Početna stranicaPretraľnikBig Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ 610RegistracijaLogin

 

 Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimesri 04 tra 2012, 11:53

Prije mjesec dana ili nešto više naručio sam par sitnih djelića od firme koja zastupa Hondu ovdje u Slavoniji - Big Bike, Slavonski Brod. Radi se o sitnijim dijelovima - centralna matica kvačila s osiguravajućom podloškom, vijak-čep lijevog dekla te nekoliko gumica.

Nakon nekog vremena sam nazvao da vidim gdje je zapelo. Prvo su mi pričali kako im se srušio sustav, riknuo hard-disk računala pa nemaju uopće traga narudžbi i da je baš super što sam se javio, pa će oni sad provjerit s generalnim zastupnikom.

To je bilo još pretprošli tjedan. Danas su mi rekli da dijelovi još nisu ni kod glavnog zastupnika, te da se radi o situaciji kad ih vjerojatno nema na glavnim europskim skladištima, pa se čeka na dostavu iz Japana ili gdje se već pravio taj motor. U najgorem slučaju iz njegovog iskustva, kaže lik, dijelovi su stigli za mjesec i pol dana.

A ja sam već zagazio u drugi mjesec čekanja, pa se nadam da je to blizu. Ne bih pravio te dijelove, jedan zbog vlastite sigurnosti tj. pouzdanosti, drugi iz estetskih razloga, a i za gumice sam najsretniji kad znam da su kvalitetne.

Kako vama izgleda ova spika trgovca, te da li ste imali iskustava s tom firmom?

Ova naša brodska ekipa vjerojatno jest.

(nisam znao gdje ću s temom, budući da ovo nije INTERNETSKA trgovina stavio sam to ipak ovdje, ak sam fulao ispričavam se).
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimesri 04 tra 2012, 12:33

....e da, to ti je klasicna trgovacka muljaza i izvlacenje na drugu ili trecu osobu, ako nisi uplatio trazi preko ebay-a a ako jesi trazi povrat love, pa opet ono prvo....ili trazi kod nekog ozbiljnijeg dobavljca, ovakvi nesposobnjakovici su mi poznati...
...kad sam pred dossta godina trazio struju za jednog HD250, jedan ozbiljni servis mi je obecao nabaviti struju za nj......prcao me 6mj...otkazao sam munormalno uzeo stvari u svoje ruke.....struja je iz USA dosla za 7 dana od dana narudzbe, sa svim shemama provjere starog i ugradnje novog modula....da bi mi nakon nekih godinu dana onaj isti serviser pokucao na vrata u svezi iste stvari doticnih shema.....
...ako nesto mrzim to je zavlacenje, reci ljepo mogu nabavit, nemogu nabavit ii kraj price a ne zajebavat omalovazavat ljude....
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimesri 04 tra 2012, 14:34

Na žalost, dijelova koje trebam nema na eBay-u.

Poslao sam upit i generalnom zastupniku (od toga tek ne očekujem puno, što krupniji trgovac, to se manje zamara sitnim pojedinačnim narudžbama), ako ništa ne riješim do sljedećeg tjedna bacam se na sastavljanje s onim što imam. Maticu kvačila ću staviti staru (nije mi baš drago, jer se osigurava kirnovanjem u utor na osovini, sad je taj obod matice"rabljeni", a vjerojatno će na isto mjesto doći isti dio kruga). Čep dekla ću dati istokariti, a za gumice ću se negdje snaći.

Još uvijek se nadam originalnim dijelovima.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimesri 04 tra 2012, 14:40

routing i topmoto iz zagreba su zakon. nema tog dijela (ma koliko on čudan bio) koji se nalazi na hondi a da ga oni nisu dobavili u roku od 7 dana. stvrarno brzo i profesionalno
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimesri 04 tra 2012, 17:04

magna je napisao/la:
routing i topmoto iz zagreba su zakon. nema tog dijela (ma koliko on čudan bio) koji se nalazi na hondi a da ga oni nisu dobavili u roku od 7 dana. stvrarno brzo i profesionalno
Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ 229277 TOP MOTO ZAGREB Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ 943962
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimečet 05 tra 2012, 00:30

Kicho je napisao/la:
Prije mjesec dana ili nešto više naručio sam par sitnih djelića od firme koja zastupa Hondu ovdje u Slavoniji - Big Bike, Slavonski Brod. Radi se o sitnijim dijelovima - centralna matica kvačila s osiguravajućom podloškom, vijak-čep lijevog dekla te nekoliko gumica.

Nakon nekog vremena sam nazvao da vidim gdje je zapelo. Prvo su mi pričali kako im se srušio sustav, riknuo hard-disk računala pa nemaju uopće traga narudžbi i da je baš super što sam se javio, pa će oni sad provjerit s generalnim zastupnikom.

To je bilo još pretprošli tjedan. Danas su mi rekli da dijelovi još nisu ni kod glavnog zastupnika, te da se radi o situaciji kad ih vjerojatno nema na glavnim europskim skladištima, pa se čeka na dostavu iz Japana ili gdje se već pravio taj motor. U najgorem slučaju iz njegovog iskustva, kaže lik, dijelovi su stigli za mjesec i pol dana.

A ja sam već zagazio u drugi mjesec čekanja, pa se nadam da je to blizu. Ne bih pravio te dijelove, jedan zbog vlastite sigurnosti tj. pouzdanosti, drugi iz estetskih razloga, a i za gumice sam najsretniji kad znam da su kvalitetne.

Kako vama izgleda ova spika trgovca, te da li ste imali iskustava s tom firmom?

Ova naša brodska ekipa vjerojatno jest.

(nisam znao gdje ću s temom, budući da ovo nije INTERNETSKA trgovina stavio sam to ipak ovdje, ak sam fulao ispričavam se).

Klasika za BigBike. Dobar servis ( čitaj serviser), podrška i ažurnost -250 i kusur..Apsolutna nula..

Kako sam se nasmijao na spominjanje Japana.Dobro da nije pričao o poplavi i Fukušimi usput.
Meni su istu spiku prodavali za neke bezazlene čepove vilica na 535. Čekao sam preko 70 dana..i to mi ne bi javili da nisam bio dosadan ko proljev.
kriza, kamion , pukla guma, kamiondžija dobio sina,zamijenio "6" sa "9" i sl..
Ovako, činjenica je da svi ovlašteni ( Yamaha,Honda...) dealeri u hrvatskoj imaju istu eu bazu dijelova , i svi naručuju sa istog mjesta.Samo je razlika kada se u opis dostave stavlja ŽURNO ili ZALIHA.
S tim da se nama naravno naplaćuje žurno za dijelove se čeka toliko dugo dok ne zaboraviš da si naručio.

Da ne ispadne pljuckanje po Big Bike-u, ja sam tri puta naručivao i uvijek sam čekao uz bezvezne isprike.
Nekako nakon toga čovijek ogugla i ne sekira se više.Ajde barem nisi ostavio lovu u napred.
Znam da je frustrirajuće kad vidiš da dijelove iz engleske i amerike ( originalne) dobiješ za 7-14 dana, a kod nas zavlačenje i max nesposobnost.

Sjećam se kad sam naručivao majicu recimo preko cro chopper foruma ( stare) .Platio sam 40 fakn kuna poštarine za majicu koje je bila krivo oštampana i putovala je 30 fakn dana iz ZG u SB??!??!?!

puca1
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimečet 05 tra 2012, 01:22

Ne bih ja njih ni zvao, već sam prije par mjeseci zvao osječku podružnicu Rutinga, koja izbjegava bilo kakvu vezu s moto-dijelovima, pa su me uputili na Big Bike.

Za razliku od osječana, riječka centrala Rutinga kao da bi mogla riješiti stvar, sudeći po mailu kojeg sam danas dobio. Znat ću sljedećih dana.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimečet 05 tra 2012, 10:50

Danas, iz Rutinga (Rijeka):

Citat :
"Obavještavam vas da će dijelovi za vaš Honda motocikl biti u Big Bike servisu 12/04/2012."

Recimo da je to već nešto. Sad sam mirniji. To je za tjedan dana, pa ćemo vidjet.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
sinisa
man
man
sinisa


Broj postova : 266
Godina imam : 58
Prebivalište : Bogdanovci
Vozim : VN 900 clasic
Na forumu od : 25.12.2007

Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimečet 05 tra 2012, 14:37

E, pod staru maticu stavi podlošku i više neće sjedati isto, tako da možeš na drugom mjestu kirnovati....
Gumice možeš nabaviti u nekom boljem vodomaterijalu.....
A čep si mogao već otokariti i od inox-a ili od već nečega i dati ga niklovati....
Mislim sve to bi već bilo rješeno i već bi se vozio.... Very Happy
roker
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimečet 05 tra 2012, 15:17

sinisa je napisao/la:
E, pod staru maticu stavi podlošku i više neće sjedati isto, tako da možeš na drugom mjestu kirnovati....
Gumice možeš nabaviti u nekom boljem vodomaterijalu.....
A čep si mogao već otokariti i od inox-a ili od već nečega i dati ga niklovati....
Mislim sve to bi već bilo rješeno i već bi se vozio.... Very Happy
roker

Ne bih, to je usput, glavni posao je bojanje, a to ide nekim svojim jedino mogućim tempom. Dok bojanje bude riješeno i dok lak malo otvrdne 2-3 dana, bit će i ostalo.

Moj je problem što stalno imam konkretnog POSLA, pa se ne stignem dovoljno bavit motorom.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitimesri 18 tra 2012, 02:17

Da zaključim ovu temu, da ne ispadne da me je Big Bike skroz zarib'o...

Dijelovi su stigli 12.04. kako su mi već javili iz Rutinga. Nazvao sam Big Bike sutradan, jer oni (naravno) nisu nazvali mene.

Sve skupa je trajalo skoro dva mjeseca. Ne mogu reći da sam zadovoljan, no ipak - motor nije gotov, ne vozi se, tek se sastavlja.

Da se kojim slučajem radilo o kvaru u pol sezone, vjerujem da bih izludio.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
Sponsored content





Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Empty
PostajNaslov: Re: Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/   Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/ Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Big Bike SB - kad dijelovi kasne... :-/
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kasne marame sa crvenim rubom
» Dijelovi za Venox
» Dijelovi za ZONGSHEN 200
» Dijelovi za preradu
» Dijelovi za Aquilu 250

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: