Početna stranicaPretraľnikIzlet u Italiju 610RegistracijaLogin

 

 Izlet u Italiju

Go down 
+13
darko68
Drifter
vroc-bobi
pinky
Safet(y)
cro.chopper
Bosqeto
Kicho
gaso999
Vilko
Zlac
Karlo
Deno
17 posters
Autor/icaPoruka
Deno
man
man
Deno


Broj postova : 228
Godina imam : 50
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : Kad stignem
Na forumu od : 18.09.2012

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimepon 19 kol 2013, 21:02

Nije loše nekada i malo neplanski zalutati. Godinama putujem i nikada mi se nije dogodilo da sam se uspio držati plana kojega sam zacrtao u sobi uz cigaretu, planirajući putovanje.
I uvijek bude bolje nego je zamišljeno.
Zato smo ove godine draga i ja natovarili našeg VN-a i krenuli pa što bude. Polazak u rano jutro, prognoza vremena idealna, cilj Crikvenica.

Izlet u Italiju Hprh
Izlet u Italiju G12o
Izlet u Italiju G5g6
Izlet u Italiju 7tuu
Izlet u Italiju Nnv6


Od Slavonskog Broda zapalili smo dio autoputom do Popovače pa se odvojili prema Petrinji i staroj karlovačkoj. Nažalost, nije cesta baš u dobrom stanju što je zaista šteta jer je taj dio Hrvatske jedan od najljepših za vožnju.
Ajd dobro, bili smo uglavnom sami na cesti, petak je i nema prometa prema moru. Lagano uživanje,
stajanje na kavu tu i tamo i stižemo na cilj.
U Crikvenici, kao uglavnom i na cijeloj našoj obali velike su gužve. Smjestili smo se, raspakirali i sve ostalo bi bila standardna morska priča - plaža, poljaci, česi, talijani, kupanje, zalazak sunca, klopa, spavanje.
Čitava dva dana.

Izlet u Italiju J6gv
Izlet u Italiju H40g

Treće jutro odlučili smo se provozati, lagano, do Italije na jedan dan, možda kava u Veneciji, onako čisto turistički. Stvari smo ostavili u apartmanu i stavili u bisage samo ono osnovno. Pravac Italija!

Izlet u Italiju 1zkh

Već negdje u blizini Venecije počeli smo računati koliko bi nam vremena oduzeo ulazak u grad pa traženje parkinga pa vlakićem vamo tamo... Bilo je prilično vruće (cijeli dan +40) pa smo odlučili radije se provozati još malo, četrdesetak kilometara dalje, do Padove. Manja je gužva, ima se što za vidjeti, možemo u Veneciju i kasnije.

Izlet u Italiju Xut9

Padova je prelijepa. Previše je znamenitosti, crkvi, spomenika kulture da bi se moglo kvalitetno obići u jednom danu pa smo si napravili skraćenu turu, onu glavnom cestom do prve birtije na trgu. Ipak kada smo stali i malo se osvježili odlučili smo malo prošetati.
Parkirali smo ispod bazilike sv. Justine, devete po veličini crkve na svijetu u kojoj se nalazi sarkofag s relikvijama sv. Luke. U središtu je trg od 90000m2, Prato della Vall. Tu se nalazi i vrt sa 78 skulptura slavnih građana Padove.

Izlet u Italiju E8x9
Izlet u Italiju 6htu
Izlet u Italiju J99f
Izlet u Italiju 67u3
Izlet u Italiju W9fe
Izlet u Italiju 9whe

Nismo mogli otići a da ne posjetimo Baziliku sv. Ante. Prekrasna građevina, nažalost po nas, u tijeku su radovi na obnovi fasade, a i dio radova obavlja se i unutar bazilike. Svejedno, može se vidjeti grob kao i relikvije, njegov jezik, čeljust i dio plašta.

Izlet u Italiju Vn6v
Izlet u Italiju W5js
Izlet u Italiju Pw4k
Izlet u Italiju 9wh2
Izlet u Italiju Vkxt
Izlet u Italiju K63y
Izlet u Italiju Frht
Izlet u Italiju Cndw

Napunili smo baterije, malo odmorili iako sunce neumoljivo prži. Verona je tek nekih 90-ak kilometara dalje. Kad smo već tu... Put pod noge, VN je veselo zabrundao i nakon malo lutanja sporednim cestama eto nas u Veroni.  Treba napomenuti da ako u Italiji niste na autocesti, prometni znakovi uglavnom pokazuju tek slijedećih par sela, a ne veće gradove pa nije problem krenuti stranputicom. Nedjelja je pa nije bilo lako naći ni pumpu na kojoj netko radi (može se točiti preko automata), a i restorani rade tek od poslijepodnevnih sati.
Uglavnom, u Veronu smo stigli navečer u 20,00h. Fascinanatan grad.

Izlet u Italiju 9zuy
Izlet u Italiju Jg53
Izlet u Italiju Je86
Izlet u Italiju Lxpu
Izlet u Italiju Zv4u
Izlet u Italiju Iu9j
Izlet u Italiju Dv67
Izlet u Italiju Ae2o
Izlet u Italiju 27gd

Nakon najbolje pizze koju smo pojeli u životu (možda zbog cjelodnevnog gladovanja) valjalo je naći mjesto za prenoćiti. Navigacija je ostala bez energije i planirali smo pronaći nekakav B&B, ali kako to obično biva dobili smo poruku od kuće da se nedaleko od Verone nalazi stari prijatelj koji nas očekuje na večeri. Naime, odselio je momak u Europu još prije nekih desetak godina kad je vidio da nema baš kruha od naše slavonske zemlje, čuo da se vozamo u blizini i što ćeš – pravac Lazise na obali Lago di Garda. S obzirom da smo se zadržali u Veroni do kasnih sati, čovjek je otišao raditi (em ti turizam) i kad smo konačno stigli pronašli smo poruku ispisanu na papiru da se osjećamo kao kod kuće.
Mi smo to doslovno shvatili.

Izlet u Italiju P4ma
Izlet u Italiju 7zek
Izlet u Italiju Xp76
Izlet u Italiju Db5a
Izlet u Italiju Aar9
Izlet u Italiju W8pt
Izlet u Italiju Ne69
Izlet u Italiju Ket8
Izlet u Italiju Pjfw

Kava u Veneciji još će malo pričekati. Jutro je donijelo novu pustolovinu, obilazak malih turističkih mjesta uz gardsko jezero (i Gardaland). Lago di Garda je najveće jezero u Italiji, smješteno na pola puta između Venecije i Milana, baš u podnožju Alpa.
Pa kad smo već tu...

Izlet u Italiju Jrgl
Izlet u Italiju Ibsg
Izlet u Italiju Htd1
Izlet u Italiju Wr80
Izlet u Italiju 57ac
Izlet u Italiju Yf4e
Izlet u Italiju Acbm
Izlet u Italiju Qjq4

Odlučili smo se provozati u Alpe, nekih 150 km dalje do grada Bolzana. Priroda je prelijepa, cesta cijelo vrijeme vodi između planina.



Usput stajemo u Trentu. Gradovi i manja mjesta u Alpama ostavljaju bez daha.
Ono što je zajedničko svim gradovima na sjeveru Italije jesu visoke cijene. Za pivo je potrebno izdvojiti 5 eura, kava je 2 i pol, pizze se mogu naći već od 5 do 10 eura. Jeftino je vino u trgovinama i ogroman je izbor. Iako nisu skupa, nisu ni loša.
Posebnu pažnju posvetili su motoristima. U svakom gradu imate brojne parkinge za motore, naravno besplatne.

Izlet u Italiju 0va7
Izlet u Italiju Rakz
Izlet u Italiju 45rr
Izlet u Italiju B0ox
Izlet u Italiju 1ary
Izlet u Italiju Q59y
Izlet u Italiju H7gl
Izlet u Italiju Yiv0
Izlet u Italiju X069
Izlet u Italiju Lb4r
Izlet u Italiju 84cy
Izlet u Italiju L81n
Izlet u Italiju Cbw6
Izlet u Italiju D0zw
Izlet u Italiju I4j0
Izlet u Italiju Pmr9

Put uz obalu jezera i vožnja  po Alpama potrajali su cijeli dan. Ostat ćemo još malo, možda sutra krenemo kući.



S obzirom da smo u Veroni bili prilično umorni, odlučili smo ponovo posjetiti grad i obići slavni balkon Julije Capuleti, nesuđene Montecchi.
Ulaz u dvorište je nažalost zatvoren, zašto ne bi i bio, ipak je špica turističke sezone. Ajde, dalo se nešto i vidjeti.

Izlet u Italiju 8ia2

Da skratim, ostali smo gotovo tjedan dana. Svaki dan put je vodio negdje drugdje. S ono malo stvari što je stalo u bisage i već dobrano stanjenog novčanika bilo je vrijeme za povratak. Nismo ni približno obišli sve što smo htjeli, ali vratit ćemo se, ima vremena.
Nazad smo propičili autoputom, mahnuli Veneciji u prolasku, frknuli na kavu koja će ipat pričekati i bacili se u naše lijepo more.

Izlet u Italiju V4q5
Izlet u Italiju Rd9p
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimepon 19 kol 2013, 21:24

Lijepo ste se proveli , ali od toliko dana mogao si napraviti putopis na tri stranice pa bi se mogao nadati i navigaciji . pljuga 

dobar dobar dobar 
[Vrh] Go down
Deno
man
man
Deno


Broj postova : 228
Godina imam : 50
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : Kad stignem
Na forumu od : 18.09.2012

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimepon 19 kol 2013, 21:59

I kad ju upalim, odem stranputicom.��
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimepon 19 kol 2013, 22:49

ljepo ljepo Deno uživanje na tjedan dana dobar dobar dobar dobar 
[Vrh] Go down
Vilko
cro chopper forum
cro chopper forum
Vilko


Broj postova : 2333
Godina imam : 51
Prebivalište : Podvinje
Vozim : Yamaha Dragstar 650,1100, XJR 1300,Night Rod spec.
Na forumu od : 08.10.2008

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimepon 19 kol 2013, 22:57

.Deno pozdrav iz Baske sa otoka Krka i mislim da ti se navigacija smjesi.B-)
[Vrh] Go down
gaso999
cro chopper forum
cro chopper forum
gaso999


Broj postova : 853
Godina imam : 50
Prebivalište : Slav.Brod
Vozim : Yamaha Midnightstar 1300A
Na forumu od : 07.08.2012

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimepon 19 kol 2013, 23:02

dobar 
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimeuto 20 kol 2013, 01:04

Pratih to malo i na FB... U svakom slučaju... i tata bi, sine. Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimeuto 20 kol 2013, 04:13

prava furka i putopis....dobar dobar 
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimeuto 20 kol 2013, 08:04

lijepo

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimeuto 20 kol 2013, 08:23

vidim da ste se lijepo proveli i provezli.. lijepe slike s puta.. dobar 

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Deno
man
man
Deno


Broj postova : 228
Godina imam : 50
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : Kad stignem
Na forumu od : 18.09.2012

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimeuto 20 kol 2013, 21:55

Samo da je malo više vremena.
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimeuto 20 kol 2013, 23:08

dobar dobar Svaka čast, kao što predhodno rekoše ima tu materijala i materijala,
ne za jednu već više navigacija...
Mjesta su izvrsna i dobar  za odabir , a što se tiče baterija nadam se da ste ih prepunili.
Mogu misliti samo kako će biti gušt u zimu kada zapada bjelo čudo, sjediti uz komp i guštati...
dobar dobar cuga 
[Vrh] Go down
vroc-bobi
cro chopper forum
cro chopper forum
vroc-bobi


Broj postova : 1317
Godina imam : 56
Prebivalište : dalmacija
Vozim : M1800R / nocni bijes , K1600GT SE
Na forumu od : 09.10.2011

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimesri 21 kol 2013, 19:16

Kakvo bijelo cudo , sto je to :-) sala mala , krasne slike i pravi provod ,svaka cast
[Vrh] Go down
Drifter
cro chopper forum
cro chopper forum
Drifter


Broj postova : 1541
Godina imam : 52
Prebivalište : Zagreb
Vozim : HD Ironhead 1972., HD Road King 107
Na forumu od : 28.09.2012

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimesri 21 kol 2013, 19:35

Mrak! Najbolje ispadne spontano.
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=qHg6pEhDguE
darko68
cro chopper forum
cro chopper forum
darko68


Broj postova : 908
Godina imam : 56
Prebivalište : Rovno 23
Vozim : Yamaha dragstar 1100 piagio fly
Na forumu od : 11.01.2012

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimesri 21 kol 2013, 20:26

Prijatelju u tebi je prava bikerska krv, predivne fotke i putopis i želim ti još puno takvih vožnji: svaka cast
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimesri 21 kol 2013, 20:59

...jaaaakooo dobro, super dobar 
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Tarze
cro chopper forum
cro chopper forum
Tarze


Broj postova : 781
Godina imam : 41
Prebivalište : Dalmacija
Vozim : Kymco Zing chopper ; Vespa PX
Na forumu od : 22.07.2012

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimepet 04 lis 2013, 22:23

Supruga i ja smo bili na sličnoj ruti sa našom Alficom prije 2 godine. Predivno je sve, Lago di Garda, Alpe, ma sve....

Bravo dobar 
[Vrh] Go down
učo_sb
man
man
učo_sb


Broj postova : 235
Godina imam : 44
Prebivalište : Slavonski Brod
Vozim : Kymco Venox 250
Na forumu od : 13.03.2009

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimened 17 stu 2013, 21:50

Super, prekrasne fotke!!!
[Vrh] Go down
grejp4
man
man
grejp4


Broj postova : 155
Godina imam : 54
Prebivalište : Bjelovar
Vozim : Kawasaki VN 900
Na forumu od : 08.11.2013

Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitimeuto 03 pro 2013, 18:58

biker2 vn900 svaka cast 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izlet u Italiju Empty
PostajNaslov: Re: Izlet u Italiju   Izlet u Italiju Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izlet u Italiju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Izlet
» Izlet u KArlovac
» Izlet u Zagorje
» jednodnevni izlet
» Izlet u zumberak i Samoborsko gorje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: