sam imao ZR-7 imao je užasno loš far i vozio sam doslovno kao s upaljenom svijećom! Na njega sam ugradio Kineski H4bixsenon i to je donekle popravilo stvar a obzirom da sam kupio žarulju koja je samo malo bjelija od klasične imao sam sreće pa me nitko nije zezeo za to ni na tehničkom, nit na cesti.

Otkako sam na R1150RT koji ima puno kvaliteniji far, pa i tvorničke maglenke, iskreno nisam ni razmišljao o nekoj konverziji jer sam prilično zadovoljan svjetlima jer koliko sam upućen, da bi led-žarulja imala E oznaku neka minimalna cifra je 50€ + 33€ za CVH a to mi je malo previše jer navodno ne traju predugo. Znam neke koji su stavili led na aute i nisu im baš dugo trajali a ja u 5 godina nisam ni jednu žarulju mijenjao na motoru.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

LED zamjenske žarulje Empty
PostajNaslov: Re: LED zamjenske žarulje   LED zamjenske žarulje Icon_minitimeuto 02 sij 2024, 20:39

Brzi, hvala na odgovoru! Ja se još malo nećkam, tj. u dilemi sam.. Staviti zamjenske LED žarulje (3 komada) u glavno svjetlo, ili montirati "maglenke" negdje dolje niže.

Tek moram proučiti ponudu tih dodatnih maglenki i refllektora, a ima i dosta vlasnika koji su napravili konverziju na LED u glavnim svjetlima, vele da se nikad više ne bi vraćali na halogene žarulje.
[Vrh] Go down
Brzi
man
man
Brzi


Broj postova : 366
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ZR-7
Na forumu od : 12.05.2008

LED zamjenske žarulje Empty
PostajNaslov: Re: LED zamjenske žarulje   LED zamjenske žarulje Icon_minitimesri 03 sij 2024, 20:40

Definitivno led bolje svijetli, ali jeftine ne možeš upisat pa možeš imat problema a večina ih i ne vrijedi. Jednom prilikom ispred mene lik u Tokiću pitao i nude mu neke žarulje za oko 90 € po komadu!!!

Daš toliku lovu i onda krepa za par mjeseci ili godinu/dvije! Za te novce možeš u Luisu i sl. dobiti maglenke koje imaju E oznaku i nije problem upisati. Ili imaš za 3 tanka goriva pa po noći malo usporiš Very Happy - ja ionako nisam ljubitelj i malo vozim po noći.
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

LED zamjenske žarulje Empty
PostajNaslov: Re: LED zamjenske žarulje   LED zamjenske žarulje Icon_minitimečet 04 sij 2024, 14:44

Tamo gdje ja radim tehnički pregled, automobile strogo pregledavaju u STP, uključujući i farove, sa onim regloskopom kojim je moguće ispitati podešenost glavnih svjetala.

Motor niti ne ulazi u halu, jedino me kontrolor traži da uključim kontakt kako bi mogao očitati km na displayu. Ako bi farovi svjetlili crno, crveno ili plavo, mislim da oni ni to ne bi skužili.. dobar3

Tak da moja dilema i dalje ostaje u zraku.. Biti ili ne biti, maglenke ili LED žarulje, pitanje je sad... Question Rolling Eyes

Brzi likes this post

[Vrh] Go down
Brzi
man
man
Brzi


Broj postova : 366
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ZR-7
Na forumu od : 12.05.2008

LED zamjenske žarulje Empty
PostajNaslov: Re: LED zamjenske žarulje   LED zamjenske žarulje Icon_minitimečet 04 sij 2024, 21:08

Pa ni moj nikad ne ide u halu nego izađu ispred i fotka ga ručnim fotićem jer mora biti fotka u arhivi i obično me traže da upalim svjetla za fotkanje. Prošle godine mi čak provjeravao žmigavce, štop i trubu! Very Happy

Ali nije samo tehnički problem ako nemaš homologirana svjetla nego te svaki cajac ako se zainati može poslat na vanredni tehnički, a ne želim ni razmišljat šta bi se moglo dogoditi ako negdje van RH naiđem na cjepidlaku koja nije fan motorista pljuga
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4404
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

LED zamjenske žarulje Empty
PostajNaslov: Re: LED zamjenske žarulje   LED zamjenske žarulje Icon_minitimepet 05 sij 2024, 11:41

Našao na nekom američkom forumu, razlika u količini svjetla je više nego očigledna.. svaka cast

LED zamjenske žarulje 18d6ab9b918b0a56527b922171fdf366

LED zamjenske žarulje 256337c49793cc2adb031a0e1c7244d1

Brzi likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





LED zamjenske žarulje Empty
PostajNaslov: Re: LED zamjenske žarulje   LED zamjenske žarulje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
LED zamjenske žarulje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: