Početna stranicaPretraľnikDilema, molim pomoć ? 610RegistracijaLogin

 

 Dilema, molim pomoć ?

Go down 
+6
merla
Hyosung
Vladek
gaso999
cro.chopper
toni-hfc
10 posters
Autor/icaPoruka
toni-hfc
man
man
toni-hfc


Broj postova : 81
Godina imam : 43
Prebivalište : zagreb
Vozim : Dragstar 650 custom
Na forumu od : 03.07.2012

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimečet 18 pro 2014, 18:53

Mislim preći na flip up kacigu pa bih vas molio za savjet? Nolana svi hvale da je dobar ali bučan a o hjc-u nemam baš nekih pretjeranih informacija pa bih vas molio, pogotovo one koji koriste flip up kacige da mi kažu svoje mišljenje i razloge koju bi prije od ove 3-4 kacige izabrali ili nešto slično u tom cjenovnom rangu. Bitno mi je da kaciga nije bučna, ne vozim se skoro nikada iznad 150 ali bih volio da čujem svoje misli do te brzine Smile .Hvala
http://automotosport.hr/hjc/104-hjc-fs-maxn-.html
http://automotosport.hr/hjc/114-hjc-is-max-fu-.html
http://www.bim-bike.hr/hr/nolan-kacige/nolan-kacige-1/flip-up-kacige/n91/
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimečet 18 pro 2014, 19:11

Tema premještena!

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimečet 18 pro 2014, 20:36

Ja imam Nolan N91 flip i meni je skroz OK.
Dali si ti probao nolanku ili samo čitaš tuđa razmišljanja i komentare.
Prije nego sam kupio flip probao par modela i odlučio se za nolanku.
Možda nije najbolja ali mi je najbolje sjela!
Trebaš probati par modela pa se sam odluči jer nekom je ova bučna ona nije, nekog stišće nekog ne........
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimečet 18 pro 2014, 21:11

Roof je meni svjetlosnim godinama iznad Nolana po svemu, osim po antifog sistemu. Tu mi se Nolan kaciga pokazala besprijekornom.
Obje kacige su preklopne.
[Vrh] Go down
toni-hfc
man
man
toni-hfc


Broj postova : 81
Godina imam : 43
Prebivalište : zagreb
Vozim : Dragstar 650 custom
Na forumu od : 03.07.2012

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimečet 18 pro 2014, 22:33

nisam probao nolanicu već samo čitam po forumu ali nigdje ne mogu naći ništa o n91, ali za n 103 pišu da je dosta bučna. Sad imam integralnu held i to je ono što me iritira, nakon 70-80 ne čujem ni motor, ni promet, ama baš ništa a to bih volio promjeniti u idućoj sezoni pa ne bih htio opet grešku napraviti. Najveći problem je to što niti jedan dućan de dopušta probu kacige na motoru tj u vožnji tako da može ona lijepo izgledati koliko god hoće al ako nije to to......
[Vrh] Go down
Hyosung
man
man
Hyosung


Broj postova : 366
Godina imam : 27
Prebivalište : zg
Vozim : Kawasaki er5
Na forumu od : 13.09.2013

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimečet 18 pro 2014, 22:41

Nisam 100% siguran, ali mislim da Šepić commerce
ima mogućnost isprobavanja kacige u vožnji.
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimepet 19 pro 2014, 07:33

Ako ti je buka glavni problem onda nemoj prelaziti sa integralne na flip-up kacigu. I najbolja flip up kaciga ce biti glasnija od prosjecne integralne.

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
HP_fan
man
man
HP_fan


Broj postova : 346
Godina imam : 46
Prebivalište : Pula
Vozim : K 1600 GT
Na forumu od : 02.04.2010

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimepet 19 pro 2014, 12:09

Ja već 2 godine imam Nolan N104 i prezadovoljan sam. Prije sam imao neku "no name" integralku i Nolanica je daleko tiša. A u biti 95% vremena se vozim sa podignutom kacigom. Po kiši antifog odrađuje svoje vrhunski. Flip up mi je još dobra jer te zatvori i ispod brade kada je zatvorena.
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimepet 19 pro 2014, 13:33

HP_fan je napisao/la:
A u biti 95% vremena se vozim sa podignutom kacigom.

Da, tako na kraju ispadne, da se više vozi otvorena nego zatvorena. Imam dvije flip-up kacige, Nolan i MDS, po nivou buke su tu negdje, Nolanica mi je za nijansu udobnija i nešto je kvalitetnija izrada (adekvatno i omjeru cijene!).
Nisam ju imao, ali čitajući recenzije i iskustva sa foruma ispada da jedino Schubert u toj klasi ima bolju zvučnu izolaciju.
Flip-up kaciga je na koncu ipak jedno kompromisno i nadasve praktično rješenje,naročito u ljetnoj vožnji.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimepet 19 pro 2014, 13:53

Vladek je napisao/la:
Roof je meni svjetlosnim godinama iznad Nolana po svemu, osim po antifog sistemu. Tu mi se Nolan kaciga pokazala besprijekornom.
Obje kacige su preklopne.

Imao sam nolan n103 a sad imam roof boxer. Osim u izgledu nolan je daleko bolji od roofa. Udobnost im je tu negdi tj jako su udobne i jedna i druga ali to ovisi o obliku glave. Medjutim roof ti ne zatvori bradu odozdo pa vuce previse zraka ravno u oci. Narocito nezgodno kad je hladnije od 15. Takodjer nemozes zatvoriti ventilaciju na bradi sto svaka pa i najjeftinija kaciga moze. Nema ni suncani vizir a da ne govorim da nema piock. Po kisi je uzas magli se i nista ne vidim. Cijenovno su tu negdi tako da osim ako ne patis od izgleda (kao ja) nolan je najbolji best buy. Osim toga nolan 103 je bucna a 104 nije. Barem tako kazu, ja nisam probao 104. Shuber je za sve njih druga dimenzija kako po cijeni tako i po kvaliteti
[Vrh] Go down
toni-hfc
man
man
toni-hfc


Broj postova : 81
Godina imam : 43
Prebivalište : zagreb
Vozim : Dragstar 650 custom
Na forumu od : 03.07.2012

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimepet 19 pro 2014, 17:11

Probao N91 i N104 ne pašu mi nikako 😐 , brada mi je naslonjena na plastični flip up dio kacige. Po svemu je super ali to me iritira
[Vrh] Go down
freebee
man
man
freebee


Broj postova : 480
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb/Sibenik
Vozim : Aquila GV 250 EFI
Na forumu od : 03.10.2012

Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitimesub 20 pro 2014, 10:58

Šteta sto ti ne pase oblik. Meni je n104 skroz dobra i zimi i ljeti. Kvalitetna, nije toliko bucna, a opet u pola cijene od schubertice.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dilema, molim pomoć ? Empty
PostajNaslov: Re: Dilema, molim pomoć ?   Dilema, molim pomoć ? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dilema, molim pomoć ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Molim savjet
» Dilema
» Dilema oko odabira ape hangera
» molim savijet za gumu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: