Početna stranicaPretraľnikMZ problemi .za početak hrđa.. 610RegistracijaLogin

 

 MZ problemi .za početak hrđa..

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
ivek
man
man
ivek


Broj postova : 395
Godina imam : 35
Prebivalište : Varaždin
Vozim : MZ TS 250/1
Na forumu od : 18.02.2008

MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimepon 30 lip 2008, 10:09

eto došel sam na ideju da zdignem iz mrtvih starog dedinoh MZja ..našel sam neki manual na netu i počel sam ga pomalo rastepati....e sad pošto je odležal dugo pod plahtom i niko ga nije čistil dosta je zahrđavil pa sam odlučil pitati seokupno pučanstvo s čim da se rješim hrđe da dojdem do zdravog mesa...ako znate za neke sprejeve il neke tehnike pucajte..evo ovak zgleda jen dio...
MZ problemi .za početak hrđa.. Img0372aa1
naslov sam del takav jer sigurno budem imal još punooo pitanja u vezi MZja pa bum ih tu postavljal....probal budem ga složiti sa čim više orginalnih djelova jer mi je baš fora ovakav...nadam se da bum nalazil djelove..pozdrav
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimepon 30 lip 2008, 12:07

WD40

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimepon 30 lip 2008, 12:34

merla je napisao/la:
WD40
ne!

to je samo oksid a ne hrdja...uzmi samo i dobro ispoliraj!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimepon 30 lip 2008, 14:48

Da se ne zavaravaš nema učinkovitih sprejeva i posebnih tehnika , jer ovi dijelo koji su niklovani (bili niklovani ) a sad ih je obuzela hrđa tu si nećeš moći pomoći a da nedaš na obnovu postupka niklovanja . a što se tićše aluminijskih dijelova to dobra volja krpa i polir pasta . ofarbane dijelove a pohrđane ponova priprema i farbanje .

Al sam te utješio ali ja neznam do kojeg nivoa ti misliš restaurirati ili u opće ne misliš restaurirati nego mu dati novi izgled , a to je već druga prića
[Vrh] Go down
Kamikaza
cro chopper forum
cro chopper forum
Kamikaza


Broj postova : 1798
Godina imam : 66
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Virago XV535
Na forumu od : 29.12.2007

MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimepon 30 lip 2008, 16:10

Ko što vidim aluminijske dekle ti je napala tzv. aluminijska kuga. Skini dekle, fini (600-1000) šmirgl u ruke i udri (nije baš zabavan posao), a poslije toga polir pasta (najbolje autosol). Cilindar možeš dati ispjeskariti, a ako se poslije toga očeš zezati pofarbaj ga u crno, pa pobrusi rubove rebara. Za kromirane dijelove zavisi u kakvom su stanju. Ako je tek počela izbijati hrđa polir pasta će pomoći, iako nikad više neće biti ko novi. Možeš ih dati ponovno kromirati, ako su jednostavniji napravi ih od inoxa, a možeš ih dati i plastificirati.
[Vrh] Go down
http://www.voc-zagreb.hr/
ivek
man
man
ivek


Broj postova : 395
Godina imam : 35
Prebivalište : Varaždin
Vozim : MZ TS 250/1
Na forumu od : 18.02.2008

MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimepon 30 lip 2008, 21:48

eto danas sam uspel skinuti mašinu,karburator,filter,lanac,i sve ostale sitne djelove...planiram sve skinut da dobim čistu ramu i onda lepo skidanje s terolitkom hrđu i takve gluposti ,pa farbanje i onda polako sastavljanje uz zamjenu nekih otišlih djelova...i pošto je bil akomulator od 6 volti ja bi nabavil novoga i stavil sve na 12 volti...još nisam siguran kaj sve treba mjenjati osim svih žarulja, žaruljica i nekih žica....al kad dojdem do toga bute saznali rendeer rendeer ..hvala puno na savjetima...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimepon 30 lip 2008, 22:11

one'cha je napisao/la:
eto danas sam uspel skinuti mašinu,karburator,filter,lanac,i sve ostale sitne djelove...planiram sve skinut da dobim čistu ramu i onda lepo skidanje s terolitkom hrđu i takve gluposti ,pa farbanje i onda polako sastavljanje uz zamjenu nekih otišlih djelova...i pošto je bil akomulator od 6 volti ja bi nabavil novoga i stavil sve na 12 volti...još nisam siguran kaj sve treba mjenjati osim svih žarulja, žaruljica i nekih žica....al kad dojdem do toga bute saznali rendeer rendeer ..hvala puno na savjetima...

nemoj se zanositi sa promjenom sa 6 V na 12 V jer je tehnički neizvodiva barem ne ljudima koji razmišljaju na takav način . Imaš forum http://www.starikotaci.hr/forummz/ na kojem ćeš naći odgovore na moguća i nemoguća pitanja vezana za MZ . I moju malenkost ćeš tamo pronaći kao bivšeg ovlaštenog servisera za MZ .
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimeuto 01 srp 2008, 00:56

fat boy je napisao/la:
merla je napisao/la:
WD40
ne!

to je samo oksid a ne hrdja...uzmi samo i dobro ispoliraj!

a sto je hrdja ako nije oksid?
sto da uzme?
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimeuto 01 srp 2008, 00:59

Kamikaza je napisao/la:
Ko što vidim aluminijske dekle ti je napala tzv. aluminijska kuga.

ti bokca, vise ne idem u sjeverne krajeve. Onomad bijah u ČK i tamo na plocama vise obavijesti o svinjskoj kugi. Eto u VŽ aluminijske. Nije se za salit'....

lol!
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
ivek
man
man
ivek


Broj postova : 395
Godina imam : 35
Prebivalište : Varaždin
Vozim : MZ TS 250/1
Na forumu od : 18.02.2008

MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimeuto 01 srp 2008, 12:37

hvala deep za forum...informacija nikad na odmet...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimeuto 01 srp 2008, 14:46

one'cha je napisao/la:
hvala deep za forum...informacija nikad na odmet...

nema na čemu jer tamo ti ja obrađujem pojedina poglavlja u temi virtualna radiona pa mi se slobodno obrati ako ti što zapne . Da ne zamaramo ostale na ovom forumu sve što trebaš i hočeš saznati piši mi na MZ forumu .
[Vrh] Go down
ivek
man
man
ivek


Broj postova : 395
Godina imam : 35
Prebivalište : Varaždin
Vozim : MZ TS 250/1
Na forumu od : 18.02.2008

MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitimeuto 01 srp 2008, 21:08

deep je napisao/la:
one'cha je napisao/la:
hvala deep za forum...informacija nikad na odmet...

nema na čemu jer tamo ti ja obrađujem pojedina poglavlja u temi virtualna radiona pa mi se slobodno obrati ako ti što zapne . Da ne zamaramo ostale na ovom forumu sve što trebaš i hočeš saznati piši mi na MZ forumu .

ok budem rendeer
[Vrh] Go down
Sponsored content





MZ problemi .za početak hrđa.. Empty
PostajNaslov: Re: MZ problemi .za početak hrđa..   MZ problemi .za početak hrđa.. Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
MZ problemi .za početak hrđa..
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: