Početna stranicaPretraľnikNapokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D 610RegistracijaLogin

 

 Napokon- Yamaha XT 600 E 1993 vald nmvz što nije chopper :D

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Brada Jr.
man
man
Brada Jr.


Broj postova : 69
Godina imam : 33
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Yamaha XT 600 E , tirkizni Suzuki 1000
Na forumu od : 10.06.2009

Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Empty
PostajNaslov: Napokon- Yamaha XT 600 E 1993 vald nmvz što nije chopper :D   Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Icon_minitimened 24 vel 2013, 20:06

Pozdrav forumaši...

nisam se već dugo javio biti će to sad već 3-4 godine možda kak sam zadnji puta tu nešto pisao

( sada će ispast : '' Evil or Very Mad gle ovog mlatimudana javlja se samo kad dotjera neš drugo u dvorište Evil or Very Mad '' Embarassed )- žao mi je al.... al nek selo
priča što god hoće Very Happy

U to vrijeme sam pisao o Hyosung Aquili 125 koju sam relativno dosta morao dotjerati i u zadnjih 3 i cca pol godine dobrano izvozao...
U prošli petak sam se rastao od moje Orlice, i na njeno mjesto je jučer došla :

Yamaha XT 600 E , 1993.g. , motocikl koji sam želio i prije Hyosunga...

I kao neki deja vu... s XT-ejkom će biti slična priča kao i sa Hyosungom... mnoštvo estetskih operacija da bi ju doveo
u pristojnu partnericu za kruzanje po cesti i makadamu...

Mislim da će mi taj motocikl sa svojih 33 kW koliko daje na raspolaganje biti sasvim dovoljan za moje potrebe... ( a tu je i problem A2 kategorije)
Znam ono što svi pričaju da se brzo zasitiš motora ... pa prelaziš na jače i nikad dosta bla bla ... ja sam s prijašnjih 11 kw rijetko poželio
da je motor jači ... bar duplo Very Happy ...
Vjerujem da svi znate da uzbrdice ( one vražje pred Kutinom Smile ili kod Lončarice ) i preticanja sa 125 ccm ( 4T) morate dobro odmjeriti i izračunati da bi sve prošlo po P.S.-u bez ikakvog ugrožavanja sebe i drugih)

Sviđa mi se položaj sjedenja... nekažem da je na GV125 bio loš ... al mi se čini da će mi ovaj još bolje pasat...
Vjetar je druga priča... ali da se nešto iskemijat po tom pitanju...
Visina vozila: hmmm Very Happy
Gume: dobre i ne traže još zamjenu...
Da bih komentirao ostatak vitalnih i estetskih dijelova moram prespavati još bar 7 noći da bih mogao s razumom nešto napisati... jer
sam još uvijek očaran i zasljepljen uopće i na pomisao da je gospođica XT tu negdje pored mene... ( vjerujem da vam je poznat taj osjećaj)


U biti... dakle novi projekt kreće ovih dana ( normalno što brže jer su topli dani tu odmah iza ćoška ) i mislim da ću s veseljem
pisati tu na forumu kako što teče i što sam sve htio/morao napraviti da bih postigao ono što želim ...

Slike će biti kasnije...

S poštovanjem Brada Jr.


Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Dscf8844small





[Vrh] Go down
poč85
cro chopper forum
cro chopper forum
poč85


Broj postova : 1258
Godina imam : 39
Prebivalište : Flengi - Vrsar - ISTRA
Vozim : Yamaha XT 660 R
Na forumu od : 19.04.2009

Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Empty
PostajNaslov: Re: Napokon- Yamaha XT 600 E 1993 vald nmvz što nije chopper :D   Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Icon_minitimesub 02 oľu 2013, 22:18

dobro došao u klub Twisted Evil xt-ejka
[Vrh] Go down
Brada Jr.
man
man
Brada Jr.


Broj postova : 69
Godina imam : 33
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Yamaha XT 600 E , tirkizni Suzuki 1000
Na forumu od : 10.06.2009

Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Empty
PostajNaslov: Re: Napokon- Yamaha XT 600 E 1993 vald nmvz što nije chopper :D   Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Icon_minitimened 03 oľu 2013, 14:42

prošlo je tjedan dana od kupnje ikstejkice
dok smo ju doterali doma palila je jedino na guranac... i to samo jednom za probni đir još prilikom kupnje... ( uh tu je bilo muke... mokra cesta i nikako okrenit kotač na asfaltu... na kraju je na makadamu startnula i propela se.... I love you )
već 3 dana kasnije kupljene nove četkice za alnaser i mala pali iz prve... normalno ako se sjetiš zatvorit gorivo Rolling Eyes i onda ga otvorit prije samog paljenja

na njoj je plastični rezervar... navodno po googlanju acerbis od 23 litre... sa pipom na svakoj strani rezervara...
trenutno je spojena samo jedna strana... ali jedan T nastavak i komad crijeva bi trebali riješit i taj manjak

top je ručni rad... i tu će se nešto napraviti... sviđa mi se kada je glasno... ali ovo.... ovo je stvarno preglasno... cijeli grad zna kad sam upalio malenu
pa pošto bi tu moglo biti konflikta sa susjedima i provoditeljima zakona probat ćemo ga utišati ili uzeti drugi.... (ideje prijedlozi i savjeti se prihvaćaju)

prijašnji vlasnik je iz nekog razloga smatrao staru zadnju poziciju ružnom i stavio običnu led crvenu trakicu... i to sve super izgleda ali ima
problema... što nemam štop svjetlo ( i to je smatrao nepotrebnim ) i osvjetljenje tablice... još je veća bedara što sam zaboravio uzeti staru poziciju
koju je trebalo samo malo uglancat

preko njuškala kupljen yamahin kofer s nosačem... veličine taman za kacigu... ali nosač će trebati zeru prilagoditi pošto je bio na yamahi xt 125r

preko rodbine naručen lanac i lančanik iz Louisa ... stiže za otprilike mjesec dana... kada će , nadam se stići i pravo vrijeme za điranje....


hvala na dobrodošlici Wink
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Empty
PostajNaslov: Re: Napokon- Yamaha XT 600 E 1993 vald nmvz što nije chopper :D   Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Icon_minitimened 03 oľu 2013, 22:09

cestitke i neka je sa srecom,
izgleda ko nov dobar

dobrodosao i love yamaha
[Vrh] Go down
Brada Jr.
man
man
Brada Jr.


Broj postova : 69
Godina imam : 33
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Yamaha XT 600 E , tirkizni Suzuki 1000
Na forumu od : 10.06.2009

Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Empty
PostajNaslov: Re: Napokon- Yamaha XT 600 E 1993 vald nmvz što nije chopper :D   Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Icon_minitimeuto 05 oľu 2013, 18:44

hell yeah... kupljen novi polovni auspuh oriđiđi yamaha xt jedino što je 2003 model... al to je to...
al sad novi problem... struja...

već onaj dan kad smo ju vozili doma od starog gazde dogovor je bio da će se struja morati rješiti...
ostarjela instalacija i nešto promijenjena od strane osobe koja nema veze s strujom (premale kvadrature, spajane žice svakih 10 cm, i istrunula izolacija pojedinih žica ...

i tak spojili ja i moj babo auspuh i idemo isprobat kad neće okrenit kak treba alnaser... ja unimer ono 12.1 V ... taman da nema sape da ga
sastavi kako treba.... a ništa moja suzana iljadarka blizu... kablovi... japa stisne kontakt pusti ... i ... i.... alnaser vrti...ospojimo kleme ... vrti... izvadimo ključ ... alnaser vrti
kill switch alnaser vrti, taman gedora 10 kod noge... i vrtim što brže znam skinem ja kontakt... i šta sad... sad NE DIRAJ... negdje je prebrikano al nevidi se ništa...
za pola sata kod čiče električara koji se inače bavi restauracijom dvokotačnih vozila... ostavljena za dijagnozu ... zove za dva sata kaže evo ja sad desetak puta upalio ugasio motor sve bez problema...

al odluka je pala ... ostavit ćemo ga majstoru da promjeni svu instalaciju ... tak da par dana sigurno neće biti novosti...
al ću biti mirne duše da mi se neće motor zapalit ili nešto slično...

a još nisam stigo ni slikat... makno sam one ružno obojane crvene detalje s nje
[Vrh] Go down
ivek
man
man
ivek


Broj postova : 395
Godina imam : 35
Prebivalište : Varaždin
Vozim : MZ TS 250/1
Na forumu od : 18.02.2008

Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Empty
PostajNaslov: Re: Napokon- Yamaha XT 600 E 1993 vald nmvz što nije chopper :D   Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Icon_minitimesri 06 oľu 2013, 22:15

Želim ti sreču s makinom,pošto ima godina a vjerujem i kilometri negineti uređivanje.
Meni je u planu xt 660 r, kad tad Very Happy

I daj malo slikica pomeči da slinim/o. A poželjnije su slike rastavljanja i sastavljanja.
Imaš na advrider.com pun kufer topica kaj su ljudi opisivali slaganja

evo jedan http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=359399
i još jedan Smile http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=675357
[Vrh] Go down
Brada Jr.
man
man
Brada Jr.


Broj postova : 69
Godina imam : 33
Prebivalište : Virovitica
Vozim : Yamaha XT 600 E , tirkizni Suzuki 1000
Na forumu od : 10.06.2009

Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Empty
PostajNaslov: Re: Napokon- Yamaha XT 600 E 1993 vald nmvz što nije chopper :D   Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Icon_minitimečet 14 oľu 2013, 15:25

evo...

dakle dok je instalacija bila rješena nije više bilo nenadanih i pomahnitalih alnasovanja...
ali je onda teško palio... tj. alnaser nije vrtio dovoljno brzo... da bi okreno uopće motor...

dakle unimer bi pokazivao 13.3 u prosjeku.... maximalno do 13.4 u pikovima dok motor radi ...
dakle akumulator se nikad nebi napunio dovoljno da okrene kako treba alnaser... pogotovo dok se upale svijetla
neznam da li se smije reklamirati... neka admini reagiraju odmah...
ali naručio sam regler od ovog majstora http://www.regler.sper.hr/
taj zamjenski regler sam stavio i na hyosunga aquilu 125 i dogodio se preporod... dakle investicija od 400 kn s poštarinom ( hp ekspres ) i mali fila akumulator ko zmaj ... SLIKE KASNIJE...

jučer je pala fina vožnjica ... 4-5 paljenja u roku sat vremena... u raznim intervalima i sve ko podmazano...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Empty
PostajNaslov: Re: Napokon- Yamaha XT 600 E 1993 vald nmvz što nije chopper :D   Napokon- Yamaha XT 600 E  1993 vald nmvz što nije chopper :D Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Napokon- Yamaha XT 600 E 1993 vald nmvz što nije chopper :D
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Yamaha Virago 535 ( napokon )
» yamaha dragstar classic,napokon!!!!
» Napokon i moja Yamaha xv 500 Virago
» Nije chopper , ali......

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: