Početna stranicaPretraľnikulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate 610RegistracijaLogin

 

 koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate

Go down 
+4
Kingman
zanotti
Ivan-Shadow
Bosqeto
8 posters
Autor/icaPoruka
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimesub 12 lis 2013, 13:47

evo doslo na red mjenjanje ulja pred zimu,
dosada sam koristio Silkolene 20w50 mineralno i mjenja se svako 6 000 km,

mestar mi je poceo dilati Motula,
pa ima neko sintetsko 20w50 za chopce,

godinama koristim mineralno ulje i nisam u choppca nikada livao sintetiku,
pa me zanima kakva su iskustva i eventualne preporuke kolega sa foruma Question 
[Vrh] Go down
Ivan-Shadow
man
man
Ivan-Shadow


Broj postova : 321
Godina imam : 46
Prebivalište : Kastav
Vozim : Honda Shadow VT 750 ACE
Na forumu od : 18.11.2012

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimesub 12 lis 2013, 19:13

Ja sam u Hondu Shadow ACE 750 stavio Motul 10w40. Cijena je inace 110kn litra,ali je bilo na akciji 15%. Jedina razlika naspram Yamaha je vodeno hladjenje. Interval kod Honde je 12000km.
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimened 13 lis 2013, 00:35

Polusintetika ili mineral...za zrakom hlađene full sintetika baš i nije,barem što se Yamahe tice.
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimened 13 lis 2013, 08:23

zanotti je napisao/la:
Polusintetika ili mineral...za zrakom hlađene full sintetika baš i nije,barem što se Yamahe tice.
koje bi ti preporucio polusintetsko,odnosno koje ti koristis Question 
[Vrh] Go down
Kingman
cro chopper forum
cro chopper forum
Kingman


Broj postova : 541
Godina imam : 49
Prebivalište : Sesvete
Vozim : GSX 1400
Na forumu od : 31.05.2009

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimened 13 lis 2013, 09:35

Mislim da ti nije pametno nakon mineralnog uljevati sintetiku u mašinu. A ako ti je to "meštar" predložio, onda bi bilo dobro da uz ulje promjeniš i meštra Wink 
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimened 13 lis 2013, 10:30

Bosqeto je napisao/la:
zanotti je napisao/la:
Polusintetika ili mineral...za zrakom hlađene full sintetika baš i nije,barem što se Yamahe tice.
koje bi ti preporucio polusintetsko,odnosno koje ti koristis Question 
Meni se najbolje pokazala Polusintetika Yamalube 20w50
ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate 21mdx7o
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimened 13 lis 2013, 12:24

Kingman je napisao/la:
Mislim da ti nije pametno nakon mineralnog uljevati sintetiku u mašinu. A ako ti je to "meštar" predložio, onda bi bilo dobro da uz ulje promjeniš i meštra Wink 
mestar to nije predlagao,samo mi hvali taj Motul,
dok mi Dragger kaze da se Motul uzasno pokvario zadnjih godina,
ljudi koji ga koriste su se zalili na zvuk koji masina proizvodi,
saltanje itd Exclamation 

a da li moze poslije mineralnog ici ova Yamalub polusintetika Question 
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimened 13 lis 2013, 14:02

Bosqeto je napisao/la:
Kingman je napisao/la:
Mislim da ti nije pametno nakon mineralnog uljevati sintetiku u mašinu. A ako ti je to "meštar" predložio, onda bi bilo dobro da uz ulje promjeniš i meštra Wink 
mestar to nije predlagao,samo mi hvali taj Motul,
dok mi Dragger kaze da se Motul uzasno pokvario zadnjih godina,
ljudi koji ga koriste su se zalili na zvuk koji masina proizvodi,
saltanje itd Exclamation 

a da li moze poslije mineralnog ici ova Yamalub polusintetika Question 

...i ja se slažem da motul, mislim da je to onaj 3000 nešto 20W50 nije bogzna kaj, barem meni nije bio na Sportsteru, poslije njega sam ulio Liqi Moly 20W50 i mašina je radila nešto tiše....
..mislim da se o ovome već nešto pisalo, no reći ću i ovdje vizuelna razlika između novog Motula i Liqui-a je bila kao da se uspoređuje lagano zagorjelo, tamnije ulje, dok je Liqui zlatno žute boje.....mislim da se tu radi o količini recikliranog ulja, koje je svaki proizvođač dužan disperzirati u novo ulje.
...negdje sam čitao a i debatirali smo već o tome da, sintetička ulja imaju bolje ispiranje i aditive koji na starijim mašinama pogonjenim mineralnim uljem mogu isprati naslage gareži i šta ti ja znam, čega sve ne tak da se u tim slučajevima dogodi da ti makina propiša i dođe do nešto veće potrošnje ulja...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimened 13 lis 2013, 16:03

mrljo#2 je napisao/la:
Bosqeto je napisao/la:
Kingman je napisao/la:
Mislim da ti nije pametno nakon mineralnog uljevati sintetiku u mašinu. A ako ti je to "meštar" predložio, onda bi bilo dobro da uz ulje promjeniš i meštra Wink 
mestar to nije predlagao,samo mi hvali taj Motul,
dok mi Dragger kaze da se Motul uzasno pokvario zadnjih godina,
ljudi koji ga koriste su se zalili na zvuk koji masina proizvodi,
saltanje itd Exclamation 

a da li moze poslije mineralnog ici ova Yamalub polusintetika Question 
...i ja se slažem da motul, mislim da je to onaj 3000 nešto 20W50 nije bogzna kaj, barem meni nije bio na Sportsteru, poslije njega sam ulio Liqi Moly 20W50 i mašina je radila nešto tiše....
..mislim da se o ovome već nešto pisalo, no reći ću i ovdje vizuelna razlika između novog Motula i Liqui-a je bila kao da se uspoređuje lagano zagorjelo, tamnije ulje, dok je Liqui zlatno žute boje.....mislim da se tu radi o količini recikliranog ulja, koje je svaki proizvođač dužan disperzirati u novo ulje.
...negdje sam čitao a i debatirali smo već o tome da, sintetička ulja imaju bolje ispiranje i aditive koji na starijim mašinama pogonjenim mineralnim uljem mogu isprati naslage gareži i šta ti ja znam, čega sve ne tak da se u tim slučajevima dogodi da ti makina propiša i dođe do nešto veće potrošnje ulja...
da li moze doci do nekog ostecenja ili samo jednostavno vise trosi ulje?
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimened 13 lis 2013, 17:23

Bosqeto je napisao/la:
mrljo#2 je napisao/la:
Bosqeto je napisao/la:
Kingman je napisao/la:
Mislim da ti nije pametno nakon mineralnog uljevati sintetiku u mašinu. A ako ti je to "meštar" predložio, onda bi bilo dobro da uz ulje promjeniš i meštra Wink 
mestar to nije predlagao,samo mi hvali taj Motul,
dok mi Dragger kaze da se Motul uzasno pokvario zadnjih godina,
ljudi koji ga koriste su se zalili na zvuk koji masina proizvodi,
saltanje itd Exclamation 

a da li moze poslije mineralnog ici ova Yamalub polusintetika Question 
...i ja se slažem da motul, mislim da je to onaj 3000 nešto 20W50 nije bogzna kaj, barem meni nije bio na Sportsteru, poslije njega sam ulio Liqi Moly 20W50 i mašina je radila nešto tiše....
..mislim da se o ovome već nešto pisalo, no reći ću i ovdje vizuelna razlika između novog Motula i Liqui-a je bila kao da se uspoređuje lagano zagorjelo, tamnije ulje, dok je Liqui zlatno žute boje.....mislim da se tu radi o količini recikliranog ulja, koje je svaki proizvođač dužan disperzirati u novo ulje.
...negdje sam čitao a i debatirali smo već o tome da, sintetička ulja imaju bolje ispiranje i aditive koji na starijim mašinama pogonjenim mineralnim uljem mogu isprati naslage gareži i šta ti ja znam, čega sve ne tak da se u tim slučajevima dogodi da ti makina propiša i dođe do nešto veće potrošnje ulja...
da li moze doci do nekog ostecenja ili samo jednostavno vise trosi ulje?
,ma mislim da nemože doć do nikakvog oštećenja, gradacija ulja je ista ... sintetika je postojanija i manje podložna kemijskim promjenama usljed visokih temp od mineralnog ulja.
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimepon 14 lis 2013, 17:12

mrljo#2 je napisao/la:
Bosqeto je napisao/la:
mrljo#2 je napisao/la:
Bosqeto je napisao/la:
Kingman je napisao/la:
Mislim da ti nije pametno nakon mineralnog uljevati sintetiku u mašinu. A ako ti je to "meštar" predložio, onda bi bilo dobro da uz ulje promjeniš i meštra Wink 
mestar to nije predlagao,samo mi hvali taj Motul,
dok mi Dragger kaze da se Motul uzasno pokvario zadnjih godina,
ljudi koji ga koriste su se zalili na zvuk koji masina proizvodi,
saltanje itd Exclamation 

a da li moze poslije mineralnog ici ova Yamalub polusintetika Question 
...i ja se slažem da motul, mislim da je to onaj 3000 nešto 20W50 nije bogzna kaj, barem meni nije bio na Sportsteru, poslije njega sam ulio Liqi Moly 20W50 i mašina je radila nešto tiše....
..mislim da se o ovome već nešto pisalo, no reći ću i ovdje vizuelna razlika između novog Motula i Liqui-a je bila kao da se uspoređuje lagano zagorjelo, tamnije ulje, dok je Liqui zlatno žute boje.....mislim da se tu radi o količini recikliranog ulja, koje je svaki proizvođač dužan disperzirati u novo ulje.
...negdje sam čitao a i debatirali smo već o tome da, sintetička ulja imaju bolje ispiranje i aditive koji na starijim mašinama pogonjenim mineralnim uljem mogu isprati naslage gareži i šta ti ja znam, čega sve ne tak da se u tim slučajevima dogodi da ti makina propiša i dođe do nešto veće potrošnje ulja...
da li moze doci do nekog ostecenja ili samo jednostavno vise trosi ulje?
,ma mislim da nemože doć do nikakvog oštećenja, gradacija ulja je ista ... sintetika je postojanija i manje podložna kemijskim promjenama usljed visokih temp od mineralnog ulja.
falalepa 
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimepet 18 lis 2013, 22:07

zbog jednostavnosti i extra cijene koju mi daje vlasnik zastupnistva,
ostao sam na Silkolene v-twin 20w50 mineralno Very Happy 
uljni filter Hi Flo,

Wild je odradio prvih 10 000 km,
odnosno mojih 6 500 od polovine 4-og mjeseca cheers 

Boze podrzi biker2 
[Vrh] Go down
mihagor1
man
man
mihagor1


Broj postova : 192
Godina imam : 53
Prebivalište : Slavonija - Dalj
Vozim : Yamaha Dragstar XVS 1100A VP16
Na forumu od : 14.02.2010

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimesri 02 tra 2014, 22:35

Ja jučer, sam uz YouTube majstore, promijenio filter i ulje u Yamahi. Motul mineralno 3000 20w50 sa Motul polusint. 5100 15w50, valjda će se dobro pokazati. I da, e jesu Japanci zakomplicirali s filterom ulja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimesri 02 tra 2014, 23:18

mihagor1 je napisao/la:
e jesu Japanci zakomplicirali s filterom ulja.

Nije to ništa. Ja sam neki dan tražio pola sata šipku za mjerenje nivoa ulja na svom Audiu A4, da bi jelte kao odgovorni vlasnik vozila pod garancijom provjerio nivo ulja i nadotočio ako treba. Na kraju sam skužio da ga auto uopće nema (sve elektronika). Imam auto 2 i pol godine. Šta ćeš. Papak  Bohmann 
[Vrh] Go down
Gost
Gost




ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimečet 03 tra 2014, 05:41

Bitno da vlazi
 roker i
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimepet 04 tra 2014, 09:39

Ture je napisao/la:
mihagor1 je napisao/la:
e jesu Japanci zakomplicirali s filterom ulja.

Nije to ništa. Ja sam neki dan tražio pola sata šipku za mjerenje nivoa ulja na svom Audiu A4, da bi jelte kao odgovorni vlasnik vozila pod garancijom provjerio nivo ulja i nadotočio ako treba. Na kraju sam skužio da ga auto uopće nema (sve elektronika). Imam auto 2 i pol godine. Šta ćeš. Papak  Bohmann 

najveca glupost  Razz  Razz 
kod mog starog na C klasi takodjer nema sipke  Bohmann Bohmann 

ne mogu da vjerujem da se inzinjeri oslanjaju na elektroniku glede te *mrtve osnove*  puca1 
[Vrh] Go down
Easy rider
cro chopper forum
cro chopper forum
Easy rider


Broj postova : 1021
Godina imam : 62
Prebivalište : World wide
Vozim : Gold Wing, Piaggio X10
Na forumu od : 11.04.2008

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimepet 04 tra 2014, 14:09

U GW bilo mineralno ulje za prvih 1000 km i razrađivanje.
Na prvom servisu i za nadalje stavili Repsol sintetiku.
Na bivšem Intruderu 1500 (zračno hlađenje) isto su mi u ovlaštenom servisu stavljali sintetiku.
[Vrh] Go down
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitimesub 05 tra 2014, 00:48

Obzirom na kubikažu nisam kompetentan ali obzirom na okretaje (zavrtao sam ga do 12000 u gradu, u startu sa semafora) mogu napisat:
Najprije mi je serviser stavljao "People who know"... (Valvoline) ide mi 20w-40... kad sam promijenio servisera, rekli su mi, da je polusintetsko: "Ipone"... pa sam dobio na poklon od Moto Pulsa Total, 3 litre, i dokupio četvrtu, tako je 2 izmjene bilo sintetsko... i za kraj j motor otišao s Motulom 7000, 130 Kn litra, jbt takvu cijenu... sve ovo ranije bilo ispod 100 Kn...
Dakle, samo maslinovo nisam stavio...  Cool Cool Cool
[Vrh] Go down
Sponsored content





ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Empty
PostajNaslov: Re: koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate   ulje - koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
koje ulje mineralno ili sintetiku preferirate
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koje ulje za dragstar 650 ?
» Sportster 883 koje ulje ???
» Koje je po vama bolje ulje?
» Koje ulje u kawasaki eliminator 125
» Ulje za VN 900

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Održavanje motocikla i opreme-
Forum(o)Bir: