Početna stranicaPretraľnikpriča o kreidler-u 610RegistracijaLogin

 

 priča o kreidler-u

Go down 
+7
Suhi
pinky
lukylipik
Bosqeto
izigoing
Beatnik
magna
11 posters
Autor/icaPoruka
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 30 lis 2012, 07:04

priču valja pričati iz početka, a moja počinje davne 1985. godine. noge su mi tad narasle dovoljno da bih mogao dohvatiti pod sa sjedišta narančastog APN4 kojeg je u to doba vozio stari otac. trebalo mi je neko vrijeme da ga nagovorim da mi dozvoli da se vozim. jedne subote popodne na dvorištu moje osnovne škole bio mi je prepušten upravljač. osnove sam znao iz priča starijih, sad mi je trebalo iskustvo. otac je sjeo iza mene a ja sam lagano pustio kvačilo i krenuo. negdje pri kraju dvorišta mi je prva postala prespora pa sam prebacio u drugu i po gasu. nezgodno je bilo što sam pri tome okrenuo upravljač da bih se okrenuo na dvorištu. i ja i motor ali i otac smo bili na podu. moj prvi pad. za divno čudo stari je dopustio da nastavim dalje, ali bez njega. prošlo je dosta godina do slijedećeg pada pa zaključujem da je on bio baksuz.
život u gradu ne dozvoljava vožnju motora bez vozačke, tako da sam ljeto umjesto na kupanju proveo kod babe i dida na selu. naravno na apencu.
mojoj tugi nije bilo kraja kad je stari prodao apenca za betonske blokove. dvije godine ja sam doslovno sanjao način kako dobiti motor. o kupnji nije bilo ni riječi.takva su bila vremena. kad neko toliko želi nešto uvijek se nešto desi da se to i ostvari. u moje snove (doslovno) je došao kreidler. u snu sam se sjetio da je stari nekad davno od susjeda otkupio neki stari motor za dva gemišta, te ga je komplet restaurirao. nisam ni znao koje je marke, tek sam se nekako kroz maglu sjećao kako izgleda. naravno da je prva stvar slijedeće jutro bila rijeka pitanja o motoru, di je , kako je , šta mu valja a šta ne.... bio je to KREIDLER K54 OM iz 1964 god. sve u svemu, dobio sam moratorij dok ne položim onu H kategoriju. pukom srečom na tečaj sam čekao par dana. nakon krakog vremena sam starom predočio uvjerenje i mi smo krenuli po motor. tada je bio kod nekog njegovog prijatelja u štali u nekom sleu cca 12 km udaljenom od grada. pun prašine i praznih guma dočekao me je ispod gomile stvari. trebalo mi je nekoliko sati da ga odguram do grada. negdje na pola puta mi je , sjećam se, stala neka medicinska sestra sa pumpom pa smo napumpali gume tako da barem nizbrdo mogu brže.
e sad, motor ne pali je mu nevalja bobina. ok, ali što je to bobina i kako izgleda. trebalo mi je nekoliko dana dok nisam saznao i dok nisam nabavio izvlačak za magnet. bobina je bila ista kao i kod tomosa pa sam je brzo nabavio, kao i platine i kondenzator, ali kunj nisam uspio naći a stari je bio puknut. nabavio sam ga u radionici moje tehničke škole. tada nisam imao ni garažu ni alat, nego sam motor gurao po gradu od garaže do garaže kod prijatelja dok ga nisam uspio upaliti.
sjećam se da je bio 04.12.1988., hladno kao danas, kišica lagano pada, ali moj motor radi i ja sam morao napraviti đir. od tada pa sve do 1995 kad sam kupio,nakon svog prvog broda, vespu t5 150 ccm, kreidler mi je bio jedino sredstvo prevoza. nemogu ni zamisliti koliko sam kilometara s njim napravio. nakon, znači, 31 godinu kreidler je otišao u preranu penziju. smješten je opet u pojatu a sva briga oko njega je prestala. zamjenjen je novijim i jačim.
prije nekoliko godina mi je nešto došlo u glavu, bilo mi je žao da trune i poklonim ga prijatelju koji ga je trebao revitalizirati. ukrcao sam ga u auto i odvezao u zagreb. više nije bio moj kreidler.
ovo ljeto sam ga se opet sjetio, znam da ga otkako je u zagrebu nitko nije takao a kamoli uredio. vremena su otežala, bilo je bitnijih stvari. progutao sam knedlu i zamolio čovjeka da mi vrati motor. odmah je pristao, mislim da je i njemu bio teret. oteglo se malo dok nisam sredio prevoz iz zagreba, a onda je prije par dana kombi ZG tablica ušao u moje dvorište i sad je KREIDLER opet moj.
sad više ne ide od mene dok sam živ, a uskoro počinje i proces kojim će se on vratiti u sjaj daleke 1964 kad je bio proizveden

priča o kreidler-u Nwg6e8

priča o kreidler-u 11aie04

priča o kreidler-u 331d4dc
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 30 lis 2012, 10:13

Hehe pa super, bas mi je drago za tebe. Malo mi prica lici onoj di lik nade svoj stari Harley na e-bayu Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost




priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 30 lis 2012, 12:34

Lijepa storija, nadam se ( a znam da očeš) uspjeti u svom naumu.

dobar dobar

samo, dva projekta voditi u isto vrijeme : booberskut i taj ''kreedle'' ... imat ćeš dosta zadovoljstava u radioni, ne daj da te nestrpljivost pobjedi pa krenu improvizacije.

[Vrh] Go down
izigoing
cro chopper forum
cro chopper forum
izigoing


Broj postova : 733
Godina imam : 39
Prebivalište : Split / Dugopolje
Vozim : HD Low Rider S(T)
Na forumu od : 18.08.2012

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 30 lis 2012, 13:02

zanimljiva priča .... king
da sam bliže ponudia bi volontersku pomoć dobar
ili lip vikend kad bude zovi slobodno
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 30 lis 2012, 15:47

lijepa prica dobar
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 30 lis 2012, 16:06

... sve čemu je suđeno da ostane tvoje - i ostane tvoje !
... tako i treba !
... sretno !
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 30 lis 2012, 18:27

.koshchall. je napisao/la:
Lijepa storija, nadam se ( a znam da očeš) uspjeti u svom naumu.

dobar dobar

samo, dva projekta voditi u isto vrijeme : booberskut i taj ''kreedle'' ... imat ćeš dosta zadovoljstava u radioni, ne daj da te nestrpljivost pobjedi pa krenu improvizacije.


u biti i nisu dva projekta u isto vrijeme. vespa se sada radi u garaži a kreidler na kompu. treba dosta dijelova nabaviti prije ngo što se nešto konkretno počme. doduše, kad vespa dođe do limarsko bojadiserskih radova vjerojatno ću paralelno odratiti iste radove na kreidleru. mjesta improvizaciji ode nema. posao se može rastegnuti i koju godinu ako ne nađem određeni dio u originalu. veseli me ulazak u uniju pa će mi biti koliko toliko lakše doći do nekih stvari
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 30 lis 2012, 23:04

Sretni radovi i da bude sve skockano i po želji , što prije, a ako ništa prije onda na proljeće i onda piiiiiččččiiiiiii...! dobar biker2 geek rendeer
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 20:16

.... I priča ide dalje. Nakon dugo vremena naišao slucajno na identican motor koji ce mi posluziti kao donor organa/djelova
Sad pocinje obnova a dok traje obnova....

priča o kreidler-u 28mlij8

priča o kreidler-u Oh36nn
[Vrh] Go down
Suhi
cro chopper forum
cro chopper forum
Suhi


Broj postova : 1052
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Dubrava
Vozim : between two bikes
Na forumu od : 04.12.2007

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimepon 23 oľu 2015, 21:38

dobar svaka čast!

a jel ima papire?

vidio sam da si nekome skomentirao da se to može riješit.
Zanima me jer imam Tomosa 14M, baš moj, kupljen novi 1986.g. nikad registriran,a račun davno izgubljen scratch
I odlučio sam ga vratit u život, a kad to riješim volio bih ga i regat.
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 24 oľu 2015, 06:29

Imam papire. Zadnja registracija 1995
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 24 oľu 2015, 06:36

Podsjeća me na Frankeštajna .nemoj me glup lol!
[Vrh] Go down
harley883 six
man
man
harley883 six


Broj postova : 157
Godina imam : 41
Prebivalište : labin, istra
Vozim : harley 883
Na forumu od : 03.05.2010

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 24 oľu 2015, 11:05

fina i zanimljiva prica... koliko sam skuzio plan je vratiti ga u original stanje?
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 24 oľu 2015, 14:02

da. pokrenuti ga, preraditi i ostalo nije bio problem. problem su bili original dijelovi. ima ih na ebayu ali a poštarinom su jednostavno preskupi. prije par godina sam našao jednog komplet na ebayu ali tad nismo bili u EU pa je bilo komplicirano za unijeti ga. sad sam našao ode iz zaprešića ovo šareno čudo koje ima sve dijelove. sad ide u original stanje i ima da bude sve tip top. jedino se neću previšezamarati s mašinom jer će to biti motor za 100 km godišnje. čak ga vjerojatno ne bi ni registrirao ali to ću razmišljanje ostaviti za kraj. cijena tip top sređenog na ebayju je oko 2000 eura ali ode se ne priča o prodaji
[Vrh] Go down
besmrtni
man
man
besmrtni


Broj postova : 325
Godina imam : 48
Prebivalište : Zagreb
Vozim : kad god stignem...
Na forumu od : 22.02.2013

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 24 oľu 2015, 19:14

lipa štorja za suzu izmust nama sjetnima odmah mi dojde da i ja udaram čežnju za moim prvim Puhijem
neka se mi što prije vidimo tamo negdi u Brodarici na kavi a ti na reborn Kreidiju...
sretno s projektom drug
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimeuto 24 oľu 2015, 20:33

Vidimo se mi i ranije. A tad cemo i povecati kolesterol na moj racun
[Vrh] Go down
harley883 six
man
man
harley883 six


Broj postova : 157
Godina imam : 41
Prebivalište : labin, istra
Vozim : harley 883
Na forumu od : 03.05.2010

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimesri 25 oľu 2015, 10:17

zanimljivo.. vjerujem da ce bit tip top.. je da ce uzet vremena al sve su to cari slaganja Smile svakako sretno s projektom
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimečet 06 kol 2015, 11:25

Krenula je i restauracija. Otvorio masinu i iznenadio se u kako je dobrom stanju. S obzirom da mi kvacilo nikad nije funkcioniralo svsu se brzine mjenjale bez kvacila. Unatoc tome svi zupcanici su perfektni. Sad bi ipak napravio i kvacilo pa me zanima ima li iko kakvu preporuku za ove sto obnavljaju lamele
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimečet 06 kol 2015, 11:55

..imaš ovdje kod nas u Jaski firmu Comet koja se bavi tom vrstom posla., svojevremeno sam kod njih dao izradit pakne za jedan motor i bio zadovoljan..

www.comet-cro.com/
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimečet 06 kol 2015, 14:43

Zna san da ce mrljo dati odgovor. Tu sam firmu nasa na netu ali uvik je bolje cuti i iskustvo
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitimepet 07 kol 2015, 08:35

dobar4
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Sponsored content





priča o kreidler-u Empty
PostajNaslov: Re: priča o kreidler-u   priča o kreidler-u Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
priča o kreidler-u
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moj bike- "My bike"-
Forum(o)Bir: