Početna stranicaPretraľnikMikuni VM22 karburator 610RegistracijaLogin

 

 Mikuni VM22 karburator

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
emajan
man
man
emajan


Broj postova : 11
Godina imam : 49
Prebivalište : Bjelovar
Vozim : Qingqi Global Eagle 125
Na forumu od : 03.06.2014

Mikuni VM22 karburator Empty
PostajNaslov: Mikuni VM22 karburator   Mikuni VM22 karburator Icon_minitimečet 03 srp 2014, 09:18

Pitanje za znalce i čungalungaše.... ustvari dva pitanja...
Quingqi QM 125 2C, na njemi je mikuni vm22 karburator. Na zadnjoj četvrtini gasa pomalo se guši i trza kao da ne dobiva dovoljno goriva pa sumnjam da mu je stavljena premala glavna diza jer nikad ne znaš na koje se načine kinezi trude zadovoljiti EURO norme. E sad... Nije problem staviti veću dizu, ali veća diza bi tražila i više zraka, pretpostavljam. A ovaj faking karburator nema, ili ga ja ne mogu pronaći, vijak za podešavanje smjese  Shocked 

Obzirom da sam navikao na standardne karburatore, kraj ovog bi mogao samo sjest i plakat. E sad, pitanje glasi: da li mi se uopće isplati eksperimentirati sa većom dizom? Drugo pitanje je da li mi tko zna reći čemu služi ono crijevo (vidljivo na slici, na jednoj je prozirno, na drugoj slici crno) koje iz donjeg dijela motora vodi do "ono nešto" i iz toga u karb?

Karb je identičan ovom na ovim slikama...

http://www.petrolscooter.co.uk/pit-bike-vm22-mikuni-26mm-carburettor-for-pit-bikes-motorbikes-125cc-140cc.html
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mikuni VM22 karburator Empty
PostajNaslov: Re: Mikuni VM22 karburator   Mikuni VM22 karburator Icon_minitimečet 03 srp 2014, 09:52

probaj bez filtera pa.....sportski filter i zamataj na njega izolir traku dok ne dobiš odokativno tobar rad motora , i da da li je mijenjan auspuh ili je tvornički otvaran? igra i to ulogu
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Mikuni VM22 karburator Empty
PostajNaslov: Re: Mikuni VM22 karburator   Mikuni VM22 karburator Icon_minitimečet 03 srp 2014, 10:03

...postoji mogućnost da ti je u dizni neka trunka smeća pa ti ga guši, jesi ispuhao diznu i pogledao prohodnost... a ono crijevo na dnu čašice u slučaju preljevanja odvodi višak benzina

imaš ovdje nešto korisno;
www.3cyl.com/mraxl/manuals/carbtune/carbtune.htm
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
emajan
man
man
emajan


Broj postova : 11
Godina imam : 49
Prebivalište : Bjelovar
Vozim : Qingqi Global Eagle 125
Na forumu od : 03.06.2014

Mikuni VM22 karburator Empty
PostajNaslov: Re: Mikuni VM22 karburator   Mikuni VM22 karburator Icon_minitimečet 03 srp 2014, 10:19

ispuhao sam diznu, isprva sam imao osjećaj da je to bilo to, no nakon 5 sek full gasa vidio da nije. nije bilo promjene, nego mislim da moram nešto drugo probati. sad sam odvrnuo onu sifon-čašicu ispod pipice goriva i u njoj našao nekakav crveni talog, a nije rđa. kupio sam sad filter goriva (kojeg tvornički nema) i ubacit ću to, očistiti cijeli karb pa probati. Inače kad sam ga kupio, imao je 1100 km, napravio sam preko 2 tkm za mjesec dana i nemam pritužbe osim toga što me od prvog dana pati.

onaj donji odušak kužim, ali ono gornje crijevo ne znam čemu služi....
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Mikuni VM22 karburator Empty
PostajNaslov: Re: Mikuni VM22 karburator   Mikuni VM22 karburator Icon_minitimečet 03 srp 2014, 10:51

..koliko ja vidim na onom linku kaj sam ti stavio gore, trebao bi imati iglu za štelanje smjese ako je to taj karburator, piše da je VM serija
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Sponsored content





Mikuni VM22 karburator Empty
PostajNaslov: Re: Mikuni VM22 karburator   Mikuni VM22 karburator Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mikuni VM22 karburator
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Hyosung Aquila 250 - karburator i servis
» Honda Rebel CA125 - brtve za karburator

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: