Početna stranicaPretraľnikKako ste krenuli sa preradom? 610RegistracijaLogin

 

 Kako ste krenuli sa preradom?

Go down 
+8
merla
Bosqeto
custom rider
mrljo#2
Easy rider
Lars_Viking
magna
martinx
12 posters
Autor/icaPoruka
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 13:58

Kako ste krenuli? Jeste li nesto sjebali pritom?

Nemam namjeru bas prckati po masini, mjenjati karburatore i podesavati paljenje (za pocetak) ali me ipak kopka, ako nesto zmrdam prilikom kozmetickih radova, ocu li ga znat slozit nazad.

Od alata ima kljuceve 10 i 13, kombinirke i probirstift (220V).  Embarassed 

OK, imam i cekic i spahtlu, ali nebi s time nista dirao...
[Vrh] Go down
https://route66.me
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 14:27

Ako ti se ne podrazumjeva kao prirodno kopati po motoru onda ni ne pocinji
Ako imas motor i nista do sad nisi napravio nemoj ni sad
Prerade /dorade motora su nagonski porivi. Raditi to samo da bi rekao da ti to sam radis nije dobar izgovor
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 14:49

magna je napisao/la:
Ako ti se ne podrazumjeva kao prirodno kopati po motoru onda ni ne pocinji
Ako imas motor i nista do sad nisi napravio nemoj ni sad
Prerade /dorade motora su nagonski porivi. Raditi to samo da bi rekao da ti to sam radis nije dobar izgovor

Imam ja nekoliko nagona koji me tjeraju, ali bi rado da sve bude isto ili bolje.

Hipotetsku situaciju da jednostavno krepa negdje na putu necu niti zamisljati.

Ono osnovno: svijecica, bobina, paljenje, dovod goriva bi ipak trebao i volio znati. Nisam do sada prckao jer nisam imao motor, tj. imao sam kratko NSU Pretisa i mijenjao sam dihtung na bloku jer je curilo ulje, prije intervencije Wink
[Vrh] Go down
https://route66.me
Lars_Viking
cro chopper forum
cro chopper forum
Lars_Viking


Broj postova : 1379
Godina imam : 36
Prebivalište : Matulji
Vozim : Kawa VN 800
Na forumu od : 09.06.2012

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 15:11

To se meni pitanje vrzmalo još odkad sam imao zingića pred 9 godina. Kako di ča sčim?

Onda počneš gledat sa aspekta mogućnosti - tu imam šaraf tu imam drugi šaraf na ovo se stavi nosač i onda dalje ... Malo po malo. MENI Je pomoglo gledanje okolo kako je to netko napravio ili kako uopće izgleda originalni dio od proizvođača. Valjda si dovoljno spretan i pametan da možeš zaključit kako nešto napravit. A za materijal i kvalitetu se obratiš ipak profićima koji to imaju kao zanat.

Probaj gledat CustomChrome i Highway Hawk i Kuryakyn (te ostale firme koje imaju aftermarket dijelove) - pogledaš sekciju = body, lighting, electric, itd itd.
Kad pronađeš dio vidi gdje se pripaše i VOILA'!

Onda se uzmeš motora i počneš skidat dio po dio - vidit na kojoj bazi funkc. Malo po malo.
[Vrh] Go down
http://lazarusboink.webs.com/
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimeuto 04 oľu 2014, 21:40

Lars_Viking je napisao/la:


Onda se uzmeš motora i počneš skidat dio po dio - vidit na kojoj bazi funkc. Malo po malo.

Kad jednom kreneš.....pa još kad te krene....teško je to malo po malo...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimesri 05 oľu 2014, 07:35

e pitanje,

a kako to ovi nasi lopovi gledaju na tehnickom, mislim na produzene komande i.......

zato sto imaju sliku motocikla prije te prerade, pa hoce li me  sex sex sex sex sex 
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimesri 05 oľu 2014, 08:36

...moj ti je savjet, da prvu stvar koju moraš prije bilo kakvog zahvata napraviti, nabaviš set ključeva (vilasti, okasti), set imbus i torax ključeva, set šerafcigera (križni, plosni), i možda jedne nasadne ključeve ("gedore") i pod obavezno service manual za svoj motor!. ona stara uvijek stoji "bez alata nema zanata".. manual pročitaj od p r v e stranice i već tamo ćeš pronaći alate koji ti trebaju za određeni zahvat, gledaj slike prostornih shema i upijaj... u tim shemama ti je detaljno nacrtan redosljed slaganja dijelova i opisan postupak slaganja istih.... na taj način pristupa "čačkanja" po motoru nebi smjelo biti pogreški!… za osnovne servisne zahvate i manje popravke bi trebao bit svatko sposoban....

..a što se tiče prerade, budi siguran da imaš potpunu viziju onoga što želiš u konačnici, nemoj glavinjati i preskakivati po stilovima jer ćeš potrošiti više novaca no što je potebno.., kad budeš siguran što želiš onda kreni s doradom, preradom, štogod već bilo... ako nisi u mogućnosti, netrebaš odmah sve odjednom, već slaži kao Lego kockice i na kraju ćeš dobiti zaokriženu i smišljenu cijelinu.
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimesri 05 oľu 2014, 09:22

Bitno je da imas neki plan a gresaka uvijek bude al to je i car toga posla,a i nauci se nesto
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimesri 05 oľu 2014, 09:33

Za pocetak s Amazona narucio "Building choppers for Dummies".  What a Face 



Ma zajebavam se malo, narucio sam neke Haynes opcenite prirucnike o principima rada, struji i sl., pa cu onda kasnije na konkretne detalje (servisni manual za svoj Vulcan).

Ono o alatu je bilo ipak malo karikirano prikazano.  Cool 
[Vrh] Go down
https://route66.me
Gost
Gost




Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimesri 05 oľu 2014, 11:05

pa nije valjda da nemaš nekog frenda koji je isto u tome ....pa zajedno ...nekako ,nešta......
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimesri 05 oľu 2014, 15:46

tekući problem je napisao/la:
pa nije valjda da nemaš nekog frenda koji je isto u tome ....pa zajedno ...nekako ,nešta......

Pa imam, evo cijeli forum... al' ste mi malo daleko.  Sad 

Ma naucio sam se ja raditi DTP, web stranice, prckati po mrezi i jos svasta nesto pa cu i ovo.  study 
[Vrh] Go down
https://route66.me
Gost
Gost




Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimesri 05 oľu 2014, 19:12

donesi mi iz amsterdama ... pljuga ....i kad ideš na more ja ti napravim  Very Happy Very Happy Very Happy 
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimesri 05 oľu 2014, 22:48

mrljo#2 je napisao/la:
...moj ti je savjet, da prvu stvar koju moraš prije bilo kakvog zahvata napraviti, nabaviš set ključeva (vilasti, okasti), set imbus i torax ključeva, set šerafcigera (križni, plosni), i možda jedne nasadne ključeve ("gedore") i pod obavezno service manual za svoj motor!. ona stara uvijek stoji "bez alata nema zanata".. manual pročitaj od p r v e stranice i već tamo ćeš pronaći alate koji ti trebaju za određeni zahvat, gledaj slike prostornih shema i upijaj... u tim shemama ti je detaljno nacrtan redosljed slaganja dijelova i opisan postupak slaganja istih.... na taj način pristupa "čačkanja" po motoru nebi smjelo biti pogreški!… za osnovne servisne zahvate i manje popravke bi trebao bit svatko sposoban....

..a što se tiče prerade, budi siguran da imaš potpunu viziju onoga što želiš u konačnici, nemoj glavinjati i preskakivati po stilovima jer ćeš potrošiti više novaca no što je potebno.., kad budeš siguran što želiš onda kreni s doradom, preradom, štogod već bilo... ako nisi u mogućnosti, netrebaš odmah sve odjednom, već slaži kao Lego kockice i na kraju ćeš dobiti zaokriženu i smišljenu cijelinu.

ovo je najpotpuniji savjet dobar 
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimesri 05 oľu 2014, 22:56

intruderprofa je napisao/la:
e pitanje,

a kako to ovi nasi lopovi gledaju na tehnickom, mislim na produzene komande i.......

zato sto imaju sliku motocikla prije te prerade, pa hoce li me  sex sex sex sex sex 

hoće  sex 

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimesri 05 oľu 2014, 23:00

merla je napisao/la:
intruderprofa je napisao/la:
e pitanje,

a kako to ovi nasi lopovi gledaju na tehnickom, mislim na produzene komande i.......

zato sto imaju sliku motocikla prije te prerade, pa hoce li me  sex sex sex sex sex 

hoće  sex 

Mislim da puno znaći i kod koga ideš na tehnički, zadni puta sam bio cijelih 3 minute na tehničkom! Sv. Nedjelja Smile
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimepon 10 oľu 2014, 18:19

Evo stigla literatura...  Cool 

Kako ste krenuli sa preradom? Knjige
[Vrh] Go down
https://route66.me
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimepon 10 oľu 2014, 19:20

martinx je napisao/la:
Evo stigla literatura...  Cool 

Kako ste krenuli sa preradom? Knjige
Eto sad na čitanje pa onda udri  dobar3 
[Vrh] Go down
rikitumba
man
man
rikitumba


Broj postova : 285
Godina imam : 60
Prebivalište : split
Vozim : kawasaki en 500
Na forumu od : 07.05.2013

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimepon 10 oľu 2014, 22:01

S obzirom da sam nedavno svoju mašinu servisirao mogu ti poslati manual
pa ako ga se držiš nećeš falit  Very Happy 
[Vrh] Go down
http://www.ramico.info
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimeuto 11 oľu 2014, 07:44

martinx je napisao/la:
Kako ste krenuli sa preradom?

Malo sam razmislio kako sam ja krenuo i pala mi pjesma na pamet od Vatrenog poljubca: "...navrat, nanos i na svoju ruku!"
E tako sam ja krenuo...
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimeuto 11 oľu 2014, 10:50

Vladek je napisao/la:
martinx je napisao/la:
Kako ste krenuli sa preradom?

Malo sam razmislio kako sam ja krenuo i pala mi pjesma na pamet od Vatrenog poljubca: "...navrat, nanos i na svoju ruku!

 dobar 
[Vrh] Go down
https://route66.me
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitimeuto 11 oľu 2014, 10:51

rikitumba je napisao/la:
S obzirom da sam nedavno svoju mašinu servisirao   mogu ti poslati manual
pa ako ga se držiš nećeš falit  Very Happy 

Imam pdf za C model (noviji od mojega). Ako imas za A model, salji.  dobar

Citao jucer prije spavanja onaj Haynesov prirucnik. Joj, divote. Sve fino objasnjeno, nacrtano, pojmovi koje sam znao na Hrvatsko-Njemackom, sad su objasnjeni na engleskom... Slova, helvetica, lagano za citanje...  dobar 
[Vrh] Go down
https://route66.me
Sponsored content





Kako ste krenuli sa preradom? Empty
PostajNaslov: Re: Kako ste krenuli sa preradom?   Kako ste krenuli sa preradom? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako ste krenuli sa preradom?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Jinlun 250
» Bojanje kroma ... kako?
» Kako ga srediti!?
» Kako gasite motor

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: