Početna stranicaPretraľnikKratki izlet u Slovačku 610RegistracijaLogin

 

 Kratki izlet u Slovačku

Go down 
+3
Safet(y)
besmrtni
zed12
7 posters
Autor/icaPoruka
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimepon 26 lip 2017, 21:21

Kao što ste vjerojatno i vidjeli u temi "susreti CCF-ovaca u prolazu i svakako;-)", neki poznati likovi su me primili u društvo za vožnju do Slovačke i posjet Tatrama.
Odluka je pala relativno naglo te zbog privatnih obaveza ovaj put je trajao 3 dana(četvrtak-subota).

Sudionici :
Mavo, Siniša i moja malenkost, zajedno sa boljim polovicama.

Obzirom da je ostatak ekipe rezervirao smještaj više od 30 dana unaprijed, imao sam sreće naći sobu u istom objektu.

Krećemo rano ujutro sa ciljem dolaska u Slovački grad Zvolen, gdje smo i rezervirali smještaj.
Starom cestom do Marofa, pa na autoput do Balatona.
Inače za informaciju autoput u Mađarskoj, za one koji ne znaju, ima sustav naplate vinjetom, za motore 10 dana 5 eura.
Platiš daš registraciju i čuvaš račun, kamere snimaju registracije po autoputu i ako prepozna da nisi u sustavu, izlazi napadna    Mađarska konjica sa 3 presretača i 2 rrrrrrovke i ganjaju te po autoputu (za ovo nisam siguran ali tako zamišljam akciju za one koji se švercaju).

Dan je pakleno vruć, te osim stajanja na granici da kupimo vinjete, prvo pravo zaustavljanje imamo nakon cca 250 km.
Pokušali smo popiti piće uz Balaton, ali nismo imali sreće da nađemo birtiju sa pogledom na jezero, a obzirom da nismo voljni trošiti vrijeme na traženje iste, nalazimo terasu u hladu drugi red od mora.
Nastavljamo magistralnim putevima do Esztergom-a na granici sa Slovačkom.
Sa Mađarske strane osvježenje i nastavak puta do destinacije Horský Hotel Tatran.
Tijekom vožnje nismo nešto baš naslikavali, ali sam negdje između Balatona i Slovačke granice proslavio mali jubilej na motoru.Kratki izlet u Slovačku Image-10
Eto prevrnuo prvih 40000 km, u manje od 3 godine.
Horský Hotel Tatran - je mali brdski hotel par kilometara od Zvolena, sakriven u šumi.Kratki izlet u Slovačku Dan110


Cijena smještaja 242 kn/ noćenje s doručkom za dvije osobe. Vlasnik/konobar/recepcioner/vrtlar je inače godinama radio u Njemačkoj u restoranu kraj Munchen-a (vlasnik naš čoek), pa priča hrvatski toliko dobro da je i viceve na hrvatskom pričao.
Sobe više nego korektne, nedavno obnovljene, kupaonice super.
Nakon što smo istovarili motore i malo se pofriškali, odlučili smo ostati u ovom prekrasnom ambijentu i miru, te smo dogovorili i večeru.
Kratki izlet u Slovačku Img_2014
Inače u samom hotelu toči se Pilsner Urquell po cijeni od 1,5 eura za pola litre (cca 11,50kn).
Siti i veseli odlazimo na počinak.
Petak - obzirom da neki od nas nastavljaju za Krakow, dogovor je da zajednički prođemo niske i visoke Tatre, te se rastanemo na granici sa Poljskom.
Prijetili su nekom kišom i pljuskovima ali smo sve uspješno izbjegli.
Kratki izlet u Slovačku Dan210
E sad drugi dan smo nešto i naslikavali,počevši od jutra kad smo s balkona ulovili ovaj prizor.Kratki izlet u Slovačku Image-11
Srna sa slike je inače mrski neprijatelj našeg domaćina, pobrstila mu je svo cvijeće i ukrasno bilje.
[Vrh] Go down
besmrtni
man
man
besmrtni


Broj postova : 325
Godina imam : 48
Prebivalište : Zagreb
Vozim : kad god stignem...
Na forumu od : 22.02.2013

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimeuto 27 lip 2017, 11:17

Eto prošle godine sam sa mojim vjernim pratiocem uz ostale Europske zemlje prošao i ja Slovačku, naime dosta blizu te rute po razvikanoj Slovačkoj moto ruti 66 koja preko visokih i nskih Tatri vodi i presjeca cjelu Slovačku... Zadovoljan svim vidjenim kao i hranom,smještajem dva,tri dana je bilo premalo za vidjeti sve stoga sam si obećao i zadao za jednu od narednih tura posvetiti Slovačkoj... Osobito gorskim jezerima, Slovenskom raju te Lomničkom štitu i ostalim vrhovima i vidikovcima Visokih Tatri te neizostavnim termama... I svega što sam propustio prošli put zbog čudljivog vremena koje ovdje nije rjetkost...
Dobra a jeftina piva ,srdačni i susretljivi bratski nastrojen narod samo su još razlog više za vratiti se... Destinacija za svaku preporuku iako se čini dalekom ipak je na samo par sto km od naše metropole, stoga... Šta se čeka....
Živio Zed i nek je što prije i 80 000 na cajgeru...
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimeuto 27 lip 2017, 18:24

..ocekujem nastavkak slikopisa.. a moze i uz ladno pivo dobar3

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1932
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimeuto 27 lip 2017, 18:33

Nakon doručka i pripreme, krećemo u smjeru Banska Bystrica, Ruženberok,Liptovsky Mikulaš, to je sjeverni put prema Visokim Tatrama, koji smo izabrali dijelom zbog meteo najave, a dijelom jer sam na stranici http://www.bestbikingroads.com/
tražio preporuke za rute po Slovačkoj.
Na istoj možete naći savjete drugih motorista o cestama koje je dobro proći, postoji 1.096.928 km preporučenih ruta u 85 zemalja.
Put nas kod Lipovskog Mikulaša vodi prema Lipovskom jezeru, gdje uz cestu nailazimo na ovo čudo arhitekture.Kratki izlet u Slovačku Image-12
Ne morate okretati glavu ili ekran, ova je kuća u potpunosti izgrađena naopačke.
Kuća je orginalno građena kao protest prema administraciji prilikom pokušaja gradnje (podsjeća li Vas to na neku drugu zemlju), ali je na kraju postala turistička atrakcija koju posjeti veliki broj turista.
Kratki izlet u Slovačku Kuua10
Nastavljamo po cesti oznake 537 koja nas vodi kroz visoke Tatre, široka cesta sa puno zavoja, dobrog asfalta, odlična vožnja.
Kratki izlet u Slovačku Cesta10
Priroda je prekrasna, šume ogromne, a prometa malo.
Svakih 15 - 20 km Slovaci imaju izgrađena mala mjesta u potpunosti posvećena turizmu (skijanje i planinarenje), uz standardnu ponudu svega što ide uz to, restorani, kafići, brzojelnice, suvenirnice ...
Cesta nas vodi preko Tatranske doline do Poljske granice, te ulazimo u istu (tek toliko da možemo pričat okolo da smo bili u Poljskoj) i tu se rastajemo sa Sinišom i Milenom koji nastavljaju za Krakow.
Kratki izlet u Slovačku Image-13
Normalno za oproštaj smo pripremili i malu zakusku.
Kratki izlet u Slovačku Image-14Kratki izlet u Slovačku Image-16Kratki izlet u Slovačku Image-18
Čelom nazad i pratimo istu cestu u suprotnom smjeru, vješto izbjegavajući tamne oblake i mogućnost korištenja kišne opreme.
Na povratku u Lipovskom Mikulašu, odlučujemo posjetiti prethodno snimljen Chopper Pub i nešto ubaciti u kljun.
Cijene tak tak, nije jeftino , ali nije ni preskupo. Lokacija zanimljiva, sigurno je bolja uz neki live band i više posjetitelja.Kratki izlet u Slovačku Img_2016
Kratki izlet u Slovačku Img_2015
U Banovoj Bystrici stajemo da bi pronašli i neki desert, ali za čudo pješačka zona u samom centru starog grada je sablasno prazna.
Kratki izlet u Slovačku Image-17
Greška, parkirali smo sa krive strane pješačke zone, tu se nalazi prekrasan glavni trg krcat restoranima i kafićima, ono Bolesna braća bi to opisala riječima "Svi su gore", te koristimo priliku da malo osjetimo kako se Slovaci zabavljaju i odmaraju.Kratki izlet u Slovačku Image-19Kratki izlet u Slovačku Image-20
Već polako dolazi večer i vraćamo se u hotel, ali kažem ja trebali bi bar malo foto-sešne radit.
Može veli Mavo ja ću slikat Kratki izlet u Slovačku Image-22
Kratki izlet u Slovačku Image-23
Kratki izlet u Slovačku Image-21
Kad je zauzeo pozu a'la Lupino, rekao sam ovo nema smisla ajmo dalje.
Večer završavamo na friškom brdskom zraku terase hotela (slika je za ilustraciju, ova noćna mi nije uspjela).
Kratki izlet u Slovačku Image-24
[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimepon 10 srp 2017, 20:12

Kratki izlet u Slovačku 20170611

za ovakvu romantičnu fotografiju vrijedilo je i riskirat uklještenje...
[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimepon 10 srp 2017, 20:19

Malo detalja iz prevrnute kuće...

Kratki izlet u Slovačku 20170612

Kratki izlet u Slovačku 20170614

Kratki izlet u Slovačku 20170613

Kratki izlet u Slovačku 20170615

Kratki izlet u Slovačku 20170621


Zadnja promjena: mavo; pon 10 srp 2017, 21:23; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimepon 10 srp 2017, 20:27

Na povratku u Mađarskoj naletjeli na utakmicu.

Kratki izlet u Slovačku 20170616

Kratki izlet u Slovačku 20170617

Kratki izlet u Slovačku 20170618

Kratki izlet u Slovačku 20170622

a malo kasnije i na par oldtimera...

Kratki izlet u Slovačku 20170619

Kratki izlet u Slovačku 20170620

Kratki izlet u Slovačku 20170624

Kratki izlet u Slovačku 20170623

I još jedan rastanak...

Kratki izlet u Slovačku Image-10
[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimepon 10 srp 2017, 21:38

15 km od Balatona zgodno mjesto za popodnevni izlet, 3-4 sata zanimacije, zove se Tapolca.
Ispod mjesta je splet špilja u kojima je i podzemno nazovimo ga jezero po kojem se vozi čamcima...

Tapolca

Kratki izlet u Slovačku Image-11

Lake cave

Kratki izlet u Slovačku Image-12

Kratki izlet u Slovačku Image-13

Kratki izlet u Slovačku Image-14

[Vrh] Go down
mavo
cro chopper forum
cro chopper forum
mavo


Broj postova : 1573
Godina imam : 49
Prebivalište : Sisak
Vozim : bmw
Na forumu od : 16.02.2009

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimepon 10 srp 2017, 21:44

Sličnosti slovačkog i hrvatskog...

Kratki izlet u Slovačku 20170625
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimeuto 11 srp 2017, 15:59

... ona kuća je ludilo ideje, arhitekture, volje i inata !
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimesri 12 srp 2017, 23:02

dobar dobar Laughing dobar dobar
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitimepet 14 srp 2017, 23:01

dobar Interesantna ruta a i okoliš cuga
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kratki izlet u Slovačku Empty
PostajNaslov: Re: Kratki izlet u Slovačku   Kratki izlet u Slovačku Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kratki izlet u Slovačku
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kratki izlet do Imotskog,Modro i Crveno jezero
» Izlet u KArlovac
» Izlet u Zagorje
» Izlet
» 20.9. neplanirani izlet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: