Početna stranicaPretraľnikVikendomanija 610RegistracijaLogin

 

 Vikendomanija

Go down 
+2
cro.chopper
Easy rider
6 posters
Autor/icaPoruka
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 00:35

U petak naručen motorom na redovni servis u Ljubljani, pa rekoh, kad smo već tamo,a i trodnevna prognoza je podnošljiva, ajmo malo organizirati vikend. Malo čeprkanja po internetu i destinacija je odabrana  dobar .
U AS Domžale/Honda stižemo u 13:00, motor odlazi u servis a mi na pivu sa ekipom iz dućana. Sat ćakule uz pivu i moto teme brzo prolazi, motor je spreman (filter,ulje i pregled 104 EUR-a) i nastavljamo dalje prema Kranju i dvodnevnoj bazi : hotel Bor u Hribu (kod Kranja).
Taman smo stigli da na terasi uhvatimo još malo sunca. Terasa, jezero, zubato sunce grije, patke plivaju, Laško pivo na stolu...u tom trenutku dobitna kombinacija  cuga .

Vikendomanija 6yfbid

Vikendomanija T8oygg

Vikendomanija 2qu1zww

Vikendomanija 2ak0o6h

Do večere kratka šetnja i foto session oko jezera, večera u hotelu,boca vina...petak...

Vikendomanija 10idmyx

Vikendomanija Nxlz6p

Vikendomanija Etwqpu

U subotu nakon doručka krećemo na prohladnih 7 C prema Ljubelju i Austriji. Malo serpentina i brzo smo na prijevoju. Dočekuje nas 5 C, vedro nebo i zubato sunce. Kratko zaustavljanje, malo pogleda na snijegom pokrivene planine, na Ljubelju iznad tunela skijalište uredno radi. Nekoliko fotografija i kroz tunel nastavljamo prema Klagenfurtu.

Vikendomanija Ern2xc

Vikendomanija 27wzs5v

Vikendomanija Lwu2h

Spuštamo se serpentinama...dobra vježbica za planirani posjet Dolomitima na ljeto.

Vikendomanija 2dlu9s1

Vikendomanija 30bci1c

Vikendomanija 2z7ipvl

Smirenom vožnjom, kako to već priliči i smatra se normalnim u Austriji, stižemo u Klagenfurt.Zastajemo u dućanu Moto opreme, tražimo kožne hlače,a usprkos solidnoj ponudi ne nalazimo adekvatne modele. Sami u dućanu pa smo i ugodno poćakulali sa ljubaznim prodavačem..Bolja polovica pronalazi jedne rukavice... Pa eto...bar nešto.

Vikendomanija Favsq0

Pomalo razočarani krećemo dalje idiličnom lokalnom cestom uz jezero prema 30-ak kilometara udaljenom Villachu.

Vikendomanija 211qv

Vikendomanija Ndqu1k


Eto prilike da konačno i ja posjetim taj opjevani Louis. Što reći...uspoređujući sa HR dućanima, ovo se čini kao neka druga planeta...i to u nekom drugom svemiru.  
Ali hlača opet...nema...
Tugu ubijamo,a gdje drugdje nego u birtiji...i to bajkerskoj birtiji,odmah preko puta Louisa.

Vikendomanija 2u8dmi9

Doći u Villah a ne obaći tek nekoliko kilometara udaljeni legendarni Faaker See bila bi zaista grijehota. Ugodan đir oko jezera, prometa gotovo da i nema, dosta restorana i kuća zatvoreno. Izgleda da je ovdje uz jezero ljetna sezona ipak jača od zimske. Vrijeme nas dobro služi, prohladno (cijeli dan oko 8-9 C) ali sunčano, GW uredno grije, pa je vožnja uz zimsku opremu čak i ugodna. Jedino hladni asfalt tjera na dodatni oprez.

Vikendomanija F2o8sm

Vikendomanija 14xdnh0

Na povratku prema Klagenfurtu pratim dva Austrijanca na motorima.Hm,hm...poštivanje brzinskih ograničenja ovdje očito spada u kulturu življenja. Pravi *easy ride* koji omogućava uživanje u životopisnim i nadasve bolesno urednim krajolicima. No,čak i u kulturnom okruženju postoje nekulturni i nemarni vozači. Prateći Austrijance, na jednoj ravnici nailazimo na traktor (i to onaj poveći), vozimo se brzinom oko 60 – 70 km/h, prvi motor uredno daje žmigavac i kreće u pretjecanje, a traktor u isto vrijeme u skretanje lijevo...bez žmigavca !! Austrijanac je već na lijevoj strani, panično kočenje (traktorist ga uopće nije registrirao ni nakon te situacije), uspijeva naglim manevrom zaobići traktor pozadi, suvozačica hlačama dohvaća traktor ali ipak ostaju u ravnoteži. Stajemo...što reći...na sreću osim malo zaprljanih hlača nije bilo druge štete. Danas im je zaista sretan dan !!  A traktor je produžio svojim putem, očito nesvjestan što se dogodilo pozadi. Kod rotora ispred Klagenfurta rastajemo se od Austrijanaca i krećemo nazad prema Ljubelju i dalje prema hotelu. Kratka stanka na prijevoju.

Vikendomanija Jhpis7

U hotel stižemo u sumrak, sauna, Laško...večera...nije taj bajkerski život ni toliko loš!!

Nedjelja ujutro....kiša i magla. Nažalost,otpada planirani izlet u obližnje Jezersko ( jedan od prijevoja prema Austriji). Oko 09:00 barem kiša prestaje, krećemo doma. Mokra cesta prati nas do Postojne, ali što je najvažnije, sve do doma ipak bez padalina. Već tradicionalno, neposredno prije granice zastajemo u pivnicu PEK na odlično tamno pivo iz domaće radinosti. Pred garažu stižemo oko podne...eto...ostalo i vremena za oprati motor.      
Sve u svemu, dobro ispunjen moto vikend, prijeđeno ukupno 480 zaista zanimljivih i životopisnih kilometara. Idemo dalje...
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Re: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 07:38

Lijepo, ali za mene ipak malo prehladno Smile

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Re: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 10:06

Lijepo !!!
[Vrh] Go down
izigoing
cro chopper forum
cro chopper forum
izigoing


Broj postova : 733
Godina imam : 39
Prebivalište : Split / Dugopolje
Vozim : HD Low Rider S(T)
Na forumu od : 18.08.2012

Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Re: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 12:05

počelo je počelo!! dobar dobar
ja idući vikend Zg-Sarajevo-Budva Smile
nadam se bez tih bijelih ledenih nakupina Very Happy
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Re: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 12:53

izigoing je napisao/la:
počelo je počelo!! dobar dobar
ja idući vikend Zg-Sarajevo-Budva Smile
nadam se bez tih bijelih ledenih nakupina Very Happy

ak ti bude motor gotov What a Face What a Face What a Face What a Face

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
izigoing
cro chopper forum
cro chopper forum
izigoing


Broj postova : 733
Godina imam : 39
Prebivalište : Split / Dugopolje
Vozim : HD Low Rider S(T)
Na forumu od : 18.08.2012

Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Re: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 12:56

cro.chopper je napisao/la:
ak ti bude motor gotov What a Face What a Face What a Face What a Face
affraid  daj me nemoj plašit, već sam rezervira smještaj u CG, ne ometaj ga, pusti ga da radi Very Happy puca1 glup
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Re: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 13:11

Sta ti radi? Prikolicu??? Very Happy

Btw Easy. Kakav je hotel. Mislo sam se zimus na skijanje bas u taj hotel. Daje Ceno Jaje dobar popust
[Vrh] Go down
izigoing
cro chopper forum
cro chopper forum
izigoing


Broj postova : 733
Godina imam : 39
Prebivalište : Split / Dugopolje
Vozim : HD Low Rider S(T)
Na forumu od : 18.08.2012

Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Re: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 13:18

kazu mi da sam posta veći majmun pa moran i veći ape stavit nemoj me glup
ode čoviku tema u zajebanciju.. a bas lipo počeja pisat sex of

[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Re: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 14:34

magna je napisao/la:


Btw Easy. Kakav je hotel. Mislo sam se zimus na skijanje bas  u taj hotel. Daje Ceno Jaje dobar popust

3 zvjezdice, uredno, TV u sobi, pogled na jezero, sauna, doručak švedski stol, večera po narudžbi a i dvije pizzerie su u neposrednoj blizini, ljubazno osoblje, za noćenje sasvim OK.
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Re: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 15:40

sezona voznji (na kontinentu) i putopisa je otpocela.. dancingbanana

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Sponsored content





Vikendomanija Empty
PostajNaslov: Re: Vikendomanija   Vikendomanija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vikendomanija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: