Početna stranicaPretraľnikda li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? 610RegistracijaLogin

 

 da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?

Go down 
+2
lunaroid
Bosqeto
6 posters
Autor/icaPoruka
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimesub 02 lip 2012, 00:41

pretpostavljam ali nisam siguran,
da li sva 4 navedena otvorena zracna filtera imaju istu funkciju ,a samo razlicit dizajn?
ili medju njima ipak postoje neke razlike,
tipa u performansama,izdrzljivosti i kvaliteti Question

znam da je Hypercharger kao dokazano najbolji,
ali meni se i ostali dopadaju,ali nisam siguran da li su dovoljno kvalitetni i pouzdani kao on Question

[img]da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? 2007kuryakynprorhyperch[/img]
[img]da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Filtermvz[/img]
[img]da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Harleydavidsonspikeairc[/img]
[img]da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? 91732522[/img]


Zadnja promjena: Bosqeto; ned 03 lip 2012, 09:12; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimesub 02 lip 2012, 00:48

Sve to igra.

Bitno je podesiti fergazer i peri po plinu.

U kombinaciji sa otvorenim auspuhom, još bolje.
[Vrh] Go down
zanotti
cro chopper forum
cro chopper forum
zanotti


Broj postova : 2142
Godina imam : 49
Prebivalište : Trogir
Vozim : Harley Davidson CVO Limited
Na forumu od : 10.03.2008

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimesub 02 lip 2012, 07:34

Ista im je funcija..dati plućima više zraka Twisted Evil
jedino što je Hyper zaštičeniji od od vode i vožnje po kiši dobar
[Vrh] Go down
crocopzmaj
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 946
Godina imam : 42
Prebivalište : matulji
Vozim : Yamaha XVS 1300a midnightstar
Na forumu od : 08.12.2011

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimesub 02 lip 2012, 08:02

jedino što znam je da hyper ide na zimu na motor, a dalje ću saznat iz osobnog iskustva
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimesub 02 lip 2012, 08:33

Nije. Prva tri su filteri zraka za motor a zadnji je filter za klimu na goldwingu
[Vrh] Go down
lunaroid
cro chopper forum
cro chopper forum
lunaroid


Broj postova : 547
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagabria
Vozim : Harley Davidson
Na forumu od : 29.08.2009

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimesub 02 lip 2012, 08:34

Ako je Hypercharger nekom na srcu, toplo preporučujem Janbo Moto iz vlastitog iskustva....
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimesub 02 lip 2012, 09:02

1. "Otvoreni" zracni filter, potrebna rekalibracija/rejetting

2 i 3: "Otvoreni" zracni filteri, potrebna rekalibracija/rejetting, no zahebancija je velika po kisi i nisu bas preporucljivi, vise su onako za show bike

4. Tesko je ocijeniti sa slike, no gotovo sam 100% siguran da je ovo regularni, obicni, serijski filter (nije potrebna rekalibracija/rejetting), lici na obicni, serijski H-D filter. Kazem, nije sigurno, tesko je znati vise bez pratece dokumentacije........
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimened 03 lip 2012, 09:07

hvala svima na odgovorima i ucestvovavnju dobar
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimened 03 lip 2012, 09:13

magna je napisao/la:
Nije. Prva tri su filteri zraka za motor a zadnji je filter za klimu na goldwingu

evo Magna zamijenio sam sliku dobar
[Vrh] Go down
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimened 03 lip 2012, 09:17

emirharley je napisao/la:
1. "Otvoreni" zracni filter, potrebna rekalibracija/rejetting

2 i 3: "Otvoreni" zracni filteri, potrebna rekalibracija/rejetting, no zahebancija je velika po kisi i nisu bas preporucljivi, vise su onako za show bike

4. Tesko je ocijeniti sa slike, no gotovo sam 100% siguran da je ovo regularni, obicni, serijski filter (nije potrebna rekalibracija/rejetting), lici na obicni, serijski H-D filter. Kazem, nije sigurno, tesko je znati vise bez pratece dokumentacije........

evo zamijenio sam 4 sliku sto se tice toga,

samo bih dodao da mi je tvoj odgovor uz ostale potvrdio dilemu,
ipak je Hypercargher as medju otvorenim filterima,
ona otvorena *gljiva* mi se najvise dopada ali nikada ne znas gdje ce te kisa uhvatiti,sta onda Evil or Very Mad


a kakav je ovaj zadnji 4-ti Question

mislim da je sada dobra slika

[img]da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? 91732522[/img]
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimened 03 lip 2012, 10:31

Kako sam rekao, tesko je dati ocjenu bez uvida u pratecu dokumentaciju proizvodjaca. Primjera radi, onaj drugi i treci su haman isti, samo sto treci ima ukrasnu "kapicu" navucenu preko filtera, a i proizvodjac H-D MoCo jasno i glasno kaze da je ta vrsta filtera osjetljiva i da ce ubrzo nakon postavljanja poceti gubiti boju i pravcu sivog. To su zamjenski filteri koje treba redovno MIJENJATI (strana 448, H-D katalog 2012), dok recimo moj filter je Screamin' Eagle nauljeni, ali nije od papira/kartona, vec od malo drugacijim materijala, malo je skuplji, ali je trajan, nije potrebno redovno odrzavanje (pogotovo ne zamjena) i cisti se tek nakon nekoliko desetina tisuca kilometara.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Bosqeto
cro chopper forum
cro chopper forum
Bosqeto


Broj postova : 3849
Godina imam : 40
Prebivalište : Ljubuski
Vozim : Yamaha MT-01 i Suzuki B-King
Na forumu od : 16.11.2010

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimened 03 lip 2012, 11:11

emirharley je napisao/la:
Kako sam rekao, tesko je dati ocjenu bez uvida u pratecu dokumentaciju proizvodjaca. Primjera radi, onaj drugi i treci su haman isti, samo sto treci ima ukrasnu "kapicu" navucenu preko filtera, a i proizvodjac H-D MoCo jasno i glasno kaze da je ta vrsta filtera osjetljiva i da ce ubrzo nakon postavljanja poceti gubiti boju i pravcu sivog. To su zamjenski filteri koje treba redovno MIJENJATI (strana 448, H-D katalog 2012), dok recimo moj filter je Screamin' Eagle nauljeni, ali nije od papira/kartona, vec od malo drugacijim materijala, malo je skuplji, ali je trajan, nije potrebno redovno odrzavanje (pogotovo ne zamjena) i cisti se tek nakon nekoliko desetina tisuca kilometara.

kod tebe je isto otvoreni filter,ali se nigdje vani sam filter ne nazire,
bas kao u Hyperchargera Question

zato je vjerojatno i dugotrajniji jer je u principu i zasticeniji,onako kontam,
a pri tome pruza jednako dobru performansu,
kao i ovi koji su *skroz vani,odnosno na *zraku** Very Happy
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitimened 03 lip 2012, 12:07

Principijelno, meni se najvise svidja "velocity stack" (zguglaj), ali on je definitivno SAMO za show bike.

(http://www.google.ba/search?q=velocity+stack&hl=bs&site=webhp&prmd=imvnsfd&source=lnms&tbm=isch&ei=WDfLT9TpMZH24QSn8Pw7&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CEEQ_AUoAQ&biw=930&bih=593)
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Sponsored content





da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Empty
PostajNaslov: Re: da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?   da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
da li sva 4 zracna filtera sa slika imaju istu funkciju?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Promjena filtera
» Odrzavanje K&N filtera za zrak
» otvoreni auspuh bez otvorenog filtera zraka-steti?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: