Početna stranicaPretraľnikIntruder VS800 tesko vergla 610RegistracijaLogin

 

 Intruder VS800 tesko vergla

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
intruder800
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 8
Godina imam : 39
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Intruder800
Na forumu od : 09.03.2015

Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitimened 12 tra 2015, 21:36

Dakle ako se neko susreo sa slicnim problemom, neka mi napise moguće uzroke...
Radi se o sljedecem. Motor dosta tesko okrene, ali okrene i upali nekako.... Kad se ugrije na neku radnu temperaturu anlaser jos teže vrti a ne rijetko i zastane pa onda opet napravi pola kruga ili krug i to je to.
Kad bi neko sa strane gledao reklo bi se da je akumulator izdahnuo, ali nije, ugrađen je NOV NOVCAT i odmah nakon uocenog problema odnesen na testiranje koje je pokazalo da je on u top stanju. Slijedeće sto sam uradio je da sam sknuo anlaser i odnio ga serviseru koji ga je otvorio i sve provjerio, piksne, cetkice i sve sto je trebalo. Vratim ga u motor ali nikakav pomak, sve isto.
Prije toga sam sarafcigerom spajao izlaze na automatu anlasera jer sam posumljao i na njega ali opet nista.
Deklo sam skidao ali ne i magnet jer nemam pneumatki pistolj i alat da ga skinem, pa tako nisam gledao kakav je onaj lezaj iza njega.

Ne pada mi vise nista na pamet? Ima li on neki dekompresor ili nesto tome slicno?
Dajte neke ideje gdje da trazim kvar?

kavica1
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Re: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitimened 12 tra 2015, 22:17

Sličan problem imao sam svojevremeno sa Intruderom 1500. Počeo je pokazivati identične simptome kod startanja kad je original akumulator oslabio i došao pred kraj radnog vijeka
(nakon 5 godina). Zatim sam kupio neki neoriginalni akumulator koji je doduše pasao dimenzijama i navedenim kapacitetom ( a naročito cijenom;) ) ali očito nije davao dovoljno startne struje pa su simptomi ostali više-manje isti. Motor bi ipak nekako upalio, a sve je bilo još izraženije kad bi jedan cilindar ostao u taktu kompresije. Često je trebalo ubaciti u brzinu i tako na mjestu malo cimnuti motor i pomaknuti klip u drugi položaj da anlaser *dobije zalet* u kompresiju. Akumulator je izdahnuo vrlo brzo tijekom sezone Razz Nakon toga kupio sam u servisu nejeftini original akumulator i nakon montaže sve se vratilo u normalu a navedeni simptomi su netragom nestali.
Dakle,obrati pažnju na akumulator. Test možeš napraviti i tako da sa krokodilima spojiš jači akumulator (od automobila) i ako onda prilikom startanja ne pokaže navedene simptome, definitivno je problem u (ipak) neadekvatnom akumulatoru.




[Vrh] Go down
intruder800
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 8
Godina imam : 39
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Intruder800
Na forumu od : 09.03.2015

Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Re: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitimened 12 tra 2015, 22:46

Easy probao sam i to ali apsolutno isto vergla No
[Vrh] Go down
intruder800
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 8
Godina imam : 39
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Intruder800
Na forumu od : 09.03.2015

Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Re: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitimened 12 tra 2015, 22:56

Evo i video

https://www.youtube.com/watch?v=-BH7SC_-fCU&feature=youtu.be
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8666
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Re: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitimepon 13 tra 2015, 06:44

Svaki put kad zaverglas akumulator ti se malo isprazni pa onda treba vremena dok se na ne napuni. Na videu se vidi kako nakon par normalnih paljenja pocne stekati. To je u biti i normalno, jer mu nisi dopustio da dođe k sebi. Spoji voltmetar pa vidi kako se ponasa napon prilikom paljenja. Ja isto sumnjam u akumulator
[Vrh] Go down
intruder800
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 8
Godina imam : 39
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Intruder800
Na forumu od : 09.03.2015

Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Re: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitimepon 13 tra 2015, 08:05

Po meni nov novcat akumulator nebi smjeo zastekati na trece verglanje i vruc motor? Al vec sam napisao da i kad ga preklemam na akumulator od auta da se isto ponasa
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Re: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitimepon 13 tra 2015, 08:48

intruder800 je napisao/la:
Po meni nov novcat akumulator nebi smjeo zastekati na trece verglanje i vruc motor? Al vec sam napisao da i kad ga preklemam na akumulator od auta da se isto ponasa

..ono na što dečki sumljaju posebice Easy je da postoji mogućnost da taj novi aku ima manju amperažu od originalnog... znači dali si stavio aku istih karakteristika kao i prijašnji imali isto ampersati[Ah], na stranu sada taj od auta... spoji voltmetar prilikom paljenja i vidi koliki ti je pad napona pri paljenju... provjeri kleme, odnosno kontakte i plusa a posebice minusa, odšarafi ih i počisti i klemu i masu na motoru to napravi i za alnaser i za akumulator... postoji mogućnost da su i one oksidirale pa pružaju svojevrstan otpor prolasku struje...
..nego inače motor ide normalno bez ikakvih problema kad upali!?

EDIT

..sada sam pogledao video i vidim po lampicama da ti je pad napona u nekom momentu vrlo velik jer se gotovo ugase... alnaser povuče puno struj, veliš da je repariran, počišćeni odnosno potokareni kontakti na rotoru i očišćeni šlicevi istih, dali su isprobani i otpri među svakim kontaktom, jesu li četkice OK???
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
intruder800
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 8
Godina imam : 39
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Intruder800
Na forumu od : 09.03.2015

Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Re: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitimepon 13 tra 2015, 09:19

Aku je originalni za ovog intrudera YB-16B-A1 i po njegovim papirima ima 200A startne snage. Provjeren je odmah nakon ugradnje i na aparatu za test akumulatora je pokazao puni kapacitet i snagu. Nisam probao spojiti Voltmetar da vidim pad napona ali cu probati i to. Kleme su čiste i uredne, Čak sam i sa akumulatora povukao dodatnu jaču žicu misleći da je masa loša, ali nije.
Motor ide odlicno kad upali, apsolutno nikakvih problema nema.
Prijatelj koji radi anlasere kaze da je sve uredu sa njim i da mu je sve pregledao. Četkice odlicne, kao i piksne.
Ja se u tu temamtiku ne razumijem ali nije ni da mu slijepo vjerujem, ipak ga on ne moze istestirati na stolu kao kad je pod opterecenjem.
Preostaje mi da nađem drugi polovan čisto za probu.
[Vrh] Go down
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 44
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Re: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitimepon 13 tra 2015, 13:29

hmmmm,tu se vidi drastičan pad napona,ovo sve što si naveo ima smisla ,ja sam se sa sličnim problemom susreo al na četverocilindričnoj mašini i tamo se ispostavilio da su kablovi probijali(od svječica).Zamijenili kablove i radilo je ko urica,barem u mom slučaju.
[Vrh] Go down
intruder800
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 8
Godina imam : 39
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Intruder800
Na forumu od : 09.03.2015

Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Re: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitimepon 13 tra 2015, 14:16

Vjerujem da bi kablovi i u vožni probijali scratch
[Vrh] Go down
Sponsored content





Intruder VS800 tesko vergla Empty
PostajNaslov: Re: Intruder VS800 tesko vergla   Intruder VS800 tesko vergla Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Intruder VS800 tesko vergla
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Intruder VS800 umjesto Dragstara 650
» Intruder 1400
» M1800R - Intruder ( moj )
» Intruder S-airbrush

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: