Početna stranicaPretraľnikKoji je bike najbolji za preradu? 610RegistracijaLogin

 

 Koji je bike najbolji za preradu?

Go down 
+6
Bosqeto
cro.chopper
i.k.b
lukylipik
merla
martinx
10 posters
Autor/icaPoruka
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimečet 21 stu 2013, 15:42

Evo ide zima. Oni koji imaju grijanu garazu, serafit ce nesto a mi ostali cemo planirati...

Nego da ne gnojim previse, postavlja se pitanje: Koji je bike najzgodniji za preradu?
Mislim na nesto kao Captain America samo nesto umjerenije (oficirusa Europa).

Ovaj moj EN500 mi se ucinio kao napola gotov, ali ispada da bi me duza vilica, raked trees, forward controle i ostale sitnice kostale kao tri (ajd, barem kao dva) motora, pa cu se ograniciti samo na ostale sitnice (ape, rucke, pegovi).

Ako tj. kad odlucim preci na veci motor, sta da biram, kako bi zadovoljio svoje zelje za doradom?
[Vrh] Go down
https://route66.me
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimečet 21 stu 2013, 15:49

u americi su (osim HD) za prerade jako popularni yamaha xv650. ima na net-u puno slika prerada tog motora.Naravno jedna od boljih baza za preradu su HD sporsteri. isto tako popularni su Honde cb (starija godišta). u biti ti je bitno da motor nije skup, nije komplicirana mehanika (radi prerade), i da su dijelovi dostupni...
ako želiš egzotiku onda je samo nebo granica...

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimečet 21 stu 2013, 15:59

... mislim da je za preradu najbolji onaj motor kojeg pocnes rezati!
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimečet 21 stu 2013, 16:16

merla je napisao/la:
u biti ti je bitno da motor nije skup, nije komplicirana mehanika (radi prerade), i da su dijelovi dostupni...
Nista egzoticno mi nije u planu. "Samo" duza vilica, spusteno sjedalo, ape i produzene kontrole.

HD je ultimate goal jednog dana (sto prije to bolje), ali me kod sportstera brine njegova velicina tj. nedostatak iste. Wink 
[Vrh] Go down
https://route66.me
i.k.b
man
man
i.k.b


Broj postova : 133
Godina imam : 30
Prebivalište : Duga Resa
Vozim : qingqi qm125
Na forumu od : 06.09.2012

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimečet 21 stu 2013, 16:18

lukylipik je napisao/la:
... mislim da je za preradu najbolji onaj motor kojeg pocnes rezati!
haha čovijek je sve rekao Very Happy  koji god motor imaš, ako imaš viziju u glavi što želiš od njega, stavi na papir i kreni.. za sva ostala pitanja tu je google, tu ima sve kaj ti treba Very Happy 

p.s.. mislim da su od prerada bobberi najisplativiji jer poskidaš i srežeš više nego što staviš na njega.. ali svatko ima svoje..
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimečet 21 stu 2013, 16:23

Nije problem odrezat, ali treba onda i zasvasat nazad i to ravno i jednako, da nebu "na hero", e tu se vec nebi stel mesati "vute zanate" kak bi reko Draz Katalenic. Nisam bas tudum totalni ali bi se ogranicio na odserafljivanje i zaserafljivanje. Cool

Evo idem trazit duze cijevi za vilice za svog Vulcana i ispada kako ima za sve osim za njega... Embarassed zato sam pitao, koji su motori najpopularniji za prerade jer za njih vjerojatno ima vise djelova.
[Vrh] Go down
https://route66.me
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimečet 21 stu 2013, 17:07

da, zavisi puno i kaj hoćeš na kraju jelte Exclamation Exclamation Exclamation 
u zadnje vrijeme su popularne prerade manjih motora odnsono manjih kubikaža, to valjda ide s ovom nastalom krizom Smile

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimesub 23 stu 2013, 10:23

posto vidim da te ocarava duga vilica....

pogledaj kako je nas Vladek napravio spektakl od Viraga 535 dobar 
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimesub 23 stu 2013, 16:12

Bosqeto je napisao/la:
posto vidim da te ocarava duga vilica....

pogledaj kako je nas Vladek napravio spektakl od Viraga 535 dobar 
Aaa....čekaj, čekaj...nije još gotovo! Još ponešto je u fazi promjene, prerade. Motor će u punom sjaju zasjati na proljeće.
Tada ću i pokušati sastaviti popis djelova koji su korišteni...

Već sam u jednoj drugoj temi napisao da se produžena AME vilica (dakle legalna sa TUV-om) može polovna nabaviti za cca. 500 €
Moja preporuka kupiti čitav motor koji ima djelove koji su ti potrebni. Poskidaš što ti treba i ostatak motora prodaš u djelove. Treba ti malo vremena, ali dobiš povrat novca nazad.


Kada bih ja sada birao koji bi mi bio idući motor nakon viraga za preradu onda bih išao (sa srednjim budžetom koji m raspolažem) na VN 800, ili bih uzeo kao drugi motor yamahu xs 650.

Ali neznam tko je prije mene napisao - svaki motor je dobar za preradu! Danas na internetu imaš brdo slika svih mogućih prerada i odmah možeš dobiti ideju tj. okvir za izgled svog motora.
[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimesub 23 stu 2013, 17:33

lukylipik je napisao/la:
... mislim da je za preradu najbolji onaj motor kojeg pocnes rezati!

..... kako lepo rečeno .....nisi ti džaba osedio roker roker roker ....
[Vrh] Go down
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimesub 23 stu 2013, 21:53

Mozda bi to bio razlog za poseban thread, ali Vladek (i ostali naravno) daj napisi adresu nekog njemackog moto oglasnika.
[Vrh] Go down
https://route66.me
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimened 24 stu 2013, 00:01

martinx je napisao/la:
Mozda bi to bio razlog za poseban thread, ali Vladek (i ostali naravno) daj napisi adresu nekog njemackog moto oglasnika.
ebay.de - jedini kojeg koristim!
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimeuto 26 stu 2013, 23:17

Koji je bike najbolji za preradu? Thinker
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimesri 27 stu 2013, 09:24

iagree 

slatke muke....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimeuto 17 pro 2013, 05:59

ako ne guštaš u preradi , onda nije "pravi" , to mi pitanje sliči na ono "......koja je najbolja rock stvar" , sve je stvar ukusa i srazmjera srce/razum , djelova ima za sve , kada se zakopaš u neki problem i zavoliš to - nema van , a kaj košta da košta .....meni je recimo i jako veliki gušt nabavljati dijelove s raznih strana , i svaki dio ima svoju priču , druženje u pozadini priče, sharenje dijelova ko nekada klinci s sličicama .....
netko doživi šum na srcu kad recimo nađe novu radilicu u masnom papiru za MZ ili NSU , a neko ni nema nekih "tikova " kad recimo nabavi mašinu od showelheada koju če mu neki servis složiti u neku ramu ......
nekom zlato - nekom blato
nađi svoj i taj je najpopularniji , a vjeruj mi kad kreneš , vidjeti ćeš koliko ima još likova koji su u tome kao i ti ( no tu več ima i "patologije", pozerstva, čistih trgovaca, ali ima za svakog ponešto ).
znači najpopularniji je TVOJ !!I i da ga radiš sam , po meni ako ga drugi slažu TO - NIJE TO
no to več ni nije tema ovog posta roker 
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimeuto 17 pro 2013, 10:56

Po mom, najbolji za prerade od ovih naših motora su oni koji imaju stražnju vilicu "softail" tipa (dakle, ogibljena imitacija hardtaila)... Kod njih je sic uvijek niži nego kod običnog ovjesa s amortizerima sa strane.
Honda Shadow 600, Kawasaki VN 800 i 900, Drag-star i Wild star Yamahe i slično.

Moji aduti su Shadow 600 za choppere i bobbere, VN 800 za bobbere i Wild star za clean-look cruisera.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
martinx
cro chopper forum
cro chopper forum
martinx


Broj postova : 1107
Godina imam : 59
Prebivalište : Amsterdam
Vozim : VN900 custom
Na forumu od : 28.11.2012

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimeuto 17 pro 2013, 17:14

tekući problem je napisao/la:
ako ne guštaš u preradi , onda nije "pravi" , to mi pitanje sliči na ono "......koja je najbolja rock stvar"

Gle, ja bi u prvom redu zelio gustati u rezultatima (za pocetak). Od rezanja i svasanja bi se sklonio, jer nemam bas previse prakse na tom polju. Dakle ostaje mi odserafit i zaserafit (mozda nesto drugo umjesto orginala).

Vilice su mi recimo 36mm u promjeru, pa mi nije bas niti lako nac (duzu) alternativu, i takvih 12 i kusur detalja...
Ima toga ponesto u USA, ali nas jebe cijena postarine i eventualna carina. Mozda ako potpisu USA i EU taj ugovor o trgovinskoj razmjeni...

A zima je duga, pa trebamo se o necem razgovarat, pa ak treba mozemo napravit i kompilaciju cestovnog roka, jer ona HDova kompilacija bas i nije neka...
[Vrh] Go down
https://route66.me
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitimeuto 17 pro 2013, 19:11

fora je sve sam napraviti ali mislim da nitko od nas ili rijetki majstori imaju znanje ili opremu/alat stvarno napraviti SVE.

tokarenje, varenje, izrezivanje, tapiciranje, lakiranje....to na kraju uvijek zavrsi kod "specjalista". I specijaliziranje radionice za prerade imaju svoje majstore za specificne zahvate.

Imajuci to u vidu, tesko je napraviti razliku i reci sto je "prava" prerada, a sto "foliranje"...

Mislim da je svatko od nas tko je ista radio na motoru unjeo puno sebe u taj posao, a tko je pobrusio var je stvar tehnikalije i mogucnosti i nebi trebalo odredjivati jel to prava prerada ili ne.

Ja sam osobno serafio jako puno u zivotu i lezao pod raznim autima i motorima mogu reci iznad prosjeka, napravio brdo generalki, limarije, pripremio za lakiranje hrpu auta....i sve to na cesti i sve to prije 20+ godina.

Moju preradu trenutno radi netko drugi, ali niti jedan zarez ili var ne ide mimo mojih ideja i detaljnih promisljanja. Moj motor je potpuna prerada u kojoj je netko drugi vario i rezao, ali za finalni rezultat, kao i za svaki i najsitniji detalj i rjesenje na motoru sam odgovoran ili zasluzan ja direktno...i to me veseli i ne umanjuje vrijednost same prerade.....na kraju uvijek netko drugi napravi barem nesto....




[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
Sponsored content





Koji je bike najbolji za preradu? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bike najbolji za preradu?   Koji je bike najbolji za preradu? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koji je bike najbolji za preradu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dijelovi za preradu
» ako nekom nedostaju ideje za preradu...
» NAJBOLJI MOTOSUSRET
» Najbolji motori za prerade??

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: