Početna stranicaPretraľnikKlasično zavarivanje elektrodama ili TIG? 610RegistracijaLogin

 

 Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Empty
PostajNaslov: Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG?   Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Icon_minitimeuto 17 ruj 2019, 13:45

Razmišljam, skupljam informacije, pa maštam...

Dakle, prerezat ramu se može na nekoliko načina i tu sam ok, ali zavarit ju nazad... šta se preporuča?
Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG (TIG/MIG/MAG nisam tu doma sa razlikama)?

Dakle ideja ide ovako nekako:
1. kupiti donora
2. kupiti novu ramu
3. modificirati novu ramu (opcija)
4. prebaciti mašinu i ostalo sa donora
5. kupiti šta fali ili ne paše više
6. prodati ono što je ostalo viška

E ova stavka 3. ovisi o stavki 2. tj. o novoj rami možda već priređenoj mojim željama.

Nisam vario od srednje škole (praksa), a nisam niti ovo ostalo, osim kupovao skupo i prodavao jeftino, ali me svrbi. What a Face
[Vrh] Go down
https://route66.me
Quentin
man
man
Quentin


Broj postova : 92
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Hyosung aquila gv 250 efi
Na forumu od : 03.01.2019

Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Empty
PostajNaslov: Re: Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG?   Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Icon_minitimeuto 17 ruj 2019, 21:58

Tig zavarivanje bog bogova.kakvo prskanje sa mig i rel aparatima po tome.ako trebaš savjete oko zavarivanja (taj sam)već cijelo desetljeće zavarujem 😎...pozz!
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 58
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Empty
PostajNaslov: Re: Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG?   Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Icon_minitimesri 18 ruj 2019, 00:21

TIG koristi onu žicu u kolutu koju sam vuče prema potrebi? Vidim da to svi koriste koji rade tako nešto.

Nemam doma nikakav aparat, a ako bi samo piknuo bilo čime (da kupim bilo šta za po doma), da drži i odnio nekom stručnom, to bi možda bilo idealno. pljuga

Dakle prvo kupit neki polovni aparat. Eh, nekad su elektrode bile besplatne... Cool
[Vrh] Go down
https://route66.me
Quentin
man
man
Quentin


Broj postova : 92
Godina imam : 40
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Hyosung aquila gv 250 efi
Na forumu od : 03.01.2019

Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Empty
PostajNaslov: Re: Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG?   Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Icon_minitimesri 18 ruj 2019, 07:17

Tig ima žicu koju ručno dodaješ,slično autogenom zavarivanju,mig ili mag vuče žicu,rel ide elektroda na ručku.
[Vrh] Go down
Bruno60
man
man
Bruno60


Broj postova : 48
Godina imam : 64
Prebivalište : Samobor
Vozim : EN500
Na forumu od : 26.09.2019

Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Empty
PostajNaslov: Re: Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG?   Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Icon_minitimened 29 ruj 2019, 21:22

Ako ti treba samo za "piknut" Onda ti je dobar jednofazni MIG aparat 140- 170A. I obavezno uzmi aparat koji ima uz sebe i plinsku bocu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Empty
PostajNaslov: Re: Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG?   Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Klasično zavarivanje elektrodama ili TIG?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: